Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to masz rację... ani Orient ani Junkers - przynajmniej jeśli chodzi o kopertę.

 

1tvw3b.jpg

 

nomosglashuettezuerich_0.jpeg?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito

Strasznie się zawziąłeś. Odpuść już proszę, bo żałuję, że wywołałem temat. Ja tam się cieszę z przedsiębiorczości rodaków. Ktoś musi płacić podatki.

Zapuściłem wyszukiwanie obrazami w Googlu i Pinterescie, no i VISopodonych zegarków znalazłem jeszcze 3. Przy czym Gruppo Gamma to pomieszanie z PAMem trochę. Praisy od 400 do chyba 900 dołków. Tak więc wszyscy inspirują się wszystkimi. W przyszłość trzeba patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito

Strasznie się zawziąłeś. Odpuść już proszę, bo żałuję, że wywołałem temat. Ja tam się cieszę z przedsiębiorczości rodaków. Ktoś musi płacić podatki.

Zapuściłem wyszukiwanie obrazami w Googlu i Pinterescie, no i VISopodonych zegarków znalazłem jeszcze 3. Przy czym Gruppo Gamma to pomieszanie z PAMem trochę. Praisy od 400 do chyba 900 dołków. Tak więc wszyscy inspirują się wszystkimi. W przyszłość trzeba patrzeć.

 

Opacznie mnie zrozumiałeś - ja nie zarzucam niczego VC, wręcz przeciwnie, uważam że wszystkie realizowane projekty to kawał dobrej roboty - pewnie większość z nas nawet sobie nie wyobraża jak ciężkiej i stresującej. Jak najlepiej życzę tej marce bo oferuje znakomitą jakość w parzystej cenie.

 

Podjąłem temat tylko dlatego że ktoś tutaj próbował wmówić innym że " w późnych godzinach nocnych, po burzliwej i wnikliwej dyskusji na tym forum wymyślił bauhaus" i jest to jedyny i niepowtarzalny styl, owocujący w projekt który QV "ośmielił się wykorzystać" - niejako zapominając że jakby nie QV to min. Formmeister'a by nie było... byłaby koperta w Nomos'ie a cała reszta w masie innych zegarkach...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Daito, nikt z forumowiczów nie wymyślił bauhausu, którego idei, jak wynika z Twoich postów chyba po prostu nie rozumiesz.

Stąd to Twoje porównanie do Orienta.

Jeśli chodzi o podobieństwo Formmeistera do Junkersa, to wynika ono po prostu ze stylistyki tych zegarków. Jest ona taka, a nie inna, ponieważ jej źródłem jest jedna z głównych zasad bauhausu - forma wynika z funkcji. Co z kolei determinuje oszczędność środków wyrazu (minimalizm) w projektach. To jest wspólne DNA tych zegarków. I żadna wada Formmeistera.

Jeśli jednak przyjrzysz się dokładniej, to zauważysz, że to podobieństwo jest tylko powierzchowne. Tarcze są przecież zupełnie inne: indeksy, wskaźnik rezerwy chodu, umiejscowienie i kształt datownika, kształt i długość wskazówek i jeszcze brak funkcji drugiej strefy czasowej, A koronka, uszy, luneta, dekiel?  Są to bardzo istotne różnice.

 

Natomiast zgodzę się z Tobą, że przesadziłem twierdząc autorytatywnie że nie przypomina innych zegarków inspirowanych bauhausem. Tym, którzy mają niewyrobione oko lub nie obcują z zegarkami bauhausowymi może przypominać i to nawet bardzo.

Ja mam już tyle zegarków bauhausowych, że od dłuższego czasu patrzę na nie na poziomie komórkowym, a nie makroskopowym. :)  

I wciąż mi mało - np. ostatnio zainteresowały mnie projekty Defakto oraz wintydżowe Seiko z serii Skyliner.

 

Co do koperty - przeczytaj bez negatywnych emocji pkt 5 mojego postu #645.

 

Więcej już nie będę pisać o Formmeisterze w tym wątku. Nie widzę żadnego powodu, żeby wspominaniem zalet Formmeistera, który jest zakończonym projektem forumowym, robić reklamę Vratislavii Conceptum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam już tyle zegarków bauhausowych, że od dłuższego czasu patrzę na nie na poziomie komórkowym, a nie makroskopowym. :)

I wciąż mi mało - np. ostatnio zainteresowały mnie projekty Defakto oraz wintydżowe Seiko z serii Skyliner.

Norbie załóż jakiś wątek o bauhaus w zegarkach, przyda się Twoja wiedza i kolekcja. Zegarki które najbardziej mi się podobają, mają wspólny mianownik - silnie nawiązują do takiej stylistyki. Nie byłem do niedawna tego świadomy :) Sprawdziłem już defakto - bomba! Przydało by się więcej w tej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny projekt który jest już samplowany czyli PRO MILITARI ...

Pokazać, uchylić coś , jakieś info , kiedy ...coooOOOOookolwiek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że podczas targów uda nam się zaprezentować następujące prototypy zegarków:

 

- Chrono Royale S.9, S.10 i S.11

- VIS1935 Uprising

- Formmeister Sport ( dwie wersje )

- Być może uda się pokazać dekielek Pro Militari ale to tak na 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic o wiecej info o Chrono Royale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Marcin, czy ori pasek do Astronauty jest dostępny? Pisałem na PRIVA, ale pokazuje się info, że nie możesz otrzymywać nowych wiadomości.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage Chrono i Chrono Royale w tej samej kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie załóż jakiś wątek o bauhaus w zegarkach, przyda się Twoja wiedza i kolekcja.

popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... Trzeba by zobaczyć bo "na sucho" to ciężko. Mi się widzi bardzo powrót do koloru zielonego (niekoniecznie ze szlifem) i białe totalizatory? Hmm? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No kolorek zupełnie przyzwoity jak i inny kształt subtarcz ;) Ale.... primo: bez nakładanych indeksów w ogóle? Przez to za dużo się robi tego białego. Duo: Nie szarpnąłbyś się na ramkę wokół daty? W końcu sam je określiłeś jako "Royale" ;) Bezel polerka? I napisz czy nie rozważasz takiego zielonego, super by wyglądał. Coś powiedzmy w tym kierunku: https://www.google.pl/search?q=zodiac+seadragon+green&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBrZzIkeDTAhXCECwKHdW6DmoQ_AUIBigB&biw=1400&bih=716#imgrc=5YiQz4eQN9bEAM:

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nakładanych indeksów w ogóle? Przez to za dużo się robi tego białego.

 

Less is more :-) , koperta cała planowana jest polerowana, jak doszłyby jeszcze nakładane indeksy to byłoby za dużo.

Nie ukrywam, że zrobiłem trochę hybrydę. Bo wzorowałem się z tarczą na:

TAG-Heuer-Silverstone-Red-LE-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja uparcie: czemu unikasz ramki wokół daty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja uparcie: czemu unikasz ramki wokół daty? :)

 

Nie unikam, tak jakoś minimalistycznie wychodzi. Może dodać białe obramowanie wokół okienka jak w Silverstone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wszystko lepsze od zwykłej dziury w tarczy, ale wolałbym ambitniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... Trzeba by zobaczyć bo "na sucho" to ciężko. Mi się widzi bardzo powrót do koloru zielonego (niekoniecznie ze szlifem) i białe totalizatory? Hmm? :)

2ci9tn6.jpg

 

Jak nie przepadam za zielonym w zegarkach, to ten mnie ujął. Tyle, że zarówno zielony jak i wiśniowy, nie będą miały takiego brania jak czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowane indeksy robilyby robote. Ramke na dacie chcialbym zobaczyc na renderze. Podoba mi sie ten kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

QuadrifoglioVerde muszę przyznać, że ten rudzielec ma piękną fakturę i żłobienie bezela.

 

Ten smaczek wygląda niesamowicie!!! 

 


Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.