Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

jankazas - будильник Ваш очень красивый и он красный!👏👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolekcje i na bogato, a przecież aż się prosi, forumowi towarzysze, " mniej polędwicy, więcej parówek."

 

3549b7b39d966d01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny budzik eksportowy - aż chce się na niego patrzeć! Ten do mnie najbardziej przemawia. Reszta "tylko" super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topaz - uuuuu - nie masz ni jednego cało-metalowego „Łucza”! Uuuu!

jankazas - ten większy jasny budzik dla niewidomych - pierwszy raz takowy widzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, andrewone napisał(-a):

Topaz - uuuuu - nie masz ni jednego cało-metalowego „Łucza”! Uuuu!

 

Czy chodzi Ci o taki metalowy

 

PIC_5959.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sand - o to, to, to!

PS. Myślę, że Topaz nie pogniewał się na mnie... Ja tak dla żartu o tym „metalu” co ma sand - napisałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2021 o 14:55, Topaz napisał(-a):

Piękne kolekcje i na bogato, a przecież aż się prosi, forumowi towarzysze, " mniej polędwicy, więcej parówek."

 

3549b7b39d966d01.jpg


Pamietam tę prasę ! We wojsku dostawaliśmy za darmo Trybunę Ludu, Żołnierza Wolności i Czerwony Sztandar. Tego ostatniego nikt nie brał do rąk, tak śmierdział  ☠️
Wszystkie za to doskonale się nadawały do wyłożenia na podłodze po wieczornym szorowaniu ‼️
A żeby nie było OT, to mam taki plastykowy zegareczek w jedynym słusznym kolorze, czyli CZERWONYM. 

Jak jest ktoś chętny, to ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o Slavy, mam około 300 różnych + około 100 dubli lub dawców.
Wszystkie nie nakręcam, szkoda na to czasu
Najciekawsze/najrzadsze mam wyeksponowane w kredensie, inne stoją głęboko w szafie, zdjęcia robię, tylko gdy zbiera się jakiś większy zestaw.
Zbieram od 2 lat, bez rosyjskiego rynku nie da się coś sensownego zebrać, dlatego większość tych rzadszych jednak z Rosji, a te pospolite to do kupienia są w LT i PL.
 
 
A nie masz złotej rakiety do slavy globus?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wydziergałem taką

 

IMG_1474.JPG

 i druga do drugiego  narazie surówka image.thumb.jpeg.cc607f39696a841c93e066a8b0e02cf0.jpeg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cheles napisał(-a):

A nie masz złotej rakiety do slavy globus?
 

 

Niestety, rakieta i plece to deficyt, najlepiej wyłapać jakiegoś trupka z rakietą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te „Łucze” - jak „wydobyć” z obudowy mechanizm?! Musi on wyjść od strony cyferblatu. Wykorzystałem foto Topaza, myślę, że mi za to złowieszczył nie będzie...

9499366F-0748-4442-A840-89AD63EC3B10.png

Pytanko numer dwa - jak wyjąć zębatkę (wraz z ośką) - też właśnie budzik plastikowy „Łucz”

image.jpg

image.jpg

Pytanie numer „czszy”: nie dałem rady (w tym budziku „Łucz”) - bardzo spieszył (około 5 min na godzinę!). Oczywiście - balans! ... niestety - nie! Zamieniłem miejscami dwa balanse wraz z mostkami w dwóch „Łuczach”. No i ten co wskazywał czas dobrze po otrzymaniu balansu z „pośpiesznego” - nadal wskazuje czas dobrze. Natomiast „pośpiech” na obu mostkach tak samo śpieszy. Mechanizm tam to 1801.

0D698F8D-E123-4E29-B51A-4D82258885D0.png

BF70D4D7-8F7D-40DA-B752-DB43AB21E2CE.png

mkl1 - skolko byś chciał za takową rakietu? Czy wogóle przewidujesz możl. wykonania w celu sprzedaży?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o kole minutowym i jego demontażu?

 Jęzeli tak, to musisz zdjąć pierw ćwiertnik

image.png.31dc18aa541638cd13caec2a3bb62b38.png

 

 Co do śpieszenia- obejrzyj jeszcze paletki kotwicy i zęby koła wychwytowego..

 Rakiete powiadaasz??

 hm.... nie wiem nie zastanawiałęm się.. to upierdliwa robota, bo lotki trzeba dłubać ręcnie..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Niestety, rakieta i plece to deficyt, najlepiej wyłapać jakiegoś trupka z rakietą.
Wszystkie trupki jakie widziałem są bez rakietki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cheles napisał(-a):

Wszystkie trupki jakie widziałem są bez rakietki

Bo te takietki są nasadzone na taki "zaczep" i chętnie odlatują w kosmos..

 Nie są mocowane i zabezpieczane...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - Ty to jesteś Gościu! Dziękuje za porady techniczne! Kurde - i z foto-opisem nawet! Ćwiertnik - ale super nazwa! I jak szybko odp!  Tak, ta ośka to minutowa. A jak ten trybik/ćwiertnik (wiem już od Ciebie - demontaż na końcu!) demontuje się z ośki? Przykręcany, przyklejany czy nabity jest trybik na ośkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiertnik jaest "nabijany"

 Najlepiej go delikatnie podważać z obu stron jednocześnie.

 Jka ruszy do góry, to otem nawet "palcyma"

 

Potem go trzeba nabic... i tu uuwaga.. nie docisnąć zbyt mocno do płyty, ale na tyle mocno by się na osi nie obracał.

 I nie połam zębów :)

 

Uzyć by wypadało nabijarki...

 ps do zwykłego czyszczenie ja bym go nie demontował.( mało bezpieczne bez narzędzi..

 Ja połamałem kiedyć oś minutową przy nabijani, a raz wyłamałem zeby ćwiertnika i wygiołem oś..

Jak muszę demontować, bo coś nie tak z osią i kołem to tylko i wyłacznie nabijarka, odpowiednie nabijaki...

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo te takietki są nasadzone na taki "zaczep" i chętnie odlatują w kosmos..
 Nie są mocowane i zabezpieczane...
Rozmawialem z zegarmistrzem, ktory z dawnych czasów pracował w Jubilerze i mówił, że te rakietki już podczas transportu odpadały, a oni w zastepstwie dokladali plastikowe. A fakt to sposób mocowania to jedna wielka porażka

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława jak Sława ,ale malowanie ma fajne ,jak nie  kupić 🙂

DSC_2837.JPG

DSC_2839.JPG

DSC_2838.JPG

DSC_2840.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_1524.thumb.JPG.ce57fd54d85f3b2813f740ad9e58b55c.JPGNo moja nie ma takiego malowania, ale i tak dostała nowe "ubranko"

 po 40 latach sukienka i reszta była trochę wybrudzona.

 Wreszcie mogłem naprawić i przywrócić do "żywych" MOJĄ rodzinna Slavę.

( naprawiałem dużo więcej, a na nią nigdy nie było czasu :(

 

IMG_1523.JPG

 

 to moje "ruskie" :)

 

IMG_1525.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zbiór dośc powszechnej amunicji z opisami :)

 

IMG_1527.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący forumowicz i miłośnik marki Slava chciałbym się pochwalić moimi dwoma okazami z sześciu Slav, które posiadam. Nie wiem dlaczego, ale wersje podróżne mają w sobie coś wyjątkowego i szczególnie mi się podobają. Jeszcze nie zdążyłem zdjąć tylnej obudowy, żeby sprawdzić z którego roku pochodzą, ale wydaje mi się, że ten po lewej z przetłoczeniem na tarczy jest starszy. Oczywiście obydwa na pełnym chodzie wraz z budzeniem 🙂

IMG_20210408_174949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kuba16 napisał(-a):

Jako początkujący forumowicz i miłośnik marki Slava chciałbym się pochwalić moimi dwoma okazami z sześciu Slav, które posiadam. Nie wiem dlaczego, ale wersje podróżne mają w sobie coś wyjątkowego i szczególnie mi się podobają. Jeszcze nie zdążyłem zdjąć tylnej obudowy, żeby sprawdzić z którego roku pochodzą, ale wydaje mi się, że ten po lewej z przetłoczeniem na tarczy jest starszy. Oczywiście obydwa na pełnym chodzie wraz z budzeniem 🙂

 

Żona się, że masz chorobę gorszą jak Covid i dżuma? Jak się dowie to o Tobie. Ładne te budziki.

2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

A taki zbiór dośc powszechnej amunicji z opisami :)

Tam na amunicji myśliwskiej jest gdzieś może napis "Pronit Pionki"? To był jeden z produktów z mojego rodzinnego miasta. Były też płyty winylowe, amunicja artyleryjska, górnicze ładunki kruszące i kleje. Teraz to jest "płaska ziemia" jak na zdjęciu, które Ci kiedyś wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.