Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

to se wytoczę

 

IMG_1430.JPG

IMG_1427.JPG

to se wytoczę

 

IMG_1430.JPG

IMG_1427.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrewone napisał(-a):
jankazas - czy poprzez:  olx.ua - też może dokonywałeś zakupu?!


Ja kupowałem na olx.ua ale tam większość osób nie chce wysyłać do polski. Mam jednego sprawdzonego człowieka. Najpierw robię zawsze mniejsze zakupy bo wiadomo, ze ryzyko stracenia pieniędzy jest bardzo wysokie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - Zdolny Chłopak z Ciebie! Po wszystkim - pochwal się efektem końcowym!

Pozdrawiam!

Andrzej

adasbxo - dziękuję za info! Napisz mi jeszcze - jak opłacałeś zakup (WesternUnion?)

Jakie są koszta wysyłki/paczki?!

Jak długo czeka się na przesyłkę?

Pozdrawiam!

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adasbxo - dziękuję za info! Napisz mi jeszcze - jak opłacałeś zakup (WesternUnion?)
Jakie są koszta wysyłki/paczki?!
Jak długo czeka się na przesyłkę?
Pozdrawiam!
Andrzej

Z olx zazwyczaj chcą na Western union. U nich jeszcze popularne są te przelewy bezpośrednio na kartę bankowa. Masz taka aplikacje Paysend się nazywa. Nawet taniej wychodzi bo WU 10zł a tutaj coś kolo 5zl jest za przelew. No i wtedy w hrywnach przelewasz to tez dwa razy na przeliczeniu nie jesteś stratny bo WU zazwyczaj chcą w dolarach. Wysyłają do mnie zazwyczaj Ukrpoczta to spod kijowa max 2 tygodnie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tematu. Jak ściągnąć wskazówkę minutowa w tym budziku. Tak dzisiaj kombinowałem, ze nie dość, ze rysa na tarczy to wskazówka aż wymęczona. Ni cholery nie chce zejść...
e94822878b625d07e655ab19087e5595.jpg&key=b08de8a82d578247882eb0701d45407640d9fe33da5610cc2c13d2f28021049e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągałeś ściągaczem, czy próbowałeś tylko śrubokrętem?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciągałeś ściągaczem, czy próbowałeś tylko śrubokrętem?
 

Wiesz, ze nawet nie mam ściągacza, zawsze używam do tego folii i śrubokrętów ale tutaj już nawet szczypcami próbowałem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zrób sobie.

 taki nawet prymitywny i prosty, ale skuteczny..

 Wyginasz blachę w "ceownik" od góry nawiercasz i gwintujesz nap M3,

 dół ceownika - robisz nacięcie trochę większe od średnicy osi.. ( szlifujesz tak, by weszło pomiędzy wskazówki.. i próbujesz....

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... właśnie sprzedawczyni z Ukrainy odpisała mi, że nie wyśle zegara, gdyż w ub roku miała kupca z jednej z byłych republik nadbałtyckich - poczta ukrainy nie przyjęła paczki z taką zawartością!

Здравствуйте.В прошлом году пробовал отправить в Прибалтику .На всех почтах часы отправлять отказались ссылаясь на закон.С Ув”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrewone napisał(-a):

... właśnie sprzedawczyni z Ukrainy odpisała mi, że nie wyśle zegara, gdyż w ub roku miała kupca z jednej z byłych republik nadbałtyckich - poczta ukrainy nie przyjęła paczki z taką zawartością!

Здравствуйте.В прошлом году пробовал отправить в Прибалтику .На всех почтах часы отправлять отказались ссылаясь на закон.С Ув”

Czyby była różnica między zwykłymi zegarkami a budzikami? Nie sądzę. A setki zegarków sprowadzono z Rosji, Ukrainy i innych dawnych republik. Sam pewnie ze setkę kupiłem na wschodzie choć fakt że nie budziki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek - nie wiem co mam tu więcej dodać... To jest 1sza odpowiedź od sprzedawcy. Wysłałem zapytania o chęć zakupu (6go i 7go marca) do 4 sprzedających - może pozostała trójka odpisze mi coś innego!? Ale jak już powyżej mi odpisał adasbxo - jest i potwierdzenie.

Kiedy ost raz kupowałeś/sprowadzałeś zegarki z Ukrainy?

Ile kosztuje przesyłka?

Cło, vat czy inne „zdzierstwa” - płaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy cła i vatu. Jedynie koszt wysyłki około 10$, ale to jest zależne od wagi przesyłki, z budzikami może być drożej. Płatność ostatnio najtaniej wychodziła mi przez dawne Transferwise, teraz zmienili na Wise.

Nigdy nie miałem problemu z wysyłkami choć oczywiście nie wszyscy chcą wysyłać , trzeba pytać. Moim skromnym zdaniem Ukraińcy są uczciwsi od Polaków, nigdy nikt mnie oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź! I jeszcze bezcenną info: jak mam płacić?! - bo też nie wiedziałem (myślałem że WsternUnion - ale adasbxo - też mi wytłumaczył - jak płacić, taniej płacić).

„Pochwalę się” następnymi odpowiedziami od sprzedających!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ost raz kupowałeś/sprowadzałeś zegarki z Ukrainy?
Ile kosztuje przesyłka?
Cło, vat czy inne „zdzierstwa” - płaciłeś?

Co miesiąc coś kupuje. Lokuje w ten sposób swoje oszczędności a i przyjemność jaka :) Żonę tylko nie mogę przekonać, chyba dopiero wtedy jak nadejdzie dzień kiedy zacznę sprzedawać :)
Zazwyczaj 180hrywien ale tak jak kolega pisal budziki, zegary mogą być droższe w wysyłać bo naręczne zazwyczaj koperta idą.
Cło jest chyba dopiero od 100e czy tam dolarów wartości. Natomiast VAT powinieneś samodzielnie rozliczyć powyżej 22e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 12:35, andrewone napisał(-a):

... właśnie sprzedawczyni z Ukrainy odpisała mi, że nie wyśle zegara, gdyż w ub roku miała kupca z jednej z byłych republik nadbałtyckich - poczta ukrainy nie przyjęła paczki z taką zawartością!

Здравствуйте.В прошлом году пробовал отправить в Прибалтику .На всех почтах часы отправлять отказались ссылаясь на закон.С Ув”

 

Nieporozumienie na poczcie, chyba że zegarek był antyczny :)

 

Allegro z Allegro:

1614970259863.thumb.jpg.23cccf1ceb9f708c2cdc0a6daf6c9618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 22:28, mkl1 napisał(-a):

To może zrób sobie.

 taki nawet prymitywny i prosty, ale skuteczny..

 Wyginasz blachę w "ceownik" od góry nawiercasz i gwintujesz nap M3,

 dół ceownika - robisz nacięcie trochę większe od średnicy osi.. ( szlifujesz tak, by weszło pomiędzy wskazówki.. i próbujesz....

 

Niestety nie mam warsztatu żeby robić takie cuda. Myslisz, że sciagacz cos by w tym przypadku pomogl?

Boje sie jej ciagnac na sile, zeby nie uszkodzic osi. Swoja droga ona wyglada jakby byla "zanitowana" na tej osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki raczej bardzo ciasno siedzą, są nabijane, a nie tylko "wsuwane"

 Akurat rozbierałem starego JAZ'a ( 1920) i miałem to samo.. normalnie po próbie złapania nie poszłą. musiałem użyc ściągacza ze śrubą.. dało radę ( a tam nawet oś była przyrdzewiała :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 12:43, andrewone napisał(-a):

Mosiundz - jeszcze pikniej!👏👍🏻

Ile ta rakietka ma "lotek" ?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

я все понимаю

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Это правильно мкл-один!👍🏻

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😎


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło. Niestety, brak mechanizmu. Czy ktoś może pomóc w datowaniu i coś więcej o tym znaku firmowym?

 

eee.jpg

eee2.jpg


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 13:45, jankazas napisał(-a):

Allegro z Allegro:

 

 to przesyłkę za darmo Alllgro powinno spąsorowac i dodatkowy "piniądz" powiniem wpasc za reklame :)

W końcu to spółka Giełdowa...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Markd napisał(-a):

Takie coś wpadło. Niestety, brak mechanizmu. Czy ktoś może pomóc w datowaniu i coś więcej o tym znaku firmowym?

 

 

 

Erewańska fabryka, pierwsza połowa 60-tych, mechanizm 1:1 jak w MIR'ach.

 

IMG_20191122_011943.thumb.jpg.65d30b70a451d5fd4b10eb028b07407b.jpg

IMG_20191122_012007.thumb.jpg.0bff0bf3b574e8fab48940b5166560f5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.