Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem możliwe, jutro rozbiorę jeszcze raz i zrobię zdjęcia w powiększeniu, może będzie coś więcej widać. Czy u Ciebie klucz też nie dotyka do obudowy? 

 

Moim zdaniem (co zazwyczaj staram się zaznaczać) w tym typie budzika ramie klucza jest wykonane z plastiku i połączone z puszką obudowy wkrętem przechodzącym przez wydłużony otwór . Jak wyjmiesz mechanizm to będzie dostęp do wkręta . Można popuścić wkręt,  przestawić to ramie i dokręcić wkręt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dało się opuścić, klucz jest plastikowy. Na tarczy nie ma śladu po ozdobnej farbie, ani śladów jakoby by tarczą miała takie wzory wcześniej, ale brak śladów nie znaczny że ich nie było.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dało się opuścić, klucz jest plastikowy. Na tarczy nie ma śladu po ozdobnej farbie, ani śladów jakoby by tarczą miała takie wzory wcześniej, ale brak śladów nie znaczny że ich nie było.

 

Wysłane z mojego HTC

 

W tym moim egzemplarzu który częściowo pozbawiłem tych szarych ozdób to ta szara farba bardziej przypominała żel lub cieniutką warstwę ceraty która trzymała się powierzchni tarczy ale nie była z nią związana. Częściowo sama odlazła i odpadła .  Część oderwałem ja aby zachować jakąś harmonię w wyglądzie i w tym miejscu też nie widać pozostałości po tej "farbie". Czarna farba trzyma się bardzo dobrze . Może to była jakaś partia tych wadliwych tarcz bo te dwie które nadal mam w kluczach trzymają się dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego,ale klucz metalowy..9d00b3e84ff29192bd8e44bf6decffc6.jpg

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wcześniejsza wersja (ta ładniejsza) z metalowym kluczem, ramka i starym typem szkła. Mam taki ale w cyrylicy.

post-57210-0-67875100-1546244032_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się spotkał z takim kluczem?

 

3rye2k1q4dyl.png

 

Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać) to jest budzik z Rostowa nad Donem . Mechanizm jest taki jak w popularnych budzikach WITEŹ. Tych form budzików klucz było przynajmniej dwie - ale nie wykluczam, że mogło być więcej. Taki jak na tym zdjęciu to plastikową obudowę widywałem pokrytą farbą imitującą złoto lub srebro. Inna forma to taka gdzie klasyczny budzik taki jak Witeź w plastikowej obudowie  posiadał dodatkowy szeroki pierścień( chyba) metalowy przytwierdzony do plastikowej obudowy   czterema uchwytami . Do tego pierścienia przymocowane jest ramię klucza na którego końcu również jest napis ROSTOW DON ale nowocześniejszą czcionką .

 

Można zobaczyć tutaj: https://www.avito.ru/sankt-peterburg/chasy_i_ukrasheniya/budilnik_vityaz_rostov_na_donu_sssr_1132330653

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie witeźa w wersji domku.

Zamówiłem ten klucz co wstawiałem zdjęcie to narazie pozostaje czekać :)

Dzięki za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym moim egzemplarzu który częściowo pozbawiłem tych szarych ozdób to ta szara farba bardziej przypominała żel lub cieniutką warstwę ceraty która trzymała się powierzchni tarczy ale nie była z nią związana. Częściowo sama odlazła i odpadła .  Część oderwałem ja aby zachować jakąś harmonię w wyglądzie i w tym miejscu też nie widać pozostałości po tej "farbie". Czarna farba trzyma się bardzo dobrze . Może to była jakaś partia tych wadliwych tarcz bo te dwie które nadal mam w kluczach trzymają się dobrze. 

Duże prawdopodobieństwo, że i tu była taka warstwa, choć śladów po wzorach nie widać.

post-57210-0-34127400-1546345870_thumb.jpg

post-57210-0-53824200-1546345880_thumb.jpg

post-57210-0-99651800-1546345889_thumb.jpg

post-57210-0-13356100-1546345900_thumb.jpg

post-57210-0-22848400-1546345909_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza z dużymi rzymskimi indeksami, w środku mechanizm z plastikowymi elementami, obudowa jak widać jednym słowem późna plastikowa wersja. 

post-57210-0-94729500-1546589811_thumb.jpg

post-57210-0-96884200-1546589820_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza z dużymi rzymskimi indeksami, w środku mechanizm z plastikowymi elementami, obudowa jak widać jednym słowem późna plastikowa wersja. 

 

Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać) ta wersja jest bardzo późna . Prawdopodobnie została złożona długo po tym jak budziki SLAVA skończono produkować w Drugiej Moskiewskiej Fabryce Zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna kombinacja obudowy/tarczy/pokrywy, tarcza myslę od metalowej okrąglej obudowy na nóżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać) ta wersja jest bardzo późna . Prawdopodobnie została złożona długo po tym jak budziki SLAVA skończono produkować w Drugiej Moskiewskiej Fabryce Zegarków.

Sadzisz, że to jest składak i dołożono mu ten typ tarczy do istniejącego "plastikowego zestawu"? Jaki typ tarczy oryginalnie występował w tego typu zestawie? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dużo różnych tarcz, większość które widziałem były już rosyjskie, sobie zostawiłem kilka USSR:

 

post-105856-0-84103200-1546624585_thumb.jpg

post-105856-0-84823400-1546624596_thumb.jpg

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzisz, że to jest składak i dołożono mu ten typ tarczy do istniejącego "plastikowego zestawu"? Jaki typ tarczy oryginalnie występował w tego typu zestawie? 

 

Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać)  tarcz do tych modeli było faktycznie dużo. Wcześniejsze zazwyczaj były białe z czarnym nadrukiem - te są dość pospolite . Widywałem też jednak z obudowami w innych niż żółty kolorach. Tarcze też miały różne kolory nadruków w tym bywały nadruki pamiątkowe, okolicznościowe lub jubileuszowe. Z uwagi na to, że produkowano je już w okresie przełomu XX i XXI w. było ich stosukowo mało sprowadzanych  do Polski. Ja widywałem takie modele na portalach Molotok.ru  i Aukro.ua. Tak jak pokazał Jankazas starsze pokrywy były malowane na złoto, później były takie srebrne. U siebie mam też kilka w różnych ocyfrowaniach, na pewno było ich dużo więcej zarówno z opisem SSSR i ROSJA. 

post-42128-0-53657700-1546694113_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to sprawa się wyjaśniła. Muszę poszukać w oryginalnym zestawie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Слава elektroniczna, na chodzie. Pozostaje regulacja dokładności tego chodu. Pokrywka gniazda baterii choc pasuje kształtem wyraźnie pochodzi od innego modelu.

post-57210-0-13762800-1546766068_thumb.jpg

post-57210-0-47154300-1546766077_thumb.jpg

post-57210-0-11849600-1546766085_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem z ciekawości ten wynalazek .

Nakręciłem chodzi :)

Jak wrócę do domu to do środka zajrzę .

Ale on brzydki :D

post-59224-0-95051500-1546879706_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na temat takiego kluczyka?  :)

 

Dobrze by było gdybyśmy wiedzieli gdzie w Internecie została znaleziona ta fotografia. Ja widziałem ją, prawdopodobnie jak ty, wtedy gdy pokazał ją dmitrodonskoi. Wcześniej takiego zegara nie widziałem podobnie jak kilku innych które wówczas były pokazane wśród takich modeli , które dzisiaj są mniej lub bardziej dostępne.  W tej sytuacji pozostają więc tylko domysły. Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać)  ta fotografia - a także pozostałe wtedy pokazane - mogą stanowić ofertę "concept clock"  gdzie niektóre modele nie weszły do produkcji lub wykonano je w bardzo małej - kolekcjonerskiej - ilości.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.