Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

VCRE dotarł. 

Plusy:

- rewelacyjna tarcza (kolor/struktura),

- w końcu przyzwoita luma (zbyt długo nie świeci, ale nie cierpi na syndrom garażu podziemnego jak , poprzednie VC)

- czytelność,

- AR działa jak filtr polaryzacyjny. Momentami zegarek wygląda jak bez szkiełka. Brawo

- vintage'ow stylistyka koperty

- szkło nie jest przesadnie wypukłe

- na ręce wydaje się cieńszy niż w rzeczywistości i dość sprawnie wchodzi w mankiet

Minusy:

- geometria koperty - niby przyklejona do nadgarstka, a jednak "zewnętrzne" uszy wydają się sterczeć,

- pasek wygląda tanio - jak z tworzywa. Moim zdaniem nie pasuje do tego zegarka stylistycznie - już zmieniony na strapsco vintage, pasujący kolorystycznie do tarczy

- datownik - subiektywne - nie cierpię i nie używam, tyle że zegarków bez daty jak na lekarstwo,

- step up case - nie do końca jestem przekonany do tego schodka przy szkiełku, ale pewnie przywyknę

- szkło na deklu zbędne - było lepiej zostawić większą marżę

- szkoda, że nie jest kwarcem :-P

Podsumowując - polecam. Bardzo udany zakup. Czekam na homara Zenitha Elite ;-)

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCRE dotarł.

Plusy:

- rewelacyjna tarcza (kolor/struktura),

- w końcu solidna luma,

- czytelność,

- AR działa jak filtr polaryzacyjny. Momentami zegarek wygląda jak bez szkiełka. Brawo

- vintage'ow stylistyka koperty

- szkło nie jest przesadnie wypukłe

- na ręce wydaje się cieńszy niż w rzeczywistości i dość sprawnie wchodzi w mankiet

Minusy:

- geometria koperty - niby przyklejona do nadgarstka, a jednak "zewnętrzne" uszy wydają się sterczeć,

- pasek wygląda tanio - jak z tworzywa. Moim zdaniem nie pasuje do tego zegarka stylistycznie - już zmieniony na strapsco vintage, pasujący kolorystycznie do tarczy

- datownik - subiektywne - nie cierpię i nie używam, tyle że zegarków bez daty jak na lekarstwo,

- step up case - nie do końca jestem przekonany do tego schodka przy szkiełku, ale pewnie przywyknę

- szkło na deklu zbędne - było lepiej zostawić sobie jako większą marżę

Podsumowując - polecam. Bardzo udany zakup. Czekam na homara Zenitha Elite ;-)

Wrzuć fotkę nadgarstkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarłattachicon.gifvc.jpg

Możesz wrzucić więcej fot? Wygląda godnie!

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to proszę wrzuć więcej fot. Architekta. Wygląda obłędnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych fotek

Generalnie zegarek robi super wrażenie

ładny szlif lunety i boków, super szkło - powłoki zewnętrzne robią robotę - jest różnica w porównaniu z Pan Africa i Pro Militari które przymierzałem na Aurochronos 

Piękne wskazówki barwione termicznie

Pasek też fajny - najlepszy z moich Vratek

@Hersh - w wątku Architekta jest parę fajnych fotek Marcina 

69385ff0ef5108eb.jpg

94a7f4f4b39b5baf.jpg

df8e7927919e8627.jpg

88c6733a98e5f29c.jpg

155f73483d1fd7a8.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

filtra tu użyłeś?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtra tu użyłeś?

Nic nie używałem. Zdjęcie zrobione kalkulatorem. AR działa jak polar. Zielony zafarb jest od ścian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już chociaż mniej więcej kiedy będzie jakiś nowy projekt? Chciałbym w końcu zakupić jakiś zegarek VC z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale przecież są nowe projekty...Avantgarde, Chrono Rapide, Royal Europe, Architekt... wszystkie jeszcze ciepłe, można kupować :) nawet i z ciekawości :)

 

https://vratislavia-watches.com/language/pl/zegarki-od-reki-dostawa-48h/

 

No chyba, że potrzebujesz tej nutki niepewności co wyjdzie i oczekiwania, to i taki projekt tez jest

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/177888-jednowskaz%C3%B3wkowiec-nowy-projekt-forumowy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dostępne od ręki kompletnie mi się nie podobają. I chyba innym też skoro nadal są dostępne :( Z tego co słyszałem to te ciekawsze modele potrafiły wyprzedać się niemalże "na pniu". 

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie podejmuję aż tak kategorycznej oceny, że jeśli jakiś model jest dostępny dłuższy czas w sprzedaży to się nie podoba. Zbyt wiele czynników się na to składa.

Nie wiem też co się sprzedało "na pniu".

Ale jeśli podobał Ci się jakiś wcześniejszy model VC to daj ogłoszenie w dziale Poszukuje, pewnie po jakimś czasie ktoś się do Ciebie zgłosi.

To chyba pewniejsze niż czekanie na nowy model który może Ci się nie spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do listy którą podał alleck można dodać modele nad którymi trwają prace - chrono WZ.2 i WZ.3 /projekt jest w wątku/, diver /Marcin wrzucał już zdjęcie graweru dekielka - post #2434 tego wątku/ i "bauhausowe" chrono FORM@FUNCTION /na fb był  prezentowany projekt graweru dekielka/. Dochodzi jednowskazówkowiec.

 

@Kopzz - w graficznym skrócie na podstawie dostępnych w tym wątku oraz fb obrazków

9f34ff2061553a1d.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dostępne od ręki kompletnie mi się nie podobają. I chyba innym też skoro nadal są dostępne :( Z tego co słyszałem to te ciekawsze modele potrafiły wyprzedać się niemalże "na pniu". 

Dość odważna teza jeżeli chodzi o Vratislavie. Owszem jedne modele sprzedają się szybciej, inne nieco wolniej. Sytuacja jednak jest taka, że na rynku wtórnym dostać Vratkę poniżej pierwotnej ceny zakupu jest nie lada wyczynem. Z modelami w obecnej sprzedaży też tak będzie. Jest to tylko kwestia czasu.

Natomiast gusta wszyscy mamy różne i jak się coś komuś nie podoba to trudno. Może następny model podejdzie?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Ogólnie Chrono Rapide mi się podoba, ale nie w tych kolorach jakie są teraz dostępne. Prostokątne koperty w ogóle nie są w moim stylu. :( Natomiast takim Pan-Africa bym nie pogardził :) Również większość poprzednio dostępnych chronografów trafia w mój gust, ale jak już wspomniałem, nikt nie chce się ich pozbywać :(

 

Te chronografy z obrazka wyżej zapowiadają się całkiem ciekawie. Jestem bardzo ciekawy finalnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dostępne od ręki kompletnie mi się nie podobają. I chyba innym też skoro nadal są dostępne :( Z tego co słyszałem to te ciekawsze modele potrafiły wyprzedać się niemalże "na pniu". 

 

a które wg. Ciebie to te ciekawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.