Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiob

Stauer, Parnis, czy może Bulova?

Rekomendowane odpowiedzi

W USA w wielu czasopismach jest ostro reklamowana firma Stauer, robiąca ciekawie wyglądające zegarki. Idea jest dość prosta i mało odkrywcza: Wzory są zrzynane albo z klasycznych zegarków sprzed lat, albo są wzorowane na współczesnych zegarkach z górnej półki, mechanizmy to albo kwarc, albo jakieś tanie automaty, do tego atrakcyjna cena 99-499 dolarów, choć mają też trochę "biżuterii" w znacznie wyższej cenie. Do tego fabryczna gwarancja - i mamy firmę Stauer:  http://www.stauer.com/category.asp?CategoryId=100201301&title=&page=ALL

 

Mój syn chce dostać na urodziny zegarek. Na razie nie jestem mu jeszcze gotów dać żadnego z moich, nie chcę też, by kupił sobie "Rolnixa" za 50 dolarów. Czy uważacie, że coś z kolekcji Stauera byłoby dobre dla przyszłego miłośnika zegarków? Syn nie jest już dzieckiem, ma 22 lata i chce zegarek mechaniczny, ale też ja nie sądzę teraz, bym mógł wydać na ten prezent więcej, niż jakieś 200-400 dolarów. Jestem ciekaw Waszej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Szczerze mówiąc estetycznie te Stauery wyglądają jak rolniksy, tylko są droższe pod płaszczykiem "nie jesteśmy podróbkami, tylko producentem chińskich, kwarcowych homarów".

Za 200-400 dolarów da się znaleźć sporo ciekawych mechaników, od wyższej klasy vintage'ów, po nowsze, ale też ciekawe marki. Zresztą ja bym już nawet Parnisa wolał szczerze mówiąc - wygląda porządniej i jest machaniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nigdy nie słyszałem o Parnisie. A Stautery też są mechaniczne i niektóre wyglądają dość interesująco. Na przykład ten:

 

20319_800.jpg

 

Duży, ciężki, złoty (no dobra, pozłacany), automatic i do tego cena 150 dolarów...  A jedyne negatywne opinie o tym zegarku, jakie są, co prawda na ich własnej stronie, to takie, że jest za gruby i za duży. Ale to akurat dla mnie są zalety, nie wady. Tym bardziej, że wcale taki wielki nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Cóż, kwestia gustu, dla mnie to ani estetycznie nie jest zegarek dla 22 latka, ani technicznie nie rozbudza za bardzo pasji do zegarmistrzostwa (werk wygląda jak kilka blaszek).

Gdybym miał zaproponować coś większego, ciekawego, a przy tym możliwie bardzo budżetowego, to bym powiedział Parnis portugalczyk - też homar, ale przynajmniej znanej firmy, w bardziej młodzieżowym stylu i dość popularny wśród budżetówek. No i na werk da się patrzeć, czego o Stauerze powiedzieć się nie da.
 

559885d1321637783-parnis-portuguese-blue

 

20101218204250996.jpg

Edit: albo tak jak kolega powyżej napisał, za ciut więcej coś z Seiko 5, Orienta, albo właśnie podstawowych Certin/Tissotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić za 300-400 dolków jakiegoś Tissota? To jest dobry zegarek entry-level, jest szwajcarski i przynajmniej niczego nie udaje. Albo jakiegoś dobrego japońca, np. Seiko albo Citizena, też są mechaniczne i niczego nie udają. Swoją drogą to ten pozłacany Stauer którego pokazałeś bardziej by mi pasował do Ciebie niż do 22 letniego chłopaka :).

 

Być może lepiej. Nie wiem tylko, czy tu znajdę Tissota za 300 dolarów? Jakieś sugestie?

 

Zobaczyłem też tego "Parnisa". Pewnie jest robiony w tej samej manufakturze, co Stauer. :lol: Niemal pewne, że mają te same mechanizmy, choć na niektórych Stauerach widzę napis "Swiss Made". Chyba te kwarcowe mają szwajcarskie mechanizmy.

 

Kubie się podobają te:

 

24282_800.jpg

 

17452_800.jpg

 

Ten drugi bardziej, ale ten drugi kosztuje 400, pierwszy 180. Więc ja bym wolał mu kupić niebieskiego. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Może spójrz jeszcze na Orienta Mako/Big Mako?
 

1368642d1391376303-blue-faced-affordable

 

To naprawdę będzie zupełnie inna, wyższa liga zegarków niż Stauery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze sugestie. Na pewno się im przyjrzę, albo raczej namówię Kubę, by się im przyjrzał.

 

Czy Orient to ta sama firma, której zegarki były przedmiotem nielegalnego importu u schyłku komuny, lata "późnego Gierka"? Gdzieś tak w latach 1975-1980 sporo Orientów trafiło do Polski, duże zegarki i dość ciekawe wizualnie, choć nie do końca jestem sobie w stanie dziś przypomnieć co one tam na tarczy miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiob - błagam Cię nie idź tą drogą !! Kup mu markowy zegarek tańszy zegarek a nie jakieś Steuery. Ta marka ociera się o czarną listę.

Przeniosłem temat we właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na sklepach w USA, ale na Amazonie można znaleźć, np. Tissot (w kwarcach jest znacznie większy wybór):

 

Jeżeli w grę wchodzą używki to można znaleźć jeszcze jakieś ciekawsze modele, np. z chrono.

 

Tylko ciężko znaleźć coś z bardziej skomplikowanym mechanizmem w cenie, która mnie interesuje. Proste, automatyczne Tissoty bez żadnych komplikacji są w granicach 400 dolarów.

 

BTW znalazłem tego Orienta z PRL-u:  http://allegro.pl/zegarek-nareczny-orient-okazja-i4280882268.html?source=mlt  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Orient to ta sama firma, której zegarki były przedmiotem nielegalnego importu u schyłku komuny, lata "późnego Gierka"? Gdzieś tak w latach 1975-1980 sporo Orientów trafiło do Polski, duże zegarki i dość ciekawe wizualnie, choć nie do końca jestem sobie w stanie dziś przypomnieć co one tam na tarczy miały.

To jest to. orient "cesarski" zwany też patelnią. Firma z tradycjami, bardzo popularna, obecnie należąca do koncernu Seiko, a to mówi samo za siebie.

 

Patrząc na zegarki, które podobają się Twojemu synowi wnioskuję, że dopiero zaczyna interesować się zegarkami. Mnie też na początku podobały się zegarki, które miały mnóstwo detali, podziałek, subtarczek i ogólnie sprawiały wrażenie takich "dorosłych". Dopiero jak liznąłem trochę wiedzy zegarkowej zacząłem doceniać klasyczne formy. W przedziale cenowym 200-400 jest sporo ciekawych propozycji japońskich automatów, a panuje powszechna opinia, że w tej cenie japończyki są lepszym wyborem od szwajcarów. Proponuję przyjrzeć się ofercie Seiko, Orienta i Citizena.

 

Zwłaszcza godne uwagi są kultowe modele: Seiko skx007, Seiko Monster, Orient Mako/Big Mako/Ray.

Warto też zerknąć na Seiko SSA007, SSA053K1, Seiko Alpinist, Orient Excursionist, Orient M-Force.

 

Co do Parnisa, to mogę z czystym sumieniem polecić. Noszę go 2 lata i nie mogę powiedzieć o nim nic złego. Jak na cenę poniżej 100 $ to wyjątkowo dobry zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym białym Stauerze z postu nr 6 nie są czasem przyklejone wskazówki datownika? Przynajmniej tak to wygląda...

Bardzo słaba jakość sądząc po zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym Stauer . Juz na zdjęciach wyglada na zegarek słabej jakosci. W tym przedziale cenowym kupisz porządnego Seiko , Orienta czu Citizena . Wybór jest naprawde bardzo duży .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stauer jest w pełni funkcjonalnym zegarkiem, datownik także, ale przekonaliście mnie, by sobie z nim dać spokój. Syn teraz ogląda Parnisy. Myślę, że nawet bym się wykosztował na szafirowe szkiełko i pudełko, choć to niemalże podwoi cenę. :lol:  Nie wiem tylko co to jest "SWAN NECK"? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw. łabędzia szyja. Jeden z elementów mechanizmu w kształcie blaszki wygiętej na kształt łabędziej szyi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw. łabędzia szyja. Jeden z elementów mechanizmu w kształcie blaszki wygiętej na kształt łabędziej szyi.

 

Ale co to oznacza w praktyce? czy warto dopłacać parę dolarów do mechanizmu, który to ma? Albo inaczej, czy mechanizm taki jest pod jakimś względem lepszy od miechanizmu, który nie ma tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to oznacza w praktyce? czy warto dopłacać parę dolarów do mechanizmu, który to ma? Albo inaczej, czy mechanizm taki jest pod jakimś względem lepszy od miechanizmu, który nie ma tego elementu?

Ten element ma ułatwiać regulację dokładności chodu. W chińskich zegarkach ponoć często nie działa jak należy, więc można sobie odpuścić.

 

Skoro jesteście przy Parnisach, to możecie też rzucić okiem na Marina Militare czyli niezliczone chińskie wariacje na temat Panerai'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiobie,

 

te Stauery to bym sobie zdecydowanie odpuścił - moim zdaniem nie wyglądają dobrze.

 

ja bym zaproponował Gerlacha - w środku chiński mechanizm (z tego co wiem, zdania o nim - jak zawsze  - podzielone), za to wygląd naprawdę świetny (np. Dzik czy Sokół). Cena bardzo przystępna, a poza tym syn miałby coś więcej - w dalekiej Ameryce miałby zegarek z napisem Made in Poland :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym zaproponował Gerlacha - w środku chiński mechanizm (z tego co wiem, zdania o nim - jak zawsze  - podzielone), za to wygląd naprawdę świetny (np. Dzik czy Sokół). Cena bardzo przystępna, a poza tym syn miałby coś więcej - w dalekiej Ameryce miałby zegarek z napisem Made in Poland :)

 

Mam nadzieję, że są lepsze od legendarnych "Błoni" - najszybszych zegarków na świecie. :lol:  

 

Właśnie oglądam te cuda polskiej myśli zegarmistrzowskiej. Wyglądają ciekawie, choć ceny relatywnie wysokie, w porównaniu do innych zegarków dostępnych z mechanizmami SeaGull.   Znalazłem też wątek z tymi zegarkami na WatchUSeek, więc Gerlach chyba podbija świat. ;)   http://forums.watchuseek.com/f71/gerlach-orp-sokol-orp-dzik-736397.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na pewno ciekawe przez oryginalny design, ciekawe nawiązania historyczne, motoryzacyjne itp. Warto rozważyć taką propozycję.

Są jeszcze inne marki Made in Poland: Copernicus, Polpora, no i najbardziej chyba polski Chronos-art, ale i ceny stosunkowo wyższe.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te nawiązania historyczne i dopracowany wygląd są wielkimi atutami tych zegarków. Przyznam, że co jakiś czas kusi mnie, by sobie kupić któryś z modeli.

 

A moim zdaniem lepiej dołożyć 100 dolarów i mieć zegarek z charakterem (i chińskim mechanizmem) niż chińską "inspirację" IWC lub Paneraiem (i też z chińskim mechanizmem) :)

 

No a Chronos-Art to już kunszt (choć nazwa nieco pretensjonalna...)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu życie i tak skorygowało wszystkie nasze plany. Kuba wybrał coś zupełnie innego i chyba wybrał dobrze - Bulova za 265 dolarów czyli 800 zł: http://www.amazon.com/Bulova-96A119-Series-Aperture-Watch/dp/B004I5CR9U/ref=pd_sbs_watch_1?ie=UTF8&refRID=1BGPCZEDWW54WZAYCND1  Albo, inaczej mówiąc, dzień pracy kierowcy ciężarówki.  ;)

 

Według naszej "piramidy prestiżu" Bulova to zegarki "średniej klasy", czyli cieszące się większym prestiżem, niż takie marki, jak Tissot, Doxa, Seiko, Citizen, czy Delbana, nie wspominając już samego Stauera, od którego tu wyszliśmy. Myślę, że Kuba będzie zadowolony, a pewnie i ja czasem sobie od niego ten zegarek pożyczę.

 

270355706_MV_ZM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to miło gościć trucker'a hioba na kolejnym, po A4 i BMW forum  :)  Po drugie, to dobrze, że "młody" wybrał Bulovę - zegarki naprawdę solidne i znacznie bardziej pocieszy oko niż wydziwiane cuda  ;) Sam się po Twoim poście przyglądnąłem Stauer'om i nie powiem - niektóre ładne są, ale znudziły by się szybciutko. Macie w USA dobrze rozbudowanego Orienta - naprawdę warto spojrzeć na ich produkty   ;) , podobna klasa co SEIKO, czy CITIZEN i w naprawdę dobrych cenach.

BULOVA za to robi najmilsze dla oka kwarce, z płynącą wskazówką sekundową  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać, żebyś wybrał Seiko (z jakichś tajemniczych powodów dopiero teraz wyświetliło mi końcówkę wątku), ale widzę, że sprawa się już sama rozwiązała. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek właśnie przyszedł i jestem mile zaskoczony. Wygląda bardzo solidnie, a do tego jest naprawdę ładny. Minimalnie większy od mojego Rolexa, dość ciężki, solidny i zarówno w dotyku, jak i w wyglądzie niczym się nie różni od zegarków kosztujących dziesięć razy więcej.

 

IMG-1266.jpg IMG-1273.jpg IMG-1280.jpg IMG-1288.jpg IMG-1290.jpg IMG-1294.jpg IMG-1296.jpg IMG-1302.jpg IMG-1311.jpg IMG-1324.jpg IMG-1328.jpg IMG-1331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje! Niech się nosi.

Na zdjęciach faktycznie robi bardzo dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. 👉💥👉⌚️Męski zegarek PARNIS PA6007 - superfajny zegarek nurkowy
      👉💥👉⌚️
      Cena 700 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.
      👉💥👉⌚️
      Super fajny męski zegarek w nurkowym stylu. Mechanizm automatyczny, ze stopsekundą, szybką zmianą daty i dokręceniem koronką. Ponadto szafirowe szkło i ceramiczny, obrotowy bezel a do tego koperta ze stali nierdzewnej 316L, zakręcany dekielek i zakręcana, logowana koronka dają naprawdę fajny, nietuzinkowy zegarek. Uniwersalna średnica 43 mm pozwala nosić zegarek na każdym nadgarstku o obwodzie większym niż 15-16 cm. 
      Dzięki bardzo krótkim , mocno wygiętym, schodzącym poniżej linii przeszklonego dekla uszom nosi się bardzo wygodnie także na mniejszych nadgarstkach (ja nosiłem na nadgarstku o obwodzie 16 cm). 
      Zegarek jest używany, ale w bardzo dobrym stanie wizuapnym (naprawdę praktycznie niewidoczne mikroryski) i idealnym technicznym - na równym, ładny, i punktualnym chodzie.
      Oryginalny pasek, który był najsłabszą częścią całości został wymieniony na szyty ręcznie, nowy, czarny pasek z naturalnej skóry z przeszyciami w kolorze pomarańczowym. Pasek ten idealnie podkreślił urodę zegarka. 
      👉💥👉⌚️
      Na zegarek udzielamy rocznej gwarancji. 
      👉💥👉⌚️
      👉💥👉⌚️
      Dane techniczne:
      Mechanizm: ręcznie nakręcany seagull 6497 ruch 17-kamieniowy
      Tarcza: srebrna ze szlifem słonecznym, indeksy i wskazówki granatowo-niebieskie, lakierowane
      Koperta: polerowana, stal nierdzewna 316L.
      Średnica koperty: 43 mm.
      Grubość koperty: 13 mm.
      L2L: 52 mm
      Wodoszczelność: 30 m
      Pasek: skórzany pasek o szerokości 24mm, szyty ręcznie, z niewielkimi śladami noszenia (wyczyszczony i zdezynfekowany, klamerka stalowa.
      Szkło: szafirowe
      👉💥👉⌚️
       
      2. 👉💥🤿⌚️Męski zegarek THORN SUB 200T automatyczny w super kolorze! NOWY/GWARANCJA
      👉💥🤿⌚️
      Cena 900 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.

      👉💥🤿⌚️
      Solidy, męski zegarek nurkowy lekko nawiązujący do Doxy, ale z supełnie inną tarczą, wskazówkami i paskiem. No i kolorem 🙂
      W środku znany, niezawodny i łatwy w ewentualnym serwisowaniu mechanizm automatyczny TMI SEIKO NH35.
      Pasek jest także wykonany z solidnej, niealergizującej gumy. Idealnie kolorystycznie pasującym do tarczy.
      Dzięki niewielkiemu wymiarowi L2L (od końca do końca uszu) zegarek dobrze i wygodnie leży także na mniejszych nadgarstkach.
      Zegarek jest nowy, na dokładnym chodzie, na deklu jeszcze folia.
      W komplecie pudełko.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek, nie były retuszowane.
      👉💥🤿⌚️
      Dane techniczne:
      Materiał koperty i dekla: stan nierdzewna
      Mechanizm: automatyczny, japoński NH35 z szybką zmianą daty i stopsekundą
      Szkło: szafirowe, wypukłe
      Wymiary: szerokość 44 mm, wysokość ze szkłem 16 mm
      Indeksy i wskazówki z Luminową C3
      Wodoszczelność 200 m
      Pasek: solidny silikon (bezzapachowy)
      👉💥🤿⌚️
























    • Przez Anne
      Dzień dobry!
      Od kilku miesięcy doskwiera mi brak zegarka "wyjściowego" do sukienki czy eleganckiego stroju do teatru czy na inne oficjalne uroczystości, które przy moim trybie życia zdarzają się 2 razy w tygodniu. Mój codzienny smartwatch do tych okazji oczywiście nie przystaje, a z racji uprawianego zawodu (w którym jest wymaganie gołych nadgarstków i nadużywanie środków dezynfekcyjnych) nawet nie miałam okazji nosić innego, "prawdziwego" zegarka. Zatem jestem laikiem :)
      Rozpoczęłam poszukiwania od przejrzenia Forum, poradników i artykułów na temat wyboru pierwszego zegarka, ale nadal mam wątpliwości.
      W oko wpadł mi ten model z Bulovy:
      https://www.timetrend.pl/bulova-98p193.html
       
      Choć słyszałam wiele dobrego o tej marce, to obawiam się jednak wytrzymałości szkiełka w tym modelu, z racji, że nie jest szafirowe. Czy słusznie? Czy jest to model warty uwagi w odniesieniu do jego ceny? Widzę, że jego dostępność jest mocno ograniczona, zatem mogę go niestety przymierzyć tylko w domu i ewentualnie odesłać. Na jaką "żywotność" tego zegarka powinnam się przygotować?
       
      Moje wymagania/oczekiwania to:
      - cena najlepiej do 1500zł, ale rozważę różne opcje
      - dobra marka, z którą nie wstyd się pokazać na mieście 😉 nie chcę zegarka typowo fashion z Michaela Korsa czy innego domu mody, chcę go nosić z dumą 😉
      - chyba bikolor - zależałoby mi na kolorystycznej uniwersalności zegarka. Mam taką zasadę (odchył?), że np. do złotej klamerki w butach nie założę srebrnej bransoletki (nie chcę mieszać tych dwóch metali/kolorów w różnych elementach ubioru), ale! zegarek łączący srebro i złoto pozwoliłby mi już (psychicznie 😅) na srebrne kolczyki i złoty pierścionek jednocześnie. Jeśli kupię srebrny zegarek, to założę tylko do tożsamych dodatków, i zaraz będę dokupować złoty! Może to dziwne, może nie - jeśli ktoś chciałby się do tego odnieść, to zachęcam, bo sprawa kolorystyki właśnie nurtuje mnie najbardziej, także chętnie przeczytam Wasze uwagi.
      - mam 25 lat, jestem dość duża, ale akurat nadgarstki mam szczupłe - nie chcę by zegarek je przytłoczył
      - dobrze by było, gdyby to było coś na lata, a nie jednorazówka
       
      Inne modele jakie wpadły mi w oko przy poszukiwaniach, to:
      https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-brilliance/8729
      Podoba mi się, mam jednak wątpliwości co do firmy.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-citizen-elegance-em0506-77a?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXea7qggoCeNMXV1q7z66own4PCTbPWgfjAivaBALrNmVZIe-pEPfmQBoCgjAQAvD_BwE
      Mechanizm na plus, ale jakoś nie przekonuje mnie wygląd.
       
      https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-eu6094-53a
      Trochę... za prosty?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-atlantic-seapair-20335-43-21g?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOYEvx_7-y_rhqvEMTrQIIZvbSiyivKnNEcpzig-yjEhnagQ7dSN1waAsLcEALw_wcB
      Szafir, ale chyba za masywny.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-bering-classic-13426-010?gclid=EAIaIQobChMIhJetpr6H-wIVKpYnAh0o8AfHEAEYASAFEgKWN_D_BwE
      Ten zwrócił moją uwagę swoją prostotą, ale czy nie jest to jeden z tych modnych na chwilę modeli, w którym za dwa lata już głupio będzie się pokazać?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-roamer-lady-mermaid-600857-47-15-50
      Trochę ponad budżet i jakby zbyt strojny, ale ładny jest, skubaniec!
       
      Podsumowując: będę wdzięczna za wszystkie rady, zwłaszcza odnośnie wypatrzonej Bulovy. Podpowiedzcie, co wziąć pod uwagę i na który model Wy byście postawili. A może zaproponujecie coś zupełnie innego?
      Z góry dzięki za Waszą pomoc w tym wątku i za całą wiedzę przekazaną na Forum. Pozdrawiam!
       
    • Przez Robredo
      Witam. Na sprzedaż zegarek Bulova Lobster chronograph 98B252.  Stan: nowy. Ostateczna cena 1400zl. 











    • Przez MarJan©
      Witam na wstępie. Zamarzyłem sobie posiadać zegarek z częściowo odkrytą tarczą, tzw. "open heart" chyba taki opis najlepiej pasuje. Jednocześnie nie jestem majętny i najlepiej, aby kwota zakupu nie przekraczała 500zł. Pierwsze co pomyślałem "parnis" lub coś w tej kategorii z AliExpress, że się tak wyrażę...może propozycje, które mi się niejako spodobały i zawierają się w cenie:
      https://pl.aliexpress.com/item/32963084310.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/32917083275.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/4001244805539.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/1005002903378244.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/4001154205829.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      Jeśli takie linki są sprzeczne, proszę o info- wkleję zdjęcie i opis jaki znajdę- tak po prostu mi łatwiej.
      Przejrzałem również "nasze" Allegro i trafiłem na kilka egzemplarzy:
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-jordan-kerr-automatic-sbb04-seiko-11513441684
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-automatyczny-paterson-seaford-3807-11665782590
      trochę więcej by się znalazło, ale to jakiś "skmei", który nawet dla mnie jest za tani, aby był dobry...
       
      Teraz pytania:
      Jordan Kerr nic mi nie mówi, jak zresztą prawie wszystkie, domyślam się, że to wytwór modowy, ale opis przedstawia, że ma werk seiko i dlatego nad nim myślę obecnie- bardziej podoba mi się przedstawiony parnis, czy pagani design PD- 1658 jednak szczerze mam obawy kupować z Ali...córka 2x kupowała coś i dwukrotnie przyszło nie to co było zamawiane, więc mam obawy, że zegarek przyszedłby nie ten lub kolorystycznie inny od wybranego...jednocześnie wiem, że przecież niejedna osoba już kupowała...
      Ale co do pytań, czy w przedstawionym Jordan Kerr mechanizm teoretycznie powinien być lepszy niż w "chińczykach", które pokazałem? Czy opłaca mi się ryzykować i tak długo czekać na zegarek z Chin, jeśli szybciej i taniej dostanę taki z werkiem seiko?
      Który z chińczyków ewentualnie byłby najlepszy technicznie? (mi się wydaje PD- 1658- szafirowe szkło, zakręcana koronka....może rzeczywiście można go moczyć i się tak szybko nie porysuje...)
      Proszę ewentualnie o lepsze opcje w zakresie 500zł i dzięki za odpowiedzi.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.