Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drm

Breitling Superocean - który?

  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy podobnie. 

Ja też bym najchęteniej brał Chronomata, za wygląd z fajniejszy mechanizm, ale zastanawia mnie czy jest sens dopłacać ponad 10.000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobnie. 

Ja też bym najchęteniej brał Chronomata, za wygląd z fajniejszy mechanizm, ale zastanawia mnie czy jest sens dopłacać ponad 10.000zł.

Jest !!! Te zegarki robią niesamowite wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, muszę "pomacać". Może dzisiaj będzie mi dane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równierz rozważam kupno superoceana 2 ale bez chrono. Czasem tak mam że podrywam się z kanapy i już bym leciał kupić ale po chwil dociera do mnie myśl o podwójnym AR które jest podatne na zarysowania i entuzjazm troszkę mija. A jak TY radzisz sobie z tą świadomością. Ja mie jestem szczególarzem ale akurat na punkcie dziewiczego szkiełka mam fijoła.A wracając do tematu wybrałbym SO 2 ponieważ SOH jest tak poprawny w formie, że aż nudny i obawiałbym się ,że po pewnym czasie nie sprawiałby mi przyjemności. Ale oczywiście to tylko mój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do tej pory nie miałem problemu z AR. Nie myślę o tym na razie.

Ja mam z kolei hopla na punkcie trafiania wskazowkami w indeksy. Dlatego np. odpuscilem Breitlinga Professionala. Pisałem o tym gdzieś na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na sport :) Superocean Chronograph II .


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, muszę "pomacać". Może dzisiaj będzie mi dane :)

Koniecznie daj zdjęcia z przymiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tych dwóch Heritage na meshu po prostu świetny jako całość i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych przymiarkach. Więcej jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ostatnio widzieć na żywo Heritage na meshu - zrobił dobre wrażenie i taki oddaję głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wróciłem do domu. Pomierzyłem, pooglądałem to co chciałem.

Więcej napiszę jutro bo teraz chcę poświęcić czas rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

i jakie masz wnioski po przymiarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piszę. Przymiarki są udokumentowane zdjęciami, jednak nie wiem dlaczego wyszły kiepskiej jakości. Jak komuś będzie zależało to ewentualnie mogę wrzucić.

Przymiarki dokonywałem w Galerii Krakowskiej i Bonarce, zdecydowanie jednak polecam to drugie  miejsce.

 

Heritage. Oglądałem 2 zegarki: niebieski i czarny. Nie zaiskrzyło między nami od pierwszego wejrzenia. Jednak jak się z tym przespałem i przemyślałem temat to znowu zaczynam myśleć o nim ;) Wziąłbym chyba jednak niebieski. Odkąd rzuciłem pracę w amerykańskiej korporacji i pracuję na własny rachunek zacząłem ubierać się "luźniej" i zegarek w kolorze niebieskim bardzo by mi pasował.

Aha - niebieski był na meshu, czarny na kauczuku, ale oczywiście możliwe są różne kombinacje.

 

Superocean Chronograph II. Zegarek bardzo ładny, przyzwoicie wykonany. Zaskoczyło mnie za to baaaardzo, że przy swoich 44mm wygląda na całkiem mały! W ręce wydaje się że ma max. 40mm. Na nadgarstku podobnie, pomimo że mam tylko 16,5cm to uważam że mógłby być nawet ciut większy. Zegarek przy tym dosyć ciężki, ale to mi akurat pasuje.

 

Chronomat. Zegarek idealny. Tylko droższy o ponad 10.000zł od wcześniejszych. Płaci się za manufakturowy mechanizm. Gdyby nie to, że nie wiem czy chcę wydać 10tys więcej to byłby już mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten droższy, z czasem nie pożałujesz. Tak jest zawsze. Przyznam jednak, że jeśli chodzi o zegarki, to nie manipuluje kwotami z taką ilością zer.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage. Definitywnie.

 

A jesli masz te 10k, to chcesz je wydac.

Te modele nawet wizualnie dzieli klasa.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony. Bardzo Lubisz Breitlingi, dlaczego więc nie np. Avanger II Seawolf albo jakiś Navitimer ? Moim zdaniem skoro jesteś wielkim fanem tej marki, to powinieneś się wstrzymać i za jakiś czas kupić tego jedynego, wymarzonego Breitlinga. Te pokazane tutaj przez Ciebie, to półśrodki, które i tak za chwile sprzedasz i będziesz dążyć do tego jedynego zegarka tego producenta :) Jak uważasz.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage zdecydowanie. Najładniejszy Breitling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avenger II Seawolf również bardzo mi się podoba, ale chciałbym coś z chrono. Avenger jest trochę za duży jak dla mnie i dziwnie leży na mojej ręce.

Navitimer, no cóż tutaj mam mieszane uczucia. Podoba mi się (jak każdy Breitling ;) ), ale mniej niż pozostałe modele. Na plus rozmiar, na minus marna wodoszczelność. Aha - jest stosunkowo lekki a ja lubię ciężkie zegarki. 

I powiem, że teraz bardzo żałuję, że sprzedałem mojego starego Breitlinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz Navtimer World i napisz czy jest lekki.

 

I posluchaj Carlito.

Ja cale zycie chcialem w/w zegarek, kupilem inny model B i od tego samego dnia zaczalem zalowac zakupu, bo to nie byl TEN model.

No i final pnie zmienilem na Nav World.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem tylko zwykłego Navitimera, World z tego co widzę w katalogu jest trochę cięższy. No i ładniejszy :)

Próbowałeś zakładać swojego Breitlinga na bransoletę czy nosisz na pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bransola.

Bez tego traci polowe uroku.

Przynajmniej bialy.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś mu jakąś galerię na forum??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Brajtku nie zrezygnowałbym z tej skośnie ciętej bransolety na rzecz mesh'a ew. dokupił jako opcję.

drugiego mierzyłem - za te pieniądze bardzo słaby zegarek + brak zakręcanych koronek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage ma zakręcaną koronkę. Sam sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś mu jakąś galerię na forum??

Niestety nie.

Jedyne zdjecie, jakie tutaj wczesniej wrzucalem, to to, z komorki, w knajpie:

24hn.jpg

 

W Brajtku nie zrezygnowałbym z tej skośnie ciętej bransolety na rzecz mesh'a ew. dokupił jako opcję.

drugiego mierzyłem - za te pieniądze bardzo słaby zegarek + brak zakręcanych koronek...

Skosnie cieta jest numer jeden - ale w wersji Navitimer World ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.