Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Było chwilę ogłoszenie na forum... ale spadło... Kolega chciał kilka zegarków sprzedać w pakiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kombinowany, skoro to producent wymienił uszkodzone elementy?

Nic lepszego po takich "przejściach" nie mogło go spotkać.

Sprzedającemu należy się pochwała, za to, że nie zataił tego faktu.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja jest moja, gdyby ktoś chciał jakieś szczegóły może pisać.

Przy okazji jeszcze raz dziękuję Marcinowi, że wygrzebał skądś tę nową tarczę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi chodzić do pracy ;)

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Lupus_01 jesteś za akcją #wspierajmedyka ? może odsprzedasz :) ładnie będzie mi się komponował z kombinezonem ochronnym.....

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja jest moja, gdyby ktoś chciał jakieś szczegóły może pisać.

Przy okazji jeszcze raz dziękuję Marcinowi, że wygrzebał skądś tę nową tarczę  :)

Brawo Ty i brawo Marcin :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - biały FormMeister ma sąsiada/towarzysza...

 

Powodów jest wiele - fakt jest jeden - biały F&F zaskoczył mnie z kilku względów, mimo uprzedniego opatrzenia i obczytania wielomiesięcznego. Podoba mi się.

 

Marcinie - dziękuję.

 

a2abbae389dab783med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi! :-)

 

Tymczasem zdecydowałem o kształcie Architekta 2. Co prawda ankieta na fb wskazała, że 60% osób chciałoby niebieską wskazówkę zamiast niebieskiego napisu ale coś mi mówi, że trochę może się to wszystko gryźć. Wskazówki wszystkie planujemy szczotkowane surowe podobnie jak indeksy więc będą bardzo dobrze czytelne na tle białej tarczy ze strukturą. Jest to zupełnie inna optyka niż przy polerowanych wskazówkach. Wszystko to niuanse których nie da się oddać na takich płaskich grafikach. Zdecydowałem aby tylko napis był niebieski i nawiązanie do tego w postaci przeszycia na pasku. Koszty koszty koszty....paski są z obecnej serii Architekta i muszą zostać.

I tak zapłacimy krocie za nowe wskazówki tylko do 100szt zegarków. Dodatkowo szarpnie za kieszeń sprowadzona ze szwajcarii Super-Luminova w kolorze jasnego trytu. Dokładając do tego wszystkiego kurs dolara najwyższy od kilku lat....trzeba szukać oszczędności przynajmniej na pasku.

 

Ostatecznie to będzie jakoś tak wyglądało. Oczywiście na żywo powinno być po stokroć lepiej. Nie będę robił dla tej wersji profesjonalnego rendera bo to znowu kolejne koszty i czas. Musicie uruchomić wyobraźnię.

 

high-quality.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE dla niebieskiego na wskazówce - dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE dla niebieskiego na wskazówce - dla mnie. :)

Zdecydowane TAK dla niebieskiego na wskazówce - dla mnie. :)

 

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być niebieski to albo cała wskazówka albo wcale, kawałek wyglada dziwnie. Trochę taki kompromis pomiędzy tymi, którzy chcą niebieski i tymi, którzy go nie chcą - a kompromisy z reguły nie zostawiają nikogo w pełni zadowolonym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała sekundowa w jednolitym kolorze będzie wyglądać znacznie lepiej. Jak do mnie cała Srebrna byłaby najlepsza chyba że chodzi o lepsza czytelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Marcinie,

 

wiem, że wszyscy mają parcie na lumę, ale w w tym konkretnym przypadku rozważcie proszę CZY TO MA SENS.

Luma, która nie świeci (albo świeci symbolicznie) to zbędne koszty i duży minus dla designu. Zegarek aspiruje do garniturowego EDC. Mam dwie kostki od VC (Avangarde Moderne) i luma bardziej im szkodzi niż pomaga. Tutaj efekt końcowy może być podobny. Formmeistery (mam trzy: niebieski, szary i biały :) )  nie byłyby tak genialne, gdyby miały lumę.

 

Dodatkowo beżowa luma na białej strukturze PA/RE?

Wiem jaki był pierwowzór (JLC), ale czy nie można tego zrobić inaczej i zagrać wykończeniem stalowych wskazówek?

Osobiście gustowałbym w lepszej jakości wskazówkach np. częściowo polerowanych i szczotkowanych. Nie chodzi o kopię GS, ale o ten właśnie kierunek. Do tego niebieska barwiona termicznie sekunda i będzie pięknie.

 

Mam kilka VC. Ten projekt naprawdę ma potencjał - i widziałbym go w kolekcji - ale po mojemu można go naprawdę fajnie dopracować kilkoma małymi zmianami.

 

P.S. Mniej czasami znaczy więcej. Popatrzcie na garniturowe Omegi vintage. Uwielbiam...

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buszujący_w_Ciecierzycy

Pierwsza wersja bardziej spójna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

 

wiem, że wszyscy mają parcie na lumę, ale w w tym konkretnym przypadku rozważcie proszę CZY TO MA SENS.

Luma, która nie świeci (albo świeci symbolicznie) to zbędne koszty i duży minus dla designu. Zegarek aspiruje do garniturowego EDC. Mam dwie kostki od VC (Avangarde Moderne) i luma bardziej im szkodzi niż pomaga. Tutaj efekt końcowy może być podobny. Formmeistery (mam trzy: niebieski, szary i biały :) ) nie byłyby tak genialne, gdyby miały lumę.

 

Dodatkowo beżowa luma na białej strukturze PA/RE?

Wiem jaki był pierwowzór (JLC), ale czy nie można tego zrobić inaczej i zagrać wykończeniem stalowych wskazówek?

Osobiście gustowałbym w lepszej jakości wskazówkach np. częściowo polerowanych i szczotkowanych. Nie chodzi o kopię GS, ale o ten właśnie kierunek. Do tego niebieska barwiona termicznie sekunda i będzie pięknie.

 

Mam kilka VC. Ten projekt naprawdę ma potencjał - i widziałbym go w kolekcji - ale po mojemu można go naprawdę fajnie dopracować kilkoma małymi zmianami.

 

P.S. Mniej czasami znaczy więcej. Popatrzcie na garniturowe Omegi vintage. Uwielbiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prócz aspektów wizualnych obracam się także wokół ekonomii. Luma będzie najlepsza jaka istnieje. Super-Luminova szwajcarska w kolorze light old radium- drogo ale cóż. Mamy paski z granatowym przeszyciem które musimy użyć stąd granatowy akcent na zegarku.  Ale jest jeszcze opcja zafarbowania przeszycia w tych paskach. Muszę zrobić test. Jak dla mnie najlepiej byłoby tak:

 

high-quality5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale fakt, że zostało Ci trochę pasków z niebieskim przeszyciem nie powinien absolutnie mieć wpływu na obecności niebieskiego akcentu na tarczy, która MZ w takim zegarku powinna raczej pozostawać neutralna. Pasek to pierwsza rzecz, którą wielu nabywców zdejmuje zaraz po wyjęciu zegarka pudełka. I co wtedy? Ktoś założy sobie brązową, szarą, czy jakiegokolwiek innego koloru skórkę, niebieski akcent pozostanie nietknięty, a jego obecność według mnie jest mocno dyskusyjna. Dlatego uważam, że ostatnia wersja, z czarnym, bądź antracytowym napisem ARCHITEKT jest najlepsza. To oczywiście moje subiektywne zdanie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beżowa luma pięknie gra z czarną tarczą. Tam jest mistrzostwo świata. Fajna nutka klimatu vintage. Tutaj mi to nie pasuje.

 

Co do pasków - nie używam żadnego oryginalnego od VC. Bardziej prędzej niż później, ale zawsze wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek bez niebieskiego  - jeszcze lepiej. Byłoby super jakby na tej wersji ostatecznie stanęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prócz aspektów wizualnych obracam się także wokół ekonomii. Luma będzie najlepsza jaka istnieje. Super-Luminova szwajcarska w kolorze light old radium- drogo ale cóż. Mamy paski z granatowym przeszyciem które musimy użyć stąd granatowy akcent na zegarku. Ale jest jeszcze opcja zafarbowania przeszycia w tych paskach. Muszę zrobić test. Jak dla mnie najlepiej byłoby tak:

 

Najlepsza wersja z dotychczas pokazanych.

Bez niebieskiego jest super.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.