Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym samym mechaniźmie??

.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to chyba najbardziej zaawansowany budzik Made in USSR, antywstrząs, 23 kamienie. Opracowany przez Mołnię (w Rosji jest jeden czy dwa prototypy tych budzików wyprodukowane przez Molnię), później chyba przekazany dla Zari.

 

Niżej wszystkie dostępne w sprzedaży wersje Zari:

1622479028987.thumb.jpg.3e11c760a03ba35fa50150fbf15573e4.jpg

1622479028990.thumb.jpg.e4306975d05b77a074962ba400f5275c.jpg

1622479028978.thumb.jpg.3064f3b9426ec2a5a144382df95e8301.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jankazas napisał(-a):

Technicznie to chyba najbardziej zaawansowany budzik Made in USSR, antywstrząs, 23 kamienie. Opracowany przez Mołnię (w Rosji jest jeden czy dwa prototypy tych budzików wyprodukowane przez Molnię), później chyba przekazany dla Zari.

 

Niżej wszystkie dostępne w sprzedaży wersje Zari:

Zapytaj o budzik - jankazas odpowie. Podziw i szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim ktoś przerabiał naciąg, brak mu oryginalnego pokrętła, co wieczór używam śrubokręta. Mam co prawda dawcę, ale nie mogę tego w prosty sposób przełożyć, bo ktoś przegwintował trzpień pod mniejsze pokrętło. Będę musiał głębiej pochylić się nad nim, ale warto: w poprzednich dobach pokazał kolejno + 9 s/d, + 12 s/d, + 4 s/d. No i wiele bym dał żeby się dowiedzieć, jak jednym pokrętłem nakręca się chód i bicie. Nie mogę się dopatrzeć, jak to się robi. Ktoś podpowie?

Jankazas, czy obie wersje (z małą sekundą i bez) miały tyle samo kamieni? Gdzieś spotkałem wzmiankę, że było 22 i 23 kamienie, ale nie wiem, czy to prawda.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele bym dał żeby się dowiedzieć, jak jednym pokrętłem nakręca się chód i bicie. Nie mogę się dopatrzeć, jak to się robi. Ktoś podpowie?

 

 

Mam takiego oficerka ( a w zasadzie 4 szt.) gdzie bicie i chód nakręca się jednym pokrętłem.

 W 3 oficerkach  jest podzielony bęben i odpowiednie zapadki/MPZ

 w lewo naciągasz bęben  chodu, a w przeciwną dzwonienie

 Jest długi wałek z bębna chodu, a na nim osadzona tuleja bębna dzwonienia..

 W jednym jest tylko jedna sprężyna i bęben włściwy ( z nią w środu) a na zewnaatrz pólbeben( bez spręzyny) ale zasprzeglone na zębatce... czyli albo chodzi, a jak trzeba dzwoni ( wówczas zmniejsza się czas chodu..

 

Fotki

image.thumb.jpeg.056944adf66acc2a209660971599d707.jpegimage.thumb.jpeg.c2eceb8b57da11b68711f417d9346c12.jpeg

 

 Musiałbym widzieć mechanizm..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim ktoś przerabiał naciąg, brak mu oryginalnego pokrętła, co wieczór używam śrubokręta. Mam co prawda dawcę, ale nie mogę tego w prosty sposób przełożyć, bo ktoś przegwintował trzpień pod mniejsze pokrętło. Będę musiał głębiej pochylić się nad nim, ale warto: w poprzednich dobach pokazał kolejno + 9 s/d, + 12 s/d, + 4 s/d. No i wiele bym dał żeby się dowiedzieć, jak jednym pokrętłem nakręca się chód i bicie. Nie mogę się dopatrzeć, jak to się robi. Ktoś podpowie?
Jankazas, czy obie wersje (z małą sekundą i bez) miały tyle samo kamieni? Gdzieś spotkałem wzmiankę, że było 22 i 23 kamienie, ale nie wiem, czy to prawda.
Z tego co pamiętam nakręcasz po prostu w jedną stronę, jak byś chód nakręcał. A przy budzeniu jest taka blokada żeby dzwonił chwilę i przestał a nie jak w klasycznych budzikach, że dzwoni aż do rozkręcenia całej sprężyny

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

ktoś przegwintował trzpień pod mniejsze pokrętło.

czy obie wersje (z małą sekundą i bez) miały tyle samo kamieni?

 

Przegwintowany trzpień pod mniejsze pokrętło ta starsza wesja, pokrętło było jeszcze blokowane w środku (2 pierwsze po prawej). Ilość kamieni ta sama, mniej to już Made ir Russia (chyba 14 zostało):

IMG_20190526_101156.thumb.jpg.a65a0c729eaf882a73c97f55e904d643.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, drugi z prawej, z pokrętła mam tylko środek, bez szerszej obwódki....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś tutaj na forum zajmuje się renowacją i naprawą budzików Slava? Miałbym jednego pacjenta do reanimacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która Slava?...

i co jej? się stanęło?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki Slava, to najlepszy materiał do nauki i spróbowania własnych sił w renowacji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam :)

 

Jak ktoś chce się nauczyć regulacji "wychwytu szwajczrskiego" to SLAVA najlepsza do ćwiczeń :)

 mozna się nieźle pobawić w regulację  a i nauczyć co znaczy dziesiątka(i) milimetra wysunięcia kamyka kotwicy... 🤪

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze nabytki, mechanizmy naprawione, jeszcze tylko kwestia dopracowania obudów.

1-2. Mir , 4-58, w stanie, jakim pozyskałem. Więcej nic nie było. Mechanizm z mostkiem.

3 - 8. Tylko logo. Zamontowałem sekcję budzenia z datą: 4 -58. Starałem się dobrać część, jak najbliższą dacie produkcji.  Nie wiem, w jakim  okresie produkowano te budziki.

9 , Mir, 4-58. Mechanizm już bez mostka dla bębna chodu, z plastykowym szkiełkiem.

10. Mir, 4 -59.

11-12. Zdjęcia zbiorowe.

Z czwartego kwartału 1958 r. pozyskałem jednocześnie egzemplarze z mostkiem dla bębna chodu  i bez mostka.

20210705_084734.jpg

20210705_084744.jpg

20210704_153941.jpg

20210704_154136.jpg

20210705_084709.jpg

20210705_172135.jpg

20210705_172145.jpg

20210704_153925.jpg

20210705_180601.jpg

20210705_181457.jpg

20210706_133354[1].jpg

20210706_133415[1].jpg

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mechanizm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 18:53, zasadas napisał(-a):

Pokaż mechanizm.

 

Elementarny 5338 jak w tych cegiełkach, tylko rozmieszczenie komponentów nietradycyjne, bateria na leżąco :)

1627387966090.thumb.jpg.1123255e369b7841bbe0d95d72aea010.jpg

1627387966095.thumb.jpg.5d2450a1c5c8b0dda284e3e23ed8ca6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Cóż to za Shk?

Jest taka legenda niepodtwierdzona, że chodzi o szkoleniowy kombinat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.