Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ritter: może akurat w jakichś środowiskach jest moda by mieć "ruski zegarek"? A to, że mało kto się na nich zna... Przecież jak podasz cenę - cztery stówy, to mądrze głową pokiwają... To trochę jak z samochodem używanym - jeśli się nie znasz, nie poczytasz co i jak, nie zadzwonisz, nie podejdziesz do tego jak pies do jeża - to otrzymasz piękny polerowany jeśli nie szajs to coś wartego 1/3 z tego...

N.b. przeglądając różne Komandiry na Allegro tak naprawdę miałem trochę farta, że kupiłem to co kupiłem.

Armian: jest cosik takiego fotoszop... wszystko potrafi. A opis - to tylko twórczość sprzedających, magia słowa. Jak ktoś pisał w takich wypadkach zwykle kupuje się wyobrażenie o rzeczy, które może się mijać, albo i nie z realem...

Edytowane przez Balto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armian: jest cosik takiego fotoszop... wszystko potrafi. A opis - to tylko twórczość sprzedających, magia słowa. Jak ktoś pisał w takich wypadkach zwykle kupuje się wyobrażenie o rzeczy, które może się mijać, albo i nie z realem...

Wszystko zgoda tow.Balto ;) jednak kreatywny marketing to jedno a nabijanie ludzi w butelkę lub gra na marzeniach tudzież emocjach to 2'gie. Jest sporo czarodziei pióra i fantazji na alle'. dlatego warto szukać, pytać, oglądać, porównywać aby nie dać się zwieść "unikatowi" bądź okazyji. A ta fotoszopa to trudna do postawienia? wszystko czyli nic umi?

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ritter: może akurat w jakichś środowiskach jest moda by mieć "ruski zegarek"? A to, że mało kto się na nich zna... Przecież jak podasz cenę - cztery stówy, to mądrze głową pokiwają... To trochę jak z samochodem używanym - jeśli się nie znasz, nie poczytasz co i jak, nie zadzwonisz, nie podejdziesz do tego jak pies do jeża - to otrzymasz piękny polerowany jeśli nie szajs to coś wartego 1/3 z tego...

 

W aukcji chodzi przede wszystkim o to by przedmiot zgadzał się z opisem. Czasami korci mnie by coś wystawić a w tytule napisać " (nazwa zegarka) czyli pasówka z punktualnym mechanizmem i dobra rezerwą chodu złożonym z 6. dawców :D" . Ciekaw jestem zainteresowania? W szufladzie nawet by się sporo takich cudeniek znalazło gdyż staram się nie trzymać części luzem lecz w stanie możliwie dokładnego skompletowania mechanizmów. Nawet nienasmarowane wykazują objawy zdrowego chodu.

 

p.s.

Niestety rzeczona poprzednio aukcja już się zakończyła. Było jedynie dwóch chętnych. W tym przypadku obaj mogą czuć się zwycięzcami ;). Pierwszy bo wygrał aukcję i kupił a drugi... Bo nie kupił... ;).

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a: ale ludzie naprawdę chcą kupić swoje wyobrażenie a nie real. Oni naprawdę wierzą w to swoje wyobrażenie. Dokładny opis, dość techniczny plus zdjęcia - ma brak: nie pisze "cudowny, świetny, wyjątkowy, idealny...". To trochę tak jak dzwoni śliczna pani oferująca nie wiadomo co. Na kwestię "ja też jestem po marketingu" - milknie. Bo tam uczą że kupujesz marzenia, wyobrażenia odzwierciedlone w jakimś przedmiocie. A nie przedmiot [tu: zegarek] - który ma spełniać jakąś tam funkcję.

R: No dobra, napisałeś :pasówka, pięciu dawców, chodzi dokładnie. Stawiam orzechy przeciwko ojro że padnie pytanie: a jak się prezentuje. Pierwszej rzeczy jakiej się uczysz na studiach to to że sprzedajesz wyobrażenie, marzenie. Drugiej - niedopowiedzianej - to fakt, że owo marzenie musisz pięknie przekazać, opisać. Reszta - nieistotna. Zejdźmy z zegarków na ziemię. W zegarkach jest ileś werków, ileś typów bezeli, cyferblatów, każdy ma swoje wady i zalety. Skupmy się na tym co każdy zna: na samochodach - teraz: 90% części to ładnie opakowana chińszczyzna czy iknszy Tajwan z Wietnamem. Posłuchaj reklam: jakość, spełnienie marzeń. Realna różnica: w zasadzie: buda. Ludzie chcą kupować marzenie, a to musi [!] być ładnie opakowane. To, że w środku opakowania nie ma nic - nie szkodzi. Marzenie ma być bliskie i ciut niedostępne.

Do tego wszystkiego najważniejsze : napisanie "nie wiem" nie uchodzi. Za nie wiem uznaje się także : "kolekcja po dziadku / ciotce / stryjku / znalezione w szufladzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zgoda - jednak "prawda" się nie sprzeda, a w handlu chodzi o to by jeden zyskał kosztem drugiego- prawda stara jak świat. Optymalnie będzie jeśli sprzedający da kupującemu choć cień tego wyśnionego zegarka, aby ten drugi nie stracił marzeń/zapału/wizji. Utopią jest uczciwość gdy chodzi o kasę i nie ma się co czarować.. that's our world.

 

Ritter- pięknie podsumowana aukcja ;) myślę podobnie.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z grubej rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo Świata - takiego składaka z 3 rakiet jeszcze nie widziałem. :blink: rakieta 24 h + wskazówki od kopernika + pierścień od rakiety z wiecznym kalendarzem po prostu genialna!!! I najlepsze w tym wszystkim że sprzedaje to ”zakład zegarmistrzowski” jak znam życie ze względu na kwiecisty opis ktoś to kupi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym trzeba się zgodzić - na pewno jest jedyna na allegro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko customowej koperty z scheismetalu do pasówek z otwieranym od góry dekielkiem i dorobionych "self mejdowo" indexów godzinowych ala alfabet braila..

Rakieta wer. Cepelia customs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja nie chwaląc się ostatnio sprzedałem poljiocika na alledrogo grubo ponad stówę :blink: ale przy tych aukcjach co koledzy forumowicze dają linki stwierdzam że jestem na minusie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

I znowu okazja na 3w1

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2345501567

 

Ten sam "zakład zegarmistrzowski". Dodatkowo napisałem gościowi że to składak, dostalem w odpowiedzi:

 

 

 

 

"Witam,

Proszę nie ośmieszać się. Zegarki były zakupione w Związku Radzieckim w latach 80-tych przez mojego ojca który jest zegarmistrzem od 50 lat!!! Posiadam 5 takich samych. Każdy jest nowy nieużywany sprawdzony i wyregulowany z dokładnością 5 sekund na tydzień. Na każdy zegarek jest gwarancja. To, że było ich mało to nie znaczy, że są jakimiś składakami!!!

Pozdrawiam

F.H.U. KWARC

Piotr Sołtysiak"

 

Chyba najbardziej nie chce mi się wierzyć w te 5s/tydzień. Może tak,,, przez pierwszy tydzień po regulacji, jak sie wie jak go przekładać żeby kompensować odchyłki (ale i w to wątpię).

 

Zastanawiam sie czy mu wysłać z których modeli był składany

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ze ruszaj! tepic dziadostwo trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Na razie poprosiłem żeby mnie oświecił jak się korzysta z kalendarza w tym oryginalnym, niepowtarzalnym modelu. Jestem ciekawy co mi odpisze ;)

 

Pewnie staje się plecami na zachód, spiewa "wlazł kotek na płotek" po starocerkiewnoslowiańsku jednocześnie obracajac się wokól własnej osi i machając rękoma. Albo coś w tym stylu. To jedyny sposób odczytania daty jaki przychodzi mi do głowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ze ruszaj! tepic dziadostwo trzeba

Ale co to da?

Złodzieje i tak będą sprzedawać składaki naiwnym/nieświadomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, jestem tutaj świeżutki na forum i nie będę ukrywał mojej małej wiedzy na temat zegarków.

Więc chciałbym spytać: jakie marki i jakie wersje szukać jeśli chodzi o "radzieckie"-nie ruskie- zegarki by nie wydać zbyt dużo kasy i nie kupić 'badziewia"?

Wiem, że na bazarkach można znaleźć sporo ciekawych okazji ale właśnie na co zwracać szczególną uwagę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Rakiet-składaków z poprzednich postów, zauważyłem, że u tego samego gościa, na oby dwóch aukcjach innych składaków, zdjęcia dekla i mechanizmu są takie same. Porównajcie sobie numer na deklu. Takie wprowadzanie ludzi w błąd, przy tak wysokiej cenie za czasomierz, powinno być karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, że stan ładny, ale model dość pospolity, no i jak tu tłumaczyć tą cenę...?

 

POLJOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym prosić kolegów o opinie o tym zegarku:

 

http://allegro.pl/poljot-i2344668387.html

 

Czy jest on oryginalny ?

 

Wygląda ok.

 

shakma powiem Tobie tak: nie da się tego powiedzieć w kilku zdaniach. Mogę Ci polecić metodę jaką poradził mi kiedyś jeden z kolegów na forum. Po prostu przeczytaj od początku do końca temat o nowych nabytkach i będziesz miał pogląd na to co warto mieć a co niekoniecznie warto kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.