Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

9555fa18c6cc9ee9gen.jpg

 

 

Biera, Pany, biera to!!! Od razu dwa ;)  :P  :D .

Jeden na rękę a drugi przed dom wystawię, będzie mi podjazd oświetlał  B)

Kupiliście mnie... To jest najlepsza Vratka ever :wub: ... Czemu, ja się pytam czemu dopiero teraz :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie L2L - "będzie Pan zadowolony" , kupuje płace i chcę znać - proste, bez dorabiania żadnej filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak ktoś pyta o L2L w Formmeisterze, ogólnie zegarkach które mają długie uszy, ale w Architekcie czy Rocznicowym, zegarek 40mm widać jak byk, że uszy króciutkie i jeszcze pytają o L2L. Dla zasady, nie zastanowią się czy to ma sens czy nie. Nauczyli się tego zwrotu na forach i grupach i każdego zamęczają tym parametrem :-) a przecież jeszcze parę lat temu nikt nie pytał. Jestem tutaj od wielu lat i ta moda na L2L to wybryk sięgający najwyżej 4 lat. Oczywiście wielu wiedziało wcześniej o co chodzi ale nikt na masową skalę tym nie zamęczał sprzedawców :D

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L czy "X2X" dla mnie to tylko wymiar, tak jak każdy inny - nie widzę potrzeby robienia problemu z jego podawania, szczególnie dla większych zegarków (do 40 mm faktycznie bym nie zapytał), pozatym szybciej napisać np. "49 mm" niż pół strony wyjaśnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L czy "X2X" dla mnie to tylko wymiar, tak jak każdy inny - nie widzę potrzeby robienia problemu z jego podawania, szczególnie dla większych zegarków (do 40 mm faktycznie bym nie zapytał), pozatym szybciej napisać np. "49 mm" niż pół strony wyjaśnień

Zwłaszcza, że to przykładowe 49 mm usatysfakcjonuje pytającego i jeszcze ze dwie, trzy osoby, które to przeczytały. Natomiast nawet najobszerniejsze wyjaśnienia, że podawanie tego wymiaru nie ma sensu... może co najmniej zirytować. Tu się zgadzam. 

Z drugiej strony czy to na pewno miejsce na takie wynurzenia? Zarówno jednej jak i drugiej strony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie łatwiej wrzucić do specyfikacji produktu te dwa, nagminnie pojawiające się w pytaniach parametry i zapomnieć o temacie, a leni ignorować?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie łatwiej wrzucić do specyfikacji produktu te dwa, nagminnie pojawiające się w pytaniach parametry i zapomnieć o temacie, a leni ignorować?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Nie, albowiem producent ceni bezpośredni kontakt z klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak ktoś pyta o L2L w Formmeisterze, ogólnie zegarkach które mają długie uszy, ale w Architekcie czy Rocznicowym, zegarek 40mm widać jak byk, że uszy króciutkie i jeszcze pytają o L2L. Dla zasady, nie zastanowią się czy to ma sens czy nie. Nauczyli się tego zwrotu na forach i grupach i każdego zamęczają tym parametrem :-) a przecież jeszcze parę lat temu nikt nie pytał. Jestem tutaj od wielu lat i ta moda na L2L to wybryk sięgający najwyżej 4 lat. Oczywiście wielu wiedziało wcześniej o co chodzi ale nikt na masową skalę tym nie zamęczał sprzedawców :D

 

Kupujący płaci.

Ma prawo wiedzieć nie tylko średnice i wysokość koperty. Ma prawo wiedzieć wszystko co chce - bo taki ma kaprys - bo płaci i koniec.

Podając że koperta jest na nadgarstek o X cm udzielasz informacji nie pełnych. Jeden lubi jak mu się uszy ładnie chowają poza obrys nadgarstka a drugi może chce inaczej. Bo płaci i może chcieć jak mu się podoba. I dlatego powinien wiedzieć.

To że jest to zwrot wyuczony na forach przez ostatnie 4 lata nie świadczy o tym że potencjalny kupujący nie może poznać informacji które kiedyś dla większości nie były interesujące i konieczne.

Skoro pyta to znaczy że po coś mu to jest potrzebne - może tylko do zaspokojenia ciekawości - ale to jego sprawa. Płaci i ma prawo poznać parametry produktu.

 

Wystarczy podać takowe info w specyfikacji i święty spokój...

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No oplułem klawiaturę.....

 

Greenmag - masz rację, ale i podanie L2L nie rozwiąże problemu - bo te słynne "uszy" różnie się układają. Jedne są długie, ale wygięte, inne proste, zegarek będzie inaczej leżał i inaczej się optycznie prezentował. Ale fakt, podać L2L w specyfikacji i spokój.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie w tym czy się podaje L2L czy nie tylko w niezrozumieniu istoty zagadnienia układania się zegarka na nadgarstku.

L2L nie jest reprezentatywne dla komfortu na nadgarstku, dlatego specjalnie nie podaję często tego parametru bo to głupota, ktoś coś się dowiedział ale tak nie do końca i próbuje sobie porównywać kompletnie inne koperty na podstawie parametru L2L, nie patrząc na kształt uszu. Tak jak już wspominałem, gdybym podawał L2L Formmeistera czyli 51mm to ludzie którzy nasłuchali się bredni na forach i grupach nie kupili by go tylko dlatego, że według nich wszystko co ma powyżej 50mm nie ma szans dobrze leżeć na nadgarstniku mniejszym niż 18cm co oczywiście jest kompletną bzdurą.

Żadna uznana marka nie podaje parametrów L2L nie bez powodu. Trzeba ich szukać po forach, albo w testach i recenzjach mając nadzieję, że ktoś to zmierzył.

Na tym zakończmy. Wyznawców ideologi L2L nie przekonam :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadna uznana marka nie podaje parametrów L2L nie bez powodu. Trzeba ich szukać po forach, albo w testach i recenzjach mając nadzieję, że ktoś to zmierzył.

Na tym zakończmy. Wyznawców ideologi L2L nie przekonam :-)

 

Masz rację.

Ale musisz się zastanowić jak to wpłynie na przedsprzedaż :)

 

PS. Nie jestem wyznawcą, żeby nie było :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś połączył lumę z trytem? Byłbyś wizjonerem! :P

 

Niezbyt. Dość często się zdarza. Typowo: tryt na tarczy, luma na obrotowym bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcię się proszę, kto odkochał się we Vratislavii i wystawił na OLX 10 Vratek Chrono + Visa??? Jednakże ceny z kosmosu...

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kolekcje likwiduje...

 

Ja osobiście lubię znać l2l kupowanego zegarka szczególnie gdy nie mogę go przymierzyć przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dystrybucji przez internet, podanie jak największej ilości informacji jest niezbędne. Zamiast się irytować odpowiedziami na pojedyncze "głupie" pytania, zawsze lepiej jest umieścić te informacje, bez względu na ich potencjalną wartość. Średnica b/k, całościową grubość, L2L i lug width, powinno być w opisie każdego zegarka. Nie tyczy to się tylko Vratki, ale absolutnie wszystkich microbrandów. To tylko moje subiektywne zdanie.

 

P.S. kocham Wrocław i świadomość że są zegarki znane w zasadzie na całym świecie z nazwą mojego miasta na blacie, przepełnia mnie radością i dumą.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dystrybucji przez internet, podanie jak największej ilości informacji jest niezbędne. Zamiast się irytować odpowiedziami na pojedyncze "głupie" pytania, zawsze lepiej jest umieścić te informacje, bez względu na ich potencjalną wartość. Średnica b/k, całościową grubość, L2L i lug width, powinno być w opisie każdego zegarka. Nie tyczy to się tylko Vratki, ale absolutnie wszystkich microbrandów. To tylko moje subiektywne zdanie.

Racja. Dla mnie wymiar L2L oraz grubość to podstawowe parametry z uwagi na nieduży nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Dla mnie wymiar L2L oraz grubość to podstawowe parametry z uwagi na nieduży nadgarstek.

To działa w dwie strony. Ja mam nadgarstek 19.5-20cm. Raz popełniłem błąd i zasugerowałem się średnicą koperty, pomijając L2L. Był zonk, bo zegarek wyglądał jak duży guzik na nadgarstku

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa w dwie strony. Ja mam nadgarstek 19.5-20cm. Raz popełniłem błąd i zasugerowałem się średnicą koperty, pomijając L2L. Był zonk, bo zegarek wyglądał jak duży guzik na nadgarstku

:)

Ja mam 17cm i lepiej/stabilniej na nadgarstku leżał żółw (44mm) niż nomos (36,5mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja mam 17cm i lepiej/stabilniej na nadgarstku leżał żółw (44mm) niż nomos (36,5mm).

 

Nomos ma długie uszy ale to nie jest problem. Problemem jest to, że one są poprowadzone na płasko co daje fajny wygląd w katalogach ale niestety komfort jest słaby, zegarki brzydko odstają od nadgarstka. Nomos Club 40tka i 41nka były "nienoszalne" nawet jak ktoś ma łapę 19cm.

Dlatego chcę aby mi zaufano w kwestii komfortu. Przykładam do tego dużą wagę i jeśli jakiś nasz projekt ma długie uszy to są one zawsze mocno zakrzywione. Mam znajomego który nosi VIS-a a ma nadgarstek poniżej 16cm.

Moja pewna irytacja wynika z tego braku zaufania do producenta. Nie raz zdarzyło się, że komuś odmówiłem sprzedaży zegarka gdy ktoś napisał że ma nadgarstek 22cm i chciałby kupić np. PRO-MILITARI. Wtedy odradza zakup, piszę, że zegarek optycznie jest jeszcze mniejszy niż 40,5mm i może być człowiek rozczarowany. Warto ze mną rozmawiać a nie tylko żądać suchych danych parametrycznych i próbować na ich podstawie porównań.

 

Prosiłbym już o zakończenie debaty an temat L2L :-) Dziękuję

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zatem nie pozostaje ci nic innego jak mentalne przygotowanie się do odpowiadania na tysiąc głupich pytań od klientów lub potencjalnych klientów. Ja osobiście umieściłbym te wszystkie informacje z prostego powodu: szacunku do swojego czasu.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufanie to podstawa. Trzymam kciuki za VC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wszystkich przekonujesz że kładziesz duży nacisk na komfort - ja w to wierze ale jako potencjalny kupiec chciałbym znać L2L a nadal go nie podajesz.

W takim razie przestań się irytować na pytania dotyczące tego tajemniczego wymiaru. Jak już napisałem ten kto płaci ma prawo poznać jeśli tylko o to zapyta.

Racja: wielu producentów nie podaje L2L ale jeśli zapytamy o to dystrybutora lub sprzedawce to już takowe informacje udostępnią. A Ty NIE.

Mnie nie interesuje L2L w zegarkach VC bo na razie takowego nie posiadam a w razie zakupu mógłbym nawet Ci zaufań i nie mam z tym problemu.

Ale jak czytam te odpowiedzi że nie podasz bo musi ktoś zaufać to nóż w kieszeni się otwiera...

:)  Pozdrawiam :)

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.