Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

No i podoba mi się ten krab. Będę próbował go wyhaczyć. Czy widzicie w nim coś niepokojącego?

http://allegro.pl/kirowski-zegarek-grubo-pozlacany-17-kamieni-i2493018931.html

Bierz bo koperty w takim stanie trudno znaleźć,a werk bez problemu przełożysz z jakiegoś trupka za dwie dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje Panowie. Spróbuję tego kraba wyrwać dla samej koperty o ile cena nie wyskoczy za wysoko. Zadałem sprzedawcy pytanie czy faktycznie jest sygnatura AU-20 ale nie odpisuje. Większość sprzedawców zachwala że ich sikory są "grubo złocone" jak tylko mają sygnaturę Au. W opisie niby jest Au-20 ale wolałbym to zobaczyć na zdjęciu. Tego K-43 to chyba odpuszczam bo już mam 2 kolejne sikory na oku a jakąś selekcję trzeba robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta to na 100% 20-tka,kiedyś to była oczywista oczywistość,pewno jest tylko Au na kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to krabik zakupiony :) Czekam na przesyłkę. Teraz będę polował na jakąś ciekawą tarczę do przełożenia.

 

Widzieliście tę aukcję?

http://allegro.pl/poljot-przeczytaj-opis-warto-i2529505821.html

 

Klient ma fantazję i złośliwy jest ale cóż takie jego zbójeckie prawo :D Ja tam od tego sprzedawcy (Red_2004) mam kilka zegarków i jakoś nie narzekam, choć chyba zegarmistrza ma nie najlepszego, np. mechanizm wołny po rzekomym przeglądzie mój majster określił jako popsuty przez partacza... Ale skoro nie ma gwarancji, zdjęcia daje naprawdę dobre, a naprawa to tyle samo co i samo oliwienie to złego słowa tak naprawdę powiedzieć nie mogę.

 

Tak sobie myślę tylko co takiemu nerwusowi zmienia to czy zegarek stanie po 3 dniach czy 3 minutach czy po miesiącu i tak trzeba te 50 zł wyłożyć na przegląd aby mieć spokój i tak...

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient ma fantazję i złośliwy jest ale cóż takie jego zbójeckie prawo :D Ja tam od tego sprzedawcy (Red_2004) mam kilka zegarków i jakoś nie narzekam, choć chyba zegarmistrza ma nie najlepszego, np. mechanizm wołny po rzekomym przeglądzie mój majster określił jako popsuty przez partacza... Ale skoro nie ma gwarancji, zdjęcia daje naprawdę dobre, a naprawa to tyle samo co i samo oliwienie to złego słowa tak naprawdę powiedzieć nie mogę.

 

Tak sobie myślę tylko co takiemu nerwusowi zmienia to czy zegarek stanie po 3 dniach czy 3 minutach czy po miesiącu i tak trzeba te 50 zł wyłożyć na przegląd aby mieć spokój i tak...

 

 

:) Koleś upierdliwy do bólu. Komentarze (pozytywne) w tej aukcji już dawno wystawione więc mogłem go olać, jednak ja tak nie potrafię, więc ganiam z tym zegarkiem po zakładach. Krabik był przesmarowany, werk 100& gut, ale ma niskie szkło i sekunda haczy jak nie o minutę, to dotyka szkła, jak to w krabach od Kirowa, Raz już zegarmistrz niby zmienił sekundnik na inny z niższą tuleją ale skoro gosciu twierdzi że jeszcze staje to zdecydowałem że pojadę do większej mieściny niech zegarmistrz zrobi na zicher bo mam już gościa dosyć, a ten urządza kabaret. Czzasami zastanawiam się czy warto być uczciwym!?


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd, już zdjęto tą aukcję ale wystawił ponownie z innym opisem. Kompletnie nie wiem o co mu chodzi. Ma człowiek jakieś problemy emocjonalne, wymyśla że nawet z Rosji dostaje maile w tej sprawie, co za typ

:lol:


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet jest bardzo zdeterminowany za te 80 PLN. Aż strach pomyśleć do czego jest zdolny za kilka stówek. A co do konfliktu to nie mam zdania. Jednak na miejscu sprzedającego wolałbym oddać te 80 zika i zaoszczędzić sobie przypału. Z drugiej strony to zdaje mi się, że kupujący ma prawo żądać zwrotu pieniędzy w ciągu 10 dni od zakupu przez internet. Ja takich przygód nigdy nie miałem więc nie jestem pewien czy powyższe prawo dotyczy tej konkretnej sytuacji.

 

Edit: Właśnie sprawdziłem że zwrot pieniędzy dotyczy tylko zakupów od przedsiębiorców a nie osób prywatnych.

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd, już zdjęto tą aukcję ale wystawił ponownie z innym opisem. Kompletnie nie wiem o co mu chodzi. Ma człowiek jakieś problemy emocjonalne, wymyśla że nawet z Rosji dostaje maile w tej sprawie, co za typ

:lol:

Człowiek który mógłby być w słowniku pod hasłem zawziętość :D

 

Z jednej strony mi go żal, nie z powodu szkiełka, a tego, że zegarek faktycznie to mix "Kirowa" i Poljota, ale z drugiej przecież jak chcę się mieć oryginał to warto popytać po forach lub przynajmniej zobaczyć taki egzemplarz w jakiejś kolekcji lub na zdjęciu. Z drugiej strony nie jest tak tragicznie zawsze mógłby Kolegę pozwać, przy tak małej wartości przedmiotu sporu pozew kosztowałby go to wcale nie wiele więcej niż kilka aukcji przedmiotu za 1000 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu z punktu widzenia prawa problem jest inny, bo sprzedaż między dwiema prywatnymi osobami nie jest sprzedażą konsumencką. Jest to sprzedaż tego samego rodzaju co między dwoma profesjonalistami. Stosuje się do niej KC, a nie ustawę o sprzedaży konsumenckiej. Faktycznie temat zwrotu w 10 dni odpada, ale tu jest aktywna rękojmia z KC, którą trzeba wyraźnie wyłączyć. Gwarancja to całkiem coś innego to dobrowolne zobowiązanie sprzedawcy. Więc zwrot nie udzielam gwarancji nie zwalnia sprzedawcy z rękojmi. Warto więc pisać w opise, że jako do przedmiotu używanego wyłączona jest całkowicie rękojmia za wady (taka rada dla Kolegi Red_2004) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie muszę znać na wylot wszystkich modeli Poliota (bo nie znam)



Od tego jest fota, żeby kupujący obiektywnie ocenił fanta a myślę że moje fotki są dość wyraźne.

Przypominam że ta aukcja zakończyła się pozytywnymi komentarzami!!!

Po jakimś czasie koleś stwierdził że coś mu nie pasuje, poprosiłem go więc o przesłanie zegarka do przeglądu.

Zegarmistrz zmienił sekundnik który haczył o minutę, (dziś z nim rozmawiałem- testował go 48h.)

Odesłałem zegarek 100% sprawny! Po jakimś czasie koleś znowu pisze do mnie że coś mu nie pasi, zasypuje mnie dziesiątkami maili, wystawia ten zegarek wypisując bzdety na mój temat,- litości.

Te 8 dyszek to mi naprawdę powiewa, ale tyle mi krwi napsuł, że teraz, to ja mam go głęboko w poważaniu.


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie, bo dopiero tutaj zobaczyłem, że jest taki twór jak aukro. Oni tam normalnie mogą podróbki sprzedawać jak te zegarki Bell&Ross?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie, bo dopiero tutaj zobaczyłem, że jest taki twór jak aukro. Oni tam normalnie mogą podróbki sprzedawać jak te zegarki Bell&Ross?

Pokaż link ;-) Czy mogą sprzedawać podróbki? - pewni nie. Czy mogą udawać, że nie wiedzą, że to podróbki pewnie tak. Czy można sprzedać z drugiej ręki podróbkę, pewnie też tak bo nie jest to coś wyłączonego z obrotu jak nerka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że na Allegro się przepłaca. Poza nielicznymi "kumatymi" sprzedawcami i okazjami które warto wykorzystać. Też niedawno kupiłem żonie naręcznego srebrnego Junghansa. Miał być w stanie bardzo dobrym. Fakt, nie był zbyt "zjechany", a nawet powiem, że był w stanie bardzo dobrym, ale po obejrzeniu go (a jestem zegarmistrzem), okazało się, że jest pęknięta sprężyna. A kaliber zegareczka malutki... Ale dałem za niego 23 zł. Zegareczek w srebrnej kopercie, więc uznaję to za okazję. Sprężyna wymieniona. Zegarek jak nowy. Żona zadowolona! Aha. Sprzedawała go kobitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi wyjaśnić fenomen tak wysokiej ceny za garść "trupków"?

http://allegro.pl/show_item.php?item=2570747019

Brałem udział w tej aukcji (ze względu na kwarcową Rakietę, bo mam już dwa werki 2356 bez "ubranek"), ale w życiu nie podejrzewałbym, że końcowa cena będzie tak wielka :o Przecież tego De Luxe'a raczej ciężko będzie przywrócić do stanu używalności, a damki i kwarce jakoś nie cieszyły się powodzeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo prosta sprawa. Takie zegarki są kupowane na odzysk złota. Przy dzisiejszych cenach złota to się opłaca. Jeszcze odnośnie cen złota to dochodzi do takich paranoi, że mój zegarmistrz nie miał tanich pasków ze złoconym klamerkami bo producent mu takich nie dostarcza, ze względu na wysokie ceny złota :o

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by też wyjaśniało dlaczego z Time-Polu złote klamry przy paskach przysyłają na wyraźne życzenie; jeśli ktoś nie sprecyzuje jaką chce klamrę, to dostaje chromowaną ;) A wracając do aukcji - to aż żal serce ściska, gdy pomyślę, że taka koperta z tej Rakiety (nawiasem mówiąc taka sama jak 23-kamieniowych Rakietach 2209) pójdzie na przetop :(

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że to była bitwa o tą rakietę i nie zginie ona w tygielku a będzie ona ozdoba kolekcji.


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Wzruszyła mnie historia tego wostoka - uważajcie więc, żeby i Wam "dzieciątko" kuku nie zrobiło w zegarek w czasie focenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.