Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te SLAWY i jeszcze jedną  : z ringiem ozdobnym i pokrywą tylną w kolorze srebrnym oraz czarnymi wskazówkami. 

 

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o takie specyficzne wskazówki, które miał tylko taki 18B?

 

Z modyfikacji jeszcze 35B możno byłoby mieć w 2 wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o takie specyficzne wskazówki, które miał tylko taki 18B?

 

Z modyfikacji jeszcze 35B możno byłoby mieć w 2 wersjach.

 

Chodziło mi o zwykły budzik SLAVA ( taki jak DRUŻBA ) srebrny ,z czarnymi ażurowymi wskazówkami .  Te udziwnione wskazówki też mam.  Nawet mam jeszcze te dziwne wskazówki w wersji tarczy  z cyrylicą,  ale podejrzewam że to MIX i nie ma jej na zdjęciu. 

post-42128-0-49764600-1567091185_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak interesująca jak kolegi Tomasza.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzeci z tej serii. Poszukam zdjęcie.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej serii kolor który w moim doświadczeniu znaleść najtrudniej:

 

attachicon.gifIMG_20190907_165711.jpg

 

Moim zdaniem  nadruki  były w czterech  rodzajach : dwa cyrylicą i dwa litery łacińskie. Kolory też cztery : czarny, niebieski, zielony i czerwony. Ozdobna rozetka na tarczy mogła być w kolorze srebrnym lub złotym . Nie wiem czy występowały wszystkie możliwe kompozycje tarcz ale mogło ich być dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tarcza ma rozetę w kolorze złotym, litery łacińskie ale inny opis niż pokazany przez @jankazas 

post-57210-0-10507800-1568012394_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 4 kolory, a zebrać wszystkie możliwe kombinacje praktycznie nierealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 4 kolory, a zebrać wszystkie możliwe kombinacje praktycznie nierealnie :)

 

Przecież statystycznie to tylko 32 tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAIRI LIRA  w wersji bez przełącznika pozytywki.  Gdy nadchodzi czas zadziałania budzika, pozytywka wygrywa krótką melodyjkę  a następnie włącza się dzwonek . Dźwięk dzwonka jest tak donośny i przeraźliwy , że  gdy "wytresowany"  człowiek,  w trakcie snu usłyszy niezbyt głośną melodyjkę,  budzi się aby wyłączyć budzik zanim zacznie działać dzwonek. 

post-42128-0-47797000-1568128327_thumb.jpg

post-42128-0-77833800-1568128335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to Rosjanie (Ormianie) nie wymyślili? A swoją drogą nie widziałem jeszcze takiego cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy biała noga występowała tylko z tą jedną tarczą , a jeżeli były inne to jakie ?

Myślę że biała noga mogła być z dowolną tarczą, w katalogu 1960 jest wzmianka o nodze w różnych kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że biała noga mogła być z dowolną tarczą, w katalogu 1960 jest wzmianka o nodze w różnych kolorach.

 

To może być tak jak w samochodzie FORD-T . Te budziki mogły mieć nogę w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor biały lub czarny.

Jeszcze jedna sprawa . Na stronie gdzie były albumy pojawia mi się napis " koniec ". Czy jest jakaś strona gdzie można nadal  znaleźć te albumy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być tak jak w samochodzie FORD-T . Te budziki mogły mieć nogę w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor biały lub czarny.

Jeszcze jedna sprawa . Na stronie gdzie były albumy pojawia mi się napis " koniec ". Czy jest jakaś strona gdzie można nadal  znaleźć te albumy?

Mam kilka pdf w komputerze, wrzuciłem na pocztę 2 najstarsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAIRI LIRA  w wersji bez przełącznika pozytywki.  Gdy nadchodzi czas zadziałania budzika, pozytywka wygrywa krótką melodyjkę  a następnie włącza się dzwonek . Dźwięk dzwonka jest tak donośny i przeraźliwy , że  gdy "wytresowany"  człowiek,  w trakcie snu usłyszy niezbyt głośną melodyjkę,  budzi się aby wyłączyć budzik zanim zacznie działać dzwonek. 

 Z tego co widziałem, to były chyba 4 wersje tarcz Liry, 2 ECZ (biała i czarna) ir 2 Nairi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co widziałem, to były chyba 4 wersje tarcz Liry, 2 ECZ (biała i czarna) ir 2 Nairi.

 

W przypadku LIRY wiem o przynajmniej pięciu formach nadruku tarcz z napisami NAIRI. Przedstawiona w poście 1112 tarcza , moim zdanie, była stosowana tylko w modelu NAIRI LIRA,  który nie posiadał przełącznika blokowania melodii. Nie wykluczam, że mogły być też takie tarcze z czarnym tłem i nadrukiem w różnych kolorach. Inne tarcze z napisem oraz te z logo ECzZ ( w dwóch formach) widywałem w modelach z tylnym przełącznikiem blokowania melodii. Tam też w przypadku czarnego tła mogły być różne kolory nadruku - biały, żółty, zielony a może i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę blizniaków:

 

 

 

Nie jestem pewien czy to dobre określenie. Każda z tych wersji ma przecież więcej "rodzeństwa ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dwie można zaliczyć do "rodzeństwa" pokazanych przez kolegę na pierwszych dwóch zdjęciach?

post-57210-0-63795700-1568639107_thumb.jpg

post-57210-0-55233900-1568639124_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dwie można zaliczyć do "rodzeństwa" pokazanych przez kolegę na pierwszych dwóch zdjęciach?

 

Te dwa budziki mają przecież różne wzory cyfr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski faktycznie wzór podobny choć inne grubości, ale ten górny to nie ta sama bajka co pokazane przez kolegę powyżej jako pierwsza para?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski faktycznie wzór podobny choć inne grubości, ale ten górny to nie ta sama bajka co pokazane przez kolegę powyżej jako pierwsza para?

 

Tarcza jest pewnie taka sama - chociaż z innego plastiku. Na pewno jednak inne są wskazówki - pewnie po  sąsiedzie Mirku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.