Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Vratka Arctowski na Allegro, podobno stan: jak Nowy, 1999zł, dobrze że kwarc bo by kusiło :)

Też się zdziwiłem :)

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- zachwyciły mnie projekty, a później zdjęcia From and Function, ale nieco załamało odkrycie, że wersja niebieska to... jak by to delikatnie ująć... bardzo mocna inspiracja jednym z zegarków marki Zenith

Hmmmm :unsure:

 

 

 

- uważam, że pierwszy Architekt to najlepszy projekt tarczy VC, a drugi nie ma do niego startu

 

Hmmmmmmm :unsure:

Patek5296G-001BNIB2.jpg

 

Vratislavia_Conceptum_-_Architekt_Front.

 

 

Pamiętaj, że każde dziecko ma jakiegoś ojca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm :unsure:

 

post-101461-0-40411400-1577815327_thumb.jpeg

 

Pamiętaj, że każde dziecko ma jakiegoś ojca.

Szkoda, choć nadal ładny.

 

 

Żeby nie było - nie mam problemu z inspiracjami jako takimi. To się dzieje i w micro, i w dużych brandach. Pisząc o Form&Function i zawodzie, jaki przeżyłem, chodziło mi raczej o to, iż sądziłem z początku, że tarcza to od A do Z polski projekt światowej klasy. Nie zmienia to tego, że nadal czekam na ten zegarek, i nadal nie jestem pewien na który wariant się zdecyduję. ;)

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prawie każdy model VC jest interesujący stylistycznie, ale niestety każdy jest za duży  :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, czy faktura tarczy w Panie Afryce czy RE to był Twój autorski pomysł czy jedna z miliona opcji w katalogu u Chińczyków? Pytam bo chyba przed Afrykanerem nie widziałem takiej, a dzisiaj to mi się rzuciło w oczy:

 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Straton robi tarcze u tego samego dostawcy co ja. Nie istnieje coś takiego jak mityczne katalogi chińczyków....to bajka i to już mocno stara. Wiele micro współpracuje z tymi samymi dostawcami. Ilość dostawców jest skończona. Tarcze do szwajcarskich zegarków różnych marek robią także Ci sami podwykonawcy np firma Metalem.

Taki rzeczy jak struktura tarczy są nie do opatentowania. Jak ktoś gdzieś podejrzy wyśle swojemu dostawcy to ten to skopiuje ( powtórzy wzór ) lepiej lub gorzej oczywiście w zależności od technicznego zaawansowania.

Ja swojemu dostawcy wysłałem jako wzór tarczę limitowanego Grand Seiko :-) . Można także wymyślić własny wzór - wtedy płaci się koszt tzw oprzyrządowania do wykonania tego wzoru lub kosztów specjalnej formy. Są to już spore pieniądze i przy zamiarze produkcji małoseryjnej mocno odbijają się na cenie zegarków. Ja takie koszty kilkanaście razy poniosłem np robiąc dekle do Rocznicowego i Pro-militari. Raczej tej techniki już nie powtórzę bo wyszedłem finansowo na tym bardzo nieciekawie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, po prostu byłem ciekaw czy Ci czasem czegoś nie podpier... Czy sobie nie pożyczyli ;) Z tym chińskim katalogiem to w sumie skrót myślowy. Nie miałem pojęcia jak to się odbywa. Ale weź zobacz jaki złoty i brąz ładniutki :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy oczywiście na swoich stronach mają jakieś tam zegarki ( przez nich zaprojektowane, lub mix kilku znanych modeli ) które teoretycznie możesz wyposażyć w logo i sprzedać jako swoje ale uwierz mi nie chciałbyś ich widzieć na żywo. To jest taka padaka ze aż gałki oczne wypływają. Oni to opierdzielają na swoim wew rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich trochę na ilość to i biznes się pewnie kręci.. Ciekawe kiedy na rynku pojawi się u nich Pan Africa..

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich trochę na ilość to i biznes się pewnie kręci.. Ciekawe kiedy na rynku pojawi się u nich Pan Africa..

 

Za drogi projekt ( szkło )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, czy Vratislavia planuje wypuszczenie na rynek nowego modelu utrzymanego w stylu military/vintage (coś na wzór Pro Militari)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do recenzji chronograf sea gull st19:

 

https://www.google.com/amp/s/kaminskyblog.com/2017/09/12/seagull-st19-chronograph-movement-review-brief-history/amp/

 

Będzie wkrótce w chrono microbrandu z UK, który mnie nie zawiódł. Może się zdecyduję kupic I przetestować (rozmiar to 37mm).

 

Czyżby nie obawiali się sygnalizowanych tu problemów z tym mechanizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hersch czy Twoja wypowiedź nie powinna pojawić sie w temacie poświęconym "Form and Function"? To tam rozgorzał mini flame-war o chrono .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hersch czy Twoja wypowiedź nie powinna pojawić sie w temacie poświęconym "Form and Function"? To tam rozgorzał mini flame-war o chrono .

Masz rację. Faktycznie tam lepiej by pasował.

Ten wpis już na temat:post-90246-0-38372500-1578328935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryneczku jest vis. Spieszcie się Panowie.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za późno zauważyłem :(

Moj lezy i sie kurzy i w lepszym stanie niż ten co poszedł :-) tylko jeszcze nie podjąłem męskiej decyzji, żeby go puścić w obieg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj lezy i sie kurzy i w lepszym stanie niż ten co poszedł :-) tylko jeszcze nie podjąłem męskiej decyzji, żeby go puścić w obieg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakbyś w takim razie podejmował męskie decyzje - pisz PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś w takim razie podejmował męskie decyzje - pisz PW ;)

Oki, zanim pojdzie na bazarek będę Ciebie pytał

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.