Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję, mam pytanie. Czy  te zewnętrzne ( ten typ tarczy) występował tylko z plastikowa podstawą czy z krążkiem też?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w necie to była pełna dowolność w tym temacie :D. Nawet kolor sekundnika jest różny.

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w necie to była pełna dowolność w tym temacie :D. Nawet kolor sekundnika jest różny.

 

Kolor sekundnika???? To ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor sekundnika???? To ciekawe.

Chodziło mi o wskazówkę budzika. :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym podzielić się informacją o nowym nabytku, jedno co jest dość ciekawe to budzik jest fabrycznie nowy, poleżał sobie w magazynach na dokumencie w pudełku napisano wyprodukowany  9.10.1989 rok. Nawet po wstawieniu baterii ruszył i drugi dzień chodzi.

 

post-105087-0-84839800-1532182171_thumb.jpg


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jadą dwa, z allegro. Nie pieniądze, tak z ciekawości kupiłem

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem jeden a mam też drugi tylko  jeden dzwonił z budzeniem a drugi nie chciał  więc rozebrałem go całego, problem był bo się plastikowe kółeczka rozleciały i było poszukiwanie jednego bo znikło pod kartką na stole. Przepytałem wczasowiczów czyli moje wnuki żaden się nie przyznaje.  Myślałem, że już po nim bo nie ma co składać jak nie będzie wskazywał czasu ale udało się odnaleźć zgubę. Wystarczyło lekko dogiąć blaszkę i dzwoni jak trza. Szkoda, że nie mechaniczne robiłem ostatnio dwa i powiem przyjemna praca, po 40 latach tylko czyszczenie i smarowanie wszystko jest w stanie dobrym,    jednak  za tą cenę warto to posiąść.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem jeden a mam też drugi tylko  jeden dzwonił z budzeniem a drugi nie chciał  więc rozebrałem go całego, problem był bo się plastikowe kółeczka rozleciały i było poszukiwanie jednego bo znikło pod kartką na stole. Przepytałem wczasowiczów czyli moje wnuki żaden się nie przyznaje.  Myślałem, że już po nim bo nie ma co składać jak nie będzie wskazywał czasu ale udało się odnaleźć zgubę. Wystarczyło lekko dogiąć blaszkę i dzwoni jak trza. Szkoda, że nie mechaniczne robiłem ostatnio dwa i powiem przyjemna praca, po 40 latach tylko czyszczenie i smarowanie wszystko jest w stanie dobrym,    jednak  za tą cenę warto to posiąść.

Przynajmniej dla nas warto.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mini (najbardziej różne formaty i najciekawsze tarcze) mego zbioru Slav:

post-105856-0-22104000-1533629568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, różnorodność duża, gratuluję. Od wielu lat szukam jednego z Twoich (pierwszy z prawej na dole). Masz może dwa? :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja maxi zbioru.

Jest kilka dubli, które wymieniłbym na wersje, których u mnie nie ma :)

post-105856-0-58713300-1533650494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw które chcesz wymienić.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek, najwyrazniej minimalnie używany:

 

post-105856-0-13427900-1535277406_thumb.jpg

post-105856-0-63582600-1535277515_thumb.jpg

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieczęsto spotykany. Pierwszy raz takiego widzę. Gratuluję, rzeczywiście piękny stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo Ереванский часовой завод

Dziękuję za odpowiedź. A więc brat tego po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A więc brat tego po prawej.

 

Tak do końca to nie jest takie pewne czy to brat. Jakiś czas temu czytałem na jakimś poradzieckim forum na temat zakładów produkujących w ZSRS zegarki a w tym i budziki. Z tego co zrozumiałem ( moja  znajomość rosyjskiego jest słaba) to w Erywaniu były dwie fabryki produkujące zegarki. Jedna, ECzZ to ta która produkowała budziki "Erewańskie" , "SEVANI" oraz prawdopodobnie z pozytywką. Druga fabryka miała być nastawiona bardziej  na wyroby jubilerskie w tym złote koperty - do różnych zegarków pod nazwą NAIRI i też prawdopodobnie używano tam nazwy Erewańska Fabryka Zegarków. W pewnym okresie fabryki te zostały zjednoczone i z tego powodu  są np. budziki z pozytywką jako NAIRI i jako SEVANI. Ponadto są przynajmniej dwa wzory logo ECzZ - w jednym literki E i Z łączą się a w drugim są oddzielne, różne są też wzory cyfr i różne obudowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieczęsto spotykany. Pierwszy raz takiego widzę. Gratuluję, rzeczywiście piękny stan.

 

MARATHON  jako SLAVA podróżna jest u nas w Polsce rzadko spotykany, ale jednak spotykany. Ostatnio na forum watch.ru pokazali budzik SLAVA Kurczak z szerokimi wskazówkami z logo MARATHON.  Z informacji wynikało, że jest do kupienia na АВИТО.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie jest takie pewne czy to brat. Jakiś czas temu czytałem na jakimś poradzieckim forum na temat zakładów produkujących w ZSRS zegarki a w tym i budziki. Z tego co zrozumiałem ( moja  znajomość rosyjskiego jest słaba) to w Erywaniu były dwie fabryki produkujące zegarki. Jedna, ECzZ to ta która produkowała budziki "Erewańskie" , "SEVANI" oraz prawdopodobnie z pozytywką. Druga fabryka miała być nastawiona bardziej  na wyroby jubilerskie w tym złote koperty - do różnych zegarków pod nazwą NAIRI i też prawdopodobnie używano tam nazwy Erewańska Fabryka Zegarków. W pewnym okresie fabryki te zostały zjednoczone i z tego powodu  są np. budziki z pozytywką jako NAIRI i jako SEVANI. Ponadto są przynajmniej dwa wzory logo ECzZ - w jednym literki E i Z łączą się a w drugim są oddzielne, różne są też wzory cyfr i różne obudowy. 

Dziękuję za dodatkowe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.