Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Erewanskij z małą wskazówką budzika. Mechanizm  II 56

Świetny, tez kiedyś miałam takiego, tylko bez lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas - super kolekcja. Widać że strasznie kręcą Cię budziki :D

A ja ostatnio takiego upolowałem. Z Erewania...

 

 No ten jest rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdjęcia. Pojedyncze zdjęcia w wątku o Slavach.

Piekna kolekcja Staszku, a jakie dopieszczone. Gratuluję! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, choć brakuje tym budzikom kilkudziesięciu lat do Twoich, to rzeczywiście fajnie się je kolekcjonuje. Można bawić się ich renowacją, nie niszcząc ich charakteru. A zaczęło się banalnie, chciałem zobaczyć, czy dam radę rozebrać, wyczyścić i złożyć mechanizm aby działał. Mechanizm 5671 nadaje się do nauki bardzo dobrze, a pomyłki nie kosztują zbyt drogo. :D  Poza tym te zegarki to pamiątka mojego dzieciństwa i "słonik" stał na nocnej szafce moich rodziców. Takie to były czasy,gdy radziecka produkcja była jedyną możliwą do wyboru. Zostało mi jeszcze kilkanaście modeli których bym jeszcze potrzebował i kilkadziesiąt które pewnie jeszcze rozbiorę, wyczyszczę i złożę. To nie główny cel mojego kolekcjonowania zegarków, ale fajna zabawa, tylko czasu mało. Zazdroszczę Tobie pięknej kolekcji, ale nie wszystko można mieć, więc mam tylko, albo aż swoje Slavy od 1958 do lat osiemdziesiątych.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jeszcze kilkanaście modeli których bym jeszcze potrzebował i kilkadziesiąt które pewnie jeszcze rozbiorę, wyczyszczę i złożę. To nie główny cel mojego kolekcjonowania zegarków, ale fajna zabawa, tylko czasu mało. 

Jestem przekonany, że przy takiej postawie to dopiero początek kolekcji. Fajna zabawa jest wtedy gdy zaczyna się szukać drobnych szczegółów odróżniających poszczególne egzemplarze jakiegoś modelu. Tu taki przykład dwóch podobnych budzików 

post-42128-0-00237300-1423304455_thumb.jpg

post-42128-0-93352000-1423304467_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wrzucają budziki mechaniczne, a ja wrzucę tu budzik elektryczny :) Nowy nabytek - Slava tranzystorowa:

 

post-25327-0-94328800-1423312146_thumb.jpg

 

Kupiony na Alle za jednocyfrową (!) kwotę - kompletny; jedyny feler to niewielkie pęknięcie plexi w rogu. Z tyłu jest wykonane specjalne okienko do obserwowania pracy balansu :)

 

post-25327-0-44907400-1423312263_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wrzucają budziki mechaniczne, a ja wrzucę tu budzik elektryczny :) Nowy nabytek - Slava tranzystorowa:

 

 

Były oczywiście również takie Jantary . Szybka trochę zrujnowana -w realu nie widać tego tak bardzo jak na zdjęciu . Pokazuje że nie tylko SLAVA robiła takie tranzystorowe 

post-42128-0-56517000-1423328641_thumb.jpg

post-42128-0-25982200-1423328651_thumb.jpg

post-42128-0-77748900-1423329449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były oczywiście również takie Jantary . Szybka trochę zrujnowana -w realu nie widać tego tak bardzo jak na zdjęciu . Pokazuje że nie tylko SLAVA robiła takie tranzystorowe 

 

Takiego to pierwszy raz widzę :blink:  Fajny - i chyba lepszy od Slavy - werk wygląda solidniej. No i ma centralną sekundę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja niewielka kolekcja budzików powiększa się tym razem o nasze ....  ( kumpel zrobił wyprzedaż po 5 zł. więc żal było nie brać)

 

 

post-41508-0-07699200-1423336891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że przy takiej postawie to dopiero początek kolekcji. Fajna zabawa jest wtedy gdy zaczyna się szukać drobnych szczegółów odróżniających poszczególne egzemplarze jakiegoś modelu. Tu taki przykład dwóch podobnych budzików 

 Super temat. Czy to były jednakowe wskazówki, a różnica powstała w wyniku starzenia, czy były montowane o różnych kolorach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Super temat. Czy to były jednakowe wskazówki, a różnica powstała w wyniku starzenia, czy były montowane o różnych kolorach?

To nie wskazówki tylko tarcze są różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, dopiero teraz zauważyłem "Made in USSR", miałem kilka tego typu i nigdy na to nie zwracałem uwagi.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj kupiłem dwie Rakiety:

 

 

Rakieta dzwonek występuje z różnymi tarczami ... , chociaż i Sława też taka jest ,.....

post-41508-0-08943700-1423343121_thumb.jpg

post-41508-0-06096500-1423343134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris, ubiegłeś mnie. Identyczną Rakietkę jak tą u góry ale w kolorze zbliżonym do złotego mam do wyleczenia :) Mało tego, jest jeszcze wersja Rakiety z centralną sekundą i pojedynczym dzwonkiem u góry :P

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajmowałem się innym budzikiem ale przy okazji wpadłem na jeszcze dwie takie SLAVY tranzystorowe.

post-42128-0-45857800-1423414209_thumb.jpg

post-42128-0-73065400-1423414217_thumb.jpg

post-42128-0-98241200-1423414230_thumb.jpg

post-42128-0-98067600-1423414285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, jest jeszcze wersja Rakiety z centralną sekundą i pojedynczym dzwonkiem u góry :P

 

Ta wersja z centralną sekundą jest o tyle ciekawa, że zastosowano w niej bardzo długą tulejkę wskazówki sekundowej (werk ma "zwykłą" oś sekundową - taką, jak w werku 2609HA, a odległość tarczy od werku jest dużo większa niż w wersji bazowej).

 

Dzisiaj zajmowałem się innym budzikiem ale przy okazji wpadłem na jeszcze dwie takie SLAVY tranzystorowe.

 

Jakiś czas temu miałem okazję naprawiać identyczną Slavę jak ta z dwóch pierwszych zdjęć - i właśnie od tego zaczęło się moje zainteresowanie tymi budzikami. Wcześniej jakoś nie zwracałem na nie uwagi, pomimo tego, że w "gratach" posiadałem już jedną Slavę tranzystorową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pojawiły się ostatnio takie sztuki. Świetna jest dźwignia wyłączania budzika w Sławie tranzystorowej :)

a4ac464c8a89f761gen.png

c58ceadab7a4e4ba.png

1bf202ba58a5cf6fgen.png

420037b9fb37a164.png

 

Jak to jest z nakręcaniem budzika w Zarii - analogicznie jak z ustawianiem czasu/budzika odciągając pokrętło ? Coś nie chce się u mnie przestawić do drugiej pozycji - da się tylko zegarek nakręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z nakręcaniem budzika w Zarii - analogicznie jak z ustawianiem czasu/budzika odciągając pokrętło ? Coś nie chce się u mnie przestawić do drugiej pozycji - da się tylko zegarek nakręcić.

 

Jedno pokrętło nakręca jednocześnie oba mechanizmy (chodu i budzika) :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 skromny zbiór ale powolutku będzie się rozrastał

 

post-51294-0-77012400-1423472634_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromny jak skromny, ale niektóre bardzo ciekawe egzemplarze. Wrzuć do wątku o Slavach. Czarny słonik, Globus, Pionier, złoty klucz, same perełki. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pokrętło nakręca jednocześnie oba mechanizmy (chodu i budzika) :)

Faktycznie - coś przekombinowałem ;) Stop na budziku był wciśnięty i już.

 

Swoją drogą muszę zerknąć jak to jest zrobione z tym wspólnym nakręcaniem chodzu i budzika - sprężyna budzika rozwiązana jak w mechanizmach z automatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle ciekawy, że budziki Slava z podwójnym mostkiem przekładni chodu produkowane były w latach pięćdziesiątych, a kilkadziesiąt lat później Rosjanie wypuścili coś takiego. 

post-57210-0-49367500-1423950339_thumb.jpg

post-57210-0-39808700-1423950352_thumb.jpg

post-57210-0-34573000-1423950355_thumb.jpg

post-57210-0-11160200-1423950358_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle ciekawy, że budziki Slava z podwójnym mostkiem przekładni chodu produkowane były w latach pięćdziesiątych, a kilkadziesiąt lat później Rosjanie wypuścili coś takiego. 

Moim zdaniem ten model powinien mieć wskazówki plastikowe szerokie, natomiast model z indeksami na zewnątrz cyfr miał wskazówki klasyczne - czarne. wąskie  a wskazówka budzika była czarna krótka. Oczywiście to tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.