Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Budzik nie mój, ktoś miał oryginalny pomysł na użycie tarczy od Pionera :)

 

post-105856-0-93412000-1563382322.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się kolejna mała Rakieta na werku z zegarka naręcznego.IMG-20190721-173956.jpg

 

IMG-20190721-174021.jpg

 

I taka trójka się zebrała

IMG-20190721-174057.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z prawej ma ciekawą tarczę, tylko nóżka od budzika Slava :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moje przypuszczenie.

W tych wersjach ocyfrowania tarczy mogą być większe zestawy iż para : 

- litery rzymskie

- litery grażdanką

- litery grażdanką plus znak kaczestwa ( dwa rodzaje, zapewne  przyznawany w różnych latach) 

Występowały cztery kolory : czarny, zielony, niebieski i czerwony. O ile czarny i zielony są powszechnie spotykane o tyle niebieski jest rzadki . Czerwony jest najrzadszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy MIR przewędrował z Anglii, 4 kwartał 1962 roku, kolor chyba rzadko spotykany w tamtych czasach, tarczę wa takiej wersji nadpisów widzę po raz pierwszy:

 

post-105856-0-94628900-1564908286_thumb.jpg

post-105856-0-01510000-1564908300_thumb.jpg

post-105856-0-73646800-1564908321_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście unikat w zakresie rodzaju czcionki napisów. Poza tym niezły stan. No i fakt, że przybył z UK, też nietypowe. W każdym razie gratuluję powiększenia kolekcji ciekawym eksponatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza rzeczywiście odmienna. Opis na tarczy z wykorzystaniem całkowicie innych czcionek, to "i" też takie dziwne, 11 Rubis. "Made in USSR" też takie koślawe. Przyglądałeś się jakości nadruku, czy taki sam jak gołąbek? A może to improwizacja twórcza? Nigdy takiego nie widziałem, ale nie oznacza to, że takich nie było. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć tarczy:

 

attachicon.gifIMG_20190804_163218.jpg

attachicon.gifIMG_20190804_163350.jpg

 

Bardzo fajny stan. Jestem przekonany, że to oryginał.  Ja już pokazywałem taką tarczę na forum w 2017 r. ( Odnowione budziki SLAVA  post 846 ) . Kupiłem tamten budzik jako zniszczony a indeksy godzinowe były czarne. Do tej pory moja tarcza zostaje nieodnowiona . Fajnie, że udało się zdobyć taką w dobrym stanie , bo pomimo iż byłem przekonany, ze jest oryginalna , pojawiały się u mnie wątpliwości w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z katalogu 1987 roku:

 

 

 

Najciekawsze to te z dwóch pierwszych zdjęć z tymi ozdobnymi elementami ,z  guzami na ramce przedniej,  z białymi  rzymskimi cyframi na czarnych polach. Taki niebiesko-srebrny lub podobny,  był kiedyś na aukcji Allegro ale nie udało mi się go kupić. Wtedy myślałem, że to produkcja Łucza, już po okresie sowieckim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze to te z dwóch pierwszych zdjęć z tymi ozdobnymi elementami ,z  guzami na ramce przedniej,  z białymi  rzymskimi cyframi na czarnych polach. Taki niebiesko-srebrny lub podobny,  był kiedyś na aukcji Allegro ale nie udało mi się go kupić. Wtedy myślałem, że to produkcja Łucza, już po okresie sowieckim. 

Właśnie tych dwóch nigdy nie widziałem na zdjęciach. W tym katalogu jest i więcej budzików Zaria i Rakieta, których nikt nigdy nie widział w sprzedaży, np. Zaria pierwsza z lewej:

 

post-105856-0-10252000-1565179274_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tych dwóch nigdy nie widziałem na zdjęciach. W tym katalogu jest i więcej budzików Zaria i Rakieta, których nikt nigdy nie widział w sprzedaży, np. Zaria pierwsza z lewej

 

Podobnie jest z tranzystorami - o ile "zwykłe", najczęściej w beżowych obudowach z okleinami drewnopodobnymi można spotkać stosunkowo często (na aukcjach za grosze :) ), to tych kolorowych z bajkowymi postaciami nigdy nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z tranzystorami - o ile "zwykłe", najczęściej w beżowych obudowach z okleinami drewnopodobnymi można spotkać stosunkowo często (na aukcjach za grosze :) ), to tych kolorowych z bajkowymi postaciami nigdy nie widziałem :)

Już pokazywałem kiedyś swoje bajkowe > http://zegarkiclub.pl/forum/topic/106838-radzieckie-budziki/page-53?do=findComment&comment=2549737

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Pionier. post-57210-1565699925,6091_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. No i okresem powstawania, Slavy są późniejsze.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, większość spotykanych to z czarnymi podstawami. "Biały kruk". ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.