Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem na PW, bo to nie wątek o paskach i omegach :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą tarczę to na żywo trzeba będzie zobaczyć bo na tych grafikach wygląda jakby się komuś wybielacz na niebieskie tło wylał...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt wypalenia jest znany w branży i dodaje zegarkom specyficznego klimatu. Albo się to rozumie albo nie.

 

tag-heuer-300-slr-calibre-1887-limited-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba Marcin o regularność raczej chodzi...

w tagu poniżej jest równomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt wypalenia jest znany w branży i dodaje zegarkom specyficznego klimatu. Albo się to rozumie albo nie.

 

Pewnie że efekt znany i wcale nie trzeba go szukać wśród drogich zegarków - ale może on albo uroku dodać albo wręcz przeciwnie, grafika raczej robi to drugie, dlatego napisałem ze na żywo trzeba zobaczyć...

 

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

To jest bauhaus

Nomos-Orion-Midnight-14.jpg

 

a to nie:

FINALx.jpg

Chyba widać dlaczego.

Dlatego Daito ma rację - należy zobaczyć tarczę Sporta na realnych zdjęciach, aby ocenić projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zaufanie do Marcina.

I jestem cierpliwy

I nie marudzę jak stara baba :P

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak co najmniej jeden kupię, chyba że zapisy prześpię :( 

Jak do tej pory S.7 jest moim faworytem, szkoda tylko że na indeksach lumy nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna tarcza była wrzucana :-) , tarcza którą wrzuciłeś Daito nie ma szlifu słoneczkowego ! dlatego efekt rozjaśnienia jest liniowy. Nasz dodatkowo ma szlif dlatego render oddaje jej zachowanie w świetle dosyć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tarcza którą wrzuciłeś Daito nie ma szlifu słoneczkowego ! dlatego efekt rozjaśnienia jest liniowy.

 

To nie do końca prawda bo Master Diver szlif słoneczkowy ma tyle ze jest on delikatny, dużo drobniejszy niż w VC i w zależności od kąta patrzenia efekt jest inny - w zależności od oświetlenia również co daje świetny efekt ;)

 

DSC07141.jpg

 

DSC07140.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz jaki szlif jest w VC ? to jest render. nie ma możliwości odtworzenia złożoności takiej tarczy na grafice komputerowej.

 

Real jest tutaj:

sampleee.pngscreengrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz jaki szlif jest w VC ?

 

Przecież widzę :D

 

A poważnie mówiąc założyłem że ma "grubszy" patrząc na efekt pokazany na grafice no i wziąłem pod uwagę tarczę wykorzystana w poprzedniej niebieskiej wersji  ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzeczywistniłem z samplem kolor tarczy. Dodatkowo pomysł na wersję w kolorze ciepłego betonu. Opinie mile widziane.

 

Moim zdaniem jest bardzo fajny.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzeczywistniłem z samplem kolor tarczy. Dodatkowo pomysł na wersję w kolorze ciepłego betonu. Opinie mile widziane.

 

 

 

 

 

pic upload

a pomysł na wersje z butelkową zielenią gdzie??? :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dwa sample zieleni Formmeistera ale nie bardzo pasuje do tego zegarka. Zastosujemy przy innym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje dwa skromne słowa. Osobiście uważam, że efekt wypalenia żeby fajnie wyglądał powinien być perfekcyjnie wykonany równomiernie i z w jednolitej tonacji tak żeby efekt był symetrycznie na całej długości tarczy od środka do zewnątrz. Raczej bym z niego zrezygnował jeśli nie spełniałby tych założeń. Zostawił bym słoneczny ale nie powielał kolorów. Poprzednia seria była świetna, dobrze się sprzedała i trzeba na tym bazować. Zrobić dekielek może nawet dwie wersja odkrytą i drugą zwykłą może z jakimś logiem tak żeby można było wymienić. Kolor betonu czy może nawet brązu z pierwszego zdjęcia uważam za świetny pomysł tylko cały słoneczny. Dodał bym drugi kolor tarczy ale inny może jasny z indeksami różowego złota. Podaję przykład z Bremonta i Glasshutte.

post-41580-0-96451100-1489854426_thumb.jpg

post-41580-0-82418000-1489854434_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najładniejsza z wcześniejszych wersji chrono :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Czy indeksy w Sporcie muszą dochodzić do krawędzi tarczy? Poza tym wydaje mi się, że po dodaniu podziałki minutowej indeksy godzinowe okazały się zbyt długie. Ich długość w wersji purystycznej zegarka, czyli klasycznym Formmeisterze, była ok. A w Sporcie przez tę długość indeksów tarcza kojarzy mi się z dziurawym więcierzem.

 

Wg. mnie dużo lepiej wygląda długość i układ indeksów w pokazanym przeze mnie nomosowskim Orionie. Tarcza jest bardziej trójwymiarowa, a widoczne uwypuklenie indeksów godzinowych (niezbyt długich) w stosunku do minutowych pozwala na jeszcze łatwiejszy odczyt czasu. Czyli wszystko dzieje się zgodnie z założeniami Bauhausu - forma podąża za funkcją. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbie, to kup Nomosa :D . Kopii robić nie zamierzam. A proporcje są całkowicie w porządku. Pokazałbym tutaj dziesiątki zegarków z podobnymi proporcjami indeksów jak w Sporcie, ale może poszukasz sam ;-). Nomos Orion jest mniej bauhausowy od Formeistera Sporta ponieważ posiada wypukłą tarczę co jest zdobnictwem nie służącym formie. Sam Formmeister to tylko swobodna wariacja na temat Bauhausu, miła odmiana od sztampowej Rodiny/Stowy Antea, Nomos Tangomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.