Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z głośnością chodu tychże budzików? Oglądam te Wasze 11 kamieniowe Sławy, Drużby, Miry, Pioniery i są cudne. Aż chciałoby się z takim obcować codzień, tylko właśnie tego chodu się obawiam - mam Jantara 4 kamieniowego i zostałem z nim pognany z domu,w pracy też raczej nie był przyjęty zbyt dobrze :) Mnie tam to nie przeszkadza chód zegara, wręcz mógłby o sobie dawać znać, ale jednak potrzebowałbym coś cichszego i wiąże nadzieje z tymi Sławami - są cichsze? Czy może tylko budziki od Rakiety z niemal naręcznym werkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z głośnością chodu tychże budzików? Oglądam te Wasze 11 kamieniowe Sławy, Drużby, Miry, Pioniery i są cudne. Aż chciałoby się z takim obcować codzień, tylko właśnie tego chodu się obawiam - mam Jantara 4 kamieniowego i zostałem z nim pognany z domu,w pracy też raczej nie był przyjęty zbyt dobrze :) Mnie tam to nie przeszkadza chód zegara, wręcz mógłby o sobie dawać znać, ale jednak potrzebowałbym coś cichszego i wiąże nadzieje z tymi Sławami - są cichsze? Czy może tylko budziki od Rakiety z niemal naręcznym werkiem?

 

W dużym uproszczeniu można napisać, że im mniejszy budzik, tym cichszy. 4-kamieniowe budziki Jantar czy Vityaz są po prostu głośne - nie polecam ich osobom, które mają problemy z zasypianiem. 11-kamieniowe budziki z rodziny 5671 (czyli Slavy, Drużby itp.) są na pewno cichsze, przy czym tu przewagę mogą mieć określone modele - np. Slava globus jest cichsza ze względu na obecność dodatkowej obudowy. Ale jeszcze cichsze będą Zarie czy maleńkie Rakiety, których w dużym pomieszczeniu, z odległości kilku metrów prawie nie będzie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym uproszczeniu można napisać, że im mniejszy budzik, tym cichszy. 4-kamieniowe budziki Jantar czy Vityaz są po prostu głośne - nie polecam ich osobom, które mają problemy z zasypianiem. 11-kamieniowe budziki z rodziny 5671 (czyli Slavy, Drużby itp.) są na pewno cichsze, przy czym tu przewagę mogą mieć określone modele - np. Slava globus jest cichsza ze względu na obecność dodatkowej obudowy. Ale jeszcze cichsze będą Zarie czy maleńkie Rakiety, których w dużym pomieszczeniu, z odległości kilku metrów prawie nie będzie słychać.

Jeśli porównać by te zegary na skali , gdzie 10 punktów głośności ma Jantar, a 1 punkt Mołnia 3602, to gdzie wpisałbyś Zarię 23 kamieniową (swoją drogą jest ten zegarek dla mnie WIELKĄ kolejną niespodzianką), a gdzie Sławę globus - czy dobrze sądzę , że to ten model z rakietką?

Edytowane przez zadora972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jantar miałby 10, to Slava - globus (tak - to ta z Rakietą :) ) miałaby 5, "zwykłe" Slavy ok. 6 - 7, Zaria 3, a Rakieta 2. Przy czym Mołnia kieszonkowa chyba powinna mieć więcej punktów, bo jest raczej głośniejsza niż budziki Rakieta. Zarie są dość rzadkie i ich ceny np. na Allegro bardzo skoczyły do góry w ostatnim czasie takiej Zarii jaką pokazał Buran69 s jeszcze mniejsze, z bocznym sekundnikiem (ale z podobnym mechanizmem).

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze Słoń i Pionier to rewelacja! :)

Zgadzam się , to klasyka, mnie pozostał Jeleń w skórzanym etui.

post-44620-0-88468600-1421741959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

reanimuję budzik Prima z werkiem B71, ale sprężyna jest pęknięta. Ma ktoś może taką na zbyciu (szer. 6,6 mm)?

post-32684-0-34433400-1421744422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jantar miałby 10, to Slava - globus (tak - to ta z Rakietą :) ) miałaby 5, "zwykłe" Slavy ok. 6 - 7, Zaria 3, a Rakieta 2. Przy czym Mołnia kieszonkowa chyba powinna mieć więcej punktów, bo jest raczej głośniejsza niż budziki Rakieta. Zarie są dość rzadkie i ich ceny np. na Allegro bardzo skoczyły do góry w ostatnim czasie takiej Zarii jaką pokazał Buran69 s jeszcze mniejsze, z bocznym sekundnikiem (ale z podobnym mechanizmem).

Dzięki za pomoc. Czyli sądząc po tym co piszesz to Zaria jest też cichutka (za bardzo coś zaczyna ta Zaria siedzieć mi w głowie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Czyli sądząc po tym co piszesz to Zaria jest też cichutka (za bardzo coś zaczyna ta Zaria siedzieć mi w głowie ;).

 

Zaria oprócz tego, że jest rzadko spotykana, jest też dość ciekawa konstrukcyjnie - w przeciwieństwie do Rakiety nie jest to adaptacja werku z zegarka naręcznego. Ale posiada aż 23 kamienie i zabezpieczenie antywstrząsowe balansu - to sprawia, że wśród radzieckich budzików jest to na prawdę wyższa półka :) Rakietę można jednak kupić taniej, a z częściami do niej nie powinno być problemów, bo dużo pasuje z naręcznych werków serii 26xx.

 

U mnie hałasuje taki wesoły Jantar :D

attachicon.gifDSC04669.JPG

 

Mam podobnego Jantara, ale nie kwapię się do jego nakręcania, bo później musiałbym go gdzieś schować, aby nie słyszeć tego tykania :D Przy okazji przypomniała mi się jedna ciekawostka związana z tymi budzikami. W plastikowej wersji tych budzików "strzał" sprężyny mógł skończyć się rozwaleniem obudowy, ponieważ rozwijająca się w gwałtowny sposób sprężyna masakrowała plastik :) W późniejszych wersjach zastosowano jednak specjalne blaszane ucho, które miało poskromić niepokorną sprężynę :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Jantara, ale nie kwapię się do jego nakręcania, bo później musiałbym go gdzieś schować, aby nie słyszeć tego tykania :D Przy okazji przypomniała mi się jedna ciekawostka związana z tymi budzikami. W plastikowej wersji tych budzików "strzał" sprężyny mógł skończyć się rozwaleniem obudowy, ponieważ rozwijająca się w gwałtowny sposób sprężyna masakrowała plastik :) W późniejszych wersjach zastosowano jednak specjalne blaszane ucho, które miało poskromić niepokorną sprężynę :)

A ja lubię to tykanie i u mnie chodzi cały czas :D Razem z kilkoma innymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A antyszoka to te wersje gabinetowe Zarii też mają , czy tylko podróżne w zamykanym etui?

U mnie nie cyka niestety taki:

0bdfdd8a55c7d69b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie chyba nie pokazywany kolejny wytwór kooperacji .... slava - insa oraz nasza rodzima Czapla ...

post-41508-0-77263400-1421778708_thumb.jpg

post-41508-0-59563500-1421778718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie dwa się pokazały/ niestety brakuje tylnego dekielka w Zarii - może ktoś ma na zbyciu?

 

post-51294-0-51021500-1422369489_thumb.jpg

post-51294-0-67142500-1422369503_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie chyba nie pokazywany kolejny wytwór kooperacji .... slava - insa oraz nasza rodzima Czapla ...

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

 Czapla - cudo nie często spotykana. No i polska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie dwa się pokazały/ niestety brakuje tylnego dekielka w Zarii - może ktoś ma na zbyciu?

Swietna ta Twoja Zaria - powodzenia w poszukiwaniu dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie powielać pojedynczych zdjęć z wątku o Slavach, wrzucę zbiorową z moimi Slavami. Począwszy od 1959 r. (ale wciąż szukam starczych, tych pierwszych) a skończywszy na latach dziewięćdziesiątych. Mam jeszcze kilka, ale brak czasu by przeszły spa. 

post-57210-0-38757300-1422794846_thumb.jpg

post-57210-0-60757300-1422794852_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdjęcia. Pojedyncze zdjęcia w wątku o Slavach.

post-57210-0-92341400-1422794929_thumb.jpg

post-57210-0-96806900-1422794936_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu nie da rady nie wstać z wyra, po salwie z takiej baterii :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A antyszoka to te wersje gabinetowe Zarii też mają , czy tylko podróżne w zamykanym etui?

 

Jeśli przez wersję gabinetową rozumiesz budzik bez tej okrągłej obudowy podróżnej to tak. Mechanizmy są identyczne, miałem kilka takich w swoich łapkach.

Mój skromniutki zbiorek:

IMG_20150201_110614.jpg

Od lewej: Rakieta, Mir z 1964 roku i Zaria. W trakcie składania mam Sławę Globus i jeszcze mniejszą Rakietę ;) Jeśli chodzi o głośność, to moim zdaniem sprawa wygląda tak (od najgłośniejszego):

1. Jantar.

2. Mir / Sława / Drużba

3. Zaria

4. Rakieta

Mam do uruchomienia budzik podróżny na werku Sławy z 1959 roku. Na tarczy u góry jest namalowany jeleń i jakiś napis pod spodem. Czy ktoś kojarzy coś podobnego?

 

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdjęcia. Pojedyncze zdjęcia w wątku o Slavach.

Ostatnie zdjęcie to jak defilada na placu czerwonym  :D

 

Kolekcja zarOwiasty to taka kapliczka trochę  :)

 

Spore kolekcje Panowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.