Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

MK II Nassau

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też bym chętnie zobaczył takie zdjęcia. Zwłaszcza w porównaniu do makro Stenka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ale kto winduje ceny?

Obrażanie się na MKII, że na rynku wtórnym ceny Kingstona z miesiąca na miesiąc rosną (obecnie około 2500usd przy czym coraz trudniej go kupić) nie ma sensu.

Krystian, z całym szacunkiem... jesli myslisz, że odbywa/odbywało sie to bez ingerencji producenta to żyjesz chyba na innym świecie ;)

Co do treszty to ja nie odnosze sie do jakości wykonania, do tego czy składa mój zegarek Bill czy jakis inny znany mi z imienia gość, te zegarki sa w mojej ocenie naznaczone najgorszą z możliwych cech - zrzynaniem z innych projektów.

Jeśli nagle Parnis wypuści limitowany model wzorowany na uznanym modelu historycznym znanego producenta i wykona go podpisany z imienia i nazwiska Chińczyk w przyzwoitej jakości, to z cała pewnością stanie sie modelem poszukiwanym na rynku wtórnym i przez wielu zacznie być traktowany jako model kultowy... Nie zmieni to jednak faktu, że będzie to zwykły, odtwórczy, pozbawiony indywidualności i charakteru zegarek.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pozwolę się z kolegą nie zgodzić. Pisałem już to na innym forum ale z grubsza powtórzę.

Mark II "kalkuje" zegarki od wieków nieprodukowane,

nie są to idealne kopie,

jakość wykonania jest o wiele wyższa niż np. w Steinhartach i wielu popularnych markach szwajcarskich ze średniej półki. ,

to mała firma i każdy zegarek osobiście składa Bill a nie jakaś nieznana osoba z państwa środka.

Jakie ma znaczenie, czy kopiuje współczesne modele, czy te nieprodukowane już?

Steinhart też ma koperty, których nie ma już w produkcji. To samo jakość i fakt, że robi to Bill - nadal nie rozumiem jakie to ma znaczenie skoro to nadal kopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem, kopiowanie starych i nieprodukowanych modeli absolutnie nie szkodzi producentowi pierwowzorów.

Po drugie nie robi tego w tysiącach sztuk, a w limitacjach stąd też nie jest to produkt masowy, a jedynie dla garstki klientów.

Steinhart łupie na potęgę ile tylko może sprzedać kopiując wszystko co się da.

MKII nawiązuje do starych, kultowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Krystian, tak samo jak kopiowanie starych, nieprodukowanych już modeli w prestiżowej i wyliczonej do sprzedaży na 100% ilości nie zaszkodzi Rolexowi, tak samo nie zaszkodzi tłuczenie na potęgę przez Steinharta.

Ostatnie Twoje zdanie świadczy tylko i wyłącznie o tym, że MKII świadomie produkuje tylko kultowe modele, dodatkowo w limitacjach aby pewnym być zbytu, a i otoczka zapewnia firmie pseudo wyjątkowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Twoje zdanie świadczy tylko i wyłącznie o tym, że MKII świadomie produkuje tylko kultowe modele, dodatkowo w limitacjach aby pewnym być zbytu, a i otoczka zapewnia firmie pseudo wyjątkowość.

Ależ tak właśnie jest i bardzo mi się taki model biznesowy podoba.

Zegarki oczywiście można nazywać kopiami ale ja takie kopie toleruję.

Jedyny minus to długi czas czekania na zegarek. 

Rekordziści na projekt Seammaster czekają już chyba ze 4 lata.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A i ja Twoje, jak i Krystiana podeście do tematu szanuję i nie neguję. Sam jednak zapatruję się nieco inaczej i tak jak pisałem na innym forum, uważam, że MKII niczym nie różni się od Steinharta, poza "zasłyszaną" lepszą jakością ;) Jednak jest taką samą kopią i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, daje do myślenia. Zdaję sobie sprawę z odtwòrczości tego zegarka, nie mniej bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ja Twoje, jak i Krystiana podeście do tematu szanuję i nie neguję. Sam jednak zapatruję się nieco inaczej i tak jak pisałem na innym forum, uważam, że MKII niczym nie różni się od Steinharta, poza "zasłyszaną" lepszą jakością ;) Jednak jest taką samą kopią i to tyle.

Ja natomiast nie zgadzam się z Twoją oceną, którą oczywiście szanuję.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszystko weryfikuje rynek . Sa klienci którzy kupią zegarek w tej cenie to producent bedzie produkował i sprzedawał, czy to sie bedzie komuś podobało czy nie .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym krótkim wpisie można porównać jakość szlifów w Tudor BB jak i w MKII Kingston.

Jednak niebo a ziemia, szczególnie na bezelu i koronce, jeśli kogoś kręcą te macro zbliżenia.

 

Też byłbym ciekaw jak wypada MKII Nassau w porównaniu z dajmy na to Davosą Ternos Ceramic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa wada tej firmy to kiepski kontakt z klientami.

Najlepiej zamówić zegarek i czekać aż się odezwą.

Jednak odpowiedzieli :-)

Szkoda tylko, że model który mnie interesuje został wyprzedany :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor w wyżej wskazanym linku zamiata MKII jak chce. Dla mnie różnica kolosalna - przynajmniej na zdjęciach. Wyżłobienia w bezelu gorsze niż w najtańszym Seiko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza moja słowa powyżej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słuchajcie, dla mnie Tudor i MKII spotykają się jedynie na płaszczyźnie cenowej - Tudor jest jednym z najlepszych na rynku zegarków pod względem jakość/cena, MKII niestety odwrotnie.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bara9ana.jpg

 

a5e5a2en.jpg

 

Z pozdrowieniami dla Kolegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla Kolegów :)

:)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam tudora i mkII. Wkrótce napiszę jakieś porównanie. A na szybko zacytuję swój post z forum gmt:

"Różnice pomiędzy kingstonem a BB są duże. Szczególnie wykonanie koperty wyraźnie na korzyść BB.  Bransoleta to już gigantyczna przepaść. Tarcze podobne ale trudno porównać nakładane indeksy z nadrukowanymi. Wskazówki bez różnicy. Luma bardzo podobna czyli świecą bardzo dobrze. Kingston ma fajniejsze (bardziej wypukłe) szkło ale to subiektywna ocena. Koronka w BB to miód i malina. Bardzo lekko się dokręca. Pomimo różnic Kingston miał (jak się kupowało nowy za ok 700$) wyższy stosunek ceny do jakości".

 

sqk7OUR.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, by wywoływać wojnę między użytkownikami Tudora i MKII, jednak jak napisałeś różnica w wykonaniu jest wyraźna, a powtórzę raz jeszcze... nie w wykonaniu MKII leży problem ;)

Co do Tudora to, mając dla porównania Rolexa, uważam iż są to zegarki prezentujące jednakowy poziom wykonania i dbałości o szczegóły. Pomijam kwestie mechaniczne, bo tutaj sprawa jest jasna (choć znam wielu, dla których ETA w sercu nie jest wadą)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnica w cenie pomiędzy BB a MKII jest spora.

Trzeba też dodać, że nie każdy użytkownik z lupą ogląda zegarek :) Nie wszyscy zwracają uwagę na krawędzie, wykończenia.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kopercie, koronce i bransolecie sam mówiłem na jednym ze spotkań kilku Kolegom, ale tarcza Tudora to dla mnie absolutna porażka, a w Kingstonie robi niesamowitą robotę. Wkładka pierścienia też dla mnie ciekawsza w Kingstonie. Wskazówki tak jak piszesz ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnica w cenie pomiędzy BB a MKII jest spora.

Trzeba też dodać, że nie każdy użytkownik z lupą ogląda zegarek :) Nie wszyscy zwracają uwagę na krawędzie, wykończenia.

 

Nie potrzebna jest lupa, wystarcza zdjecia

tu jest takie porownanie

http://www.watchesbysjx.com/2012/09/face-off-tudor-black-bay-vs-mk-ii.html

Co nie zmienia faktu, ze majac te 2 zegarki do wyboru wzialbym MKII. Tudor dla mnie niestety pada jako caloksztalt ale to juz kwestia gustu ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem tego, że tarcza Tudora to porażka, ale to kwestia gustu. Według mnie jest super.

 

Jeśli chodzi o różnicę w cenie, to te zegarki na rynku wtórnym, mają bardzo zbliżoną cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza tudora wykonana jest w innej technice. porównać można jedynie jakość druku. Ten w obydwu zegarkach jest podobny.

 

 

Post z telefonu


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.