Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lobo82

Zegrarek mechaniczny/automatyczny do 550 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się ze wszytskimi serdecznie przywitać!

 

Obserwuję trochę Wasze forum i widzę pełen profesjonalizm dlatego proszę o radę-poszukuję zegaraka automatycznego lub mechanicznego-dorosłem do zegaraka z "dusza", w cenie 550 pln max-wiem że budżet mały ale tylko takim dysponuję.

 

Zegarek na pasku-najlepiej z jasna tarczą aczkolwiek nie upieram się.  Chciałem jakiegoś szwajcara do tej pory miałem kwarce Atalnitca teraz mam Adriaticę. Oglądałem zegrek marki Rotary, Ingersoll ale słyszałem niepochlebne opine o tych markach (przynajmniej nowych modelach).

 

Myslalem również wczesniej o kwarcu Tissota PRC 200 T-sport T17.1.516.32 (biała tarcza, brązowy pasek)

 

Bardzo proszę o radę

 

dziękuję

 

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie albo jakiś szwajcarski vintage, albo jednak Japończyk: Seiko, Citizen, Orient. Uważam, że w tej półce cenowej nie znajdziesz nic ciekawszego od tych marek. Wybór w sieci jest przeogromny.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że dorosłeś do zegarką z "duszą" :) to za kwotę jaką dysponujesz, to spokojnie jakiś japończyk jest do wyrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

dziękuję za szybkie odpowiedzi-jednak  nie chiałbym Japończyka lub Ruska bardziej coś eurpoejskiego (Rosja niby tez w Europie ale wiadomo:)-gdyby były jakieś wskazania może coś niemieckiego to czekam na rady

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zwiększyć troszkę budżet wtedy możesz poszukać Junkersa, Elysee może Zeppelin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 550 nie poszalejesz w mechanikach europejskich powiedziałbym nawet że wogóle,

Japończyk to dobry wybór,

no chyba że za magicznym działaniem  tego forum zwiększysz budżet ;) co jest wielce prawdopodobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis "swiss made" w zegarkach do 1,5 tys. wcale nie świadczy o ich wyższości nad japończykami w tej samej cenie, a często wręcz przeciwnie.

zgadzam się w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalekowschodni ten "europejczyk" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis "swiss made" w zegarkach do 1,5 tys. wcale nie świadczy o ich wyższości nad japończykami w tej samej cenie, a często wręcz przeciwnie.

Najbardziej szwajcarski to bedzie sam napis :)

Kup japoński zegarek ( chociaż tez nie do końca moze być japoński )

Niestety globalizacja.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w pracy ma orienta w tym budżecie i jest naprawdę z niego bardzo zadowolony. Jest napawdę dosyć nieźle wykonany i działa bez problemu już kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

dziękuję wszystkim za porady, na pewno utwierdzilem się w przekonaniu do mechanika/automata-co do Japończykó oraz Ruskich  to nadal niej jestem przekonany - oczywiście z pełnym szacunkiem dla nich-moje poszukiwania nadal trwają-oczywiście jak coś znajdę to pochwalę się.

 

Mam jescze pytanie na jakie szwajcarskie/europejskie firmy zwrocić uwagę (nie mowimy o High endowych) chodzi o takei które nie zostały przejęte przez firmy Krzak i są wytwarzane w Chinach.

 

 

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby produkować zegarki (podzespoły ) w Chinach nie trzeba przejmować całych firm .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem-wyrażę się trochę inaczej: których "europejskich" firm wyjątkowo unikać, czy jedna z takich firm jest Rotary?

 

Jakie marki polecacie mogą być nie tylko Europejczyki ale jak już wspomniałem unikamy wschodu :) oczywiście patrząc na mój nędzny budżet :)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki-w trakcie poszukiwań trafilem na model Atlantica który mnie zainteresował i jest to Worldmaster (jasna tarcza)-jaka jest Wasza opinia nt tego zegarka?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest on trochę zmęczony i nie pasuje mi koronka z literką "a" ale może to kwestia zdjęcia. Kiedyś jak szukałem czegoś na temat atlantic-ów znalazłem ciekawe subiektywne opracowanie pana Wojciecha Kutermankiewicza, na ten temat . Myślę że powinieneś przejrzeć to sobie, może nasuną  Ci się jakieś wnioski i będziesz wiedział czemu się przyjżeć i na co zwrócić uwagę :   http://xatlantic.helwecja.com/atlantic/AtlanticHistoriaLogo2007.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skup sie na japończykch, nie odrzucaj ich w przedbiegach w tej cenie naprawdę nie znajdziesz nic lepszego uwierz mi,a noszenie japońskiego mechanika to żadna ujma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

nie twierdzę że japończyki są nie tak, ale to jest tak jak z autami, nie m mam nic do Hondy ale jezdże Alfą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

nie twierdzę że japończyki są nie tak, ale to jest tak jak z autami, nie m mam nic do Hondy ale jezdże Alfą :)

 

Akurat to porównanie do mnie nie przemawia :) zamienić japońskie auto na włoskie? no chyba, że Ferrari, albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jak to jest wy za alfa nie a ja tak btw nowe alfy to nie te co kiedys giulietta jest prawie beZawaryjna pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wlasnie jest zdecyduje sie na jakis vintage jak juZ wspomnialem zainteresowal mnie mdel worldmaster jakiego radzilibyscie mi szukac chodzi o niezawodnosc i precyzje ;)

bo wiem Ze byly rozne werki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest ładny Worldmaster. Sam o nim myślałem, bo mam identyczny i z tego chciałem wziąć tarczę i wskazówki, ale troszkę szkoda mi się zrobiło i pieniążków i zegarka, bo zbyt ładny na części. Sam zegarek dosyć porządny i ładny. Ja mam go na czrnym pasku z białym szwem i prezentuje się bardzo dobrze. Czy ten model/egzemplarz jest wart tych pieniędzy to nie wiem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/106735-atlantic-worldmaster-17-kamieni/?do=findComment&comment=1224308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.