Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rob99

SEIKO kinetic - ilość generowanej energii

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może o co chodzi z ilością wygenerowanej energii w zegarku SEIKO kinetic (SRG009P1)? W tabelce, w instrukcji obsługi mamy taki wiesz łącznie z tzw. rezerwą zasilania. O ile rezerwa zasilania jest oczywista to już ilość wygenerowanej energii nie. Co ona mówi?
Przykładowo, rezerwie 1 tygodnia odpowiada ilość wygenerowanej energii na poziomie 4 godz. 40 min.; z kolei 1 miesiącu - 5 godz. 40 min.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rob99, dnia 06 Cze 2014 - 15:53, napisał:

Wiecie może o co chodzi z ilością wygenerowanej energii w zegarku SEIKO kinetic (SRG009P1)? W tabelce, w instrukcji obsługi mamy taki wiesz łącznie z tzw. rezerwą zasilania. O ile rezerwa zasilania jest oczywista to już ilość wygenerowanej energii nie. Co ona mówi?

Przykładowo, rezerwie 1 tygodnia odpowiada ilość wygenerowanej energii na poziomie 4 godz. 40 min.; z kolei 1 miesiącu - 5 godz. 40 min.

 

Witam,

nie mam instrukcji pod ręką, ale bym to interpretował, że przez tyle czasu trzeba ciągle

dostarczać energii/ładować pusty akumulator przez np. dokręcanie, żeby uzyskać odpowiednią rezerwę chodu.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak na początku myślałem. Ale prosta obserwacja wybiła mi to z głowy. Otóż, kręcąc koronką doszedłem do rezerwy tygodniowej (startując od zera). Zgodnie z Twoją sugestią powinienem pracować przez 4h i 40 min. Czas pracy szacuję jednak na kilka minut.

A może chodzi tu o ruchy ręką? To by miało sens. Ale...  coś się nie zgadza z interwałem: 1 tydz. i 4:40 h vs. 1 miesiąc  i 5:40 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż, kręcąc koronką doszedłem do rezerwy tygodniowej (startując od zera). Zgodnie z Twoją sugestią powinienem pracować przez 4h i 40 min. Czas pracy szacuję jednak na kilka minut.

A może chodzi tu o ruchy ręką? To by miało sens. .

 

Hmm,

trzeba dokładnie przeczytać instrukcję :)

Co do ruchu ręką, to nie każdy ruch jest tak samo efektywny. Kiedyś zrobiłem taki amatorski rotomat, ale nie ładował skutecznie. Z moich obserwacji wynika, że ilość dziennie dostarczanej energii przez normalne noszenie na ręku (raczej spokojne, "biurowe") w moim typie zegarka równoważyło się z energią zużywaną w tym czasie.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokładnie przeczytać instrukcję :)

Przeczytałem i nie znalazłem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem poszukam swojej instrukcji - może jest coś więcej napisane.

Pzdr.

 

edycja: znalazłem na innym forum taki wątek http://forums.watchuseek.com/f21/poll-how-many-days-full-charge-seiko-kinetic-direct-drive-403750.html 

 

i kolejna edycja: znalazłem instrukcję w sieci - pdf  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.seikowatches.com%2Fsupport%2Fib%2Fpdf%2FSEIKO_5D44_E.pdf&ei=79ORU9f3N-KH0AXh3ICACQ&usg=AFQjCNG6jWujWdzqSVLhuL7drto-cYYL4A.

 

Przy tabeli energii w opisie z gwiazdką jest informacja, że podane czasy ładowania dotyczą dostarczania energii na minimalnym poziomie - to chyba jest wyjaśnienie :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z edycją więc tu napiszę:

 

 

Znalazłem instrukcję w sieci - pdf  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.seikowatches.com%2Fsupport%2Fib%2Fpdf%2FSEIKO_5D44_E.pdf&ei=79ORU9f3N-KH0AXh3ICACQ&usg=AFQjCNG6jWujWdzqSVLhuL7drto-cYYL4A.

Przy tabeli energii w opisie z gwiazdką jest informacja, że podane czasy ładowania dotyczą dostarczania energii na minimalnym poziomie - to chyba jest wyjaśnienie  :) 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie jest wyjaśnienie. Minimalne odczytuję jako kres dolny, a więc istnieje możliwość, że w zegarku X osiągniesz więcej niż wskazany 1 tydzień - jeśli chodzi o rezerwę zasilania oraz więcej niż 4:40 h - jeśli chodzi o ilość wygenerowanej energii. Dokładnie tam jest napisane: "The minimum amount of power reserve and generated power is described in the table." co tłumacząc oznacza: W tabeli pokazano minimalne wartości: rezerwy zasilania i wygenerowanej energii.

A może ta wartość to jest bez znaczenia i czytamy ją: jeśli wygenerujesz energię na poziomie 5h to otrzymasz rezerwę zasilania na 2 tygodnie. Dla każdego użytkownika zrozumienie czym jest wygenerowana pięciogodzina  energia jest nie do wyobrażenia. Tylko chyba inżynierowie Seiko to wiedzą i czują :-).   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję to ten wskaźnik pokazuje po prostu, ile dodatkowej energii wygenerowałeś w trakcie kręcenia koronką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem. Pomysł przyszedł po przeczytaniu odpowiedzi Sevena. Błąd jaki zauważam w jego poście, to użycie czasu przeszłego ;)

Chodzi o to ile energii generujesz w danym momencie, gdy kręcisz koronką. Jeśli podczas kręcenie jesteś w pozycji 14 (temu odpowiada 1 tydzień) to w tej chwili wygenerowałeś 4:40h dodatkowej rezerwy zasilania. Przykład: jeśli kręciłbyś przez 10 sekund i udałoby ci się zanotować te wszystkie zaobserwowane zmiany pozycji na skali, aby w kolejnym kroku je zsumować, to otrzymałbyś wygenerowaną rezerwę zasilania w czasie 10 sekund.

Problem polegał na tym, że chciałem znaleźć zależność między rezerwą zasilania a ilością wygenerowanej energii. De facto takiego związku nie ma. Rezerwa zasilania służy tylko jako skala. Producent podaje skalę od 0 do 18, a każdemu punktowi na skali odpowiada rezerwa zasilania. Lepiej się nią posługiwać (rezerwą), bo podziałka jest tak drobna, że ledwo ją widać. 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem klarownie   :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ile energii generujesz w danym momencie, gdy kręcisz koronką. Jeśli podczas kręcenie jesteś w pozycji 14 (temu odpowiada 1 tydzień) to w tej chwili wygenerowałeś 4:40h dodatkowej rezerwy zasilania. Przykład: jeśli kręciłbyś przez 10 sekund i udałoby ci się zanotować te wszystkie zaobserwowane zmiany pozycji na skali, aby w kolejnym kroku je zsumować, to otrzymałbyś wygenerowaną rezerwę zasilania w czasie 10 sekund.

Za bardzo kombinujesz. To jest bardzo proste i nic nie trzeba sumować. :)

 

Może zilustruję konkretnym przykładem (przewinąć filmik na 1:10). Podczas kręcenia koronką wskazówka porusza się, co symbolizuje ładowanie akumulatora, natomiast po zaprzestaniu kręcenia zatrzymuje się na drugiej kreseczce oznaczającej 40 minut dodatkowo wygenerowanej energii w trakcie tego kilkusekundowego cyklu ładowania. Po 4 sekundach wskazówka wraca do swojej pozycji spoczynkowej (ilość dodatkowej energii była zbyt mała, by rezerwa się zwiększyła) i to wszystko. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven: oczywiście, że nie muszę nic dodawać, bo przecież po zakończonej czynności kręcenia koronką zegarek pokazuje tą sumaryczną wartość. To był tylko przykład ilustrujący sens pozycji w tabeli: ilość wygenerowanej energii.

Wskazówka ładowania zachowuje się w następujący sposób. Podczas kręcenia wychyla się pokazując, ile energii generujesz w danej chwili - wartość tę możesz odczytać z tabeli instrukcji obsługi (wiersz: ilość wygenerowanej energii). Gdy przestaniesz, przemieszcza się by pokazać, ile podczas tego cyklu wygenerowałeś - a wiec dodaje wartości z poprzedniego kroku. Po chwili opada do 0, by następnie podnieść się do poziomu rezerwy zasilania (to co było przed cyklem + to co udało ci się dodać).

Dla mnie brzmi to sensownie  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu za bardzo kombinujesz. ;)

 

To wychylanie się wskazówki nie ma żadnego znaczenia, jej ruch ma tylko iść w parze z obrotami koronki. Wartość chwilowa nie może przecież być większa niż wartość sumaryczna. Istotne jest tylko to co wskaźnik pokazuje, gdy przestaniesz kręcić koronką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.