Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry mechanizm. W pro Militari trochę mi się spieszy (parę minut na tydzień do przodu) ale porównując z seiko 4r36 miyota wypada słabiej. Wydaje mi się że to podobna półka? Może się mylę. Nie wiem. Nic nie sugeruje. A może ktoś mnie osiweci jaka jest różnica w tych mechanizmach xd chętnie się czegoś dowiem :)

Każdy mechanizm można dobrze ustawić, u mnie zwykły 7S26 robi +5s/d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę minut na tydzień to nie trochę, a tragedia. Mój Royal Europe robi stale +10 s./doba. Sugerowałbym wysłanie na serwis gwarancyjny o ile jeszcze jest, albo wizytę u majstra... Tą Miyotę to chyba bardziej porównuje się do ETY 2824.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanizm. W pro Militari trochę mi się spieszy (parę minut na tydzień do przodu) ale porównując z seiko 4r36 miyota wypada słabiej. Wydaje mi się że to podobna półka? Może się mylę. Nie wiem. Nic nie sugeruje. A może ktoś mnie osiweci jaka jest różnica w tych mechanizmach xd chętnie się czegoś dowiem :)

9015 stoi dużo wyżej rzekomo niż 4R36 od Seiko. Ja mało się znam, ale wiem że ma wyższy beat (28800/h) między innymi. Mam 3 zegarki z 9015 i nie wiem czy to kwestia szczęścia, ale są dokładniejsze niż dwa swiss made (sw-200 i stp 1-11) które posiadam.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mechanizm można dobrze ustawić, u mnie zwykły 7S26 robi +5s/d.

Ja chyba trafiam na nie odpowiednich zegarmistrzów. Co do takich ustawień zawsze słyszę "nie da się", "nie opłaca się"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy się opłaca, zegarmistrz powinien Tobie pozostawić do rozważenia, a on sam ustalić taką stawkę za usługę, żeby mu się opłacało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanizm. W pro Militari trochę mi się spieszy (parę minut na tydzień do przodu) ale porównując z seiko 4r36 miyota wypada słabiej.

...

9015 bliżej do 6R niż 4R.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pójść na łatwiznę i zapytać: posiada ktoś jakieś podręczniki, czy artykuły czy cokolwiek na przyklad w wersji PDF (w języku PL), albo linki gdzie ktoś mądrze gada na temat najbardziej popularnych mechanizmów?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9015 bliżej do 6R niż 4R.

 

W kulturze działania to ja zdecydowanie wolę 9015. Mam zegarki z oboma mechanizmami. Przykładowa zmiana daty w6r to tragrdia. Jeżeli chodzi o precyzję to podobnie.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się spotkałem z porównywaniem 9015 z ETA 2824. Sam posiadam zegarki z jednym i drugim mechanizmem. Jedyne co mogę stwierdzić to to, że ETA wypada nieco lepiej pod kątem odchyłek jak i kultury pracy. Moje Miyoty nieco bardziej spieszą a pracę wachnika bardziej słychać. Natomiast na Miyotę 9015 nie narzekam. Nie mam większych powodów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają ci z Krakowa fantazję :)

No i chyba się sprzedał :) bo nie ma już

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się sprzedał :) bo nie ma już

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Poszedł krakowskim targiem

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że VC coraz częściej kupuje się bardziej dla VC niż z powodu zachwytu nad urodą. Kupując masz poczucie że będziesz miał produkt bez wad. Jeżeli się nie mylę w swoim postrzeganiu tematu to jest to wielki sukces VC.

Sam najprawdopodobniej kupię divera . Nie dlatego że mnie zachwycił ale dlatego że będę miał dobry zegarek.

 

Cos w tym jest, zwlaszcza jak patrze wyplywajace po roku - dwoch - trzech egzemplarze w foliach, nigdy nie noszone.

Sam nigdy bym nie potrafil, kupuje oczami ale rozum przynajnniej upewnia sie, ze jakosc jest bez zarzutu i zakup wart pieniedzy.

QV wydaje sie byc pasjonatem i nie robi czegos, w co nie wierzy - a wtedy zdecydowanie latwiej o sukces komercyjny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest, zwlaszcza jak patrze wyplywajace po roku - dwoch - trzech egzemplarze w foliach, nigdy nie noszone.

Sam nigdy bym nie potrafil, kupuje oczami ale rozum przynajnniej upewnia sie, ze jakosc jest bez zarzutu i zakup wart pieniedzy.

QV wydaje sie byc pasjonatem i nie robi czegos, w co nie wierzy - a wtedy zdecydowanie latwiej o sukces komercyjny :)

Ja też nie kupiłbym zegarka który średnio mi się widzi . Diver jednak mi się podoba ale nie ma tu takich emocji jakie były przy Afryce. Myślałem o kupnie „koszulowego” divera ktorych jest sporo i to równie atrakcyjnych jak VC. Lecz tu mam poczucie większej jakości niż gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co dla mnie czyni te zegarki i marke wyjatkowymi jest niejaki wspoludzial w procesie tworzenia - sa pytania na forum, ankiety, mozna zglaszac swoje pomysly i zmiany. To jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz ? Trochę dystansu się przyda, szczególnie na weekend :-) . Mój post był w tej samej paranoicznej konwencji co Twój odnośnie mitologicznego AR które się rysuje niby od patrzenia. Większość zegarków premium ma podwójny AR i raczej nie po to aby się rysował ( na złość klientom ) ale po to, że to coś daje! tarcza prezentuje się wtedy znacznie lepiej. Owszem zdarzają się jakieś kiepskie powłoki ale i z tymi można sobie poradzić ścierając je np. ściereczkami cape cod. Skoro je zarysowałeś to i nie będzie problemu z całkowitym usunięciem tej powłoki prawda ?

Ja stosuję powłoki premium. Nikomu nic się nie rysuje. Zapytaj posiadaczy naszego Royal Europe.

 

No fajnie byłoby gdyby paru posiadaczy wypowiedziało się jak to wygląda. Ja nie mam ani jednego zegarka z zewnętrznymi powłokami ani nigdy nie miałem. Moje dwa najdroższe zegarki, czyli Glycine Airman oraz Maurice Lacroux Les Classiques mają powłoki wewnętrzne. Nie wiem czy wynika to z tego, że rzadko się to stosuje czy po prostu zawsze tak wybierałem. Natomiast noszę okulary i mam na nich wyższej jakości powłoki - starałem się na tym nie oszczędzać. Mimo przesadnie delikatnego obchodzenia się z nimi "mikrorysy" pojawiły się już po paru tygodniach :(

 

A co do F&F to jego design zdecydowanie najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich zegarków VC. Poza nim podobał mi się jeszcze Pan Africa, ale to już przeszłość :( 

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie byłoby gdyby paru posiadaczy wypowiedziało się jak to wygląda. Ja nie mam ani jednego zegarka z zewnętrznymi powłokami ani nigdy nie miałem. Moje dwa najdroższe zegarki, czyli Glycine Airman oraz Maurice Lacroux Les Classiques mają powłoki wewnętrzne. Nie wiem czy wynika to z tego, że rzadko się to stosuje czy po prostu zawsze tak wybierałem. Natomiast noszę okulary i mam na nich wyższej jakości powłoki - starałem się na tym nie oszczędzać. Mimo przesadnie delikatnego obchodzenia się z nimi "mikrorysy" pojawiły się już po paru tygodniach :(

 

A co do F&F to jego design zdecydowanie najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich zegarków VC. Poza nim podobał mi się jeszcze Pan Africa, ale to już przeszłość :(

 

czyli nie masz a już narzekasz ... eh

Z zegarkiem wszystko jak najbardziej ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podwójny AR w Omedzie Seamaster Planet Ocean Big Size 45mm. Zakładam, że powłoki w Omedze są wysokiej jakości. Muszę przyznać że po kilku latach dość intensywnego użytkowania, na szkle pojawiły się rysy (nie wiem czy to jest dobre określenie, takie jakby mikro wytarcia AR). Tak więc czasem średnio to z tymi powłokami bywa.

No fajnie byłoby gdyby paru posiadaczy wypowiedziało się jak to wygląda. Ja nie mam ani jednego zegarka z zewnętrznymi powłokami ani nigdy nie miałem. Moje dwa najdroższe zegarki, czyli Glycine Airman oraz Maurice Lacroux Les Classiques mają powłoki wewnętrzne. Nie wiem czy wynika to z tego, że rzadko się to stosuje czy po prostu zawsze tak wybierałem. Natomiast noszę okulary i mam na nich wyższej jakości powłoki - starałem się na tym nie oszczędzać. Mimo przesadnie delikatnego obchodzenia się z nimi "mikrorysy" pojawiły się już po paru tygodniach :(

A co do F&F to jego design zdecydowanie najbardziej do mnie przemawia ze wszystkich zegarków VC. Poza nim podobał mi się jeszcze Pan Africa, ale to już przeszłość :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.