Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ten po lewej najstarszy, a ten po prawej najmłodszy?

Dokładnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pytałem, bo ostatnio stałem się posiadaczem takiego samego jak ten środkowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Drużb z miedzianymi tarczami, ten z lewej w jednej z wersji nadpisów:

 

post-105856-0-50036600-1554621075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam kilka. post-57210-1554630182,2916_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na giełdzie kupiłem budzik RAKETA z białą tarczą ale wybrakowany - bez nakrętek  dzwonków i bez poprzeczki pomiędzy dzwonkami. Jakiś czas temu kupiłem inny zdewastowany i zardzewiały budzik tej marki, ale z ozdobną tarczą i wskazówkami. Dzisiaj dokonałem przeszczepienia sprawnych elementów tych dwóch budzików i wyszedł taki budzik jak na zdjęciach . Niestety z nieznanych mi przyczyn w trakcie działania budzika, gong nie dosięga do dzwonków i budzik tylko warczy a nie dzwoni. Czyżby w tym modelu stosowano różne średnice dzwonków i te które ja mam są za małe?

post-42128-0-53014100-1554737528_thumb.jpg

post-42128-0-01641700-1554737540_thumb.jpg

post-42128-0-02205700-1554737552_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na giełdzie kupiłem budzik RAKETA z białą tarczą ale wybrakowany - bez nakrętek dzwonków i bez poprzeczki pomiędzy dzwonkami. Jakiś czas temu kupiłem inny zdewastowany i zardzewiały budzik tej marki, ale z ozdobną tarczą i wskazówkami. Dzisiaj dokonałem przeszczepienia sprawnych elementów tych dwóch budzików i wyszedł taki budzik jak na zdjęciach . Niestety z nieznanych mi przyczyn w trakcie działania budzika, gong nie dosięga do dzwonków i budzik tylko warczy a nie dzwoni. Czyżby w tym modelu stosowano różne średnice dzwonków i te które ja mam są za małe?

Wydaje mi sie że zamocowanie młoteczka powiedzmy nóżkę, trzeba tak dogiac by uderzał o jeden dzwoneczek.Mialem taki problem i tez u mnie młoteczek nie siega dwóch dzwonków na przemian,u mnie wiec uderza w jeden i dzoni az miło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam i dobrze dzwoni na dwa dzwonki. Drugie zdjęcie jak dzwoni. post-57210-1554754143,3682_thumb.jpgpost-57210-1554754149,6654_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że zamocowanie młoteczka powiedzmy nóżkę, trzeba tak dogiac by uderzał o jeden dzwoneczek.Mialem taki problem i tez u mnie młoteczek nie siega dwóch dzwonków na przemian,u mnie wiec uderza w jeden i dzoni az miło ;-)

Sorry,moja skleroza "przypomniała mi" ze tak miałem w dużym budziku bodaj Jantarze.Moja Raketka też dzwoni o dwa dzwoneczki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się trafił, obudowa świeżo malowana. Co sądzicie o reszcie? post-57210-1554906096,6963_thumb.jpgpost-57210-1554906102,4982_thumb.jpgpost-57210-1554906107,7619_thumb.jpgpost-57210-1554906113,7523_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk budzika musi być inny, reszta moim zdaniem OK (czarne strzałki do srebrnej wersji). Jaki ma rok na mechanizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-57post-57210-1554923232,4468_thumb.jpgpost-57210-1554923237,7501_thumb.jpgpost-57210-1554923243,6346_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz podpowiedzieć,  to napisz jak wywołać taki biały napis WOSTOK.

Nadpis jest w kolorze tarczy i widoczny tylko pod pewnym kątem. W oryginale był chyba czerwony, ale te przejściowe Wostoki mają problem z tym nadpisem, bo późniejsza wersja zazwyczaj ma wyraźny nadpis Wostok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, rarytasik. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadpis jest w kolorze tarczy i widoczny tylko pod pewnym kątem. W oryginale był chyba czerwony, ale te przejściowe Wostoki mają problem z tym nadpisem, bo późniejsza wersja zazwyczaj ma wyraźny nadpis Wostok.

 

 Napisz który jest rok i kwartał  na mechanizmie oraz jeżeli to nie problem, to pokaż zdjęcia wewnętrznej strony ozdobnej aluminiowej kopuły i wewnętrznej strony pokrywy tylnej mechanizmu ( ze szczególnym uwzględnieniem miejsca w które uderza gong budzika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-64:

 

 

 Patrząc na wcześniejsze zdjęcia,  tarcza i obudowa wydawały mi się starsze -  63 lub nawet  62 rok.  Tarcza ma nadruk taki sam jak w budzikach MIR - chodzi o miejsce napisu 11 kamieni i  rozmieszczenie liter napisu SDJEŁANO W SSSR. Dodatkowo farba jest  błyszcząca   Późniejsze wersje tarczy BOSTOK  napis "11 kamieni"  miały niżej a w napisie SDJEŁANO W SSSR litera "W" była w innym miejscu ( tak jak w budzikach SLAVA). Farba jest matowa. Jeżeli chodzi o obudowę to z tyłu podtoczenie wykonane jest w taki sposób jakby wykonał je ktoś bez doświadczenia w wykonywaniu  tego detalu. 

Aluminiowa kopuła ozdobna ma już na wewnętrznej powierzchni  frezowania  a pokrywa mechanizmu jest klasyczna jak w większości późniejszych budzików tego typu. Liczyłem na to, że pomimo piktogramów będzie jeszcze miała specjalny element w który uderza gong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szk:

 

 

Jeżeli możesz to napisz coś o nazwie  miejsca gdzie te budziki powstały. Kiedyś gdzieś czytałem o tym, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć . To było coś jak " Szkolnyj Kombinat".  Może  miejsce gdzie kształcili się przyszli pracownicy fabryk zegarów ? 

U nas te budziki dość rzadkie - tak przynajmniej mi się wydaje. 

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.