Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z forumowiczów już otrzymał satelitę? jestem ciekaw wrażeń co do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co to zdjęcia popełnić mogę jutro  ;) Ale do rzeczy. 

Zegarek dostałem wczoraj (konkretnie odebrałem z paczkomatu) i niemal od razu wylądował na nadgarstku. Ogólne wrażenia - jest dobrze.

 

Koperta:

Fajnie układa się na moim 19,5 mm nadgarstku. Uszy małe nie są, skierowanie nieco ku dołowi. Dekiel zakręcany,  jest nieco wypukły, szczotkowany i zawiera wygrawerowane podstawowe informacje o parametrach zegarka. Kształt mnie lekko zdziwił, ale nie wpływa jakoś niekorzystnie na użytkowanie. 

Koperta jest cała szczotkowana (podobnie jak bezel). Wygląda surowo, ma swój charakter. Jakby miała jeszcze kilka małych powierzchni polerowanych to byłaby na prawdę super. Ale to takie moje małe upodobanie. Tak jak jest, jest dobrze. 

 

Bezel:

Nie mam tu jakiś dużych doświadczeń jeżeli chodzi o materiał porównawczy. Mania na divery mnie ominęła szerokim łukiem  :P . Sam bezel jest 120-sto klikowy. Chodzi całkiem fajnie, z oporem, choć ma delikatny luz. Jest on wyczuwalny ale nie przeszkadza. W sumie myślę, że to nic poważnego ale warto odnotować. Bezel fajnie trafia i zgrywa się z indeksami na tarczy. Wkładka - no cóż aluminiowa, malowana szału nie ma ale też nie spodziewałem się w tym budżecie czegoś rzucającego na kolana. Ot całkiem poprawna.

 

Szkiełko:

Szafirowe, nieco wypukłe i wystające poza bezel. Można powiedzieć, że to taki standard w chronografach Vratislavii. Jest OK, choć też niczego nie urywa. 

 

Tarcza 

Co do samej tarczy - podoba mi się, jest schludna, matowa, czarna bez wodotrysków, szlifów itp. Fajnie to koresponduje z wykończeniem koperty. Sub-tarcze są wklęsłe, dość duże. Podziałki i indeksy są nadrukowane. Wyglądają dobrze, są czytelne, równe, nie ma czego się czepiać. Jedyna nakładana rzecz to logo Vratislavii Conceptum. Fajnie się prezentuje wśród reszty oznaczeń i napisów, choć nie jest duże i nie wybija się jakoś specjalnie. Na tarczy mamy cyfry oznaczające minuty (co 5 min.) Moim zdaniem broni się to rozwiązanie i to bardzo. Okno datownika jest czarne a cyfry są białe, co świetnie pasuje do całej tarczy. Ponadto ma ono białą obwódkę. Mimo to może ono się zlewać z resztą. Ja nie narzekam. 

 

Wskazówki. 

Dla mnie godzinowa i minutowa są bardzo fajne. Powierzchnie są polerowane. Wskazówki wypełnione są lumą. Co do wskazówki sekundowej chronografu  - plastikowa, cała biała z grotem na końcu, również wypełniony masą luminescencyjną. Wygląda całkiem nieźle choć osobiście wolałbym aby też była metalowy tak jak wskazówki godzinowa i minutowa. Wskazówki na subtarczach są małe, białe, można powiedzieć, że takie jak powinny być. 

 

Koronka i przyciski chronografu. 

Są a jużci, fajne. Wszystko szczotkowane. Koronka na końcu jest ładnie zaokrąglona. Ma wygrawerowane logo VC. Wygodnie są nią operuje. Osłona koronki od spodu jest podcięta więc nie ma problemu z odciągnięciem koronki do dowolnej pozycji. Koronką operuje się dość wygodnie. Przyciski chronografu dość mocno wystają z koperty. Nie wbijają się jakoś specjalnie w nadgarstek/ dłoń. Troszkę się tego obawiałem, ale jest OK. Same przyciski działają z pewnym oporem. Nie jest źle ale mogłoby być lepiej. 

 

Luma:

Jest i to jest jej największy atut. Świeci na zielono, na wskazówkach intensywniej niż na indeksach. Różni się też odcień lumy pomiędzy wskazówkami a indeksami. Nie świeci jakoś specjalnie intensywnie czy też długo. Trochę szkoda. 

 

Pasek:

Sztywny niczym pal Azji. Albo od razu wywalisz albo gnieciesz w opór i czekasz jak się nieco uelastyczni. Ja tak robiłem z podobnym paskiem w Arctowskim i było OK - po jakiś dwóch tygodniach  -_- . No cóż szału nie ma. Krążenia krwi w dłoni też nie. Sprzączka charakterystyczna dla Vratislavii, szczotkowana, z wygrawerowanym napisem "Vratislavia". 

 

To są moje odczucia po pierwszym dniu z tym zegarkiem. Jakiś wielkich wad (poza paskiem) nie widzę. Luma mogłaby być lepsza ale nie oczekiwałem tu czegoś więcej. Data może być nie do końca czytelna ale przynajmniej nie mamy wielkiej białej plamy na tarczy. Wszystko do siebie pasuje. 

 

I tu mała refleksja. W sieci na różnych grupach spotkałem się z narzekaniem, że wkładka bezela mogłaby być lepsza, najlepiej ceramiczna, że taki dziwny ten zegarek, a w ogóle Vratislavia Conceptum to skończyła się na S.8 i wszystko co później to "kupa". 

Moim skromnym zdaniem - NIE. Ten zegarek pokazuje, że nic się nie skończyło, wręcz przeciwnie, ciągle się rozwija. "Arctowski" był słabszy. Wz.1 "Satelita" się za to broni. Czekam na jego wersje rozwojowe. 

Aha, no i wkładka bezela - za te pieniądze? Lepsza? Może i tak ale nie przesadzajmy. 

 

P.S. Rozpisałem się, tak, wiem. Ja tak czasami mam. Mam nadzieję, że nie zanudziłem za bardzo. 

P.S. 2. Uprzedzając nadmienię tylko, że jest to moja subiektywna opinia o zegarku który mam jeden dzień. Myślę, że za jakiś czas będę mógł ją nieco doprecyzować. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ceramicznych wkładek zgłębiałem i cena zwala z nóg dosłownie. Ma to ekonomiczny sens tylko przy produkcji powyżej 1000szt.

WZ.1 to surowy meski zegarek ale ta linia będzie kontynuowana i powstaną także bardziej odjechane wersje w tym wersja którą kiedyś pokazywalem z polerowaną kopertą i calym czarnym DLC bezelem.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, kończę z pre-orderami więc i z zapuszczaniem renderów na kilka mies przed wypuszczeniem modelu. Jest to ryzykowne ale jestem już wyczerpany po 7 latach gonienia terminów i odpowiadania na pytania czemu znowu opóźnienie. Zegarki będą powstawały więc w ciszy a gdy już będą gotowe to dopiero zostaną zaprezentowane.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ceramicznych wkładek zgłębiałem i cena zwala z nóg dosłownie. Ma to ekonomiczny sens tylko przy produkcji powyżej 1000szt.

WZ.1 to surowy meski zegarek ale ta linia będzie kontynuowana i powstaną także bardziej odjechane wersje w tym wersja którą kiedyś pokazywalem z polerowaną kopertą i calym czarnym DLC bezelem.

 

Prezentowałeś już taką opcję ostatnio, gdy pytałeś się zainteresowanych jaką wersję wykończenia bardziej preferują. Rozumiem, że ta koncepcja jednak nie przepadła i będzie dalej rozwijana? Mniemam, że temat białej tarczy też wróci :) . Mam tylko cichą nadzieję, że nie pojawią się one w jednym modelu  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że polerowana koperta plus czarny bezel wyglądała dużo dużo lepiej i odchudzało to optycznie projekt. Ale wygrała demokracja...a teraz narzekajoooo, że nudny. Mógł być ciekawszy ale trzeba wyjść poza swoje bariery :-) . Kilka razy już to słuchanie ludzi wyszło mi bokiem. Będę się starał jednak podążać własnym sercem i estetyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ceramicznych wkładek zgłębiałem i cena zwala z nóg dosłownie. Ma to ekonomiczny sens tylko przy produkcji powyżej 1000szt.

 

To może w takim razie czas na rozwinięcie produkcji? Ewentualnie wypuszczenie większej ilości modeli wyposażonych w takową wkładkę  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Royal Europe z tarczą w kolorze jak na poniższych zegarkach to mógłby być hit dziesięciolecia. 

post-65162-0-01028300-1554911566_thumb.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bazant, miedzianka zaiste zacnie wygląda, ale do koperty z podziałką na bezelu raczej nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin jak wygląda sytuacja ze składaniem WZ.1? Do Świąt uda się wyrobić ze wszystkimi zamówieniami? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak, ładny, ładny...

Świetna jest. Już kiedyś pisałem że Satelita to bez chrono i na 9015 zrobiłaby dużą karierę.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest. Już kiedyś pisałem że Satelita to bez chrono i na 9015 zrobiłaby dużą karierę.

Wtedy nie byłoby już miejsca dla Balticusa z Grey Sealem 2  ;)

Jak co to można by jeszcze nieco zaszaleć i wrzucić miyotę z rezerwą chodu - 9130. 

Wersja na bogato - mechanizm z GMT. 

 

Ach się człowiek rozmarzył  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie byłoby już miejsca dla Balticusa z Grey Sealem 2 ;)

Jak co to można by jeszcze nieco zaszaleć i wrzucić miyotę z rezerwą chodu - 9130.

Wersja na bogato - mechanizm z GMT.

 

Ach się człowiek rozmarzył :rolleyes:

Z całym szacunkiem, ale olać Balticusa. Niech robią swoje a Vratka niech robi swoje.

Ale przejdźmy do konkretów:

Satelita w automacie z GMT?

Piękne marzenie. Piękne!

Może Marcin weźmie to pod rozwagę.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zaczniemy wybierac juz kolory tarczy ? Jestem zdecydowanie za .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na renderach ten zegarek wyglądał jakoś zgrabniej. Fotki tutaj i na fb pokazują, że to jednak kawal kloca i dobrze, że z moja ręką się w to nie pchałem :)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratka przecież nie ma żadnego zaawansowanego tool watch'a. Vis był taki z bardzo mocnym akcentem historycznym (chwała za to) I był prosty. Ale solidny automat z GMT to świetny jackpot! Satelita z singlową tarczą, pewnie grubszy dekiel i kajdan super inżynier i jesteśmy w domu :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na renderach ten zegarek wyglądał jakoś zgrabniej. Fotki tutaj i na fb pokazują, że to jednak kawal kloca i dobrze, że z moja ręką się w to nie pchałem :)

Z tego co kojarzę na renderach ten zegarek miał polerowaną kopertę. Pierwszy prototyp chyba też. Dopiero później zmieniono ją na szczotkowaną/matową. Na zmiana sprawiła, że zegarek w finalnej wersji jest bardziej masywny(?). Ja  tam na szczęście mam nieco większą łapkę więc leży super. 

 

post-104806-0-28089400-1555101687_thumb.jpg

 

Z całym szacunkiem, ale olać Balticusa. Niech robią swoje a Vratka niech robi swoje.

Ale przejdźmy do konkretów:

Satelita w automacie z GMT?

Piękne marzenie. Piękne!

Może Marcin weźmie to pod rozwagę.

Obawiam się, że na naszych marzeniach się skończy.

Prawdę mówiąc widzę spory potencjał w tej kopercie. Tym bardziej cieszą wcześniejsze zapowiedzi Marcina, że Satelita będzie rozwijany i można spodziewać się nowych wersji tego zegarka. Czekam z niecierpliwością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi, polerowanie sprawiało, że zegarek był lekki optycznie. Ale zgwałcono mnie po raz kolejny a później narzekania, że przyciężki.

Muszę przestać słuchać podszeptów diabła. Ale to wszystko poprawimy w kolejnej wersji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.