Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś do mnie dotarła ostatnia z zamówionych kostek.

 

AVANTGARDE natychmiast mi się spodobał. Dlatego mam aż trzy wersje.

 

Jasnoszara jest klasyczna, niebieska casualowa. Czarna rzeczywiście sporty.

Jest to wersja na którą najbardziej czekałem. Nie zawiodłem się. Kanapkową ułożenie tarczy robi robotę. Zegarek w ciągu dnia jest Meeeeega czytelny. Blaszka pod tarczą w której wycięte są cyfry jest jasna i mocno odbijająca światło. Całe szczęście, że matowa. Pasek dużo lepszy niż w pozostałych kostkach z serii. Może zostać.

 

Ogólnie, nie zastanawiajcie się. To jest krótka seria. Nie chce mi się wierzyć, że Marcin jeszcze kiedyś je wypuści. Za dużo przygód było.

 

A, świetnie się komponuje z drugim nowym zakupem

9ea28dddfe77eef7b07a4a2da583d831.jpg

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarła ostatnia z zamówionych kostek.

 

AVANGARDE

Podpisuje się pod wszystkim w całej rozciągłości. Na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie. 34211e8428d3570cceb4cfe42cd97816.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest info, ze druga seria Avangarde ma byc oparta na innym mechanizmie.

Domyslam sie, ze jesli nie jest podany konkretny model to po prostu jeszcze nie wiadomo. A wiadomo chociaz czy bedzie to kwarc/reczny/automatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceo VC jest w trakcie opracowywania czegoś co mogłoby być Inzynierem ale zupelnie nie jest podobne do znanych inżynierów.

Nie zapomnij na jesieni zdradzić jakiś szczegółów  :)

Inżynier to przyjemna nazwa, ale równie dobrze mogłyby być inne jak mechanik, matematyk (coś z suwakiem logarytmicznym), ... pomysłów może być dużo.

 

 

PS. przyszły Worldtimer może być Globtroterem :)

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zatem może coś z takiego repertuaru: 

  • wojażer: kosmicznie, ładnie, krótko, żżż...
  • podróżnik: i 2 polskie znaki w jednym wyrazie, polonizacja pełną gębą
  • obieżyświat: znane, niepopularne, oryginalne słowo, polonizacji ciąg dalszy...
  • tramp: słyszalnie może się bardziej kojarzyć z Donaldem niż podróżami
  • wędrowiec, wędrownik: do przemyślenia
  • nomada: ciekawie
  • łazik: nieco kosmicznie ;) 
  • turysta: wakacyjnie i sympatycznie ( w końcu urlop... :) )
  • cygan: może lepiej nie ;)
  • tułacz, włóczęga, włóczykij: odważnie  ;)
  • laufer: czy nie za szachowo?
  • latający Holender: chyba za bardzo morsko

Można by tak długo wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globtrotera już zrobiła Polpora :-)

To może Obieżyświat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę powstaje seria Klingert ( divery ) oraz Form&Function. No i nie zapominajmy o Wz.2 i Wz.3 które już pokazałem i które się prototypują. Wszystkie te projekty to łącznie ok 800 zegarków. Po średniej cenie powiedzmy 1200zł. To daje 960tys złotych zamrożonych w zegarkach, a przecież Architekt i Royal Europe jeszcze są także, więc w sumie ponad milion złotych w zegarkach. Sorry chłopaki ale nie będę w stanie ciągnąć jeszcze jednego projektu w tym samym czasie bo finanse są skończone. Najpierw muszę spieniężyć to co mam.

W zaliczki nie chcę się juz pakować bo przez 7 lat tyle mnie to nerwów kosztowało, że nabawiłem się poważnych problemów ze zdrowiem.

Cenię sobie teraz spokój i spokojną pracę. Wiem, że każdy by coś tam chciał, ale żyje w realiach rynkowych które są nieubłagane. Projektujemy powolutku , po cichu nowe modele bez presji czasowej bo i tak nie byłbym w stanie szybciej tego udźwignąć finansowo. Dużo ryzykuję strzelając w ciemno z projektami ale zdrowie ważniejsze.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszne podejście.

Swoją drogą, ciekawy jestem koncepcji na divera.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery będą pierwszymi zegarkami od VC z dedykowanymi bransoletami w wersji podstawowej. Będą ciekawe warianty kolorystyczne, design zachowawczy ale ze "smaczkami" które mam nadzieję zadecydują o tym że klient wybierze naszego divera a nie liczne propozycje konkurencji która w kwestii driverów zrobiła już chyba wszystko. Więcej nie zdradzę :-) za wcześnie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że masz tu dużo ludzi którzy Ci dobrze życzą i kibicują. Spokój i zdrowie to podstawa.

Jak mówi stare chińskie przysłowie:

"Aby z wolna i z ostrożna wszystko zrobić można"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery będą pierwszymi zegarkami od VC z dedykowanymi bransoletami w wersji podstawowej.

 

Fajnie, że będzie bransoleta  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranie dedykowanej bransolety to spore wyzwanie, trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranie dedykowanej bransolety to spore wyzwanie, trzymam kciuki :)

Wchodzisz na Alibabę i szukasz producenta bransolet, które detalicznie kosztują na Aliexpress po 50 pln z darmową wysyłką do PL. Wybierasz wzór, który Cię interesuje, a jest w stałej ofercie i zamawiasz do niego endlinki pod geometrię swoich uszu. Koszt narzędzia do tłoczenia uszu, bo zapewne będą z blaszki, dla ograniczenia kosztów i same endliki wejdą w upust hurtowy, więc dedykowana bransa wyjdzie w hurcie jak detaliczna masówki np. do SKX, czyli wspomniane wcześniej 50pln. Z zegarkami jest trudniej, chyba że wskoczysz w gotową kopertę, a dorobisz tylko tarczę, wskazówki, wkładkę bezela - ostatnio jest wysyp nurków w paneraiowej kopercie z obrotowym bezelem pod różnymi markami). Załóżmy, że nie i robisz swój projekt.  Świetny Aveum Advance na NH35 (wyregulowany - 2sek/d!!!!), z szafirem, 200m, z przeszklonym dekiem, wypasionym paskiem skórzanym - przepięknie wygląda i pachnie, paskiem silikonowym, nato (wszystkie z sygnowanymi klamerkami), karbonopodobnym etui z tłoczonym logo i wysyłką do PL to w detalu 950PLN (brand kanadyjski, właściciel jeździł do Chin lokalnie ogarniać temat, ale można wynająć lokalną firmę, która kontroluje jakość projektu u Chińczyka - przerabiałem 10 lat temu w innej branży - łącznie ze sprawdzeniem zgodności z normami i badaniami labo). Z tej ceny zapewne 40% to marża. Świetnie wykonana podróbka Orisa 65 z bransą, ETA elabore na pokładzie, ceramiką, WR200 ok. 1600PLN w detalu. Nie pamiętam ile wersja na Seagullu, ale coś przez pół. Odkąd są obrabiarki numeryczne, to robienie zegarków nie jest mega wyzwaniem. Wyzwaniem jest ich sensowne zaprojektowanie pod kątem estetyki i wygody używania.

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tez opcja wykorzystania endlinka pod inny zegarek i uwzglednienie tego przy projekcie koperty :) Watpie, zeby bylo jakies srogo powalone polaczenie, a skoro nie bedzie, to pewnie jest jakis popularny zegarek o bardzo zblizonym ksztalcie koperty przy polaczeniu z branzoleta.

A gdyby to byl jakis popularniejszy zegarek to bylaby opcja podmiany branzolety na jakas customowa robiona wlasnie pod niego.

Z reszta dyskusja troche bez sensu. Nie uczmy ojca dzieci robic ;)

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech, projektują, zamawiają robią... a jak, to już mnie średnio obchodzi. Ważne aby była dobra jakościowo i nie odstawała od podobnych bransolet, używanych w zegarkach z danego segmentu cenowego. A jak będzie lepsza, to gęba będzie się tylko mocniej cieszyć. Trzymam kciuki i czekam. Nie tylko na divera, ale też na pozostałem zapowiadane tu i ówdzie modele. Najbardziej jestem ciekaw Form&Function. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.