Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lpociask

Lorus i Quiksilver

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie oto moja skromna kolekcja , Lorus , Quiksilver mam jeszcze Fosila, ale muszę wymienić pasek bo wstyd pokazywać ;)

 

post-71505-0-55961800-1401449922_thumb.jpg

 

 

 

 


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc takie zegarki wstyd nosić. Nie obraź się ale dla człowieka ceniącego zegarki to są po prostu ładne złomy - najtańsze, najbardziej starające się udawać porządne czasomierze. Są śliczne ze 100 metrów, ale przy bliższym obcowaniu bardzo dużo tracą - głównie przez  jakość mechanizmów.  :mellow: To jest najniższa możliwa półka - nie warto się nią afiszować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Mogą Ci się nie podobać ale wstyd to nosić podróby .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu - a właściwie sumienia :lol: . Dla mnie to właśnie takie marki jak te powyżej stanowiąc najniższą pozycję w piramidzie prestiżu - głównie dlatego że wszyscy ludzie takie noszą - dosłownie. :blink:  Tu nie chodzi o to że zegarki mi się nie podobają - tu chodzi o to że o ile miałbym sumienie założyć na rękę replikę (niech będzie - podróbkę) drogiego zegarka, o tyle wolę nie mieć nic na ręce i odczytywać godzinę z ułożenia słońca niż zakładać takie zegarki jak powyższe (tego typu)na rękę... nic nie poradzę  :P Za dużo tego się ostatnimi czasami zrobiło. 3/4 aukcji na allegro to właśnie zegarki tego typu i czuję się przejedzony  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu - a właściwie sumienia :lol: . Dla mnie to właśnie takie marki jak te powyżej stanowiąc najniższą pozycję w piramidzie prestiżu - głównie dlatego że wszyscy ludzie takie noszą - dosłownie. :blink: Tu nie chodzi o to że zegarki mi się nie podobają - tu chodzi o to że o ile miałbym sumienie założyć na rękę replikę (niech będzie - podróbkę) drogiego zegarka, o tyle wolę nie mieć nic na ręce i odczytywać godzinę z ułożenia słońca niż zakładać takie zegarki jak powyższe (tego typu)na rękę... nic nie poradzę :P Za dużo tego się ostatnimi czasami zrobiło. 3/4 aukcji na allegro to właśnie zegarki tego typu i czuję się przejedzony ^_^

Mam jedynie nadzieję że jako użytkownik tego forum świadomie nie przedkladasz podróbek ( nie mylić z oficjalnymi replikami producentów ) nad np. Lorusa. Lepiej abyś w takim przypadku odczytywal godzinę ze słońca niż zakładał podróbki na rękę.

I tutaj kwestia gustu oraz jakaś piramida prestiżu nie ma nic do znaczenia . Jak juz sie powolujesz na tą piramidę to chyba tam powyżej Lorusa nie widać zegarkow marki " podróbka " .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie widać - podróbki i tanie marki są z owej piramidy wykluczone  :) Jednakowoż jak już mówiłem wolę replikę - (oczywiście z automatycznym mechanizmem), niż np. Fossila. To nie repliki niemalże wyparły zegarki mechaniczne z rynku, a wręcz go ratują - dają pracę zegarmistrzom specjalizującym się w zegarkach mechanicznych - dla mnie to największy plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie widać - podróbki i tanie marki są z owej piramidy wykluczone  :) Jednakowoż jak już mówiłem wolę replikę - (oczywiście z automatycznym mechanizmem), niż np. Fossila. To nie repliki niemalże wyparły zegarki mechaniczne z rynku, a wręcz go ratują - dają pracę zegarmistrzom specjalizującym się w zegarkach mechanicznych - dla mnie to największy plus.

Piszesz o replikach czy jak wczesniej o podróbach ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że kolega pisze o podróbach.

Wcześniej nadmienił, że nie stanowiłoby dla niego problemu założyć na nadgarstek podróbę.

Nie znajdzie pochwał dla takich poglądów na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem to nie ma dla Państwa różnicy pomiędzy podróbkami a replikami, więc używam obu sformułowań - ale chyba nietrudno zobaczyć że cały czas wychwalam REPLIKI. Podróbki bym kijem nie tchnął - ciężko to wytłumaczyć, ale postaram się. Fascynuje mnie i intryguje ponadczasowe wzornictwo w świecie zegarków, i staram się dojść czym ono jest. Toteż skoro nie jestem milionerem, a ponadczasowych zegarków jest bardzo wiele,(Submariner, Seamaster, Royal Oak, Carrera, Navytimer itd. ), to pomyślałem że warto mieć chociaż spojrzenie jak owe zegarki wyglądają ( w przybliżeniu), i co stanowi o ich ponadczasowości i unikalności. Sam staram się zaprojektować ponadczasowy zegarek i właśnie szukam odpowiedzi - jak. To jest niesamowicie skomplikowane - okazuje się że im wzór jest prostszy tym trudniej go wymyślić.Już wstępne szkice mam, ale inwencja twórcza wymaga regularnego dokarmiania. Dlatego wychwalam repliki.  Wiem że forum raczej replik nie popiera więc peanów na moją cześć się nie spodziewam.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz kolego pod pojęciem "replika" - określ jednoznacznie, możesz podać przykład.

Bo dla nas jest zasadnicza różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zwięźle mówiąc - za replikę uważam czasomierz "bazowany" na docelowym wzorze z zachowaniem niezbędnej dokładności, przez którą rozróżnienie oryginału od repliki po zewnętrznym wyglądzie dla laika może wydać się wręcz niemożliwe. Czasem mają oryginalne bezele, koronki itd. Jak widziałem jeden filmik o replice to właściciel powiedział że jest przerażony jak dobrze została zrobiona. Ostatnimi czasami rynek replik gwałtownie wzbogacił się o wiele modeli - jakość jest od miernej do naprawdę wysokiej. Mechanizmy zazwyczaj automatyczne lub kwarcowe - ale to sprawa drugorzędna. Co ważne - repliki nie mają napisów typu "Roleks", nie mają literówek, co jest cechą rozpoznawalną PODRÓBEK.
Nie chcę robić im reklamy - jeszcze żadnej nie posiadam. ale intensywnie myślę. Małe zobrazowanie:
Rolex-DeepSea-Real-vs-Fakefakecompare-11
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupować/propagować PODRÓBKI to lepiej zmień forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zwięźle mówiąc - za replikę uważam czasomierz "bazowany" na docelowym wzorze z zachowaniem niezbędnej dokładności, przez którą rozróżnienie oryginału od repliki po zewnętrznym wyglądzie dla laika może wydać się wręcz niemożliwe. Czasem mają oryginalne bezele, koronki itd. Jak widziałem jeden filmik o replice to właściciel powiedział że jest przerażony jak dobrze została zrobiona. Ostatnimi czasami rynek replik gwałtownie wzbogacił się o wiele modeli - jakość jest od miernej do naprawdę wysokiej. Mechanizmy zazwyczaj automatyczne lub kwarcowe - ale to sprawa drugorzędna. Co ważne - repliki nie mają napisów typu "Roleks", nie mają literówek, co jest cechą rozpoznawalną PODRÓBEK.

Nie chcę robić im reklamy - jeszcze żadnej nie posiadam. ale intensywnie myślę. Małe zobrazowanie:

 

 

Tak właśnie sądziłem, że tak odpowiesz. Chyba jestem jasnowidzem :)

To co ty nazywasz repliką jest podróbką. I nie istotne jak ona jest wykonana - może być nawet lepiej od oryginału, co nie zmieni faktu, że posługiwanie się znakiem innej firmy bez jej zgody jest po prostu kradzieżą, przestępstwem. Sprzedaż jest karalna, a noszenie absolutnym szczytem wiochy, obciachu i nie wiem czego jeszcze.

 

"Czasem bywają oryginalne bezele, koronki" - chyba w Twojej wyobraźni.

Opowiadasz po prostu brednie kolego.

Jak radził kolega w poście powyżej - zmień forum, bo z takimi poglądami i tak pewnie długo tu miejsca nie zagrzejesz.

 

PS. Za replikę na forum jest uważany zegarek będący "reedycją" jakiegoś, często kultowego modelu, wyprodukowany przez tą samą firmę, która stworzyła pierwowzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - wolę patrzeć na kobietę z repliką Omegi Ladymatic, niż z kwarcowym Lorusem. Oczywiście że wolę oryginały, ale czy możemy powiedzieć że zegarki takich firm jak "Lorus, Fossil, Gino Rossi" są oryginalne? Tak samo możemy o zegarkach modowych Calvina Kleina, Emporio Armaniego, Diesla i innych. Właśnie tu jest największy zgrzyt. Rozumiem że podróbka to podróbka i basta, ale nie wiem odkąd zaczyna się oryginał w czasach w których 3/4 droższych zegarków korzysta z mechanizmów ETA lub Valjoux?
Czy Opel z płytą podłogową od Volkswagena to nadal Opel czy może Volkswagen w innej sukience? Albo lepiej - Mercedes psujący się po takim samym dystansie jak Fiat to nadal Mercedes?

Jak napisałem - repliki są i złej i świetnej jakości - i nie tylko takie części jak napisałem powyżej mogą być oryginalne, a są nawet repliki z oryginalnymi szwajcarskimi mechanizmami. Za kilka lat zegarmistrz będzie miał spory problem z ocenieniem oryginalności - maszyny są coraz lepsze, a Chińczycy będą z pewnością nadążać za technologią. 

Dopóki nie ma całkowicie Polskiego zegarka (mechanizm, projekt, koperta itd) to ja poczekam z zakupami - wierzę że się uda. 

Co do zmiany forum, to niestety nie mogę tego zrobić - nic nie dodaje mi energii tak dobrze jak ładne zdjęcie pięknego zegarka, których na forum jest dostatek. Tak poza tym cała moja wiedza na temat zegarków ma źródło właśnie tutaj.  ^_^

Edit: I podobają mi się buźki  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - wolę patrzeć na kobietę z repliką Omegi Ladymatic, niż z kwarcowym Lorusem. Oczywiście że wolę oryginały, ale czy możemy powiedzieć że zegarki takich firm jak "Lorus, Fossil, Gino Rossi" są oryginalne? Tak samo możemy o zegarkach modowych Calvina Kleina, Emporio Armaniego, Diesla i innych. Właśnie tu jest największy zgrzyt. Rozumiem że podróbka to podróbka i basta, ale nie wiem odkąd zaczyna się oryginał w czasach w których 3/4 droższych zegarków korzysta z mechanizmów ETA lub Valjoux?

Czy Opel z płytą podłogową od Volkswagena to nadal Opel czy może Volkswagen w innej sukience? Albo lepiej - Mercedes psujący się po takim samym dystansie jak Fiat to nadal Mercedes?

Jak napisałem - repliki są i złej i świetnej jakości - i nie tylko takie części jak napisałem powyżej mogą być oryginalne, a są nawet repliki z oryginalnymi szwajcarskimi mechanizmami. Za kilka lat zegarmistrz będzie miał spory problem z ocenieniem oryginalności - maszyny są coraz lepsze, a Chińczycy będą z pewnością nadążać za technologią. 

Dopóki nie ma całkowicie Polskiego zegarka (mechanizm, projekt, koperta itd) to ja poczekam z zakupami - wierzę że się uda. 

Co do zmiany forum, to niestety nie mogę tego zrobić - nic nie dodaje mi energii tak dobrze jak ładne zdjęcie pięknego zegarka, których na forum jest dostatek. Tak poza tym cała moja wiedza na temat zegarków ma źródło właśnie tutaj.  ^_^

Edit: I podobają mi się buźki  :lol:

Z Twoich wypowiedzi wynika raczej ze nie rozumiesz co to jest podróbka , co to jest replika .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za off topic, osobiście uważam, że nie każdy zegarek musi być luksusowy, a może spełniać walory użytkowe i przyzwoicie wyglądać.

Chciałbym jednak skomentować wywody AndcRew:

 

 

Ujmę to tak - wolę patrzeć na kobietę z repliką Omegi Ladymatic, niż z kwarcowym Lorusem.

 

Ta podróba komponowałaby się z torebką Coco Chanel przywiezioną z wycieczki do Egiptu i dyskretną wonią No5 Chanel z pobliskiego bazarku.

 

Taką kobietę można zabrać i na koniec świata. Najlepiej kanarkowym bmw:

 

438f965121497f63c75a438b27693766.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na wytłumaczenie  :D Z tego co się orientuję to repliki są sprzedawane tak jak kiedyś dopalacze tzn. jako artykuły kolekcjonerskie, czyli nielegalne to nie jest. Kto powiedział że mam zamiar nosić replikę? I co bym potem powiedział zapytany co mam na ręce?
Replika to jedynie inspiracja do działalności twórczej - jak napisałem - projektuję zegarek i staram się odkryć w czym tkwi "ponadczasowość" słynnych zegarków. Raczej nie poproszę Pani w sklepie z luksusowymi zegarkami żeby pozwoliła mi potrzymać w ręce prawdziwego Rolexa, bo jestem sobie w stanie wyobrazić jej niedowierzające spojrzenie i spławienie mnie w każdy możliwy sposób. Patrzenie przez szybę raczej nie pomoże, podobnie jak zdjęcia  :( 

btw. Fajny ten BMW - napęd na tył jest, wloty powietrza są... czego chcieć więcej?  :lol: Kabrioletu? To szlifierkę kątową i po kłopocie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie czekam na wytłumaczenie  :D Z tego co się orientuję to repliki są sprzedawane tak jak kiedyś dopalacze tzn. jako artykuły kolekcjonerskie, czyli nielegalne to nie jest. Kto powiedział że mam zamiar nosić replikę? I co bym potem powiedział zapytany co mam na ręce?Replika to jedynie inspiracja do działalności twórczej - jak napisałem - projektuję zegarek i staram się odkryć w czym tkwi "ponadczasowość" słynnych zegarków. Raczej nie poproszę Pani w sklepie z luksusowymi zegarkami żeby pozwoliła mi potrzymać w ręce prawdziwego Rolexa, bo jestem sobie w stanie wyobrazić jej niedowierzające spojrzenie i spławienie mnie w każdy możliwy sposób. Patrzenie przez szybę raczej nie pomoże, podobnie jak zdjęcia  :( 

btw. Fajny ten BMW - napęd na tył jest, wloty powietrza są... czego chcieć więcej?  :lol: Kabrioletu? To szlifierkę kątową i po kłopocie!

Faktycznie fajne "BMW" będzie Ci pasowało do Twoich podróbek które sobie kupisz :)

Co byś powiedział zapytany o podróbę na ręce , patrząc na twoje wypowiedzi np. Lepiej mieć podróbę niż Lorusa .

Kolejny temat w którym wypisujesz takie rzeczy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toteż jak wcześniej napisałem - Lorusa, Fossila, Gino Rossi, Jordana Kerra, Gucci, Emporio Armaniego, Adidasa itd itp; nigdy na mojej ręce nie było i nie będzie.  ;)  Od Casio w górę  ^_^ Ale niechęć do kwarcy pozostała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podróby Omeg, Rolków, Patków, etc. jak najbardziej? I Twoim zdaniem jest to powód do dumy? Alboś troll, albo prowadzisz sklep z takimi podróbami i próbujesz je oswajać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej jest odpowiedź. Na forum wielbicieli oryginalnych, luksusowych i drogich czasomierzy oswajanie z podróbkami nie ma najmniejszego sensu - niewykonalne  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego tutaj jeszcze jesteś?

Lepiej idź zawracać kijem Wisłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega po prostu pośrednio odpowiedział, że jest trollem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej jest odpowiedź. Na forum wielbicieli oryginalnych, luksusowych i drogich czasomierzy oswajanie z podróbkami nie ma najmniejszego sensu - niewykonalne  :lol:

Jeżeli Twoj pobyt na tym forum ma mieć na celu oswajanie użytkowników z podróbkami - to faktycznie Twoje dalsze uczestnictwo nie najmniejszego sensu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość tego. Nie pomogły ustne prośby Piotra, czas na urlop.

"Dyskusję" zamykam.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SzukajacyPorady
      Zgłaszam potrzebę natychmiastowej pomocy, nie radzę sobie i słabo znam się w temacie zegarków, łatwo również ulegam sloganom marketingowym. Szukam aktualnie budżetowego zegarka automatycznego, a ogólnie mam poważny problem z zakupem czasomierza, z którego byłbym w pełni zadowolony. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy nabyłem dwa nowe zegarki kwarcowe, pierwszy, Festina Chrono Bike, zostałem zwiedziony rzekomym "Dziedzictwem sławnego wyścigu Tour de France". Udało mi się go zwrócić. Drugi zegarek, Grovana, ładny, zwiedziony szafirowym szkiełkiem, ale brak efektu wow. Udało mi się go odsprzedać, ze stratą. Postanowiłem że jednak zaryzykuję automat, raz kozie śmierć 🫣, obojętnie z jakim lub czyim dziedzictwem. Cena max. 1000 zł, z przeszklonym deklem ma być. W oko wpadły mi LORUS RL419BX9 oraz Pierre Ricaud Sapphire Automatic P60029.5115A. oba w cenie około 700 złotych. Który jest lepszym wyborem? Lorus ma mineralne szkiełko, a Pierre Ricaud szafirowe, PR jest 50 metrów WR a Lorus 100 metrów WR. Gdzieś czytałem że Pierre Ricaud to chinol opakowany marketingiem, marka niezbyt pewna. Ale może nie jest tak źle? Najgorsze że nigdzie tego Ricauda nie da się przymierzyć. Proszę osobę rozeznaną lepiej niż ja o jakąś sugestię, lub polecenie zupełnie innego modelu w tym przedziale cenowym w stylu raczej podobnym do tych dwóch modeli które podałem- stal nierdzewna, bransoleta, tarcza niebieska. Zastanawiam się również czy szkiełko szafirowe to absolutny must have czy mineralne dla zwykłego śmiertelnika też wystarczy. Mam 31 lat, zwykła polska łysawa chłopaczyna, hetero, karnacja jasna,bez zacięcia biznesowego, styl sportowo-casualowy, niezamożny, singiel bez nałogów. Pozdrawiam. 

    • Przez Nandez15
      Witam, 
      Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych ludzi w zakresie wyboru zegarków.
      Budzet: około 1000 złotych na dwa zegarki (więc może być do 500 na jeden, 700/300, itp.)
       
      Cel: jeden zegarek miałby być bardziej elegancki, drugi bardziej na co dzień (miejski / sportowy )
       
      Pasek: zdecydowanie preferuję zegarki z paskiem od zegarków z bransoletą
      Kolor paska: czarny lub brązowy 
       
      Priorytety: najważniejsze, żeby zegarek mi się podobał (dlatego później przedstawię swoje typy). Równie ważna jest niska awaryjnosc i nierysowanie się szkła (na ile to możliwe w takich cenach) i ostatecznie jakas reputacja (w tej cenie głównie chodzi o wykluczenie marek krzak / podróbek).
       
      W odniesieniu do bardziej eleganckich zegarków rozważałem (skórzany pasek, bez zbyt skomplikowanych tarcz zegara i brak przesadnie dużej koperty):
      1) https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_bd0041-03f.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsH4b9hj8v4vSREbg_TNxNWM4uUNFwnHh6BAqQTnZf4BVOWH-ZG9pIaAu_2EALw_wcB

      2) https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-aw1211-12a

      3) (trochę mniej elegancki, może być też wybrany jako miejski) 
      https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20358-1?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvfb8Ykk_Uq97Wff5fhCbhJ1CO7sx0-8pfphDS2E15Mup1fgE0GAXIaArSSEALw_wcB

       
      Jeśli natomiast chodzi o model miejski to a moim kręgu zainteresowań sa:
      1) (korzystniej wygląda moim zdaniem na pozostałych zdjęciach) https://www.zegarek.net/zegarki-lorus/zegarek-r3a43ax9
      2) https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_f20330-6.html

       
      Proszę o Wasze zdanie na temat powyższych modeli / marek, ewentualnie inne propozycje, rady czy inna pomoc. Jest to mój pierwszy wybór zegarka (ów), więc nie mam do końca pojęcia czym się kierować. Z wyglądu jak dla mnie najładniejsze sa: 
      Eleganckie: 1>3>2
      Sportowe; 2>1
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie,
       
       
    • Przez beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  


       
       
    • Przez Lenkaemka
      Hej wszystkim, zbliżają się urodziny narzeczonego i mam mały problem odnośnie wyboru zegarka. Wiem, że ma być na skórzanym, brązowym pasku i fajnie byłoby, gdyby miał chronograf. Znalazłam 3 interesujące mnie modele, które są podobne cenowo, trochę różnią się parametrami i wykonaniem. Niekoniecznie pytam, który najlepszy, a który według Was - Panów, przypadłby najbardziej do gustu? Zaznaczę, że narzeczony na co dzień ma raczej 'luźny' styl, lubi klasyczne koszulki polo i jeansy 
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-timex-men-s-chronograph-t2p905 - ten mi się najbardziej podoba
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-chrono-an3620-01h
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-sport-chronograph-rm393ex9
    • Przez Anetan
      Cześć, jestem od niedawna na forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Zakupiłam niedawno zegarek dla chłopaka z firmy zegarek.net. Nie mam pojęcia odnośnie autentyczności danego towaru ale interesuje mnie kilka rzeczy. Przede wszystkim napisy na tarczy. Na stronie lorus-a na tarczy jest napis, który prawdopodobnie wskazuję miejsce produkcji danego modelu, w kupionym przeze mnie zegarku niestety tego brakuje. Dodatkowo karta gwarancyjna jest na wydrukowanej kartce sprzedawcy. Zerknijcie proszę swoim fachowym okiem czy tak to właśnie powinno wszystko wyglądać. Wiadomo, że są różni importerzy i mają własne dokumenty, ale myślałam, że będzie to trochę "ekskluzywniej" wyglądać. Poniżej zdjęcia i z góry dziękuję za odpowiedzi







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.