Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Idau

Japoński zegarek za 1000-1200 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam

 

Szukam w miarę dobrego zegarka męskiego. Moje kryteria to:

 

- cena do 1000 zł, (maksymalnie do 1200 zł)

- koniecznie na pasku ! Bransoleta tylko w ostateczności

- bez złotych lub złoto-podobnych elementów

- styl – nieco sportowy, nieco elegancki

- producent – tylko i wyłącznie japoński !

- mechanizm - może być kwarcowy, może być automatyczny. Choć zastanawiam się, czy w moim przypadku mechanizm automatyczny ma sens?

- sposób kupna – najlepiej zwykły sklep (np. sieciowy) lub ewentualnie autoryzowany sklep internetowy. Allegro lub e-Bay odpadają.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie.

 

p.s. Zastanawiając się nad tym, czy w moim przypadku mechanizm automatyczny ma sens, miałem na myśli to, że zegarek noszę tylko i wyłącznie wieczorem, 3-4 razy w tygodniu. Więc zegarek ów zbyt często „machany” nie będzie. No, chyba że ewentualnie w grę wchodził by "Kinetic"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie najgorzej ;) A jak nazywa się ten Orient? Chciał bym go obejrzeć na jakiś innych zdjęciach. Na tej „fotografii artystycznej” jednak niewiele widać.

Proszę też o inne sugestie dobrych zegarków w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotografii artystycznej ;) a starałem sie go calego pokazać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kinetic jest całkiem, całkiem. Zapytam o niego w Time Trend.

A tak przy okazji - dobry, solidny, japoński "kwarc" to ile by kosztował? Mówimy rzecz jasna o cenie w granicach rozsądku, czyli jak dla mnie góra 2500 zł.

Dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kinetic ma mineralne szkło i jest bateryjką, więc technicznie to spokojnie klasa niżej od Orienta Vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinetic to nie to samo co zwykły kwarc .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wszczynać jałowego, być może, sporu, ale wydaje mi się, że jednak TECHNICZNIE, mechanizm kinetic raczej nie jest krokiem wstecz w stosunku do mechanizmu klasycznego. Zaznaczam: nie mówię o kwestiach upodobań, czy sentymentów, ale padło powyżej słowo "technicznie". ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zgadzam się. Użyłem niewłaściwego słowa i czułem że tak to się skonczy.... Tłumacząc autorowi wątku kinetic to nadal kwarc, automat jest bliższy prawdziwemu zegarmistrzostwu. 

 

PS. Bardzo lubię moje zasilane bakterią Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznego Orienta, a nawet dwa też lubie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w swoim pierwszym, zamieszczonym tutaj poście – zastanawiam się czy kupno zegarka napędzanego „machaniem ręki” (zwanego potocznie automatem) w moim przypadku ma sens? Zegarek nosze kilka razy w tygodniu, głównie wieczorami, gdy gdzieś wychodzę. Nie noszę zegarka w pracy, gdyż nie mogę (takie mamy przepisy). Po domu też nie chodzę z zegarkiem na ręce, bo to bez sensu. Nie będę miał więc  zbyt wiele okazji by nim „pomachać”. Nie widział bym również sensu kupowania rotatora, który kosztuje kilkaset zł. do zegarka, za który chcę zapłacić 1000-1200 zł.

Zapytałem więc Szanownych Forumowiczów ile kosztuje porządny japoński kwarc? A to czy ów kwarc ma duszę czy jej nie ma i czy jest bardziej zegarmistrzowski niż automat, to dla mnie sprawa trzecioplanowa ;)

Jeszcze raz bardzo dziękuję.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowany przeze mnie trochę wyżej Seiko Kinetic nie wymaga rotomatu. Jest porządnym japońskim zegarkiem, ładnie wygląda, ma oryginalny mechanizm i jest bezobsługowy. Kosztuje stosunkowo niewiele. Widzę tylko jeden powód zakupu zegarka nie mechanicznego za więcej niż 2000 zł - szpan factor związany z nazwą i logo. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina noszenia (spaceru) automatu na ręku wystarcza na następne 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w swoim pierwszym, zamieszczonym tutaj poście – zastanawiam się czy kupno zegarka napędzanego „machaniem ręki” (zwanego potocznie automatem) w moim przypadku ma sens? Zegarek nosze kilka razy w tygodniu, głównie wieczorami, gdy gdzieś wychodzę. Nie noszę zegarka w pracy, gdyż nie mogę (takie mamy przepisy). Po domu też nie chodzę z zegarkiem na ręce, bo to bez sensu. Nie będę miał więc  zbyt wiele okazji by nim „pomachać”. Nie widział bym również sensu kupowania rotatora, który kosztuje kilkaset zł. do zegarka, za który chcę zapłacić 1000-1200 zł.  

mogę się pod tym podpisać, z tym że do pracy zakładam casio, jak na razie nie zdarzyło mi się ale istnieje ryzyko porysania zegarka więc mój SSA i Ray czekają na mnie w domu. Jak na razie ciesze się od tygodnia Rayem i SSA ma urlop, aktualnie obydwa lezą bez życia, nad rotomatem od pół roku się zastanawiam i do tej pory się go nie doczekałem. Podsumowanie? Lubię mechaniki i nawet pomimo tego, że miałbym zakładać zegarek raz w m-cu na 1 wieczór to wybrałbym mechanika a nie kwarca. Palny na następny zegar? ETA, może stary rusek. Dlaczego? Bo tak. Ma cykać i koniec, Dla mnie kwarc jest dobry w g-shocku. Nie mam nic do kwarcyków ale mnie np cieszy to, że wskazówki poruszają się dzięki sprężynie i układowi zębatek a nie bateryjce, choć dla wielu osób "nie wtajemniczonych" jest to totalnie niezrozumiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś erotomanem obracajacych się trybików, płynnie poruszającej sie wskazówki czyli tak uwielbianych tu na forum automatów, polecam coś od Citizenia jakiś fajny kwarc eco drive plus może jeszcze radio controler i zapominasz o problemach z zegarkiem, sam za często nie nosze zegarka a w tym przypadku eco drive jest świetnym rozwiazaniem leży sobie w  jasnym miejscu i zawsze pokazuje aktualną godzinę nie musze nim trzepać lub co jakiś czas ustawiać godzinę , może nie jest to czynność męcząca ale gdy nosiłem automata spiesząc się zalożyłem nie raz zegarek który się zatrzymał potem patrze na godzinę i coś mi nie pasuje:) tak że ja polecam Citka ecodrive najlepiej z radio controler nie wiem czy za 1200 cos nowego z radio controler kupisz ale zawsze można poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam

 

Szukam w miarę dobrego zegarka męskiego. Moje kryteria to:

 

- cena do 1000 zł, (maksymalnie do 1200 zł)

- koniecznie na pasku ! Bransoleta tylko w ostateczności

- bez złotych lub złoto-podobnych elementów

- styl – nieco sportowy, nieco elegancki

- producent – tylko i wyłącznie japoński !

- mechanizm - może być kwarcowy, może być automatyczny. Choć zastanawiam się, czy w moim przypadku mechanizm automatyczny ma sens?

- sposób kupna – najlepiej zwykły sklep (np. sieciowy) lub ewentualnie autoryzowany sklep internetowy. Allegro lub e-Bay odpadają.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie.

 

p.s. Zastanawiając się nad tym, czy w moim przypadku mechanizm automatyczny ma sens, miałem na myśli to, że zegarek noszę tylko i wyłącznie wieczorem, 3-4 razy w tygodniu. Więc zegarek ów zbyt często „machany” nie będzie. No, chyba że ewentualnie w grę wchodził by "Kinetic"?


JTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich !

 

Wracając dziś z pracy, odwiedziłem znajdujący się po drodze salon Time Trend, gdzie dokonałem zakupu tego oto zegarka:

 

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,12266,11086-0-0-SNDD91P1.html

 

Zdecydowałem się na zakup tego modelu SEIKO, ponieważ:

- bardzo mi się podoba jego design

- jest to zegarek kwarcowy, a zatem mogę go nie nosić kilka dni (co w moim przypadku nie jest rzadkością) i nie muszę się martwić, że się zatrzyma

- posiada sekundnik

 

Mam tylko nadzieję, że będzie działał dłużej niż Tissot PRC 200, którego kupiłem kilka miesięcy temu i popsuł się po… tygodniu ;)

 

Dziękuję wszystkim za sugestie i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................fajny. Gratuluję. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic, jak przyłączyć się do gratulacji.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.