Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Planujesz może odbić w najbliższym czasie w stronę bauhausu?

 

Ależ tarcza sektorowa jaka jest w Architekcie to Bauhaus :-) , poczytaj o tym.

 

Zapisy na Architekta ruszyły już na naszej stronie www :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie kolejnego (ostatniego ?!) modelu w rewelacyjnej kopercie Architekta i innych. Mozna wiedzieć, kiedy się projekt zacznie klarować ? Jest szansa na sfinalizowanie i ewentualny zakup w pierwszej połowie roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o samym Architekcie to na mój gust to ten projekt już się finalizuje:

https://vratislavia-watches.com/language/pl/architekt/

 

Jak widać trwają zapisy na ten model. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że pierwotny termin na 90% nie zostanie dotrzymany ale myślę, że spokojnie w tym roku zegarek ten trafi do odbiorców ;) . 

 

Royal Europe z tego co widać po poświęconym mu temacie też w niedługim czasie trafi sprzedaży. Prace trwają w najlepsze. 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170951-vratislavia-conceptum-royal-europe/

 

Można powiedzieć, że rozwój linii z której wywodzą się Rocznicowy, Pro-Military i Pan-Africa idzie w najlepsze. Mam nadzieję, że nowe modele okażą co najmniej tak udane jak Pan-Africa  :D

 

Mnie natomiast ciekawi co się dzieje w temacie divera spod znaku Vratislavii. Były zapowiedzi, że pierwsze wizualizację pojawią się jeszcze przed świętami... szkoda tylko, że nie doprecyzowano którymi <_< . 

 

No i otwarta aczkolwiek nieco zapomniana na forum jest kwestia kolejnej wersji Arctowskiego. Dyskusja odnośnie sensu kontynuacji tej linii była dość burzliwa ale mimo to udało się stworzyć jakieś pomysły na tarczę. Mam cichą nadzieję, że temat jeszcze powróci. 

 

Swoją drogą ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z Wz. 1 "Satelita". Z tego co widzę, planowana dostawa zegarków to koniec stycznia 2019. A tu jak na razie cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marcin za nakierowanie na wątek o royal-europe, o właśnie ten zegarek mi chodzi. Affordable Aqua Terra z własnym charakterem. Do pełni szczęścia brakuje jedynie bransolety, ale i tak kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Architekt będzie miał lumę?

Podpinam się do pytania Kolegi. I drugie - tarcza będzie drukowana, czy można liczyć na nakładane indeksy (nawet drobne, godzinowe w środkowym pierścieniu lub przynajmniej 3,6,9,12) ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania Kolegi. I drugie - tarcza będzie drukowana, czy można liczyć na nakładane indeksy (nawet drobne, godzinowe w środkowym pierścieniu lub przynajmniej 3,6,9,12) ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czy każdy zegarek musi mieć nasrane lumy, indeksów nakładanych itd ? Czy to świadczy o jego jakości ? Popatrzcie na tarcze tych naprawdę drogich i szanowanych modeli, zazwyczaj są maksymalnie proste bez fajerwerków. Dobry projekt nie musi niczego udowadniać na siłę fajerwerkami i tanimi błyskotkami. Jak chcecie zepsuć tarczę architekta kropkami lumy , paskami świecącymi czy nakładanymi indeksami które kompletnie rozwalą modernistyczną wizję tej sektorowej tarczy. To niedojrzałe podejście w projektowaniu kojarzy mi się z doklejaniem barokowych motywów roślinnych do gierkowskiej kostki bo Januszowi się wydaje że tak będzie " lepij"

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xpovoc

Nic dodać nic ująć.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak dodam - zaliczkowałem Architekta w takiej formie, w jakiej jest obecnie i uprzejmie acz stanowczo proszę o nie zmienianie tarczy :)

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy zegarek musi mieć nasrane lumy, indeksów nakładanych itd ? Czy to świadczy o jego jakości ? Popatrzcie na tarcze tych naprawdę drogich i szanowanych modeli, zazwyczaj są maksymalnie proste bez fajerwerków. Dobry projekt nie musi niczego udowadniać na siłę fajerwerkami i tanimi błyskotkami. Jak chcecie zepsuć tarczę architekta kropkami lumy , paskami świecącymi czy nakładanymi indeksami które kompletnie rozwalą modernistyczną wizję tej sektorowej tarczy. To niedojrzałe podejście w projektowaniu kojarzy mi się z doklejaniem barokowych motywów roślinnych do gierkowskiej kostki bo Januszowi się wydaje że tak będzie " lepij"

 

Nie pamiętam, abym skrytykował Twój projekt w sposób uzasadniający odpowiedź w takiej formie, ale i tak dziękuję za krótki wykład o projektowaniu, modernizmie, Januszach i baroku podany z klasą oraz chłodem zawodowca. Zastosuję w praktyce ;-). Odnośnie pytań - luma: rozumiem, że do zegarka nawiązującego do klasyki, garniturowego nie jest konieczna ani wymagana, to nie toolwatch, choć z drugiej strony to czysto funkcjonalny dodatek i pewnie po akademickiej dyskusji na temat genezy modernizmu doszlibyśmy do wniosku, że jakkolwiek świecący, nie zaburzy stosunku forma-funkcja. Mnie samemu wielokrotnie zdarzało się przy różnych "garniturowych" okazjach po zmroku, próbować sprawdzać czas na zegarku i za każdym razem był ten sam problem: czytelność, a w zasadzie jej brak. Dwa - nakładane indeksy. Nie zgodzę się z Tobą, że jest to cyt: "nasrywanie", ale rozumiem Twoje podejście autorskie i założenia. Pozwolę sobie jednak zauważyć, i jest to moja własna opinia, której nie zamierzam nikomu narzucać, że zegarki innego rodzimego producenta, które na jego stronie i zdjęciach wyglądają świetnie, wiele tracą w odbiorze na żywo właśnie poprzez kompletnie płaską tarczę wypuszczoną spod drukarki. I nie chodzi o barokowy przepych, ale o brak trójwymiarowości. Niestety, z projektowaniem architektonicznym czy użytkowym jest tak, że każdy będzie miał własną opinię. Czasem zazdroszczę kolegom z innych branż - tam albo coś działa, albo nie, albo jest zoptymalizowane, albo nie. Jest zero-jedynkowość, bez odcieni szarości, o których każdy chętnie będzie dyskutował. Proponuję zakończyć tę rozmowę. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w branży zegarkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał tysięczny raz o lumie o nakładanych indeksach to gwarantuję Ci, że Twoja odpowiedź była by mniej cenzuralna od mojej :-) . Nie jestem żadnym wirtuozem projektowania, ale zapytania o lumę, lug to lug są wyjątkowo irytujące ( nie chodzi tylko o ten zegarek, ogólnie ). Myślę, że wiele osób długo siedzących w zegarkach wie o czym piszę. Jak byk widać jaka tarcza jest, że nie ma tutaj żadnych nakładanych elementów, że wystarczająco ożywia tarczę sam dosyć złożony motyw sektorów i nie potrzeba tutaj dodatkowych "udoskonaleń" Ten projekt jest taki a nie inny, dla osób które lubią klasykę i minimalizm z technicznym zacięciem. W przygotowaniu jest projekt " na bogato" gdzie są nakładane indeksy i strukturalna tarcza. Co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chocias lulecki s trytem by się nie dały psylepić?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryt? Czy ktoś powiedział tryt?

Biorąc pod uwagę brak takowego w "polskiej" ofercie proszę poważnie przemyśleć skindivera z trytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zazdroszczę kolegom z innych branż - tam albo coś działa, albo nie, albo jest zoptymalizowane, albo nie. Jest zero-jedynkowość, bez odcieni szarości, o których każdy chętnie będzie dyskutował. Proponuję zakończyć tę rozmowę. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w branży zegarkowej.

Obawiam się, że takowych branż nie ma i nie będzie. Inaczej nikt by za to nie płacił.

 

 

Jak byk widać jaka tarcza jest, że nie ma tutaj żadnych nakładanych elementów, że wystarczająco ożywia tarczę sam dosyć złożony motyw sektorów i nie potrzeba tutaj dodatkowych "udoskonaleń" Ten projekt jest taki a nie inny, dla osób które lubią klasykę i minimalizm z technicznym zacięciem. W przygotowaniu jest projekt " na bogato" gdzie są nakładane indeksy i strukturalna tarcza. Co kto lubi.

Niestety nie każdy będzie rozumiał pierwotnego zamysłu autora i nie każdy śledzi wszystkie wątki związane z Twoją działalnością. Jak dla mnie temat designu Architekta jest już zamknięty. Ewentualne zmiany narzuci raczej proces technologiczny przyjaciół spod wielkiego muru niż ewentualne propozycje forumowiczów. Może następnym razem?

A co do modelu na bogato, to mowa tu o Royal Europe czy coś przegapiłem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia podrzucam... :)

 

e4d74d773dd856acc394f55019df0e2c.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chocias lulecki s trytem by się nie dały psylepić?

 

o to to to....jeszcze tego zapytania brakowało :D , chyba stworzę na swojej stronie dział Q&A gdzie będę każdego przekierowywał zanim trafi na kontakt ze mną. Będzie tam o Lug to Lug ( najwazniejszy parametr na swiecie, ważniejszy niż wzorzec metra ) o trytowych rureczkach ( wszyscy by ich chcieli ale mało kto widział i miał ) i lumie rzecz jasna najlepiej kilogramach lumy nałożonej w 15tu warstwach tak aby spływała z indeksów niczym wosk ze świeczki :D Ja tego nie rozumiem jak ktoś prowadzi nocny tryb życia to niech kupi sobie Timexa prawe każdy ma funkcję indiglo i po problemie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś połączył lumę z trytem? Byłbyś wizjonerem! :P

A na koniec jeszcze podświetlić to niczym indiglo a dookoła walnąć diody Led. Wszystko to zamknięte w kopercie 40 mm b/k i każdy, ale to absolutnie każdy znajdzie w takim zegarku coś dla siebie  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do powyzszego cała tarcza z lumy, jak w citku ny0040 to juz bedzie zupełny absolut  :)

Edytowane przez GUAPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe te pomysły, stać Was na więcej. Czterolistna, jedź po bandzie - wydrukuj całą kopertę i tarczę w lumie. Dla jaj indeksy i wskazówki płaskie jak stół, matowe, a nie... czekaj, z "lulecek s trytu". Jak po cygańsku, to na całego :-)

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.