Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Nie ukrywam, że zegarek z napisem Diver 200m a pod spodem Made/Designed in Poland robiłby robotę. Nie musi być jakoś specjalnie wymyślny czy oryginalny. W sumie nie o to chodzi w tego typu zegarkach. Prostota tu gra decydującą rolę. 

 

Można by się pokusić nawet o stworzenie zegarka stylizowanego na Diverach w oparciu o kopertę z Wz.1 Satelita. Wsadzić do niej mechanizm automatyczny i mamy godny odpowiednik chociażby Seiko snzh55k1. Choć rozumiem, że nie cenowo. Ewentualnie pozostać przy kwarcowej Miyocie 6S21. Myślę, że taki zegarek spokojnie znajdzie nabywców. 

 

Jakby się dobrze zastanowić to możliwości, mimo że temat zasadniczo przez wielu producentów był mielony wiele razy. 

 

 

Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do wątku S.13/ S.13R. Osobiście jestem zwolennikiem S.13, choć nie ukrywam, że jakby pojawiły się w sprzedaży obie wersje to też byłoby miło. Zresztą w historii chronografów VC już nie raz było tak, że w ramach jednej serii były dostępne dwie wersje. Nawet takie dość różniące się od siebie. 

Rozumiem też, że S13/S.13R to temat niejako przyklepany i w przyszłym roku pojawi się w ofercie. Jeżeli tak to już zaczynam odkładać na niego  :D

 

I ostatni punkt tego przydługiego wywodu, a raczej zapytanie. 

Jakieś szczegóły odnośnie planowanego w przyszłości automatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ( z wewnętrznym ringiem ) w automacie to byłby strzał w 10.

Do tego nakładane indeksy z 12 i 6 arabskimi indeksami. Super.

3 kolory tarczy ( zielony, niebieski i czarny ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ( z wewnętrznym ringiem ) w automacie to byłby strzał w 10.

Do tego nakładane indeksy z 12 i 6 arabskimi indeksami. Super.

3 kolory tarczy ( zielony, niebieski i czarny ).

 

Takowego ma w ofercie Gerlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Gerlach to nie Vratislavia.

Jak by nie patrzeć, to brand jest równie ważny. 

BMW i Mercedes to super samochody. Jednakże są klienci, którzy nigdy nie kupią Mercedesa a są również tacy, którzy nie kupią BMW.

Trzeba zaproponować warianty dla jednych i drugich.

Edytowane przez Христофор

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób chciałoby jednak diverka od Ciebie. (nawet kwarc)

 

Chociaż sprawdź zainteresowanie na forum i FB, zostaniesz mile zaskoczony.

 

Pozdrawiam

Chyba jednak zainteresowanie jest

 

a kompresor od Ciebie to by było COŚ

 

Tapatalka z telefonu

Edytowane przez yahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takowego ma w ofercie Gerlach.

 

Nie tylko Gerlach Navigator ale i (jakby nie patrzeć) Balticus Grey Seal II. Dwa podejścia do tematu kompresora "made in Poland" i nadal ludziom mało.

Myślę, że zegarek stylizowany na Divera pod znakiem Vratislavia Conceptum znalazłby sporo odbiorców. Stworzenia takiego zegarka na pewno nie będzie łatwym zadaniem ale myślę, że efekt mógłby zadowolić wielu odbiorców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, "kompresora" jeszcze nie mam, żaden z dostępnych mi do końca nie pasuje, no chyba, że LLD...

Skindiverem też nie pogardzę, jeśli będzie odpowiednio płaski.

Albo coś w ten deseń:

736766c56907b2ef15b39a31a3bc7570_orig.jp

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divera od Gerlacha, Balticusa czy Xicorra nie kupię... ale od Vratislavi to jest Proszę Państwa zupełnie inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, marka serio jest ważna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaki pasior Kolega wsadził tę Afrykę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Classic Suede Moss Green z Cheapnatostraps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się czy jakiś rabat dla forumowiczów jest przewidziany przy przedsprzedaży: Zegareka Vratislavia Avantgarde bo chętnie bym go widział w swojej kolekcji szczególnie z niebieską tarczą :)


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się czy jakiś rabat dla forumowiczów jest przewidziany przy przedsprzedaży: Zegareka Vratislavia Avantgarde bo chętnie bym go widział w swojej kolekcji szczególnie z niebieską tarczą :)

 

Panie, 1200zł to ja myślę, że przegiąłem z za niską ceną, bo jak na spokojnie pokalkulowałem to nie za ciekawie to wychodzi kosztowo.

W sumie to nie wiem jak ja to wcześniej liczyłem ? nigdy dobry z matmy nie byłem :D

Chce dać lepsze pudełka do zegarków z twardego drewna to koszt x2 ostatnich opakowań ( być może będą nawet Made in Poland ), kurier inpost za 12zł przestał mi odbierać paczki więc przesiadłem się na DPD za 17zł ale Ci także przestali odbierać więc myślę od DHL za 18zł, chodź gwarancje daje tylko UPS za 23zł. Koszty ciągle rosną.

To jest absolutnie minimalna cena, być może będzie zwyżka do 1250-1300zł ale to jeśli dolar przekroczy 3,9. Oczywiście wtedy wszystkich poinformuję.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam tą przewagę, że wiem co w temacie kompresorków zrobiła konkurencja i jest szansa zrobić coś lepszego ;-)

No, to brzmi w sposób dający nadzieję ;). Kompresor w automacie, jakiś przyjemny skindiver w kwarcu (a jeszcze lepiej w automacie)... a potem to już samo się potoczy, bo zainteresowanie zrobi swoje.

 

I jeszcze, jak ktoś już wyżej napisał, VC biorę od ręki a za Xicorra (nie mówiąc już o Gerlachu) to ja podziękuję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam tą przewagę, że wiem co w temacie kompresorków zrobiła konkurencja i jest szansa zrobić coś lepszego ;-)

Czy myślałeś może nad taką ewentualnością, jak możliwość aby autorski (vc) projekt koperty zegarka, miał jedynie okolice uszu/koperty przy uszach wykończone tak jak jakiś popularny model, po to aby można było dokupić sobie bransoletę z dopasowanym endlinkiem w uncleseiko/strapcode etc. lub wykorzystać 'fabryczną'?

 

Jeśli to jakaś herezja to proszę o wyprowadzenie z błędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Balticusa Gray Seal'a II, przymierzałem się do G.Gerlacha Navigatora. Jeżeli chodzi o polskich producentów, to jest tu duże pole do popisu. Oba wyżej wymienione zegarki wyglądają, ale nie powalają. Praca wewnętrznego bezela to jak dla mnie małe nieporozumienie. Luma? Szału nie ma. 

 

Myślę, że projekt VC trzymający jakość wcześniejszym modeli pozamiatałby konkurencję i pokazał jak powinno się podejść do tego tematu. 

Diver z zewnętrznym bezelem też miałby rację bytu. Tak więc trzymam kciuki, żeby w przeciągu roku pojawił się w sprzedaży zegarek stylizowany bądź będący diverem z logiem VC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba patrzeć, na co jest trynd. A obecnie jest on na divery vintage, koperta rzędu 40 mm lub mniej. I tyle. Jak robić, to tylko taki.


Wkleję po prostu sugestię, jaką zamieściłem w wątku Meccaniche Veneziane:

 

"Teraz pora na prawdziwego vintage divera, jeszcze zanim absolutnie każda firma będzie takiego miała (bo na to się zanosi). Nereide miała być taka, ale rynek chyba ją wyprzedził i na dziś jest po prostu kolejnym dużym nurkiem. Ale dziś karierę zaczęły robić modele bezpośrednio nawiązujące do lat 50. i 60., jak tudor Fifty-Eight, oris "65" albo mały diver rado. W takim razie moje sugestie na nowy model są następujące: średnica koperty 40 mm, wypukłe szkiełko, bardziej płaski od Nereide, sfazowany trochę od dołu, żeby ułatwić noszenie z paskiem NATO, bezel na chamskie 60 klików, boki koperty bardziej łukowate - jak historyczne roleksy albo współczesny tudor. Polerowana stal. Lity dekiel [...]."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moda na vintage divery raczej się kończy ponieważ trwa od dobrych 4-5 lat ;-) Ale z drugiej strony nic kompletnie nowego się tutaj nie wymyśli i klasyka się zawsze broni. Trzeba udanie połączyć dobre wzory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki trend? Zegarki w rozmiarze 38mm??? A co z ludźmi z większymi łapami ? Mam 20 w nadgarstku i co mi z tych trendów ? Nie wiem czy zauważę na ręce taki mały zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niedzwiedzi z taką łapą jest masa zegarków, a dla nas, maluczkich już nie ;) dlatego jestem jak najbardziej za koktailowym vintydż diverkiem. Z tego powodu kupiłem MV Nereide i się z nim rozstałem, bo miał typowo toolowy rozmiar. Taka 40mm koperta i 47-48 l2l byłoby idealne :D

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki trend? Zegarki w rozmiarze 38mm??? A co z ludźmi z większymi łapami ? Mam 20 w nadgarstku i co mi z tych trendów ? Nie wiem czy zauważę na ręce taki mały zegarek

Dokładnie. Microbrandy obserwuje i wiem że zegarków poniżej 40mm jest bardzo mało i z reguły to nie one powodują o sukcesie danego producenta.

Osobiście mam tak samo jak Sławek (nadgarstek w okolicach 20cm) i cokolwiek, z jakąkolwiek nazwą na tarczy, jeżeli jest mniejsze niż 42mm jest z punktu pomijane.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny rozmiar. Wpasuje się i w nowoczesny styl jak i vintage.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.