Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego materiału ma zrobione nóżki Twój budzik? Mosiądz poniklowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gdzieś z tarcia niklu? Nie prześwituje coś żółtego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiego wziął by wykorzystać "dekiel", bok oraz tarczę do swojego :D

Rozumiem, że masz tylko mechanizm. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy :D z resztą widziałeś w jakim stanie jest mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale chętnie zobaczę. Nie ma złych stanów :D jest tylko potrzeba włożenia większego wysiłku w renowację.  ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczek nawet boków nie zrobiłem :/ e06a0aa3b864f6fec77b4edee258fa20.jpg

Tył w takim stanie jest, a tarcza do zobaczenia parę postów wstecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ty chcesz chłopie od tego budzika. Piękny materiał wyjściowy do spokojnej renowacji, jak chcesz możemy się zamienić, ja dam Ci  pięknie odnowioną Slave, a Ty ten "złomek" ;).

 

Dasz radę. Mój wyglądał podobnie, a teraz tak. 

post-57210-0-99800900-1439021421_thumb.jpg

post-57210-0-01096300-1439021430_thumb.jpg

post-57210-0-40954700-1439021435_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha, moja dziewczyna by mnie zabiła gdybym go oddał albo sprzedał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I miała by rację, niektóre elementy jak np. obudowa winna przejawiać walory estetyczne, więc powinna być odnowiona, natomiast tarcza i wskazówki mają pokazywać upływający czas, więc powinny zostać bez zmian, pozostałe części wymyte, wyczyszczone i po przeglądzie mechanizmu  powstaje moim skromnym zdaniem bardzo przyjemna całość łącząca walory estetyczne z kawałkiem historii z czasów PRL.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny i jakaś pasta czy coś i chyba się uda, ale boję się że zepsuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zepsujesz.

Obudowa i dekielek - papier ścierny i do "czystości". Pierścień ( w wątku o Slavach (Mirach) opisane jest jak wybijać, jak nie znajdziesz napisz na pw.

Farby w areozolach, to super metoda na renowację dekielka i obudowy. Pierścień i nóżki po prostu trzeba dokładnie umyć. Mechanizm do zegarmistrz. a wskazówki pomalować spray`em na ulubiony dla wskazówek kolor ( czarny lub niebieski). Dasz radę, a zobaczysz jaka frajda po.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum kolega, który sprzedaje przygotowaną lumę w różnych kolorach, reszta to zabawa, by równo ją nałożyć (wypełnić).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzupełnić lumę we wskazówkach?

Nie wiem co masz na myśli pisząc uzupełnić.  Jeżeli chcesz pozostawić resztki oryginalnej lumy i dobierać kolorystycznie materiał uzupełniający to ja nie mam pomysłu jak to zrobić. Można jednak pozbyć się resztek starej lumy i  miejsce gdzie była wypełnić innym materiałem. Takim materiałem może być np. farba luminescencyjna Night Color nr 39802  firmy Revell - można ją nieco przyciemnić zielonym pigmentem  ( przyciemnić oczywiście tylko taką ilość ile potrzeba na wskazówki). Ja dorabiałem to w taki sposób, że zdejmowałem wskazówki, następnie czyściłem je ze starej lumy. Później gęstym , przeźroczystym lakierem do paznokci zamalowywałem od spodniej strony wskazówki w taki sposób aby powstała cienka błonka lakieru. Oczekiwałem aż lakier wyschnie tworząc coś w rodzaju szybki. Gdy już lakier wyschnie, od spodu wskazówki "szybkę" zamalowałem przygotowaną farbą fluorescencyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie mam do pozbycia się troszkę części do slavy, kilka tarcz mir, kilka budziów slava i popielniczkę w ładnym stanie - mam też kilkanaście budzików radzieckich (witjaź - chyba)

chętni proszę o liściki ......   

post-30233-0-97814800-1440426836_thumb.jpg

post-30233-0-51416500-1440426873_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik Sława z 1977 roku. Zestaw jak ze sklepu. Zegarek, pudełko, dowód zakupu, karta gwarancyjna :D

di-YX8KK7Y6.jpg

 

di-QU5L1SZW.jpg

 

di-SCX7BPVL.jpg

 

di-2WY9G16B.jpg

 

di-66YPBZ86.jpg

 

 

HAPPY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bardzo rzadko można spotkać pełen zestaw, a tu masz wszystko łącznie z paragonem. Jeżeli to ten z all... to poszedł i tak taniej niż na paragonie ;).  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten. Kupiłem, bo mogłem go osobiście odebrać :) wiec koszty przesyłki odpadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik Sława z 1977 roku. Zestaw jak ze sklepu. Zegarek, pudełko, dowód zakupu, karta gwarancyjna :D

 

HAPPY :D

Problem tylko w tym, że prawdopodobnie model 274107 wyglądał nieco inaczej niż ten na zdjęciu ( ten wydaje się starszy). Proponuję sprawdzić katalog na stronie http://slava.su/katalog-chasov-slava-1983-budilniki.html     .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na olx nie zaglądam, ale żeby nie było pustych przelotów. Udało się uruchomić drugi do pary.

 

0596315e3b73efd7dc60bb03165cdbb4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.