Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie résumé z kilku miesięcy użytkowania zegarka Vratislavia ConceptumAVANTGARDE SPORT.


Dlaczego wybrałem ten zegarek?


Bardzo spodobał mi się pomysł połączenia dwóch ulubionych moich producentów. Koperta trochę przypominająca REVERSO od JLC oraz piękne rzymianki, cyfry rodem z koncernu CARTIER.


Od samego początku ogromnie przypadł mi do gustu projekt kanapkowej tarczy. Cyfry wycięte są w tarczy zegarka, a pod nią frezowana stal. Efekt głębi jest niesamowicie widoczny. Minusem tego rozwiązania jest brak lumy na indeksach godzinowych. Nie ma na nią miejsca. Plusem zaś NIESAMOWITA czytelność w ciągu dnia. Czarna, matowa górna powierzchnia i jasna, bardzo odcinająca, błyszcząca dolna. Między nimi ok milimetr odległości. Do tego srebrne, błyszczące wskazówki. Nie mam drugiego tak wyraźnego zegarka w odczycie godziny - a mam kilkanaście innych konkurentów w skrzyneczce. W noc trochę gorzej. Luma jest. Niestety słaba. Choć zaskakująco długo świecąca.


Następnym plusem jest mechanizm. Za nieco ponad tysiąc złotych dostajemy PRAWDZIWY MECHANICZNY zegarek – jak od dziadka z komódki. Citizen Miyota 6T33. Nie jest to szczyt zegarmistrzostwa ale strasznie miło jest pobawić się w nakręcanie czasomierza. W epoce wszędobylskich automatów i kwarców jest to coraz rzadziej używany sposób napędzania mechanizmu. Zegarek zaskakująco dobrze „trzyma czas” w ryzach. Odchyły jakie zmierzyłem mieszczą się na ogół w 5-10 sek. Prawdopodobnie dużą rolę gra tu stopień dokręcenia. Różnice nie są stałe i zdarzają się w obie strony. Ale nie stwierdziłem przypadku kiedy byłoby to więcej niż 9 sekund. Od spodu znajduje się okienko przez które można obserwować pracę mechanizmu. Marcin, który zaprojektował i złożył Sporta, twierdzi, ze nie jest on wybitnej urody. Mi osobiście się podoba. Widziałem wiele droższych „silników” z dużo brzydszym wykonaniem.


Koperta. Nie jest to mały zegarek. L2L wynosi 48,5 mm. Raczej dla średnich i grubszych nadgarstków. Nie mam łapy King Konga. U mnie układa się REWELACYJNIE. Plusem jest to, że zegarek jest lekki. W ciągu dnia nie czuć go na ręce. Lekkim minusem może być wysokość. Jak na kredensik 10 mm to jest nie mało. Ale na mojej ręce tego nie widać. Szafirowe szkło nie jest wypukłe. Część koperty chowa się w nadgarstku. Jest ok. Wysokie zegarki często obijam o framugi, stoły, maszyny w pracy. TU tego efektu nie zauważyłem. Koperta czerniona jest za pomocą metody DLC. (Diamond Like Carbon) czyli związki zawierające diamentopodobny węgiel pokrywające plazmowo kopertę. DO dnia dzisiejszego nie ma żadnego śladu zużycia.


Pasek. Mam całą serię AVANGARDE od VC. Ich największym minusem były paski. Pasowały, jednak błyszczący krokodylek jak dla mnie był średniej jakości. Nie komponował się z zegarkami. A w SPORCIE niespodzianka! Wystarczyło wybrać wersję nie matową tego paska. Dorzucić obszycie w kolorze wskazówek. Pasek wpasował się idealnie. Tej sztuki nie zamierzam absolutnie wymieniać. Uwaga, paski mają szerokość 21 mm. Niestety, mniej ich na rynku niż wersji o milimetr większych i mniejszych. Po testach stwierdzam, że kodura 20 mm wygląda jakb szyta na miarę. Pasek o tej samej szerokości już wyglądał gorzej.


Czasomierz został zakupiony w tym samych czasie co nowy samochód. Oba się do siebie wybitnie wpasowały. Połączenie czarnej stali, srebrnej blachy oraz czerwonych dodatków występuje w obu modelach. Oba mają nutkę GRAND TURISMO. Czerwone nitki wspaniale pasują w VC jak i VW ????


Konkluzja. 1350 zeta. Mechanik. Kostka, bardzo szczegółowe wykonanie. Zegarek z pazurem i elegancją a’la Carier. Czego można więcej chcieć.


post-103481-0-18143600-1567713249_thumb.jpg

post-103481-0-50219100-1567713267_thumb.jpg

post-103481-0-39986200-1567713279_thumb.jpg

post-103481-0-42275700-1567713289_thumb.jpg

post-103481-0-50465900-1567713299_thumb.jpg

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta będzie w stylu vintage?

Dekielek fajnie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zdradzisz bezel jakis  kawalek ,kurcze jesterm taki ciekawy ,ale spoko jak to top secret :)  :)  :)  :)  :)

Edytowane przez tombom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nurek będzie miał szafirowe szkiełko?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nurek będzie miał szafirowe szkiełko?

 

Przecież masz napisane na deklu :)

 

Dekiel O.K. ale pokaż drugą stronę...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne karbowanie bezela. Sam dekielek akuratny i na plus, wiem że niektórzy na niego narzekają, ale mi ten protonurek z toporkiem i truchłem syreny jakoś tak pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krótkie résumé z kilku miesięcy użytkowania zegarka Vratislavia ConceptumAVANTGARDE SPORT.

(...)

 

Świetnie dobrane auto do zegarka ;-) Niech cieszą bezawaryjną pracą... szczególnie VW, bo o VC to raczej można być spokojnym ;-)


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krótkie résumé z kilku miesięcy użytkowania zegarka Vratislavia ConceptumAVANTGARDE SPORT.

Koperta. Nie jest to mały zegarek. L2L wynosi 48,5 mm. Raczej dla średnich i grubszych nadgarstków. Nie mam łapy King Konga. U mnie układa się REWELACYJNIE. Plusem jest to, że zegarek jest lekki. W ciągu dnia nie czuć go na ręce. Lekkim minusem może być wysokość. Jak na kredensik 10 mm to jest nie mało. Ale na mojej ręce tego nie widać. 

 

 

Nawiązując do Twojej recenzji...Zgadzam się w zupełności, że cała seria Avantgarde wygląda świetnie, ale odnosząc się do kwestii opisu wielkości zegarka, to potwierdzam, że wbrew pozorom nie jest to mały zegarek. Na stronie VC pisze, cytuje: ( L2L: 48,5mm; gwarancja komfortu na nadgarstkach o obwodzie od 16cm), natomiast w moim odczuciu zegarek powinien wyglądać dobrze dopiero na nadgarstkach od 19cm. Mój nadgarstek to 17cm i jak widać na zdjęciu pod względem estetycznym jest problem...Oczywiście to po części sprawa indywidualna, jednak w opisie obwód 16cm, jest miarą trochę zaniżoną. 

 

post-39023-0-94750500-1568187799_thumb.jpg

Edytowane przez cointreau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja ze srebrna tarczą wydaje mi się najładniejsza. I to właśnie ze względu na jak dla mnie trochę za duże wymiary odpuściłem temat. Komfort a estetyka nie koniecznie idą ze sobą w parze. Może jest komfortowy od 16 mm zgodnie z założeniem producenta tylko nie koniecznie wszystkim będzie  estetycznie odpowiadał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja ze srebrna tarczą wydaje mi się najładniejsza. I to właśnie ze względu na jak dla mnie trochę za duże wymiary odpuściłem temat. Komfort a estetyka nie koniecznie idą ze sobą w parze. Może jest komfortowy od 16 mm zgodnie z założeniem producenta tylko nie koniecznie wszystkim będzie estetycznie odpowiadał.

Mam wszystkie cztery i jak dla mnie wygrywają ex equo niebieski i czarny sport. Później czarny, a na końcu srebrny. Ale wszystkie są fajne. 17 cm w lapce już jest ok. 16 za mało.

Na zdjęciu dzisiejszy od majfrendow. Ładnie zrobili kajdany. 39f24a4b1c959baa1539672fc1d09d6d.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na krótki filmik na kanale YouTube z Royal Europe? Filmik potrafi dużo lepiej oddać rzeczywistość niż zdjęcia :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na krótki filmik na kanale YouTube z Royal Europe? Filmik potrafi dużo lepiej oddać rzeczywistość niż zdjęcia :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Też już pare razy wchodziłem na yt patrząc czy jest filmik z architekta i royala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z największym upragnieniem czekam na divera. Chociaż miałem już coś na oku to wstrzymalem się z zakupem. Czekam z niecierpliwością. Więcej dowiemy się w grudniu, tak?

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.