Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

uderzenia nie było nawet lekkiego, chyba to pierwsze oznaki padania baterii będą bo i chrono anemicznie się kasuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaczy się, ale w tym miesiącu mają mi wysłać części do ich złożenia. Mam nadzieję, że nie będzie wpadek żadnych i wyrobimy się z dostawami w terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stanie to wymieniasz :D:P Dekielek wciskany nie dałby 100 m wodoszczelności.

 

Dekielek wciskany nie ma otworów pod klucz do jego odkręcania  - wydawało mi się, że to oczywiste :D , przy wciskanym deklu maksymalna szczelność to zdaje się 30m

 

No co wy chłopaki. Przecież są zegarki z wr 100 i wciskanym deklem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby mój pierwszy porządniejszy zegareczek jakim był Citizen tytanowy na kwarcu, kupiony wiele lat temu. Ma wciskany dekielek i oznaczenie 100m. Co prawda nie testowany poza kąpielami w wannie ale nigdy mu nic nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, w skrzyneczce leży u mnie Certina kwarcowa C001.639.11.057.00. Dekiel wciskany, WR100. (zdjęcie z sieci)

 

maxresdefault.jpg
 

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek wciskany nie ma otworów pod klucz do jego odkręcania - wydawało mi się, że to oczywiste :D , przy wciskanym deklu maksymalna szczelność to zdaje się 30m

Ech no co Ty, idąc tym tropem można powiedzieć, że nienrotowy jezeli nie będzie miał kształtu ułatwiającego złapanie w celu obrotu

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o certinę to tam jest specjalny pierścień który faktycznie daje szanse na WR100 przy wciskanym deklu. To czesc opatentowanego systemu DS.

Zapomniałem w sumie o tych zegarkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnę jaki byłem kiedyś zaskoczony, gdy się dowiedziałem, że te DS-y mają wciskany dekiel, co więcej twierdzą, że można wciskać przyciski i operować koronką pod wodą a jak se pomyślałem o tych wszystkich nurkach z zakręcanym deklem, zakręcana koronką, zakręcanymi pusherami i jedynie miernym wr300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny są nawet wr 200 z wciskanym deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaczy się, ale w tym miesiącu mają mi wysłać części do ich złożenia. Mam nadzieję, że nie będzie wpadek żadnych i wyrobimy się z dostawami w terminie.

Bez pośpiechu. Grunt żeby zegarki były robione w spokoju. Swoją drogą, to cały czas mam wrażenie, że na bezelu na godzinie piątej powinna być wygrawerowana litera "W". Pięknie by się to komponowało z tematyką zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł padł za późno.

Szkoda. Pewnie pójdę do miejscowwgo złotnika czy się podejmie, bo ja z moimi drewnianymi łapami prędzej zepsuję efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest może opcja w przyszłości na zmianę koperty w serii chrono?

Dla mnie taka stylistyka jak jest teraz w chrono w połączeniu z cushion case (jak np Heuer Camaro) byłaby miłą odmianą w serii. Teraz mimo, że każda nowa edycja świetna to jednak wg mnie zbyt bardzo zbliżona żeby uzasadnić zakup kolejnej sztuki tylko w innym zestawie kolorystycznym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mibartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kopercie Heuer Camaro jest już sporo projektów od konkurencji, także ten tego....

Oczywiście, że wolałbym aby najlepiej każda seria naszych zegarków była w innych kopertach, ale kto zapłaci za ich bardzo czasochłonne projektowanie i przygotowanie do produkcji ? Heuer także na tej kultowej kopercie wypuścił mnogość wersji i jakoś nikt im zarzutów nie czyni. Rolex na kopercie Oyster jedzie dziesiątki lat bo nowe nie zawsze jest lepsze od starego. Nie pomnę nawet Panerai który jedzie na 3 kopertach wymyślonych zdaje się w latach 50tych i ma wspaniałe wyniki finansowe.

Od micro-brands które zwykle składają się z 1-3 osób wymagamy płodności jak od Tissota czy Certiny gdzie pracują setki pracowników.

Vratislavia obecnie ma 3 koperty, 4ta jest w drodze i 5-ta się projektuje ( kostka ). Jak na 5 lat to nie jest mało.

Na pewno będziemy się rozwijać, ale sorry nie możemy pozwolić sobie na rozpoczęcie pracy nad kilkoma projektami na raz bo nas na to nie stać, za duże ryzyko finansowe, a klientela coraz bardziej kapryśna i wymagająca.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem szczerze to myślałem, że koperty akurat to jakiś jest "katalog" u Chińczyka kształtów a Wy do tego potem indywidualnie projektujecie tarcze, wskazówki, bezel itp. Dzięki za wyczerpującą temat odpowiedź.

Ps. Tej "kostki" to są już gdzieś jakieś koncepcyjne zdjęcia?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mibartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem szczerze to myślałem, że koperty akurat to jakiś jest "katalog" u Chińczyka kształtów a Wy do tego potem indywidualnie projektujecie tarcze, wskazówki, bezel itp. Dzięki za wyczerpującą temat odpowiedź.

Ps. Tej "kostki" to są już gdzieś jakieś koncepcyjne zdjęcia?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Obraziłeś mnie takim myśleniem :-) . Wszystko robimy od podstaw. Prócz mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szkoda, że Chrono Royale nie jest w automacie.

 

Może planujecie wersję w automacie?

Edytowane przez Marcenao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nowy pasek, to prawie jak nowy zegarek  ;)

post-34987-0-72546000-1508430493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek, to prawie jak nowy zegarek ;)

Czasami tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.