Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na bazie tego cytatu o nowych projektach ze strony Vratislavii..

 

"Zupełnie nowy projekt zegarka na mechanizmie automatycznym który będzie dostępny w 2-ch mocno różniących się od siebie wersjach tarczy. (...) Prace są zaawansowane. Zdradzić mogę jedynie, że będzie to zegarek bardzo uniwersalny a jednocześnie konkretny w swoim przekazie"..

 

Czyli w którą strone to idzie? Pilot? diver? auto? cos do garnituru? Bo enigmatyczny ten opis bardzo :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda! człowiek jest wtórną istotą! dlaczego niby ma jedną głowę i tylko dwie ręce! jak wiadomym jest że potrzeba już przynajmniej 3 chwytaków :D

Cezary jesteś więc zwykłym klonem swoich rodziców! wstydziłbyś się!

 

A zastanawialiście się, jak to jest, ze wśród kręgowców dominuje taki układ: jedna głowa, cztery konczyny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wyglądałoby to stabilniej, gdyby indeksy minutowe były także pomiędzy 5 a 7?  Vratislavia Conceptum mona podnieść do góry, albo zostawić poniżej indeksów. Nie lubię rozwiązań w których indeksy minutowe znikają na jakimś odcinku. Sport, precyzja, dokładność z wyłączeniem 10 minut na godzinę?

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki i bardziej historycznie - moim skromnym zdaniem chrono powinno "wychodzić" w wersji na bransolecie, bo ta zdecydowanie dodaje mu uroku, pasek wyszedł jak wyszedł - a stal to zawsze stal...

 

DSC07173.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki i bardziej historycznie - moim skromnym zdaniem chrono powinno "wychodzić" w wersji na bransolecie, bo ta zdecydowanie dodaje mu uroku, pasek wyszedł jak wyszedł - a stal to zawsze stal...

 Całkiem spoko ,też mi się podoba . Mam taką bransoletę ,ale w innym zegarku 22 mm niestety . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

norbie, to kup Nomosa :D (...) Sam Formmeister to tylko swobodna wariacja na temat Bauhausu, miła odmiana od sztampowej Rodiny/Stowy Antea, Nomos Tangomat.

Mam Tangente Datum i kilka innych zegarków w stylu bauhausowym, w tym Formmeistera, który wcale nie jest jakąś swobodną wariacją, tylko nowoczesnym bauhausowym zegarkiem.

Jak wiesz istotne w nim są detale, stylistyczne smaczki, które kwalifikują go po stronie bauhausu, a których w Sporcie już nie ma: purystyczne tarcze w stonowanej kolorystyce i pełny dekiel z motywem świetnie nawiązującym do credo bauhausu. Jedynym ewentualnym minusem Formmeistera jest masywna koperta, ale jak wiemy jej wybór wynikał z przyczyn technologiczno-kosztowych.

Sport ma taką samą kopertę, został pozbawiony ważnych ww. bauhausowych detali, a w zamian dostał dość sportowe kolorystycznie tarcze, podziałkę minutową i przeszklony dekiel.

Efekt - wg mnie casualowy zegarek, po którym nie widać inspiracji bauhausem i który nie jest też żadną swobodną wariacją na temat bauhausu. Oczywiście może się podobać i na pewno dobrze się sprzeda. Uważam jednak, że nie powinien być oferowany pod szyldem "Formmeister Sport", tylko pod inną nazwą - np. sam "Sport".

 

Formmeister to ZAMKNIĘTY projekt forumowy, w którym debatowaliśmy długo i burzliwie także nad nazwą zegarka, pamiętając o bauhausowych założeniach projektu.

 

Dlatego nie widzę powodu do dalszego wykorzystywania przez Vratislavię nazwy Formmeister w kolejnym, ściśle merkantylnym projekcie.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego QuadrifoglioVerde bierz się w końcu do roboty ;) zamiast na forum opędzać się od marudów. Miesiąc się już kończy ,a zegarka niema .Jak tak dalej pójdzie to projekt upadnie ,albo zaskoczy nas Nowy Rok :ph34r:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dtox zmień na pierwszy z prawej i wrzuć zdjęcie leżące i nadgarstkowe, chętnie zobaczę jak się prezentuje  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszly nowe majtki

 

 

Rewelacja. Do Astronauty, raczej by nie pasowały, ale do Twojego są po prostu super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dtox zmień na pierwszy z prawej i wrzuć zdjęcie leżące i nadgarstkowe, chętnie zobaczę jak się prezentuje :D

Prosze

 

d1860ad093403651c3295462b562d587.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.cheapestnatostraps.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze

 

 

Dziękuje.

 

Z takim paskiem widać że jest się gotowym na wakacje  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki i bardziej historycznie - moim skromnym zdaniem chrono powinno "wychodzić" w wersji na bransolecie, bo ta zdecydowanie dodaje mu uroku, pasek wyszedł jak wyszedł - a stal to zawsze stal...

 

 

Świetny kajdan. Żałuję, że zobaczyłem, bo kupiłem już coś słabszego optycznie ;-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kajdan. Żałuję, że zobaczyłem, bo kupiłem już coś słabszego optycznie ;-)

 

Niektórzy mówią/piszą że "za masywny do tego zegarka" - może i tak na zdjęciach wygląda, ale na żywo wygląda jakby był to kajdan oryginalny od tego zegarka, idealnie się "zgrywa" z kopertą i mimo "masywnego" wyglądu wcale nie jest jakoś specjalnie ciężki. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla użytkowników z większymi nadgarstkami, na moim oryginalny pasek wyglądał jak damski. Ten zegarek świetnie tez wygląda na gumie "drabince" a'la ISO.

Co do wszelkich "szmacianych" to świetnie wyglądają z tym zegarkiem na zdjęciu, ale nie każdy lubi "kokardy"... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią/piszą że "za masywny do tego zegarka" - może i tak na zdjęciach wygląda, ale na żywo wygląda jakby był to kajdan oryginalny od tego zegarka, idealnie się "zgrywa" z kopertą i mimo "masywnego" wyglądu wcale nie jest jakoś specjalnie ciężki. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla użytkowników z większymi nadgarstkami, na moim oryginalny pasek wyglądał jak damski. Ten zegarek świetnie tez wygląda na gumie "drabince" a'la ISO.

Co do wszelkich "szmacianych" to świetnie wyglądają z tym zegarkiem na zdjęciu, ale nie każdy lubi "kokardy"... :)

Trafia idealnie w mój gust. Chrono najlepiej wygląda na metalu. Mam Sporta i te przeszycia na pasku wyglądają świetnie, ale bransoleta przebija wszystko. NATO niestety nie trawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią/piszą że "za masywny do tego zegarka" - może i tak na zdjęciach wygląda, ale na żywo wygląda jakby był to kajdan oryginalny od tego zegarka, idealnie się "zgrywa" z kopertą i mimo "masywnego" wyglądu wcale nie jest jakoś specjalnie ciężki. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla użytkowników z większymi nadgarstkami, na moim oryginalny pasek wyglądał jak damski. Ten zegarek świetnie tez wygląda na gumie "drabince" a'la ISO.

Co do wszelkich "szmacianych" to świetnie wyglądają z tym zegarkiem na zdjęciu, ale nie każdy lubi "kokardy"... :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/l2D4~bv~GMTdURRHl~e8n8GhmnCa5C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.