Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

"Часы-сувениры "Ключ Москвы", изготовленные на 2-м Московском часовом заводе."

 

Дата события: 01.02.1973

 

Источник: РИА Новости

 

To jest właśnie informacja mająca dla mnie wartość dowodową. Na podstawie takich fotografii z opisem  dokumentującym jej historię można udowodnić ,że dany model budzika był produkowany i określić orientacyjny czas jego produkcji. Mam jednak pytanie :czy wszystkie fotografie które na tej stronie są pokazywane zostały zrobione w jednym dniu ( Дата события: 01.02.1973 ) ? Pytam, bo zauważyłem, że autorzy zdjęć są różni i inne dane są różne a ta data pozostaje niezmienna.  

 

Ja u siebie znalazłem cztery budziki które są odpowiednikami tych ze zdjęć, SLAVA tranzystorową tez gdzieś bym znalazł. Inne widywałem osobiście lub w Internecie. Ale tego dużego klucza i tego z klapkowym wskaźnikiem widziałem tylko na tych zdjęciach. 

post-42128-0-82370100-1546948506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty raczej różne:

 

 

http://visualrian.ru/search/3340/817477.html

 

Jeszcze kluczyk :)

 

 

 

 

 

Tutaj może być potwierdzenie moich przypuszczeń dotyczących budzików wykonanych jako "concept clock" . Jeśli dobrze tłumaczę opis fotografii budzika SLAVA klucz to "Часы-будильник. Всесоюзный научно-исследовательский институт технической эстетики" znaczy :  Zegar budzik , Wszechzwiązkowy Naukowo-Badawczy Instytut Technicznej Estetyki . W takim instytucie mogli projektować modele koncepcyjne nowych budzików produkowanych później w 2 Moskiewskiej Fabryce Zegarków. Pytanie tylko Czy wszystkie modele koncepcyjne były następnie  masowo produkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech mi brakuje, choć mam jedną, której Ty nie masz. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech mi brakuje, choć mam jedną, której Ty nie masz. :D

Podejrzewam, że chodzi o czerwoną nie olimpijską wersję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ta kontrowersyjna z której być może zeszła farna. Nawet jeśli, to jest to już dużo późniejsza produkcja.

post-57210-0-87793700-1548605548_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ta kontrowersyjna z której być może zeszła farna. Nawet jeśli, to jest to już dużo późniejsza produkcja.

 

Moim zdaniem ( co zazwyczaj staram się podkreślać) ta SLAVA to jest ta,  która jest pierwsza z brzegu na zdjęciu z postu 905. Podejrzewam , że budzików SLAVA "klucz" biorąc pod uwagę różne zmienne takie jak: obudowy, kolory ozdobne, różne rodzaje i kolory tarcz, wyłączniki budzenia itd. może być trzydzieści lub nawet więcej. Jankazas wspomina tu np. o czerwonej tarczy nieolimpijskiej. Wyobraźmy sobie, że takie tarcze są z napisami cyrylicą lub łacińskimi literami , napisy mogą być w dolnej lub górnej części, ozdobne indeksy mogą być srebrnego lub złotego koloru. Wychodzi, że takich budzików mogło być 8 . Wcześniej widywałem różne takie  tarcze na aukcjach w Rosji. Może nie były te wszystkie ale na podstawie moich obserwacji doszedłem do wniosku, że takie właśnie tarcze mogły być robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznałem Ci już wcześniej rację, że może być tak jak piszesz o tarczy, tym bardziej że wygląd tarczy jest identyczny poza brakiem srebrnego nadrukiem. Pisząc że inna, chodziło mi przede wszystkim o to, że ten mój model jest dużo późniejszy, inna obudowa, inne szkło, klucz jest plastikowy a nie metalowy. Wygląda tak jakby pierwsza produkcja było o wiele trwalsza i wytrzymywała upływ czasu, natomiast późniejsze materiały wykorzystane do nałożenia srebrnego wzoru były już tak słabej jakości, że schodziły z tarczy jak słabo trzymająca się naklejka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny olimpijczyk.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo fajna i rzadka. Pierwszy raz taka widzę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił wczoraj zupełnie przypadkowo:

 

Ja widywałem już wcześniej w Internecie takie budziki SLAVA z nieoficjalnym logo olimpiady w Moskwie. Niestety, jeszcze takiego nie mam i dlatego trochę zazdroszczę. Na pewno były jeszcze takie w kolorach czerwonym i zielonym, ale nie wykluczam, że mogły być też niebieskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jedyny taki widziałem na Violity, i teraz on jest tam dostępny:

 

https://auction.violity.com/99264102-chasy-budilnik-raketa-m-2-slava-olimpiada-80

 

Czerwony jest na Etsy, niestety drogo :(

 

https://www.etsy.com/listing/587954820/soviet-clock-slava-olympic-symbolics?ref=cart

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego cykacza od kilku lat a wczoraj dopiero do niego zajrzałem zaczął nawet chodzić.

Wie ktoś może jak on się nazywa .

Wpadła też wymarzona slava klucz miała być popsuta po dmuchnięciu w balans odżyła .

post-59224-0-99232200-1549312462_thumb.jpg

post-59224-0-64568300-1549312506_thumb.jpg

post-59224-0-37451100-1549312612_thumb.jpg

post-59224-0-37137400-1549312689_thumb.jpg

post-59224-0-22519400-1549312774_thumb.jpg

post-59224-0-76668100-1549313091_thumb.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam takiego cykacza od kilku lat a wczoraj dopiero do niego zajrzałem zaczął nawet chodzić.

Wie ktoś może jak on się nazywa .

Wpadła też wymarzona slava klucz miała być popsuta po dmuchnięciu w balans odżyła .

To się nazywa sewani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że w/w budzik został wyprodukowany w zakładach w Erewaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było pytanie o ilość kolorów tarcz  kluczy olimpijskich. Przy okazji robienia przeglądu budzików znalazłem 4 odcienie niebieskich . Jeden budzik  SLAVA ktoś prawdopodobnie przerobił ale widoczne jest, że kolor jest jaśniejszy . Ta po prawej stronie ma plastikowe ramię, wskazówki bez wypełnienia i ogólnie wygląda jakby została wytworzona niedawno.

post-42128-0-72010900-1550435817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba potwierdza teorię, że te same modele w kolejnych partiach produkcji mogły się nieznacznie różnić w intensywności kolorów i nie musiało to być skutkiem np. dłuższej ekspozycji na słońcu. Moja niebieska olimpijska jest bardzo jasna ( taka jak pokazana przez ciebie z okrągłą podstawką).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki SLAVA dość często wykorzystywane były jako wkład zegarów ozdobnych "modnych" w okresie PRL.

Tutaj przykład wykonanego zegara komodowego z plexi , metalu i  budzika SLAVA. W podstawie pomiędzy dwa płaty plexi włożony jest papier z wydrukowanym herbem królewskim  Stanisława Augusta Poniatowskiego (?) : Herbem  Rzeczypospolitej Obojga Narodów a na  centralnej tarczy Ciołek. Nie wiem kto miał taką fantazje 

post-42128-0-66579900-1550863288_thumb.jpg

post-42128-0-76783200-1550863295_thumb.jpg

post-42128-0-35354200-1550863304_thumb.jpg

post-42128-0-27002800-1550863313_thumb.jpg

post-42128-0-89581900-1550863327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tarcza też jest dorabiana. Imho


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.