Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez sie nosi ostatnio

Jedyny, który mi brakuje. Nie masz jednego za dużo?

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja i tak wolę mojego białego Formmeistera :)

 

... co nie znaczy, że powyższe zdjęcia nie robią na mnie wrażenia...

 

... osobiście też nie spodziewałem się swojego sentymentu do Wz.3 (zakup kompletnie nieplanowany, bo mam też Wz.1) - dobrze się go nosi na codzień i ciekaw jestem jak wyglądać będzie po roku takiej eksploatacji ;)

 

... no i tęsknię za ożywieniem tematu inżynieryjnego jednowskazówkowca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś P-M za Visa? :P

Z tym Pro Militari bym nie szalał. To świetny zegarek. Ze świeczką szukać tak klasycznego field watcha. Dopóki go na własne oczy nie zobaczyłem, nie miałm do niego wielkich uczuć. Jednak gdy już stałem sie jego posiadaczem, zakochałem się. Trzymaj go, VIS zawsze wypłynie. Było ich razem chyba z 500. Więc jest dużo wieksza statystycznie szansa.

 

 

... a ja i tak wolę mojego białego Formmeistera :)

 

... co nie znaczy, że powyższe zdjęcia nie robią na mnie wrażenia...

 

... osobiście też nie spodziewałem się swojego sentymentu do Wz.3 (zakup kompletnie nieplanowany, bo mam też Wz.1) - dobrze się go nosi na codzień i ciekaw jestem jak wyglądać będzie po roku takiej eksploatacji ;)

 

... no i tęsknię za ożywieniem tematu inżynieryjnego jednowskazówkowca!

Mam niebieskiego i czarnego formmeistera. Biały to mój święty Graal.

 

Moja dzisiejsza zabawa z WZ3. Grubszy milanesse od Gekota. Wszedł idealnie. Na tych zdjęciach jeszcze nie widać. Postaram się jutro coś z pleneru wrzucić. Ale zegarek wygląda 7xdrozej. Nawet odcień stali idealnie wskoczył. 254fa5336f72fe5bb4255bf283ca3ee2.jpg9bbb88dceb3f638fde7b8fb87fef5a1c.jpgbb1e60388ea0be13758e2af290dc1bf6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

15f8c7f4949ae293747625c08720024b.jpg

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie z Formmeisterem przeszedłem na bieżąco całą drogę obserwatora procesu projektowania i to czyni go czymś bardziej osobistym ;)

 

A Wz.3 ... trochę zaskakuje mnie stosunkowo niewiele opinii na jego temat, a przecież wciąż to gorący projekt - jeden z najbardziej wyrazistych VC.

Jako ciekawostkę przyznam, że używam go w szkole jako narzędzie nauczyciela - bezel idealnie pomaga w odmierzaniu części 45-minutowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie jakoś nie dziwi mała ilość opinii o Wz.3. 

 

Mam ten zegarek od jakiegoś czasu i nawet gości u mnie często na nadgarstku. Mimo to nie umiałbym wyrazić jednoznacznej opinii o tym modelu. 

Nie jest to moja pierwsza Vratka, nawet nie druga, nie 3 i nie dziesiąta. I tak jak o niemal każdej mógłbym coś powiedzieć, w większości przypadków coś pozytywnego, tak o Wz.3 nie potrafię. Nie nazwałbym tego projektu wyrazistym. Z jednej strony ma fajne kolorki, ciekawy bezel. Do tarczy jakoś ciężko się przyczepić, aczkolwiek niczym nie powala. 

W porównaniu do Wz.1, Wz.3 jest zegarkiem całkowicie odmiennym.

Jedynka ma taki trochę surowy, tool watchowy charakter. Sprawia wrażenie, że to zegarek do tyrania, dobry na podróże, do rąbania drewna, naprawiania starego samochodu, wbijania gwoździ. Na koniec dnia można w nim wyskoczyć na miasto na kebsa i browarka z kolegami a potem odnieść do domu tych co sami już nie mają sił. 

Trójka natomiast jest dużo bardziej wygładzona. Polerowana koperta, ładny kolor tarczy, ten czarny bezel. Nic tylko wsiąść w nim do auta typy GT czy cabrio i pojechać na przejażdżkę, pójść do parku na spacer, do restauracji a na koniec dnia wrócić do domu i odłożyć go na półkę. 

Wz.3 się fajnie nosi, potrafi ucieszyć oko ale czegoś mu brakuje. No i na pewno nie jest jednym z bardziej wyrazistych projektów Vratislavii. Ma swój urok, ale wyrazistości mu akurat trochę brakuje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie jakoś nie dziwi mała ilość opinii o Wz.3.

 

Mam ten zegarek od jakiegoś czasu i nawet gości u mnie często na nadgarstku. Mimo to nie umiałbym wyrazić jednoznacznej opinii o tym modelu.

Nie jest to moja pierwsza Vratka, nawet nie druga, nie 3 i nie dziesiąta. I tak jak o niemal każdej mógłbym coś powiedzieć, w większości przypadków coś pozytywnego, tak o Wz.3 nie potrafię. Nie nazwałbym tego projektu wyrazistym. Z jednej strony ma fajne kolorki, ciekawy bezel. Do tarczy jakoś ciężko się przyczepić, aczkolwiek niczym nie powala.

W porównaniu do Wz.1, Wz.3 jest zegarkiem całkowicie odmiennym.

Jedynka ma taki trochę surowy, tool watchowy charakter. Sprawia wrażenie, że to zegarek do tyrania, dobry na podróże, do rąbania drewna, naprawiania starego samochodu, wbijania gwoździ. Na koniec dnia można w nim wyskoczyć na miasto na kebsa i browarka z kolegami a potem odnieść do domu tych co sami już nie mają sił.

Trójka natomiast jest dużo bardziej wygładzona. Polerowana koperta, ładny kolor tarczy, ten czarny bezel. Nic tylko wsiąść w nim do auta typy GT czy cabrio i pojechać na przejażdżkę, pójść do parku na spacer, do restauracji a na koniec dnia wrócić do domu i odłożyć go na półkę.

Wz.3 się fajnie nosi, potrafi ucieszyć oko ale czegoś mu brakuje. No i na pewno nie jest jednym z bardziej wyrazistych projektów Vratislavii. Ma swój urok, ale wyrazistości mu akurat trochę brakuje ;)

 

No i chyba trafnie go opisałeś. Mam takie same odczucia. Chciałbym nim otwierać browara ale mi szkoda x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziła za mną od czasu tournee prototypu, wtedy nie mogłem się zdecydować, ale teraz zmądrzałem :D

post-63011-0-90974100-1581623004_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Odin" post="2710367"

 

Gratulacje, to piękny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie dotarł już Form and Function w obu wersjach - choć biały wziąłem dla kogoś innego.
 
Wrażenia? Nie powiedziałbym, że to tylko 2 wersję tego samego zegarka. Tarcza bardzo wpływa na odbiór. Ja wybrałem niebieski - na zdjęciach wyglądał dla mnie lepiej, choć szczerze mówiąc gdybym nie planował zakupu architekta widząc te zegarki na żywo miałbym spory problem wybrać wersję dla siebie. Biały na prawdę sporo zyskuje na żywo po założeniu na łapę. Niebieski jest taki, jak się spodziewałem, a nie ukrywam, że sporo po nim oczekiwałem.
 
Przede wszystkim - biały wygląda na znacznie większy w realu. Wiadomo - jaśniejszy, ale też mniej się dzieje na tarczy i jest na niej więcej gładkich powierzchni. Optycznie spokojnie 2-3 mm więcej.
 
Oba czytelne w stopniu wystarczającym (biały bardziej). Chrono to tutaj robi za smaczek - ciężko z niego zrobić sensowny użytek. Ale pasuje do zegarka i bez niego straciłby sporo tego "czegoś". Skala do odczytu prędkości to też raczej ciekawostka. Więcej w tym formy niż funkcji smile.png
 
No i dawno nie miałem tak wygodnej koperty na łapie. Plus za ksztalt uszu.
 
Widziałbym jeszcze LE200, ale z rubinową tarcza o podobnym wykończeniu. Byłoby ciekawie...

1.jpg

Będą jeszcze pojekty na tej kopercie?

85086428_474626719900913_479159213105348
Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jak dawna pisze o red grape ale rubinen / burgundem tez bym nie pogardzil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jak dawna pisze o red grape ale rubinen / burgundem tez bym nie pogardzil :)

 

Ta tylko weź dobierz taki kolor aby podpasił i nie wpadał w dziwne tonacje. To jest horror w warunkach chińskich. Na wzorniku odcień wygląda zupełnie inaczej, na metalu zupełnie inaczej, jak dostane swiatła tarcza ze szlifem to wpadac zaczyna w jeszcze bardziej nieznane rejony. Dobór kolorów odcieni niebieskiego czy takich burgondów jest niesamowicie trudny. Każdy sampel który jest wykonywane bardzo niechętnie przez dostawcę tarcz to 3tygodnie do nawet 1,5 mies czekania bez gwarancji sukcesu a po drugim samplu dostawca Ci mówi wprost albo teraz produkujemy już całe zamówienie albo Pan płać i za prototypy i sp***rzaj :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV nikt nie mowi, ze to latwe - dlatego chcemy zebys ty sie za to wzial tongue.png No kto ma dac rade jesli nie ty? tongue.png

 

Pracuje na co dzien z dostawcami z Chin, w branzy gdzie dobieramy wiele kolorow wiec troche rozumiem o czym piszesz.

Dla mnie jest o tyle latwiej, ze substrat jest bialy i bez faktury - wiem co szlif i gra swiatla moze zrobic z tarcza ...

 

To co, 36 - 38 mm srednicy, w najgorszym razie koperta od F&F, tarcza burgund i masz juz pierwszego klienta smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko weź dobierz taki kolor aby podpasił i nie wpadał w dziwne tonacje. To jest horror w warunkach chińskich. Na wzorniku odcień wygląda zupełnie inaczej, na metalu zupełnie inaczej, jak dostane swiatła tarcza ze szlifem to wpadac zaczyna w jeszcze bardziej nieznane rejony. Dobór kolorów odcieni niebieskiego czy takich burgondów jest niesamowicie trudny. Każdy sampel który jest wykonywane bardzo niechętnie przez dostawcę tarcz to 3tygodnie do nawet 1,5 mies czekania bez gwarancji sukcesu a po drugim samplu dostawca Ci mówi wprost albo teraz produkujemy już całe zamówienie albo Pan płać i za prototypy i sp***rzaj :-)

Ale z drugiej strony. Pomysl - gotowy. Koperta - gotowa. Tarcza - prawie gotowa ("tylko" kolor). Dales rade z niebieskim to dasz rade i z red grape. Red grape imho po prostu tak siedzi do tego projektu, ze az dziwne, ze nie powstal wink.png

 

Ale ile jest z tym faktycznie roboty, ile jestes w stanie tego sprzedac, jak na tym wyjdziesz - to wiesz tylko ty i kazda decyzje uszanuje. Ode mnie tylko tyle, ze jesli powstanie to jeden egzemplarz juz masz sprzedany wink.png

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat, oglądam zdjęcia VC, a potem patrzę na mój nadgarstek 16,8cm... jak tu nie pić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat, oglądam zdjęcia VC, a potem patrzę na mój nadgarstek 16,8cm... jak tu nie pić?!

Czyli taki, jak moj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie pic, jesc biggrin.png  Wtedy nadgarstek urosnie biggrin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja z kolei problem w drugą stronę - 22 cm;);) I prawie wszystko na nadgarstku wygląda jak zegarki dla niemowlaków;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie pic, jesc biggrin.png  Wtedy nadgarstek urosnie biggrin.png

Pić, pić. Alkohol sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. Do tego sowicie solić spożywane potrawy i nam nadgarstek spuchnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pić, pić. Alkohol sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. Do tego sowicie solić spożywane potrawy i nam nadgarstek spuchnie ;)

 

Kurde, robię tak od zawsze aż wątroba wysiada :P , a nadgarstek to mizerne 16cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo żreć to na zegarki braknie :)

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lupus_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.