Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ten astronauta to jest jakiś...kosmos :D zamieściłem w odpowiednim dziale ogłoszenie, iż zanabędę chętnie ten model - więc tutaj też niniejszym napomknę o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WartoPanowie, warto;-)

Jakos nie schodzi z nadgarstka:-)

 

20170406_224252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poproszę jakiś link gdzie można obejrzec formaistera sport i ewentualnie zapisać się.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zapisy na Formmeistera Sport uruchomione. Pracujemy nad renderami Chrono Royale.

 

Bardzo proszę nie używać nazwy Formmeister w firmowych produktach Vratislavia Conceptum.

Projekt Formmeister był projektem forumowym. został szczęśliwie ukończony.

Dzięki QV, to fakt, co jednak nie uprawnia go do używania tej nazwy w kolejnym projekcie firmowym.

 

Przecież QV nawet nie wymyślił nazwy Formmeister. Wymyślił ją forumowicz Cyrhla:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-budżetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/page-15#entry1121320

 

QV nie był pomysłodawcą zegarka w stylistyce Bauhausu. Był to pomysł wspólny forumowiczów:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96902-ankieta-preferencje-dotyczące-forumowego-zegarka-bauhaus/page-1?hl=bauhaus

 

Uważam, że dalsze używanie przez QV nazwy Formmeister w kolejnym firmowym projekcie Vratislavii Conceptum jest nielojalne wobec forumowiczów.

 

Dlatego mam nadzieję, że Stowarzyszenie, jako właściciel forum, zdyscyplinuje QV, aby przynajmniej na forum nie używał nazwy Formmeister w taki sposób, jak to czyni dotychczas, propagując nowy firmowy projekt, Takie działanie, jak QV, stawia pod znakiem zapytania sens tworzenia w przyszłości jakichkolwiek projektów forumowych.

 

Wg mnie przede wszystkim nie powinno być używane wyrażenie "Formmeister Sport" przy opisie przygotowywanego przez Vratislavię Conceptum nowego projektu.

 

Napiszę sarkastycznie - dlaczego Formmeister Sport, a nie Sea Gull Sport lub Rolex Sport? Jak szaleć, to szaleć.....

Dla jasności - kwestię prawa firmowego pozostawiam na boku.

Interesuje mnie wyłącznie aspekt etyczny postępowania QV i jego mikrobrandu.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur, aż szkoda komentować. Same pół-prawdy lub kompletne kłamstwa. Forumowicze sami ocenią, Ci którzy mają dobra pamięć.

Jak masz odwagę to zadzwoń do mnie i porozmawiaj a nie pomawiaj publicznie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

To nie są bzdury. Podałem linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie ma z tym problemu tylko Ty. Zajmujesz się szukaniem haków w imię nie wiem czego. Faktycznie czytając takie posty jak Twój odechciewa się wszystkiego. Weź się sam do pracy, policz wszystko, koordynuj, martw się, decyduj, bierz odpowiedzialność i wtedy porozmawiamy. Zarzucasz garbatemu, że ma dzieci proste. Telefon znasz , miej odwagę i zadzwoń.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie ma z tym problemu tylko Ty. Zajmujesz się szukaniem haków w imię nie wiem czego. Faktycznie czytając takie posty jak Twój odechciewa się wszystkiego. Weź się sam do pracy, policz wszystko, koordynuj, martw się, decyduj, bierz odpowiedzialność i wtedy porozmawiamy. Zarzucasz garbatemu, że ma dzieci proste. Telefon znasz , miej odwagę i zadzwoń.

Pięknie powiedziane.

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać, od samego początku wiedziałem że kiedyś dojdzie do jakiejś kłótni, a szkoda, hmm mam nadzieję że to nie zaszkodzi kolejnym projektom.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać, od samego początku wiedziałem że kiedyś dojdzie do jakiejś kłótni, a szkoda, hmm mam nadzieję że to nie zaszkodzi kolejnym projektom.

 

Norbie nie ma świadomości tego, że jego zachowanie spowoduje, ze nikt już nigdy nie będzie chciał tworzyć czegoś przy konsultacjach z forumowiczami. Z resztą nikt się dotychczas nie wyrywał i jak widać mieli rację. Temat inicjatyw forumowych zawsze był otwarty dla wszystkich którym " się chce" . Część pomysłów pozostała tylko na papierze a część udało się zrealizować. Niektórzy ludzie mają idealistyczne wyobrażenia o życiu. Rzeczywistość jest brutalniejsza. Przecież projekt Formmeister nigdy by nie powstał gdyby chętni na niego byli tylko wśród forumowiczów bo było ich za mało.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przykro czytać takie rzeczy. 

 

Komu będę się chciał wychodzić z inicjatywą skoro potem trzeba opierać się fabrykowanym na siłę zarzutom?

Podcinanie skrzydeł i imię "czego"? Idąc tą logiką można napisać, że całe forum i wszyscy wokół niego zgromadzeni to ludzie "wątłej moralności" bo trwonią czas i pieniacze na rzeczy tak przyziemne i nieistotne jak zegarki, gdy można walczyć z głodem/chorobami/wojnami/ na świecie. Dla mnie to jednakowa kategoria absurdu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ech, chodzi mi tylko o to, żeby reguły postępowania były czytelne.

Był projekt forumowy o nazwie Formmeister, ale się skończył. Marcin, dzięki Twoim staraniom z sukcesem. Ale to już historia, Wszyscy są zadowoleni. Po co to psuć i zaprzęgać całą historię Formmeistera do nowego firmowego projektu? Ja tego nie rozumiem.

Za chwilę będzie Formmeister Sport, potem Formmeister Pilot, Formmeister Diver i co jeszcze?

W ten sposób projekt Formmeister ulegnie dewaluacji i straci swoją wyjątkowość, niepowtarzalną historię jego tworzenia, w tym dochodzenia do samej nazwy Formmeister (która przynajmniej dla cześci uczestników projektu ma znaczenie). 

Ja osobiście w takiej sytuacji raczej nie będę chciał dalej posiadać mojego grafitowego Formmeistera i najprawdopodobniej go sprzedam bez wielkiego żalu, zapewne sporo poniżej wartości zakupu. No bo po co mi jakiś niewyjątkowy zegarek na chińskich komponentach? Choć sprzedam bez żalu, to oczywiście będę zły i niczego już z manufaktury VC nie kupię.

Rób jak uważasz, ale wydaje mi się, że gdybyś swój nowy projekt nazwał po prostu np. Sport, czy jakoś inaczej, wg własnego uznania, to pomimo elementów wspólnych z Formmeisterem (koperta, koronka, wskazówki, częściowo indeksy), byłoby ok, bo to jednak nigdy nie będzie Formmeister.

I nowi forumowicze, którzy w ostrym tonie wypowiedzieli się powyżej, a nie zdążyli na forumowego Frommeistera, muszą mieć tego świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak myślę że trochę racji norbie ma bo jakby nie było projekt Formmeister'a powstał na forum - jasne że jakby nie Vratislavia Conceptum i poświęcony czas oraz zaangażowanie Marcina to by sobie ludziska mogli wymyślać i guano by z tego wyszło - projekt początkowo miał być inny, zmienił się pod wpływem użytkowników forum... W zegarku Formmeister Sport są te pomysły wykorzystane... Podobnie zresztą było z Chrono... ;)

Niemniej nie sądzę żeby ktoś z nas miał o to pretensje, bo to by było niepoważne i nie na miejscu.

 

Nie jest to niczym dziwnym robią tak też inni producenci np. G.Gerlach przy zegarkach forumowych - patrz Foka - Otago, Żabol - Submariner, Żubr w budyniu - Sokół... Problemu z tym nie ma  - "Formmeister Sport" to w sumie też nie Formmeister  ;) Trzeba pamiętać że zrobienie 300 zegarków jest zdecydowanie droższe w przeliczeniu na 1 szt niż zrobienie 1000 zegarków - jak się chce mieć "zegarek na wyłączność" to raczej nie za około 1000PLN  ;)

 

 

Ale nikt nie ma z tym problemu tylko Ty. Zajmujesz się szukaniem haków w imię nie wiem czego. Faktycznie czytając takie posty jak Twój odechciewa się wszystkiego. Weź się sam do pracy, policz wszystko, koordynuj, martw się, decyduj, bierz odpowiedzialność i wtedy porozmawiamy. Zarzucasz garbatemu, że ma dzieci proste. Telefon znasz , miej odwagę i zadzwoń.

Nie ma się co denerwować i podobnych powyższym wypowiedzi zamieszczać - bo to Wiadomościami w TVP zalatuje... Poza tym "psy szczekają a karawana idzie dalej" więc bez stresu ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszustwem byłoby tworzenie niby nowego zegarka bez nazwy Formmeister'a wykorzystując jego kopertę. To mi się nigdy nie podobało u konkurencyjnych producentów i zdecydowanie to odrzucam i biorę za to odpowiedzialność. Wiem, że paru osobom to się może nie podobać ale biorę to na siebie. Uważam, że tak jest lepiej. Nigdy nie stworzę w kopercie VIS-a zegarka który nie będzie miał w nazwie VIS jak i w kopercie Formmeistera zegarka który nie będzie miał nazwy Formmeister. To raczej właśnie z szacunku do tych projektów. Z resztą sprawa rozdmuchana zupełnie. Koperty się kończą z innej edycji niż Formmeister Sport nie będzie, chociaż pewnie inni na moim miejscu mieli by to w d..... i klepali by kolejne zegarki zmieniając tylko nazwy. Jak komuś takie chwyty pasują to jego sprawa.

Nikt nie ujmuje forumowiczom wkładu w projekty, ale nie można też przesadzać i pisać, że to forumowicze go zaprojektowali. Jesli tak to poproszę rysunki techniczne ?

Po prostu zegarek został spersonalizowany pod demokratyczne wybory forumowiczów oczywiście z zachowaniem rozsądku bo niektóre połączenia które wygrały z ankiet wyszły by pokracznie więc finalnie to i tak ja musiałem podjąć decyzję co zostaje a z czego rezygnujemy.

Wracam do pracy...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ujmuje forumowiczom wkładu w projekty, ale nie można też przesadzać i pisać, że to forumowicze go zaprojektowali. Jesli tak to poproszę rysunki techniczne ?

Marcin, nie idź tą drogą. Tyle ode mnie, i powodzenia przy kolejnych projektach.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie idź tą drogą. Tyle ode mnie, i powodzenia przy kolejnych projektach.

 

Też tak myślę.

 

Rozumiem wzburzenie ALE...

 

Również życzę powodzenia przy kolejnych projektach.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaszczyt dla klubowiczów, że ich (nasz) wkład w projekt zegarka okazał się cenny i ta linia będzie kontynuowana. 

Nikt nie zastrzegał praw do nazwy i wzoru.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaszczyt dla klubowiczów, że ich (nasz) wkład w projekt zegarka okazał się cenny i ta linia będzie kontynuowana. 

Nikt nie zastrzegał praw do nazwy i wzoru.

 

 

I na tym powinna się zakończyć dyskusja w tej sprawie.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaszczyt dla klubowiczów, że ich (nasz) wkład w projekt zegarka okazał się cenny i ta linia będzie kontynuowana. 

Nikt nie zastrzegał praw do nazwy i wzoru.

 

I to jest właściwe podsumowanie...

 

Cieszę się, że każdy z nas miał jakiś udział w ewolucji czy to chrono czy Formmeister'a.

 

Oczywiście co niektórzy mogą czuć się zawiedzeni, że produkcja nie była niszowa, że było tyle wersji chrono, że coś tam, że coś tam...

 

Jest popyt, jest podaż ;)

QV zrobił dobrą robotę, życzę mu jak najlepiej i żeby jego kolejne pomysły cieszyły się jeszcze większą popularnością, a marka zdobywała coraz większą estymę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

To zaszczyt dla klubowiczów, że ich (nasz) wkład w projekt zegarka okazał się cenny i ta linia będzie kontynuowana. 

(....)

bf7f12fc43dc.gif

To ja może złożę samokrytykę Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu :)

I w ramach szczerej poprawy w zgodzie z linią partii obiecuję, że:

wiosnasiewu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.