Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Recommended Posts

Pal licho tę cenę, skąd się wzięła ostatnio moda na dopisek "Zegarek dla notariusza" ? Mi to wiochą zalatuje :(

Zarysowany dekiel, widać, że na ringu też były przeprowadzane nieumiejętne próby otwierania, tarcza z jakimiś paprochami i innym brudem, w tym 3 zdjęcia zupełnie niepotrzebne ze względu na brak rutinoskorbinu - no ale w końcu płaci się za rosyjskiego Atlantica - a to przynajmniej poł tysiąca trzeba wydać :) Jedyny taki.

patrzcie to:

http://allegro.pl/poljot-de-luxe-tarcza-jak-atlantic-super-de-luxe-i6023694512.html

nie wiedziałam, że mam tak wartościowy zegarek. I do tego jak Atlantic :D

To jest chyba złota recepta na ubijanie deali na allegro: sprzedajesz ruska, ale reklamujesz szwajcara. I 500 wpada :)

Pal licho tę cenę, skąd się wzięła ostatnio moda na dopisek "Zegarek dla notariusza" ? Mi to wiochą zalatuje :(

A faktycznie, nie zwróciłem uwagi. To się w marketingu nazywa "social proof" ;)

Właśnie ja także się nad tym zastanawiam i nic mi do głowy nie przychodzi.,Skąd się notariusz wziął? I co ma wspólnego z zegarkiem? .Pamiętam kiedyś się mówiło w sytuacji kiedy ktoś jechał samochodem wolno i ostrożnie ,że:"jedzie jak z teściową do rejenta".,Ale na temat zegarka i notariusza to nigdy nie słyszałem żadnego powiedzenia.,Jest ktoś w stanie to wytłumaczyć? 

Mam taką teorię. Obecnie większość ludzi styka się z notariuszem przy okazji kupna mieszkania od dewelopera. Notariusze obsługujący deweloperów to finansowa elita, odstąjąca poziomem życia i wyposażenia lokali od przeciętnej. Większość ma lokale zawalone sztuką nowoczesną i antykami. No i stąd taka zbitka - bogaty, nie wie, co z kasą zrobić, kupę zbędnych przedmiotów kupuje za wielką kasę, to może i na zegarek się skusi :) Ja często zauważam, że ludzie tym przepychem u tych notariuszy są wręcz onieśmieleni i zszokowani.

Najlepszym paliwem jest makaron

No tak. Notariusz przeciętnej osobie kojarzy się z zawodem zaufania publicznego, z osobą o pewnym statusie społecznym. Ergo: nosząc zegarek "dla notariusza" przejmujesz część jego splendoru.

:D

Mam taką teorię. Obecnie większość ludzi styka się z notariuszem przy okazji kupna mieszkania od dewelopera. Notariusze obsługujący deweloperów to finansowa elita, odstąjąca poziomem życia i wyposażenia lokali od przeciętnej. Większość ma lokale zawalone sztuką nowoczesną i antykami. No i stąd taka zbitka - bogaty, nie wie, co z kasą zrobić, kupę zbędnych przedmiotów kupuje za wielką kasę, to może i na zegarek się skusi :) Ja często zauważam, że ludzie tym przepychem u tych notariuszy są wręcz onieśmieleni i zszokowani.

Co kraj to obyczaj.,W USA zawód notariusza raczej nie gwarantuje zarobienia fortuny.,Notariusz jest bezpłatny w każdym banku czy większej aptece.,Jeżeli ktoś chce zostać notariuszem wystarczy żeby miał ukończone 18 lat , nie był karany i złożył przysięgę.,

Edited by mayor

Co kraj to obyczaj.,W USA zawód notariusza raczej nie gwarantuje zarobienia fortuny.,Notariusz jest bezpłatny w każdym banku czy większej aptece.,Jeżeli ktoś chce zostać notariuszem wystarczy żeby miał ukończone 18 lat , nie był karany i złożył przysięgę.,

Nie porównuj funkcji notariusza w systemie prawnym anglosaskim i kontynentalnym, zupełnie inne zawody, umocowanie i kompetencje, tylko nazwa taka sama. W USA tak naprawdę notariuszem jest się niejako przy okazji. Trudno oceniać, który system lepszy, choć raczej przyjmuje się, że kontynentalny ma sporą przewagę. 

Edited by Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Tarcza jest oryginalna.

Tarcza omówiona "czy ten zegarek jest w 100% oryginalny " niestety tarcza nie jest ,jest to nie tylko moje zdanie

Tarcza omówiona "czy ten zegarek jest w 100% oryginalny " niestety tarcza nie jest ,jest to nie tylko moje zdanie

Witam.

Dodatkowo koronka jest w innym odcieniu (w opisie pominięto jej oryginalność).

Koperta posiada przetarcie w rejonie koronki pomiędzy 3 a 4 godziną.