Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie wniosek żeby już sobie odpuścić te cyfrowe zabawki i skupić się na mechanice - mimo że z zawodu jestem informatykiem :)

F&F z automatem w środku zyskałby duszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta: Formmeister I.

Mechanizm: Formmeister I.

Wskazówki: Formmeister I.

Tarcza: Formmeister I.

Koronka: Formmeister I.

 

Do tego modyfikacja koperty pod pasek 20/22mm - u mnie jest 21, co ogranicza wybór pasków.

 

Projekt kompletny. Tylko klepać kolejne wersje i nie kombinować. Koła nie wymyśla się na nowo ;)

Mam dwa - niebieskiego i szarego. Czekam na kolejne wariacje kolorystyczne. I ustawiam się w kolejce.

 

Formmeister I to temat zamknięty. Nie wejdę już drugi raz w ten mechanizm. No chyba, że podpiszecie cyrograf, że sami sobie będziecie go serwisować :-) . Po prostu jest upierdliwy i czasochłonny w serwisowaniu. Co do samej koperty Formmeistera to po pewnych modyfikacjach mogłaby tam wylądować 9015, jednocześnie koperta mogłaby zostać o milimetr pocieniona co też wpłynęłoby pozytywnie. Ale to przyszłość, ja muszę spieniężyć to co mam bo jest krucho z finansami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony z data dla mnie nawet lepiej niz bez, przywrocil rownowage tarczy - bialy i niebieski sa sliczne ale gora tarczy jest pelna (logo, '12' w bialym, itp.) a dol troche pusty.

 

Z porownania kopert Formmeistera i F&F wychodzilo, ze sa podobne, zreszta koperta Formmeistera jest bardzo ladna i zaprojektowana pod mechanika.

Moze by na jej bazie zrobic cos ale z wklesla luneta a la F&F, z innymi kolorami i potencjalnie efektami (inne szczotkowanie, gradient, itp.) oraz na Miyocie?

Z szerokiego odzewu winika, ze rynek jest a z racji uzycia czesci komponentow, ktore sa juz dostepne koszt stworzenia powinien byc mniejszy - choc tu QV wie najlepiej co mozna a czego nie.

 

@Clusca zgadzam sie, jest taki model Krzysia, do ktorego ten czarny podobny jest, wiem o ktorym mowisz.

 

EDIT: QV odpisales przede mna, pozostaje tylko czekac i trzymac kciuki za sprzedaz obecnego asortymentu :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samej koperty Formmeistera to po pewnych modyfikacjach mogłaby tam wylądować 9015, jednocześnie koperta mogłaby zostać o milimetr pocieniona co też wpłynęłoby pozytywnie. Ale to przyszłość, ja muszę spieniężyć to co mam bo jest krucho z finansami.

Marcin, chyba sobie nie zdajesz sprawy ile nadziei wlałeś w moje serce teraz.

9015 w cieńszej wersji koperty FM brzmi jak piękne marzenie.

Mówię poważnie.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony z datą bardzo fajnie wygląda. Mam oba, więc trzeci również znalazłby się w kolekcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słuchajcie, mam takie pytanie- uwagę do dyskusji, która się tu rozwinęła. Nie sądzicie, że wypuszczanie kolejnych, ulepszonych wersji Formmeistera czy teraz F&F równoznaczne będzie z umniejszeniem wartości, także sentymentalnej, pierwowzorów? Zdecydowałem się na zakup F&F, zgadzając się na mechanizm kwarcowy- ale wolałbym poczekać i kupić automat podobny lub formmeistera z lepszym, tj. na przykład cichszym mechanizmem. Co Wy sądzicie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EnE - Zobacz jak wygląda sytuacja z pierwszym chrono od Vratislavii. Pod względem wykonania Pierwszą serię od ostatnich (a było tego sporo) dzieli duża różnica. Mimo to nie zauważyłem by ceny tej pierwszej na rynku wtórnym poszybowały drastycznie w dół. Generalnie jakoś nie chcą się zmienić. 

Na grupach zegarkowych też jakoś częściej widać pierwszą serię niż ostatnie. 

Dlatego też myślę, że nie ma co się niepotrzebnie ograniczać. Zwłaszcza, że dzisiejszy F&F wygląda na droższego niż jest w rzeczywistości. Kolejne serie mogą co najwyżej podbudować jego pozycję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kontynuacja oryginalnie zalozonej limitacji bylaby nie w porzadku, ale jesli mowimy o zegarkach bazowanych (ale jednak innych) sprawa, przynajmniej dla mnie, wyglada inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacji limitacji raczej chyba nikt nie bierze pod uwagę- takie działania są raczej jednoznacznie negatywne. W piszę raczej nie w kwestii ceny a poczucia "unikatowości" projektu/produktu finalnego. I nie krytykuję jednoznacznie- tak się tylko zastanawiam. Ja swojego formmeistera szukałem dość długo. Zastanawiam się gdzie jest balans pomiędzy prawami właściciela projektu a kolekcjonerskimi aspiracjami odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kontynuacja oryginalnie zalozonej limitacji bylaby nie w porzadku, ale jesli mowimy o zegarkach bazowanych (ale jednak innych) sprawa, przynajmniej dla mnie, wyglada inaczej.

Nikt tutaj raczej nie mówi o zrobieniu FM re-issue. Chodzi o wykorzystanie jego zmodyfikowanej koperty i kilku elementów. To jest wynik tzw. research & development.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj raczej nie mówi o zrobieniu FM re-issue. Chodzi o wykorzystanie jego zmodyfikowanej koperty i kilku elementów. To jest wynik tzw. research & development.

 

Absolutnie sie zgadzamy. Biorac pod uwage koszt opracowania koperty kazdy mikrobrand (a i nie tylko mikrobrand) wykorzystuje jeden model do kilku projektow.

Zreszta jakos nie widze narzekania, ze ta sama koperta jest baza dla Pan Africa, Royal Europe, Architekta, etc. - kazdy z tych zegarkow jest na swoj sposob inny.

 

 

Kontynuacji limitacji raczej chyba nikt nie bierze pod uwagę- takie działania są raczej jednoznacznie negatywne. W piszę raczej nie w kwestii ceny a poczucia "unikatowości" projektu/produktu finalnego. I nie krytykuję jednoznacznie- tak się tylko zastanawiam. Ja swojego formmeistera szukałem dość długo. Zastanawiam się gdzie jest balans pomiędzy prawami właściciela projektu a kolekcjonerskimi aspiracjami odbiorców.

 

Jest numer limitacji na kopercie i TAKIEGO samego zegarka, poza osobami posiadajacymi okreslona liczbe egzemplarzy, nie bedzie mial nikt inny.

Nie rozumiem kwestii praw wlasiciela projektu - tym jest QV i VC i jesli decyduja sie wypuscic cos nowego to raczej nikt z nas nie ma nic do gadania.

Kazdy z wypowiadajacych sie w tym temacie lubi i chce uczestniczyc w procesie tworzenia nowego modelu by moc kupic i posiadac niejako po czesci 'swoj' zegarek.

Jako ze VC robi fajne zegarki to ludzie sie tym jak to sie ladnie mowi 'jaraja' i kazdy podrzuca co by widzial lub chcial miec.

 

Dla mnie twoje stwierdzenie brzmi troche jak prosbe wlascicieli aut sedan zeby zaprzestac produkcji kombi bo psuje to rynek kolekcjonerski :)

Zreszta co dokladnie oznaczaja aspiracje kolekcjonerskie? Ja bym chcial model na kopercie F1 / F&F  w automacie z kolorowa tarcza bo mi sie to podoba, nie dlatego ze chce miec kazdy zegarek VC.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała dyskusja sprowadza się do F&F w automacie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała dyskusja sprowadza się do F&F w automacie :)

Od samego początku. Bez chrono w automacie (najlepiej 9015)

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej (str. 162, #3224) był też pomysł na dwa nowe VISy :), nie zapominajmy o nich... :)

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Powoli mnie przekonujecie. Poza tym tak się tylko zastanawiałem, no i może też obawiałem o możliwości budżetu, jeśli zaczniecie tworzyć kolejne udane projekty. Jasne, ze koperta czy inne podzespoły są/ muszą być wykorzystywane wielokrotnie. No i w sumie jeżeli uznać że F&F jest kontynuacją myśli F1, to oby takich kontynuacji jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmeister I to temat zamknięty. Nie wejdę już drugi raz w ten mechanizm. No chyba, że podpiszecie cyrograf, że sami sobie będziecie go serwisować :-) . Po prostu jest upierdliwy i czasochłonny w serwisowaniu. Co do samej koperty Formmeistera to po pewnych modyfikacjach mogłaby tam wylądować 9015, jednocześnie koperta mogłaby zostać o milimetr pocieniona co też wpłynęłoby pozytywnie. Ale to przyszłość, ja muszę spieniężyć to co mam bo jest krucho z finansami.

Formmeister AD 2020:

 

Mechanizm 9015.

Biała porcelana na tarczy.

Wskazówki barwione termicznie.

 

Gdzie wysyłać przedpłatę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mnie kupiles. Byl taki projekt na kickstarterze - de Jong, z ciut mniej interesujaca koperta (choc nadal ciekawa, ciut za beczkowata) i z Sellita SW260 w wersji niestety tylko standard:

 

81079946_2555736307878557_62045404648177

 

79493119_2537844163001105_44006932503404

 

Cos w tym guscie w wykonaniu VC i ja jestem sprzedany.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mnie kupiles. Byl taki projekt na kickstarterze - de Jong, z ciut mniej interesujaca koperta (choc nadal ciekawa, ciut za beczkowata) i z Sellita SW260 w wersji niestety tylko standard:

 

 

 

Cos w tym guscie w wykonaniu VC i ja jestem sprzedany.

 

Mam nadzieje że nic podobnego nie wyjdzie ze znakiem VC. Tragiczny jest ten zegarek. Jakiś pseudowintydż, bez stylu z goownianym krokodylem na pasku jeszcze.

Uważam jest przepaść między tym a jakimkolwiek projektem VC.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pokazuje dla kombinacji białej porcelanowej tarczy i niebieskich wskazówek bo o takiej kombinacji była mowa.

Co do samego zegarka chyba nie ty jeden miałeś takie zdanie bo projekt poległ na Kickstarterze :)

 

PS. Pomysł nie był zły, dla mnie zabrakło spójności i historii stojącej za całością.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie byłbym taki krytyczny wobec tego zegarka. Koperta nie moje klimaty, taki troszkę krabik ale spójna ze wskazówkami i ich obłością. Koronka słaba - generyczna, powinna być jakaś cebulka aby było konsekwentnie. Ale ogólnie nie ma co hejtować :-) Porcelanowe tarcze to trudny temat, łatwo pękają także w razie uderzenia zegarkiem no i trudno na ich powierzchni wykonywać nadruki. Mam wrażenie, że przy tej wizualizacji lub zdjęciu ktoś mocno wspomagał się fotoshopem. Nawet tarcze porcelanowe w bardzo drogich zegarkach nie wychodzą tak dobrze.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleki od hejtowania jestem. Po prostu ten zegarek mi się bardzo nie podoba. Też nie upierał bym się na porcelanową tarcze. Tak jak napisałeś Marcin, to jest rzecz trudna, pewnie droga i jej wartość utylitarna jest wątpliwa przy aktywnym trybie życia. Tarcza biała lub srebrna - tak, wskazówki barwione termicznie - duże tak.

Natomiast ogólny dyzajn niech pozostanie taki do jakiego nas VC przyzwyczaiło. Prosty, czytelny ponadczasowy. Wszystko w temacie.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia były bankowo ‚podkręcane’ bo to z kampanii na KS wiec muszą przykuć uwagę.

Co można zarzucić to można ale tarcza jest prosta i czytelna, gość rzucił się na głęboka wodę i pierwszy projekt robił z porcelana. Najsłabsza jest koperta, widziałem zdjęcie z profilu (gdzieś raptem jedno było) i było dla mnie kiepsko, tym niemniej doceniam chęci i wkład pracy jako zegarkowa świr. To ma być hobby i pasja, która łączy a nie dzieli wiec staram się być powściągliwy w ocenach bo raz, że gusta są kompletnie różne a dwa sam nie zaprojektowałem i nie zmontowałem żadnego zegarka wiec nie czuje się uprawniony do krytyki :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelanowe tarcze to trudny temat, łatwo pękają także w razie uderzenia zegarkiem no i trudno na ich powierzchni wykonywać nadruki.

 

Myślę, że warto spróbować. Forma i prostota jest świetna, a jakość materiałów dopełni całość. Nie musi być to długa seria. Niech powstanie coś dla pasjonatów. Może być lepsza tarcza, lepszy mechanizm etc. nawet kosztem zdecydowanie wyższej ceny. Nie widzę w tym problemu. Może powstać wersja w kolorze i cenie podstawowej do zasadniczej sprzedaży, a na bazie tej samej koperty wersja z bogatszym wnętrzem. Krótka seria, żeby nie inwestować w ciemno. Może nawet na zasadzie zebrania $ od zainteresowanych na przedpłatach - ile osób zadeklaruje chęć, tyle tych tarcz się wyprodukuje. Zapłacę i zaczekam ile trzeba. Wiem, że warto.

 

Nie wiem jak u Was, ale u mnie Formmeister ma funkcje garniturowo-koszulowe. Urazy mechaniczne mu nie grożą.

 

WIELKĄ zaletą Formmeistera I jest brak niepotrzebnych nadruków, w tym podziałki minutowej. Indeksy nakładane załatwiają sprawę. Jak porównam czytelność niebieskiego Formmeistera i niebieskiego F&F to jest przepaść. Lubię oba, ale do Formmeisterów mam wyjątkową słabość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.