Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

a które wg. Ciebie to te ciekawsze?

 

Tak jak wspomniałem. Pan-Africa i np. Heritage Chrono lub Chrono Royale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] I chyba innym też skoro nadal są dostępne :( Z tego co słyszałem to te ciekawsze modele potrafiły wyprzedać się niemalże "na pniu". 

 

Jakby się nie podobały to byś miał "pińcet" używek na bazarku, i portalach aukcyjnych a niestety, albo stety używane VC trafiają się rzadko i z reguły w cenach które nie odbiegają od cen pierwotnych co jest rzadkością. ;)

Poza tym wcale tak dużo tych dostępnych nie pozostało,  biorąc pod uwagę skalę oraz okres w jakim są na rynku... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kopzz

Muszę przyznać, że Pan Africa jest bardzo uroczym zegarkiem  :rolleyes: Świetna tarcza przykuwa wzrok. Do tego całkiem wygodna koperta i nieduże rozmiary sprawiają, że fajnie się ją nosi.

post-104806-0-64587400-1568839703_thumb.jpg

 

Heritage Chrono też super. Zarówno to ala Tudor...

post-104806-0-58684900-1568840804_thumb.jpg

... jak i ten drugi bardziej zbliżony do Hamiltona Pan Europa (jakość tej fotki taka średnia powiedziałbym  ;) )

post-104806-0-81911900-1568840014_thumb.jpg

 

Jeżeli mowa o Chrono Rapide to pierwszy model tej serii czyli S.12 był raczej zachowawczy.

post-104806-0-36644900-1568840307_thumb.jpg

Podczas gdy S.13 jest zdecydowanie bardziej odważny. Z jednej strony surowy a z drugiej mający coś w sobie.

post-104806-0-34555100-1568840392_thumb.jpg

 

Mimo wszystko w przypadku chronografów od Vratislavii najbardziej w oko wpadły mi zegarki będące swoistym sztachetowym Yin i Yang a więc S.4 Kosmos...

post-104806-0-79391900-1568840572_thumb.jpg

... i jego stylistyczne przeciwieństwo czyli S.6 Sport.

post-104806-0-94051400-1568840656_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Pawlak,

właśnie te modele podobają mi się najbardziej. Gdyby jeszcze były dostępne to na 99% bym się dwa razy nie zastanawiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Pawlak,

właśnie te modele podobają mi się najbardziej. Gdyby jeszcze były dostępne to na 99% bym się dwa razy nie zastanawiał.

 

Rapid S13 masz dostępny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu mistrz formy dla mnie wygrywa. Prostota i lekkość :) To jedyny zegarek od VC który mi się podoba w każdym jego elemencie. Koperta Architekta sprawia wrażenie nieco przyciężkiej, ale może to takie ujęcie ? Osobno na zdjęciu, jakoś mnie to tak nie raziło. Ale oprócz tego mam tam inny problem, z oknem daty. Wygląda jakby było bardzo na siłę wstawione. Gdyby ring przesunąć nieco, tak żeby okno daty się w niego wpisało to by było idealnie. Czekam teraz na"bauhausowe" chrono FORM@FUNCTION :)

P.S. Fajne zdjęcia robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Architekt pięknie wyglądałby z białym FMeisterem :) ... i też czekam na pierwsze widoki bauhausowego chrono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alleck - thx

Zdjęcie to jedno a 3d drugie - w rzeczywistości (co do lekkości koperty) jest inaczej - formmeister ma piękną tarczę, ale mógłby być trochę cieńszy. 

Jest też gigantyczna różnica co do szkła - powłoki w architekcie robią robotę - natomiast łapiące różne odblaski szkło formmeistera utrudnia robienie zdjęć 

 

edit: tu to widać

a357483d514ee85b.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alleck - thx

Zdjęcie to jedno a 3d drugie - w rzeczywistości (co do lekkości koperty) jest inaczej - formmeister ma piękną tarczę, ale mógłby być trochę cieńszy. 

Jest też gigantyczna różnica co do szkła - powłoki w architekcie robią robotę - natomiast łapiące różne odblaski szkło formmeistera utrudnia robienie zdjęć 

 

Nie widziałem Architekta na żywo, więc co do szkła się nie wypowiem. Natomiast fakt grubości na pewno zmienia odbiór zegarka. Jeśli jednak o mnie chodzi to grubość Formmeistera zupełnie mi nie przeszkadza. Może dlatego, że większość moich zegarków jest dość grubych ? Może tak naokoło próbuje to opisać, ale dążę do tego, że na zegarek większość czasu patrzę jednak "en face", a nie z profilu. A w tym widoku Formmeister przez te cienkie, długie uszy wydaje się być nieco zgrabniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy zobaczymy zdjęcia nowych WZ.2 i WZ.3, bo projekty wyglądaja ciekawie.

 

Najbardziej jednak czekam na zdjęcia divera. Coś czuję, że to może być bomba. Wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży?

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zamówienia / wymiany wkładu bezela w poprzednim modelu? Mam na myśli Astronaute. @QuadrifoglioVerde

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

4f94c1704889cdf02cf16f072fbefb90.jpg

Edytowane przez kor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest absolutnie fenomenalna i do tego jej ostateczny kolor wyszedł perfect. Nawet w sztucznym świetle prezentuje się tip top. Marcin pamiętaj- z red grape byłoby tylko lepiej :) Trudno w sumie określić jednoznacznie jaki to odcień. AR obustronny faktycznie robi różnicę- oby długo pozostał bez rys...  ;) Z dystansem podchodziłem do zapewnień o dobrej lumie (choć w sumie jakoś mi na niej super nie zależy), a powiedziałbym nawet, że jest bardzo dobrze. Mocno świeci i jest ładnie nałożona. Miyota 9015 i jej wahnik daje jak młocarnia... No, ale to nic niespodziewanego. Czytałem o słabym szczotkowaniu i niestety muszę się z tym w 100% zgodzić bo te powierzchnie zaniżają w sumie jako jedyne moją ocenę tego zegarka (przeszklony dekielek przeżyję :) ). Pomijam już pasek z zestawu, który jest niestety nietrafiony głównie z uwagi zupełnie innego koloru przeszycia względem tarczy. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeszyć się nie zgodzę. Tarcza po prostu w zależności od zastanego światła zmienia barwę a nici nie. Ale są w tej samej tonacji barwowej dobrane. Co do szczotkowań, zgadzam się też nie do końca jestem zadowolony. No Grand Seiko to nie jest ani nawet King Seiko ale też nie ta cena. Pewne rzeczy zrobiłem lepiej niż Seiko ( szkło, mechanizm, dekiel ) a pewne odstają. Ale najważniejsze że wiem w czym problem i jeśli jeszcze jakaś wersja na tej kopercie powstanie to to poprawię. Chińczyk w ogóle spierdolił sprawę bo nasz ostatni projekt techniczny zakładał podcięcie pod paznokieć w kopercie, a oni wyprodukowali koperty według starego rys tech. Po prostu burdel tam zawsze mają. Nie jest to duży problem ale wiadomo...zawsze coś co można by lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, żeby nie było... Pasek to jest sprawa najmniej istotna. Mogę w tej kwestii nawet dopuścić możliwość, że nie mam racji :D Ogólnie za ten zegarek należą Ci się ogromne pochwały, naprawdę. Jakieś mocno znane logo i wołaliby za niego dwa razy tyle. Szacuneczek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ciebie lubię :D Wielkim graczem nie jestem, ale będę srogo rozczarowany jak to nie będzie mega hit :) To przy okazji jeszcze jedno foto:

 

YGBy1Ni.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to robota forumowego kolegi @Fixxxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar. Może się podobać. Gratuluję tego projektu.

Gdyby tak jeszcze ten dekiel trochę podrasować ( patrz Hodinkee i ich Minerva).

No i czy ten mechanizm jest w ogóle wart pokazywania (i to jeszcze przez szafir)?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.