Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

takie wersje też przeszły przez głowę.

 

Obie fajne. Zieloną bralbym na pewno, nad czarną dumałbym

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne. Czarny może powinien być bardziej w stylu vintage. Cyfry beżowe i czcionka pisana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny ma coś z lotniczych, ale zielony mnie osobiście chyba bardziej się podoba.

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny na pewno.

Tylko dałbym mu trochę więcej pazura. Może wskazówka chrono bardzie charakterystyczna. Grubsza. Jaśniejszy czerwony. Chciałbym taki zegarek ale z jakimś twistem.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV nienawidzę cię  :D

 

Zielony kozak! Ale jako że z zasady nie kupuję dwóch takich samych zegarków to wywal chrono i biorę  :P

 

To co, zieleń i burgund red grape w auto?

 

’QV sluchaaaaaaaj jaaaaaaak cię blaaaagaaaaaa luuuuuud’

 

:D
 

Czarny jak dla mnie gdzieś pomiędzy lotniczym a militarnym i czegoś brakuje... sam nie wiem.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytuliłybym, nie powiem :)

 

Ale inżynier ma być później w tym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jako mechanizm siedzi w visie??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wersje też przeszły przez głowę.

 

 

Dla mnie czarny. Jakkolwiek nie jestem przekonany do kopert pokrytych powłoką, tak dla tego modelu zrobię wyjątek. 

Osobiście pokombinowałbym coś ze wskazówkami. 

Edytowane przez Marcin Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jako mechanizm siedzi w visie??

NH


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No weź, żartujesz chyba z tymi dwoma?

Dla mnie nie pasują wgl do kolekcji VC

Każdy pisze super ekstra, ciekawe ilu by kupiło xD

Zielony po modyfikacjach liczników No form & No function

A w czarnym zamiast VC pasowało by logo timex bardziej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób, tyle opinii. Mnie się czarny kojarzy z Christopherem Wardem. Zielony jest super, ale bez daty, w wersji z poprzedniego zdjęcia. Hitem natomiast byłby dla mnie biały F&F bez chrono, z normalnym sekundnikiem (lubię, jak zegarek żyje, mała sekunda zdecydowanie nie dla mnie ;) ), z cyframi na godzinie 12 i 6 (a może i na każdym znaczniku godzinowym), w wersji z naciągiem ręcznym, nieco cieńszy od obecnego F&F.

 

Wracając do rzeczywistości. Wyciągnąłem z pudełeczka nowo zakupionego F&F (dziś na nadgarstku gościł G-Shock z racji "dnia na roboczo"). Po raz kolejny nie mogę się nadziwić, jaki to piękny zegarek. Tarcza, szkło z fantastycznym AR, czytelność. Majstersztyk jednym zdaniem. Pełne Form i zarazem Function.

 

 

49553866593_ea5715a374_c.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No weź, żartujesz chyba z tymi dwoma?

Dla mnie nie pasują wgl do kolekcji VC

Każdy pisze super ekstra, ciekawe ilu by kupiło xD

Zielony po modyfikacjach liczników No form & No function

A w czarnym zamiast VC pasowało by logo timex bardziej xD

 

ZIelony/niebieski InMyHoleOpinion od początku był dużo bardziej function niż form. Akurat zielonego bym bronił. Bardziej mi podchodzi niż niebieski. 

I co ciekawe, w niebieskim za chiny ludowe nie chciałbym mieć daty, a tu - czemu nie. O ile biały jest bardziej form, tutaj już bym się linią starego Formmesitera nie przejmował. 

Czarny, bardziej przypomina mi Alpinę i serię Startimer Pilot. Lekka modyfikacja i mogłoby pyknąć. Uważam, że trochę charakteru w zegarku mogłoby się spodobać. Z tego co widzę to sporo osób szuka właśnie chrono od VC w odważnych kolorach. TUDOR, wersja żółta, zielona, brązowa. Tego ludzie szukają. Ile można tłuc te wszystkie grzeczne EDC. Dlatego ja bym go jeszcze trochę podkręcił i nie bałbym się o sprzedaż.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wykonaj białego na kopercie z F+F, bez chrono, na 9015 najlepiej, z dokładnie takimi samymi indexami i wskazówkami i będzie miód malina i orzeszki. Niech się nazywa Forma albo Master Form, albo cokolwiek co sobie wymyślisz, tylko go zrób.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle muszę tłumaczyć, że kopertę projektuje się pod konkretny mechanizm i nie ma możliwość włożenia sobie czegoś tam innego. Nowy mechanizm = zupełnie nowa koperta, inne wskazówki - wszystko tak naprawdę zmienia wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okienko daty, w zielonym, to to czego brakowało mi na dole tej tarczy, wygląda świetnie.

 

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle muszę tłumaczyć, że kopertę projektuje się pod konkretny mechanizm i nie ma możliwość włożenia sobie czegoś tam innego. Nowy mechanizm = zupełnie nowa koperta, inne wskazówki - wszystko tak naprawdę zmienia wymiary.

Koperta: Formmeister I.

Mechanizm: Formmeister I.

Wskazówki: Formmeister I.

Tarcza: Formmeister I.

Koronka: Formmeister I.

 

Do tego modyfikacja koperty pod pasek 20/22mm - u mnie jest 21, co ogranicza wybór pasków.

 

Projekt kompletny. Tylko klepać kolejne wersje i nie kombinować. Koła nie wymyśla się na nowo ;)

Mam dwa - niebieskiego i szarego. Czekam na kolejne wariacje kolorystyczne. I ustawiam się w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle muszę tłumaczyć, że kopertę projektuje się pod konkretny mechanizm i nie ma możliwość włożenia sobie czegoś tam innego. Nowy mechanizm = zupełnie nowa koperta, inne wskazówki - wszystko tak naprawdę zmienia wymiary.

Koperta od F&F aż prosi się by ją przeprojektować pod Miyotę 90xx/91xx. Już o Sellicie SW200 nie wspomnę bo byłoby za dobrze, za drogo  :P

Do koperty od Pan-Africi zmieściłeś mechanizm automatyczny Miyoty więc myślę, że i w tym wypadku nie powinno być większego problemu. 

Swoją drogą przykład chronografów od pierwszej limitki do S.13R pokazują, że wskazówki raczej nie są jakimś szczególnym wyzwaniem  ;) . Z drugiej strony koledzy już pisali, że przecież Formmaistery były już na mechanizmach automatycznych Miyoty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.