Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nożyk EDC Sanrenmu Specjalna Edycja VIS1935.N

Rekomendowane odpowiedzi

To jakiś noname i do tego dziwne, przekobinowane ostrze, mi się nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie znając stopnia zaawansowania pertraktacji ani rodzajów obiektów będących tematem dyskusji Marcina z producentami jestem gotów stwierdzić, że właściwie zaczynamy od zera, więc nie musimy trzymać sie stylu nożyka dla kolekcjonerów grzybów z pierwotnej koncepcji (posypią się gromy ze strony ekspertów, bo nożyki dla grzybiarzy oczywiscie! wyglądają inaczej :) ). Jestem świadom tego, że budżet nie jest z gumy, a ja nie mam pojęcia o sprawach organizacynych związanych z takim projektem, ale osobiście poszedł bym w coś ciekawszego, niż przewidywał plan pierowtny - nawet kosztem podwyższenia budżetu. Jednocześnie optowałbym za wyraźniejszą stylizacją w kierunku projektu VISowego, przynajmniej w jednej z opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dobry kierunek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najbardziej zainteresowany jestem gadżetem forumowym (nawet jako kozik na grzybki). Vis to ciekawa inicjatywa i choć dla mnie na drugim planie to zgadzam się, że projekt mógłby nawet funkcjonować odrębnie i byłoby to tylko z pożytkiem dla efektu końcowego - fakt wycofania się Heńków może dać dodatkowego kopa obu projektom (oby tylko nie na aut ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znając stopnia zaawansowania pertraktacji ani rodzajów obiektów będących tematem dyskusji Marcina z producentami jestem gotów stwierdzić, że właściwie zaczynamy od zera, więc nie musimy trzymać sie stylu nożyka dla kolekcjonerów grzybów z pierwotnej koncepcji (posypią się gromy ze strony ekspertów, bo nożyki dla grzybiarzy oczywiscie! wyglądają inaczej :) ). Jestem świadom tego, że budżet nie jest z gumy, a ja nie mam pojęcia o sprawach organizacynych związanych z takim projektem, ale osobiście poszedł bym w coś ciekawszego, niż przewidywał plan pierowtny - nawet kosztem podwyższenia budżetu. Jednocześnie optowałbym za wyraźniejszą stylizacją w kierunku projektu VISowego, przynajmniej w jednej z opcji.

Poswyższenie budżetu o dychę czy dwie niewiele zmieni jeżeli chodzi o jakość noża a może wiele zmienić jeżeli chodzi o ilość chętnych na niego.

 

To jakiś noname i do tego dziwne, przekobinowane ostrze, mi się nie podoba

Generalnie to chyba nie ma być nóż funkcjonalny bo trzeba by zamówić morę.

 

 

Poczekajmy co Marcin zaprezentuje od innych Heńków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nożyk a'la @blaise nie podoba. Jest zbyt futurystyczny w swojej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam optymistycznych wieści. Dwóch producentów już odrzuciłem po szczegółowych rozmowach. Jedyna personalizacja na jaką ich stać to laserowy grawer na ostrzu. Natomiast logotypy wybijane ( głębokie) to koszt 1000USD za sztancę, czyli dwa loga = 2000USD, plus oczywiście koszt nożyka który także jest ok 40% droższy od Sanrenmu. Drugi, poniżej 1000szt się nie bawi w nic. Poszło jeszcze zapytanie do czeskiego Mikova ale tutaj też nożyk będzie droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w zasadzie znany od wieków, towar jest tani gdy jest produkowany masowo na ogromną skalę. Nic co ma być personalizowane i produkowane w małej ilości tanie być nie może bo koszty poważniejszych zmian są zbyt duże aby rozpuściły się w tak małej ilości zamówionych produktów.

Widać Sanrenmu stawiając swoje warunki wie jak wygląda konkurencja.

Mimo wszystko szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby kupic produkt gotowy, seryjny i zmodyfikowac w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby kupic produkt gotowy, seryjny i zmodyfikowac w polsce?

 

To ostateczność, ale również nie wykluczona. Znalazłem kolejnych dwóch producentów, mają tanie nożyki i w bardzo fajnym designie, zobaczymy jak z modyfikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dążenie do perfekcji w tym przypadku to przesada?

Wróciłem do pierwszej strony i dla mnie te nożyki są OK.

Może byc płytki grawer ,

W końcu to gadżet za niewielkie pieniądze.

Zrezygnowac z modelu z logo klubu ,i tylko zrobic czarnego Visa.

Chyba ,że QV tak wnerwił Sanremu ,że wszystko odpada z tym producentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prix65 - masz rację.

Skoro są takie problemy to lepiej byłoby zrobić z Sanrenmu tylko VIS'a (będzie pięknym dodatkiem do zegarka :wub:  który na pewno powstanie :D ), bo widzę, że zaczyna się robić niezła kombinacja i martwię się, że nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że trzeba ich zrobić min. 600szt., czy na tyle Visów będą chętni?


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis'ów też ma powstać niemało, a wydaję mi się, że każdy kupujący pisał by się na secik zegarek plus nóż. A pewnie niektórzy zaopatrzyli by się w więcej niż jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten grawer na 5 jest chyba w porządku.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może dążenie do perfekcji w tym przypadku to przesada?

Wróciłem do pierwszej strony i dla mnie te nożyki są OK.

Może byc płytki grawer ,

W końcu to gadżet za niewielkie pieniądze.

Zrezygnowac z modelu z logo klubu ,i tylko zrobic czarnego Visa.

Chyba ,że QV tak wnerwił Sanremu ,że wszystko odpada z tym producentem :)

 

nawiązując klimatem do mojej wcześniejszej wypowiedzi: powiadają grzybiarze i nie tylko: lepszy rydz, niż nic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 wygląda całkiem ok. Co do wykończenia w PL to jak bys Marcin się na to zdecydował to mam firmę, w kótórej mogli byśmy grawerować loga, tyle że mają urządzenia do grawerowania mikroudarowego (kropeczki - więc odpada), laserowego (całkiem głębokie, laser o mocy 50W) i żłobiącego. Nie wiem jak by to wyszło na tym nożyku, ale generalnie z ich urządzeń korzysta np APART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że do grawerowania trzeba by nożyki rozłożyć prawdopodobnie. Niby nic strasznego ale przy tylu sztukach "troche" roboty by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.