Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Bracia Slavy, ECzZ:

1620159209401.thumb.jpg.d84b64910fae76fe0d4fe6c9fee5b2b5.jpg

 

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać mechanizm tego plasticzanego zółtego?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki

 - Czyli "klasyk"

 

 Zapadka ( albo MPZ - jak kto woli) tez juz bez sprezynki = samoblokujaca się .

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znam z tej serii 8 tarcz Jantara, na razie tylko 5 wyłapane :)

 

1620297316620.thumb.jpg.6f86b7712d1d5ce35218625d43d13a0a.jpg

 

Edytowane przez jankazas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój niju nabytek:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Zobaczcie, proszę - w jaki stanie obudowa! Jakby nieużywany całe wieki przeleżakował!

Uszk włos balansu. Założyłem (chwilowo) balans z in Slavy.

Pytanko: wygląda na to, że włos zerwany przy samym końcu! Czy można ten lekko skrócony włos ponownie założyć do mostka i czy to będzie „fungowało” w tym budziku?! Chciałbym, aby pozostał budzik - jako cały oryginalny. 

image.jpg

image.jpg

Jeśli - tak, da się! To mam pytanko: jak odczepić ten ukruszony kawałek włosa od tego mostka?!

image.jpg

Dlaczego niet napisa: „Sdiełano w eseseser”?!

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko musisz obrócić włos ta na osi balansu, by palec z kotwicą był w jednej osi....

Inaczej będzie spieszył dość znacznie..

 

 Pytanie ile tego włosa zostało urwane???

 Sprawdź ze Slavą, bo to ta sama machina..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andrewone napisał(-a):

Dlaczego niet napisa: „Sdiełano w eseseser”?!

 

Kilka pierwszych lat produkcji tego nadpisu nie używano, wszystkie wczesne wersje tarcz nie mają go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.jankazas - to też Specjalista - wszystko o Slava budzikach wie! I podzieli się tą wiedzą! A ja już myślałem, że jakaś podróba ta tarcza!

mkl1 - znowu odpowiedź fachowa! Sprawdzę te „długości” sprężyn jak tyko będę miał dostęp! Powiedz (napisz!) mi jeszcze - jak ten kawałek sprężyny jest mocowany?! Poluźniłem śrubkę tego bolca ale zdawałem se sprawę że to bez sensu  - rusza się tyko ten bolec wraz z tym kikutem sprężyny w chasiss mostka - bo nie ma to nic wspólnego z mocowaniem włosa do bolca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie:

 włoś w Twoim przypadku jest zakuty w beczułce, czy przykręćany?

image.png.2667ddcdf2ca2762fccc80bf067eb888.png słabowato widać na kompie....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sprężyny nie mam przy sobie, ale mostek mam! Spróbuję obaczyć...

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

... przyznam - kolejnej śrubeczusi - ja nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ale chyba kołeczek jest..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - dlaczego „przepowiedziałeś”, że będzie się spieszył!? „Jedyne” 10 minut na godzinę... Nie odpuszczałem i zacząłem „zmieniać kształt” włosa, aż w koncu ukruszyłem to „ucho igielne” co trzymi włos...

B740C1B3-52A9-4E5F-9F09-780332EF3F5C.png

... ukruszyłem ten grubszy element - sadząc, że jest to śrubka (nacięcię jak na wkrętak miało)...

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. mkl1 - tak miałeś rację co do mocowania włosa.

Czy da się naprawić?  Założyłem (jak wczoraj pisałem) - mostek z „nowocześniejszej Slavy, ale ten originał miał ramię wygięte do szczeliny w osłonie obudowy. Z tym „nowoczesnym” trudno jest reg +/- dokładności zegara

image.jpg

4EF06302-2940-484B-AE88-99415134A8D0.png

CEF6CC4B-430B-4739-BAA0-33FB92CB51AB.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

 I,

trzeba wyciągnąć kołeczek mocujący włos.

 założyć  od nowa  i zakołkować.

Brak jest niweilki, więc sama regulacja powinna wystarczyć.

 II.

Jeżeli juz założyłeś balans z półmostkiem od Slavy to OK.

W obudowie masz odsuwaną klapkę, by ewentualnie przesunąc "regulator" w lewo/prawo, Po operacji ją poprostu ( tą zasłonkę) zamykasz..

Lepiej jednak pierw dobrze wyregulować chód bez dekla i dopiero założyć dekiel, jak już będziesz zadowolony z grubsza z dokładności..

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mkl1! Od razu właśnie tak jak w Twoim pkt ll. postąpiłem!

Jednak... coś w moim drugim ego „wierci dziurę”, abym doprowadził do originału!  Najlepiej byłoby mi wyrzucić, lub zniszczyć ten prawilny uchwyt od tego „Мир’а» i wtedy po problemie.

piszesz, że trza wyciągnąć kołeczek mocujący włos - ale ja urwałem ten grubszy kołek (z nacięciem jakby na wkrętak!), więc nie wiem co by można z tym zrobić?!

Poza tym - naprawa „Majaka” to nasuwała mi na myśl wymiane stawu biodrowego. A to co tu mi proponujesz, to jakby: mikrochirurgia naczyniowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E...tam......... nie takie "operacje na otwartym serduszku" zegarka robiłem :)

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani Forumowicze!

Może mata jakiś patent na odnowę fosfor świcynia wskazówek i indeksów?! Ten mój «Мир» rozbierałem i składałem z 5 razy, bo każdorazowo - mindzy szybką a cyferblatem pojawiały się „paproszki”. Te paproszki to wykruszająca sie farba co świeciła na wskazówkach. W końcu - zdrapalem/odkleiłem ją całkowicie z tych wskazówek i teraz wiater hula mindzy wskazówkami! 

Na foto odklejony kruszący się pozostały fragment „farbki” na jakiejś taśmie odklejonej przeze mnie od wskazówki

image.jpg

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba są gotowe "lumy" do kupienie, tylko ktoś musi nam podpowiedzieć jak się to nanosi ( ja nie robiłem tego, dlatego napisałęm "nam" )


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i kolejna prośba o poradę techniczną... 

Standardowy budzik Slava. Wszystko działa; na dobrym chodzie! Ale... - jak potrzeba to budzik dzyń dzyń nie zrobi! A jak go męczę i kilkanaście razy ustawiam „na próbę” budzenie - dziala! Wtedy gdy nie działa - słychać „tyknięcie” po przejściu wskazówki godzinowej nad budzikową - i zero dzyń dzyń! Wystarczy go lekko palcem puknąć i dzyń dzyń robi! Wziąłem drugi Slava budzik i... zamieniłem miejscami: od zespołu sprężyny aż do „młoteczka”! Wszystkie te „trybiki i części” poza tą „blachą” korpusu części budzikowej. I co?! - a no - to samo!

Poradźta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zbyt dogiętą srężynę blokady ( tą wystającą spod tarczy?

 Sprawdź- odkręć dekiel i wykonaj czynnosci tak jak to robiłeś to zobaczysz, czy końcówka tej blokady się cofa i zwalnia drążek młoteczka ) pozwala mu na ruch)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mkl1 - znowu miałeś rację - to już jak zawsze - „normalka”... Niestety nie podpowiedziałeś mi - odginać tę sprężynę, czy odginać „młoteczek” ?! Czy odginanie młoteczka to zmienia dźwięk/brzmienie „dzyń dzyń”?! Czy to - „wsio ryba”?!

Tak czy owak - thanks za kolejną poradę!

PS. Jak ktoś z Forumowiczów „bawił się z pozitiv skutkiem” w nanoszeniem fotoluminescencji - prośba o opisanie na forum - wciąż aktualną jest!

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, andrewone napisał(-a):

odginać tę sprężynę, czy odginać „młoteczek” ?! Czy odginanie młoteczka to zmienia dźwięk/brzmienie „dzyń dzyń”?! Czy to - „wsio ryba”?!

 To zależy, jak mocno spręzynka blokuje ramię młotka.

 Nie możesz przedobrzyć, bo zacznie dzwonic przy byle ruchu, jak tylko zapadka przeskoczy na kole budzeia, mimo, że jeszcze nie ta konkretna minuta..

 Na kole budzenia jest taki "wślizg" i dopiero, jak całkowicie wskoczy zapadka, to sprężyna zwalnia młoteczek..

Jak bym lekko odgiął ramię młotka jednak.

 co do dźwięku to młoteczek i tak uderza o obudowę, a czy 1mm w tą czy w tą ro dzwonek będzie raczej podobny...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1 - przyznam Ci, że odgiąłem właśnie „młoteczek”! Ale to z innego powodu - bałem się, że z odginaniem tej sprężyny cos mi nie wyjdzie, i albo mi pęknie, albo źle ją odegnę i będę musiał zdejmować  wskazówki i cyferblat, aby dobrać się do niej. A ja panicznie boję się demontażu wskazówek! Jest to strach obsesyjny! Niektóre z nich są takie delikatne z wyglądu a tak mocno osadzane na ośce!

Mam też pytanie do jankazas: taka moja „czysta ciekawość” - ile było odmian tego budzika?! Przeglądam wszystkie internety i znalazłem jedynie czarny i taki jakby turkusowy:

PS. Zdjęcie zciągnąłem bez zgody z internetu (bo nie mam tego budzika); myślę że autor fotki do sądu mnie za to nie poda...

BEFF27BA-EEB3-480F-9E53-9AD00156E9A8.png

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.