Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

Wogóle to skandal - kolekcjonerstwo to nic innego jak szastanie kasą - kto da więcej, ten lepszy kolekcjoner ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3h temu dałem 80, już przebił ;)

 

heh ja się już boję cokolwiek licytować bo wszędzie tylko on :) hehe spośród aukcji, które mam obserwowane na allegro w 9 najwyższą ofertę złożył właśnie on ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
heh ja się już boję cokolwiek licytować bo wszędzie tylko on ;) hehe spośród aukcji, które mam obserwowane na allegro w 9 najwyższą ofertę złożył właśnie on ;)

 

No cóż. Może ma kasę, za to nie ma czasu/cierpliwości :) ... Większość kolegów majacych spore kolekcje to pewnie potwierdzi : ja w zasadzie najfajniejsze zegarki kupowałem w sumie za grosze... I miałem właśnie z tego największą frajdę. Nie to żebym potępiał płacenie dużo za naprawdę dobre egzemplarze - bywały takie za które płaciłem duuuużo, bo mi właśnie takiego brakowało np. W sumie prawda jest taka, ze szansa kupienia Sputnika w takim stanie jak ten za 320 jest bardzo mała, ten Łucz też jest unikatowy ... Mówiłem już dawno, że rynek najlepiej weryfikuje bezeceństwa co tu były czasami wypisywane ...

A tu ciekawostka a'propos :

http://www.allegro.pl/item703410625_przepi..._od_kirowa.html

Montechristo widzę już zauważył po ile Sputnik zszedł. Więc przedstwiam wam nowość - "Poljota Sputnika"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadarius napisł: to jest przekładka ze złotej rakiety:

 

 

Jeżeli jest to przekładka to ja mam dwie takie same, w takich kopertach z identycznymi koronkami, oczywiście piszę o tej z aukcji. Dwie na jakiś czas to i może, dwie z pudełkami w tym samym miejscu to raczej nie przekładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wogóle to skandal - kolekcjonerstwo to nic innego jak szastanie kasą - kto da więcej, ten lepszy kolekcjoner ;)

A kto powiedzial, ze kolekcjoner kupuje na Allegro? Poza tym, za takiego paskudnika 200 zl to rozboj w bialy dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

procol - bazarki też już od dawna się "szanują". Prawda jest taka, że oczywiście w dalszym ciągu można trafić tanio i dobrze, ale jednak tendencja jest taka, że to zasobna kieszeń czyni kolekcjonera. Można biegać i szukać okazji, ale można też usiąść na godzinę przed kompem, wydać 2 koła i mieć same unikaty w stanie NOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item700905599_cornav...els_unikat.html

Ciekawe dlaczego sprzedający tak skrzętnie ukrywa rzeczywistą liczbę kamieni w tym zegarku - na pierwszy rzut oka widać, że to Cornavin z 23-kamieniowym werkiem Poljot de Luxe/Łucz, tymczasem Sprzedający twierdzi, że zegarek ma 21 kamieni. Wskazówka minutowa zegarka dziwnym zbiegiem okoliczności zakryła trójkę w napisie na tarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Jakie jest wasze zdanie: czy ja przepłacam wydająć 50$ na jebaju za taki zegarek? Zwacam uwagę na jego bardzo dobry stan i oryginalną koronkę (o co trudno w przypadku Rodin):

 

Moim zdaniem, to normalna cena. Nie zaszalałeś w żadna stronę :blink: To już teraz pierońsko cięko kupic, zwłaszcza w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

 

A co mamy myśleć?

Zwykła 24h Rakieta. Cena jeszcze na granicy akceptowalności. Zwróć uwagę że to nie jest zegarek z ZSRR, lecz juz rosyjski, i to z najgorszego bodaj okresu. No i moim zdaniem jest paskudny, ale jednemu sie podoba córka, drugiemu teściowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości sprawdziłem swoje dwa sputniki identyczne jak :

http://www.allegro.pl/item703410625_przepi..._od_kirowa.html

w obu mam mechanizmy na 16 kamieniach ...

 

szkoda ze sprzedawca nie odpowiada juz na 2 mejla....a mam pytanie pewne.

nie wiem czy w koncu kupic cos od niego czy nie...w sumie tez troche negatywów ma.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli sprzedawca nie odpowiada na maile to nie kupuj.

 

 

dzis po kliku dniach odpowiedzial, przeprosił , jest na urlopie.

no ale mimo wszystko mozna bylo napisac na aukcji ze od do jestem na urlopie ;)

 

wydaje sie byc w porządku mimowszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
dzis po kliku dniach odpowiedzial, przeprosił , jest na urlopie.

no ale mimo wszystko mozna bylo napisac na aukcji ze od do jestem na urlopie ;)

 

wydaje sie byc w porządku mimowszystko :)

 

O Monte bylo na forum tyle razy, że znajdziesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oglądam i oglądam to allegro i nie mogę się nadziwić:

http://allegro.pl/item704172352_poljot_tac...go.html#gallery

ceny rzeczywiście wzrosły, ale do przypadkowych zegarków. W zakończonych aukcjach jest sporo takich które są rzadkie, nówki i niedrogie, ale ten jak w/w i kilka innych wciąż licytowanych to szok! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Widziałem tę aukcję i też sie nadziwić nie mogę. Za identcznego tachometra dałem (jednak przyznać trzeba, że miałem farta) 40 parę zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak oglądam i oglądam to allegro i nie mogę się nadziwić:

http://allegro.pl/item704172352_poljot_tac...go.html#gallery

ceny rzeczywiście wzrosły, ale do przypadkowych zegarków. W zakończonych aukcjach jest sporo takich które są rzadkie, nówki i niedrogie, ale ten jak w/w i kilka innych wciąż licytowanych to szok! :)

Dziwne rzeczy dzieją się z cenami radzieckich zegarków. Na jarmarku dominikańskim za rakietę telewizorek fakt, że nówka sztuka facet chciał 150 zł i to nie jest przypadek odosobniony. Handlarz stwierdził, że to mechaniczny zegarek jest, a teraz pierwszy lepszy zegarek mechaniczny kosztuje 700 zł. Na początku to tłumaczenie mnie rozbawiło, ale może coś w tym jest.

P.S Ja takiego poljota tachometra na allegro niedawno w stanie NOS kupiłem za 70 zł, a do tego ma znak górniczy na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy dzieją się z cenami radzieckich zegarków. Na jarmarku dominikańskim za rakietę telewizorek fakt, że nówka sztuka facet chciał 150 zł i to nie jest przypadek odosobniony. Handlarz stwierdził, że to mechaniczny zegarek jest, a teraz pierwszy lepszy zegarek mechaniczny kosztuje 700 zł. Na początku to tłumaczenie mnie rozbawiło, ale może coś w tym jest.

P.S Ja takiego poljota tachometra na allegro niedawno w stanie NOS kupiłem za 70 zł, a do tego ma znak górniczy na deklu.

 

ale jak to niedawno pisałem, na allegro kupuje się oczami i to jest dobry tego przykład. Przyjrzałem się zdjęciom, pomimo że nie lubię tego modelu, chyba bym go chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to niedawno pisałem, na allegro kupuje się oczami i to jest dobry tego przykład. Przyjrzałem się zdjęciom, pomimo że nie lubię tego modelu, chyba bym go chciał :)

Masz rację mi się on tak podoba, że mam dwa takie zegarki i dwa mi są potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak oglądam i oglądam to allegro i nie mogę się nadziwić:

http://allegro.pl/item704172352_poljot_tac...go.html#gallery

ceny rzeczywiście wzrosły, ale do przypadkowych zegarków. W zakończonych aukcjach jest sporo takich które są rzadkie, nówki i niedrogie, ale ten jak w/w i kilka innych wciąż licytowanych to szok! :)

 

Co dziwne w tym przypadku, nawet nasz ostatnio ulubiony KOT56 odpuścił dalszą licytację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dziwne w tym przypadku, nawet nasz ostatnio ulubiony KOT56 odpuścił dalszą licytację...

 

nie zdziwiłbym się gdyby KOTek jeszcze przyatakował przed końcem, do końca aukcji jeszcze 23 godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy dzieją się z cenami radzieckich zegarków.

 

no dokładnie ludzie powariowali z cenami

weźmy choćby pod uwagę tego Łucza

http://allegro.pl/item709349914_lucz_grubo..._35_44_4mm.html

tego typu modele chodzą w przedziale około 50 - 80 złotych, w wyjątkowych przypadkach 100

jak napisałem maila do sprzedawcy ile by chciał za niego dostać sprzedając go poza allegro, ten sypnął kwotą 180 złotych :)

no chyba, że ten model faktycznie jest tyle wart, to ja dałem plamę pisząc tego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie dałeś, chociaż w tym stanie to do 100 jest ok.

Swoją droga ruski mimo wszystko nie najdrożej lecą jeszcze 2-3 miesiace temu łucze i poljoty deluxe potrafiły dobić do 200 i więcej, natomiast sporo kroją za Amfibie i Komandiry (bywa że i 180-200). Moda po prostu:)

Za to Atlantic nadal popularny - fama tego zegarka w Polsce jako wyznacznika "dobrego zegarka" chyba nigdy nie zginie...efekt: za NOS potrafią wywalić i 500 PLN.

Lekko zmarła cza4rna lista, chociaz nadal trafiaja się ludzie co za jakiś wykwit pod tytułem Calvaneo Astonia Gold 35 jewels :) potrafią wyforczyć 4 stówy w licytacji...swoja drogą ceny Kup Teraz tych zegarków nigdy nie przestaną mnie bawić - 7 stów minimum. Ale widac efekt edukacyjny Forum bo mniej tych mutantów na Allegro i mniej chetnych he he :)

Tissot też się cieszy popularnością, niżej 2-3 stów raczej nie kończy. Niemała w tym zasługa powszechnego w Polsce przekonania że Tissot to zegarek prestiżowy :D

Najlepiej więc mają łowcy nietypowców tak jak ja, chociaż...ostatnio chciałem zalicytowac Gigandeta szwajcarskiego w stanie NOS i gościu rąbnął ceną minimalną 599 zł za pozłacaną ETA http://www.allegro.pl/item701602884_pozlac...magazynowy.html

Tak więc różnie to bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.