Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Na amunicji( denkach łusek) pisali "od zawsze" PIONKI. na pudełakch  było więcej.

Te stare papierowe to kto wie??

 ....mają po 30 -50 lat...więc może i z "Pronit - Pionki"

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Żona się, że masz chorobę gorszą jak Covid i dżuma? Jak się dowie to o Tobie. Ładne te budziki.

Póki co dzielnie to znosi 🙂

 

A tymczasem na sobotnie popołudnie niezbędny atrybut każdego szanującego się Slavowicza - Sputnik/Globus.IMG_20210410_143120.thumb.jpg.1722a602274d17319e05a5efbaf7289e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, andrewone napisał(-a):

Kuba 16 - zrób foto-zbliżenie tej „papryczki” 

Rakietka nie jest oryginalna. Wcześniejszy właściciel dorobił ją z twardego plastiku i gdy ja kupiłem Globusa rakietka była koloru niebieskiego. Lakier do paznokci sprawił że teraz trochę bardziej przypomina oryginał. 

IMG_20210410_172956.jpg

IMG_20210410_173054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, rakieta, niczego sobie... mogłeś jeszcze okrasić tym krasnym lakierem dzyń-dzyń przycisk, byłby bardziej wyrazisty.

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pionkach był tylko jeden zakład i tam to robili. NA zakładzie był tor prób... Dla amunicji artyleryjskiej... Teraz sarny tam się... sarnią. Jak będę następnym razem to wyślę Ci foty z zakładu. Moje rodzinne miasto. 

5 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Na amunicji( denkach łusek) pisali "od zawsze" PIONKI. na pudełakch  było więcej.

Te stare papierowe to kto wie??

 ....mają po 30 -50 lat...więc może i z "Pronit - Pionki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy nabytek. Przykład  zastosowania budzika Slava w chałupniczej produkcji. Odlew z aluminium.

 

20210413_142241.jpg

20210413_142155.jpg

20210413_140831.jpg

20210413_133854.jpg

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kompozycja, troszkę te nieoryginalne wskazówki psują szyk 😉 pewnie dzieło powstawało w czasach,gdy części zamienne były deficytowe i trzeba było zastąpić tym co było pod ręką lub samemu dorobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍😎Właśnie w mojej myjce leży taki rozebrany :)

Jutro będzie składany i uruchamiany/regulowany

 

 Myje się jeszcze jadna Slava ( inny pojemniczek, by nie pomylić)

 Niby mechanizm ten sam, ale nie lubię niespodzianek.

Jak nie muszę nie zamieniam niczego.

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, po wyrywkowej lekturze zawartości tego tematu Forum, że kolekcjonerzy budzików radzieckich Slava są podobni do numizmatyków  i  filatelistów. Temat liczy obecnie 65 stron bardzo bogatego materiału merytorycznego. Przy tej około 60. letniej produkcji, wyprodukowaniu nieszacowanej do końca produkcji kilkudziesięciu milionów sztuk, w detalach bogactwo  wzornictwa tarcz chyba jest światowym fenomenem.

W nawiązaniu do pokazanego modelu, bez daty produkcji, dopiero teraz zauważyłem, że przy identycznej obudowie inne egzemplarze, które mam,  są inne.

1 kwartał 1964 r.

2 kwartał 1964 r.

 

DSC06106.JPG

DSC08938 — kopia.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jankazas napisał(-a):

4 wersje, ale było ich i więcej :)

 

1619774049605.thumb.jpg.1ceffca8449e3f29df2aabca49a7acfd.jpg

 

Gdyby ktoś z Kolegów lub Koleżanek miał na sprzedaż ten model Slavy bardzo chętnie stanę się jej nowym właścicielem 🙂 jest to jeden z najprostszych wzorów, jakie wychodziły jednak ta prostota ma w sobie coś co mi się bardzo podoba i od jakiegoś czasu poluję na ten model. 

Tak, wiem że od tego typu ofert jest inny dział, ale to tak przy okazji tej kolekcji, którą zamieścił Kolega Jankazas 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Przypuszczam, po wyrywkowej lekturze zawartości tego tematu Forum, że kolekcjonerzy budzików radzieckich Slava są podobni do numizmatyków  i  filatelistów. Temat liczy obecnie 65 stron bardzo bogatego materiału merytorycznego. Przy tej około 60. letniej produkcji, wyprodukowaniu nieszacowanej do końca produkcji kilkudziesięciu milionów sztuk, w detalach bogactwo  wzornictwa tarcz chyba jest światowym fenomenem.

W nawiązaniu do pokazanego modelu, bez daty produkcji, dopiero teraz zauważyłem, że przy identycznej obudowie inne egzemplarze, które mam,  są inne.

1 kwartał 1964 r.

2 kwartał 1964 r.

Marku, pokaż proszę te egzemplarze od strony pokręteł. Ciekaw jestem jednej rzeczy, a mianowicie czy jest zaślepka blaszana... 

19 minut temu, Kuba16 napisał(-a):

 

Gdyby ktoś z Kolegów lub Koleżanek miał na sprzedaż ten model Slavy bardzo chętnie stanę się jej nowym właścicielem 🙂 jest to jeden z najprostszych wzorów, jakie wychodziły jednak ta prostota ma w sobie coś co mi się bardzo podoba i od jakiegoś czasu poluję na ten model. 

Tak, wiem że od tego typu ofert jest inny dział, ale to tak przy okazji tej kolekcji, którą zamieścił Kolega Jankazas 😉

Z tego co mi kiedyś Diabeł polny napisał teraz to coś rzadki model te kwadraciaki. Sam coś długo szukałem w przyzwoitej cenie a i tak niekompletny właśnie bez tej blaszanej zaślepki.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nigdy na ten szczegół osłony regulacji balansu  nie zwracałem uwagi. Dziękuję. Dowiedziałem się czegoś więcej. Na przykładzie własnych egzemplarzy zauważyłem, że osłona regulacji balansu zanikła po 1965 r. Czyżby to była jakaś dodatkowa wskazówka do datacji egzemplarzy niedatowanych przed i po 1965 r.?

Pozdrawiam. Marek

20210501_090856[1].jpg

Edytowane przez Marek Szajerka
korekta i uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Marek popatrz brakuje tam trzech wkrętów u Ciebie. Nie myślałeś, żeby uzupełnić i zamalować ten dekielek z tyłu dam gdzie korozja? Zaraz by to lepiej wygladało. U mnie tracza jest inna no i tego dekla brakuje. Ale ten temat jest już opanowany i jak wszystko będzie poskładane do kupy to się pochwalę.

A propos nie ma nikt na zbyciu nóżek do Sławy? Pomóżcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój kwadraciak zakupiony niedawno na bazarku. Rok produkcji 1964, nie pamiętam kwartału. Posiada blaszaną osłonkę regulacji balansu.

1619861486046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mój ożyje to też się pochwalę! Kuba 16 śliczny, podstawka tylko odwrotnie przykręcona. Marek Szajerka dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki kwadaciok ożywiony :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mechanik napisał(-a):

Stopka odwrotnie 😉

 

2 godziny temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Jak mój ożyje to też się pochwalę! Kuba 16 śliczny, podstawka tylko odwrotnie przykręcona. Marek Szajerka dzięki za pomoc!

Dzięki za informację. Rozkręciłem go żeby wyczyścić obudowę i też mi coś nie pasowało jak go z powrotem składałem następnego dnia 🙂 zaraz poprawie mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

taki kwadaciok ożywiony :)

 

O to ten mój ale nie ma daty na mostku, Mirek mi pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w wyjaśnieniu co oznacza napis GOST wraz z oznaczeniem cyfrowym na tylnej pokrywie budzików Slava? Posiadam w mojej kolekcji 10 Slav, jednak pierwszy raz się spotkałem z takim oznaczeniem. Nijak ma się to z rokiem produkcji ani oznaczeniem mechanizmu... 

1619883405585.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem to numer Normy GOST , wg ktorej wykonany jest zegarek. Slavie mają numery "GOST" wybite czasami też na płytach, ale najczęściej ( na deklu)

 

1. GOST 3145-57 Hours alarm clocks are desktop ГОСТ 3145-57 Часы-будильники настольные

= Budziki na biurko

 

 

 GOST to tak jak DIN, czy PN

 Na zegarach polskich też jest czasami PN xxxx co oznacza, że był eykonany zgodnie z tą norma PN coś tam..

( części wówczas muszą być zamienne)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wafelki i indeksy 4 kolorów, czarne (spotykane najczęściej) i zielone, szare (moim zdaniem najrzadsze) i żółte:

1619989321634.thumb.jpg.245d1966f003d6eeffffd0f9f5040ae1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.