Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o inspirację samego zegarka (kształtu koperty na przykład), Seat Cupra genialny, no i te 310KM.

Jeżeli chodzi o kopertę to źródło inspiracji chyba jest jedno. Heuer Autavia. 

post-104806-0-43465100-1550791413.jpg

post-104806-0-35729200-1550791432_thumb.jpg

 

Zresztą nie tylko koperta była inspirowana Autavią ale i układ tarczy większości (jak nie wszystkich) modeli chronografów też:

post-104806-0-50102000-1550791578_thumb.jpg

 

Jak widać paski i bransoleta też mają w sobie coś z tej linii Heuera  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sampelek jak będzie to pokażę. Ale to jeszcze nie teraz. Inspiracja barwy Seata Cupra :-)

 

Od wpłaty zaliczki strasznie się dłuży :D 

 

Na następną inspirację proponuję coś od Forda, ST/RS/GT40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...Autavia, zawsze patrzyłem na modele "okrągłe", dlatego nie skojarzyłem.

 

Od wpłaty zaliczki strasznie się dłuży :D

 

Na następną inspirację proponuję coś od Forda, ST/RS/GT40 ;)

 

No - później subaru, mitsubishi, alfa, lancia.....VC niech "przeleje" całą historię motoryzacji na projekty zegarków. No niby Xicorr coś podobnego robi, ale ich projekty do mnie nie trafiają.

 

Dwa pytanka do użytkowników chrono VC - miał ktoś okazję popływać z tym zegarkiem  (nie pytam o prysznic, ja go zdejmuję wtedy) ? I kwestia mechanizmu, czy ta Miyota to odpowiednik słynnego Meca-quartz od Seiko (VK-63 bodajże) ?

Edytowane przez tomaszzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiracje motoryzacyjne można znaleźć w ofercie wielu firm zegarkowych. Wśród polskich mikro marek nie tylko u Xicorra. G.Gerlach popełnił też zegarki inspirowane polskimi konstrukcjami z okresu międzywojnia. Pierwowzór koperty chronografów Vratislavi Conceptum ma silne konotacje z motosportem. Ponadto istnieje taki micro brand jak REC, który poszedł o krok dalej (i jeśli wierzyć ich oświadczeniom) wykonuje on swoje tarcze z elementów konkretnych samochodów.

Temat wzajemnego przenikania się inspiracji motoryzacyjnych do zegarków jak i zegarkowych do motoryzacji jest dość ciekawy i trudny do streszczenie w krótkim poście. Zresztą ten temat to nie miejsce na taką rozkminę, a ten post to raczej zajawka niż próba zarysu tematu. 

Czy Vratislavia Conceptum powinna pójść w niszę zegarków inspirowanych motoryzacją? Czemu nie? Ale ja osobiście widziałbym tu linię zegarków dopracowanych, z własną kopertą, ciekawym designem ze smaczkami. Czy jest to wykonalne? Trudno powiedzieć, ale na pewno jest to ambitne. 

 

Co do wodoszczelności i możliwości pływania. Mimo iż mam kilka chronografów Vratislavii to nigdy w nich nie pływałem. I zapewne tak pozostanie jeszcze przez długi czas. Gdzieś na grupach zegarkowych na FB widziałem zdjęcia sugerujące, że ludzi w nich pływają. Ale tu może niech inni się wypowiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie lubie 90% zegarków inspirowanych czymkolwiek, więc zawsze będę przeciwny tworzeniu tego typu kolekcji. W większości przypadków wygląda to ... w najlepszym przypadku średnio. Ciężko się oprzeć wrażeniu, że owa inspiracja była podyktowana tym, żeby można było to sobie wpisać na stronie, że takowa była ;). S13 jest pierwszym modelem tego typu, który wpadł mi w oko, a ani mi się nie podoba auto, które było inspiracją, ani w ogóle patrząc na niego nie mam przed oczami żadnego samochodu :D.

Niech VC dalej robi co robi. Dla mnie inspiracją mógłby być i karton po mleku. Byle to miało ręce i nogi :)

Nie mogę doczekać się divera. Czaję się na kompresora już trochę czasu, ale świadomość, że Vratislavia ma coś wypuścić skutecznie odkłada zakup. Oby było warto :)

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nosi :)

 

IMG_9800.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan-Africa bardzo mi się podoba.

Architekt tak jakby mniej - za dużo się dzieje jak dla mnie.

Ale Royal Europe - myślę, myślę ... jak o tym żonce powiedzieć :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Nie uwierzysz kochanie jaki fajny zegarek udało mi się za 300 złotych kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Nie uwierzysz kochanie jaki fajny zegarek udało mi się za 300 złotych kupić :)

A później mieć koszmary, że opuścisz ten świat i za tyle go sprzeda ;)

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Nie uwierzysz kochanie jaki fajny zegarek udało mi się za 300 złotych kupić :)

 

:)  spróbuję tej drogi ...


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc!

 

1.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś czerwony perlon i formmeistera niebieskiego tak się zastanawiam jakby wyglądało to połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części do Chronograf WZ.1 wczoraj przyjechały. Dziś wieczór próbne składanie.

Tarcze są wyprodukowane przez dostawce dla szwajcarskich marek, nie miałem już siły na szamotanie się z dostawcami z Chin kontynentalnych. Jakość na pierwszy rzut oka jest piorunująca. Na pewno to najlepiej wykonane tarcze w historii VC. Zobaczymy czy jakieś dziwne kwiatki nie wyjdą przy składaniu. Jak wszystko będzie ok to jutro lub w poniedziałek powysyłam dane do wplat końcowych.

 

Co do pozostałych wersji Avantgarde ( wersja niebieska Mecanique jest dostępna już od ręki ) to tutaj już nie jest tak wesoło....wszystkie czarne koperty od modelu Avantgarde Sport nadają się do kosza. Problem na który zwracałem uwagę dostawcy już kilka miesięcy temu został zupełnie olany. Muszę te koperty odesłać, nie wiem czy to się da poprawić. Jeśli nie to osobom zapisanym na tą wersję odeślę kasę albo dam możliwość zamiany na inną wersję to już do wyboru. Oczywiście mogą nadal na nie czekać ale zdaję sobie sprawę że cierpliwość także ma swoje granice. Moja jest już na wyczerpaniu i chętnie bym tym pieprznął w kąt. Tarcze do wersji Avantgarde moderne dostałem od starego dostawcy i nie potrafi on powtórzyć jakości z sampla, są do wywalenia moim zdaniem. Ale 2 tygodnie temu zostały te same zamówione u dostawcy swiss made ( trudno stracę na tym projekcie ) po znajomości bo normalnie trzeba by czekać 3 miesiące i za tydzień ma on je na wyprodukować od podstaw w swoich standardach i nam wyslac.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :(

Jak do tego przeczytasz kilka postów od osób, które marudzą, to na pewno się odechciewa.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego sporta będę czekał ile będzie trzeba Cierpliwy jestem i mam co na rękę założyć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu do mnie dotarła! Jestem bardzo miło zaskoczony jakością wykonania, na prawdę się nie spodziewałem! Aktualnie na łapce na meshu, wygląda OBŁĘDNIE!

 

 

kjTA1k4.jpg

 

Edytowane przez TheKubizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego ciekawego forum  :)

Bardzo się cieszę, że Vratislavia pomimo wielu trudów ciągle działa i mam możliwość w niedalekiej przyszłości stać się właścicielem pierwszego zegarka tej marki - czekam cierpliwie na Satelitę.

Długo szukałem zegarka po tym jak wysiadł mój jedyny i ulubiony zegarek po całych 13 latach. Im dłużej zaglądam tutaj, tym bardziej podobają mi się różne modele i sądzę, że na jednym się nie skończy, a Vratislavia bardzo mi przypasowała, z ciekawością będę nadal obserwował działalność marki.

Żałuję bardzo, że Formmeister jest już poza zasięgiem, do pary z Satelitą byłby dla mnie idealny. Może jeszcze kiedyś Vratislavia stworzy podobny.

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego ciekawego forum  :)

Bardzo się cieszę, że Vratislavia pomimo wielu trudów ciągle działa i mam możliwość w niedalekiej przyszłości stać się właścicielem pierwszego zegarka tej marki - czekam cierpliwie na Satelitę.

Długo szukałem zegarka po tym jak wysiadł mój jedyny i ulubiony zegarek po całych 13 latach. Im dłużej zaglądam tutaj, tym bardziej podobają mi się różne modele i sądzę, że na jednym się nie skończy, a Vratislavia bardzo mi przypasowała, z ciekawością będę nadal obserwował działalność marki.

Żałuję bardzo, że Formmeister jest już poza zasięgiem, do pary z Satelitą byłby dla mnie idealny. Może jeszcze kiedyś Vratislavia stworzy podobny.

Nic straconego, da się kupić Formmeistera z drugiej ręki.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, da się kupić Formmeistera z drugiej ręki.

 

Co racja to racja. Być może i to rozwiązanie wezmę pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części do Chronograf WZ.1 wczoraj przyjechały. Dziś wieczór próbne składanie.

Tarcze są wyprodukowane przez dostawce dla szwajcarskich marek, nie miałem już siły na szamotanie się z dostawcami z Chin kontynentalnych. Jakość na pierwszy rzut oka jest piorunująca. Na pewno to najlepiej wykonane tarcze w historii VC. Zobaczymy czy jakieś dziwne kwiatki nie wyjdą przy składaniu. Jak wszystko będzie ok to jutro lub w poniedziałek powysyłam dane do wplat końcowych.

 

Co do pozostałych wersji Avantgarde ( wersja niebieska Mecanique jest dostępna już od ręki ) to tutaj już nie jest tak wesoło....wszystkie czarne koperty od modelu Avantgarde Sport nadają się do kosza. Problem na który zwracałem uwagę dostawcy już kilka miesięcy temu został zupełnie olany. Muszę te koperty odesłać, nie wiem czy to się da poprawić. Jeśli nie to osobom zapisanym na tą wersję odeślę kasę albo dam możliwość zamiany na inną wersję to już do wyboru. Oczywiście mogą nadal na nie czekać ale zdaję sobie sprawę że cierpliwość także ma swoje granice. Moja jest już na wyczerpaniu i chętnie bym tym pieprznął w kąt. Tarcze do wersji Avantgarde moderne dostałem od starego dostawcy i nie potrafi on powtórzyć jakości z sampla, są do wywalenia moim zdaniem. Ale 2 tygodnie temu zostały te same zamówione u dostawcy swiss made ( trudno stracę na tym projekcie ) po znajomości bo normalnie trzeba by czekać 3 miesiące i za tydzień ma on je na wyprodukować od podstaw w swoich standardach i nam wyslac.

 

Proponuję porównać podejście do sprawy VC i Gerlacha  :P

VC - pełen profesjonalizm, który z producentów tłumaczy się, że chińscy bracia zawalili sprawę ? Niejeden microbrand "wtrynił by" te koperty, które się nadają do kosza i nawet ewentualnej gwarancji nie uwzględnił. Ja z czekaniem nie mam problemu, nadaje to nawet swoistego "smaku" i powoduje, że zegarek bardziej cieszy. Natomiast problem ma mój portfel, cierpi czasem na suchoty  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.