Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wznowienie zabije limitację, może reedycja lub następca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może QV zrobił by plebiscyt na zegarki które chcieli byśmy żeby były wypuszczone w reedycji ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może QV zrobił by plebiscyt na zegarki które chcieli byśmy żeby były wypuszczone w reedycji ??? ;)

 

Nie.

Limitacja to limitacja. Powstaje 150 sztuk albo czasami nie i koniec. Inaczej nie ma to sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Limitacja to limitacja. Powstaje 150 sztuk albo czasami nie i koniec. Inaczej nie ma to sensu.

Tak samo to widzę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w stylu VIS-a?

Ma takie branie na rynku wtórnym.

Sam bym był zainteresowany i podejrzewam

że wielu innych też.

W obecnej chwili brakuje w ofercie Vratislavi tej klasy zegarka.

Edytowane przez wz71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby VISa nowego nie było. :P

 

20200411-173201.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o Vis-a , tylko coś w podobnym militarnym stylu.

Skoro powstaje architekt 2 i wiele innych podobnych projektów

w stylu chrono to czemu nie?

Edytowane przez wz71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka i luneta z brązu . Nazwa Rudy 102 i mamy nową limitację . Wszystkie Vratki były i są limitowane. Zmiana np. koloru tarczy daje nowy model . I tak samo może być z kopertą od Visa .

Kiedyś mi to przeszkadzało ale wyjaśnienie QV do mnie trafiło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam mam VIS-a i chętnie zobaczyłbym coś w podobnych klimatach. Ten zegarek bardzo się podobał, zebrał sporo dobrych opinii również za granicą. Jest zapotrzebowanie, może zrobić coś nawiązującego do innej polskiej broni. Przecież szlak został przetarty, wiadomo co się w nim podobało, a co spotkało się z krytyką. 

 

Kiedyś już pisałem, że mamy w historii UR-a, jeden z najlepszych karabinów przeciwpancernych, też wz.35 Marzenie każdego kolekcjonera i poszukiwacza, więc może i zegarek stałby się takim marzeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno skojarzenie z Wrocławiem (Breslau), takie trochę z innej beczki - to Eberhard Mock. I zegarek stylizowany na dwudziestolecie międzywojenne.

Acz tu pewnie kwestia zgody autora w grę wchodzi

Edytowane przez Nocny duch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu proponowałem QV taki zegarek. Smaczkiem mogłaby być tarcza zaprojektowana przez M. Krajewskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zegarek stylizowany na dwudziestolecie międzywojenne.

Genialny pomysł!!!

 

Bardzo proszę o taki zegarek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mały i wygląda jak damski, chyba, że to pasówka ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, no to ja wiem jak wyglądał w rzeczywistości taki zegarek, chodzi mi o to, co autorzy mieli na myśli. Wiesz, można zrobić stylizację zegarków z tamtej epoki w większym wymiarze tylko pytanie, o jaki styl chodzi. Czy coś z czarno-białą tarczą i prostymi cyframi, jak Omega, Longines itp. czy raczej coś wydumanego jak zegarki amerykańskie, strojne kostki ze zdobieniami kopert. Może od razu pójść w kierunku wojskowych z czerwoną dwunastką i katedralnymi wskazówkami... 

 

Pytam dlatego, że jakoś sceptycznie nastawiony jestem do tworzenia zegarków w stylu retro. Podobnie, jak do robienia zegarków udających wojskowe. Jak wojskowy to wojak splamiony krwią, a jak nawiązujący do militariów, to właśnie jak VIS, nie udający niczego. Za to cenię ten zegarek i jego autora, że niczego nie udawał. 


Dlatego pytam o to co autor miał na myśli. Jeśli tylko nawiązanie do stylistyki ArtDeco, jakieś prostokątne, wielowarstwowe kształty koperty, coś klimatycznie podobnego na tarczy, ale odcinające się od naśladownictwa, to jestem na tak. ArtDeco nie umarło i to świetny czas na to by się nim inspirować.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli no takie coś

Nie wiem na ile to zegarek z nadgarstka Mocka ale...

7624f8eb8a36c0139d890777e18097e4.jpg

 

Albo coś w tym stylu, to już bardziej wg mnie pasujące:

df9b3adaa34620a368264388fd79b521.jpg

Choć jeszcze pewnie bardziej jasna tarcza:

aafd708cf1fac451ed060bcf9973d05e.jpg

Edytowane przez Nocny duch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile takich zegarków jest na rynku? Zobacz chociażby tak nielubiany tu na forum Zeppelin czy jak to się pisze... czy Eberchard, drogi to lubiany ;) Nie, myślę, że QuadrifoglioVerde się to nie spodoba. Zbyt oklepane. Ale koncepcja czegoś leciutko nawiązującego do tamtej epoki, inspirowanego nowoczesnością, prostotą, funkcjonalnością tak, to może się przyjąć i spodobać.

 

[EDIT] Sorry, dorzuciłeś nowe zdjęcia jak ja pisałem, więc odniosłem się tylko do pierwszego.

 

[EDIT2] Zdjęcia Omegi pokazują jedno, co ma urok w tamtych czasach, czyli fancy lugs. Tak, bardzo przydałby się na rynku zegarek z powrotem do tej tradycji. Zaniedbana przez współczesnych projektantów i producentów możliwość nadania zegarkowi czegoś wyjątkowego i pięknego. Jakby wszyscy zapomnieli, że nie samą tarczą człowiek żyje. Chciałbym, żeby ktoś sobie przypomniał, że było kiedyś coś takiego jak bow tie lugs. Wprawdzie to chyba ciut później, ale co tam...

 

[EDIT3] Longines nie. Gerlach zrobił coś bardzo podobnego, nie idźmy tą drogą. Z resztą skasztanił niezły potencjał paskudnymi wskazówkami i brzydkimi cyframi. Nie, w tamtych czasach nawet świeżo upieczony projektant parchaty na jedno oko i z tępym ołówkiem nie zrobiłby takiego szkaradziejstwa. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie Omegi ze zdjęć powyżej - absolutnie genialne.

Uwielbiam takie zegarki.

 

Taki zegarek w rozmiarze max 38mm, wypukłym szafirem i trzema wskazówkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi mi o Vis-a , tylko coś w podobnym militarnym stylu.

Skoro powstaje architekt 2 i wiele innych podobnych projektów

w stylu chrono to czemu nie?

Widzę że odbiegamy od tematu.

Moim zdaniem zegarki powyżej nie mają nic wspólnego

z prostotą i surowym klimatem VIS-a.

Prosił bym QV o odniesienie się do tematu.

Edytowane przez wz71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek w rozmiarze max 38mm, wypukłym szafirem i trzema wskazówkami...

 

Znowu nie rozumiem... 3 wskazówkami? Czyli jak? Godzinowa, minutowa i sekundnik na jednej osi? 

Widzę że odbiegamy od tematu.

Moim zdaniem zegarki powyżej nie mają nic wspólnego

z prostotą i surowym klimatem VIS-a.

No nie do końca... jakby tak wziąć ruchome uszy a'la ogniwo łańcucha rowerowego (nie wiem, czy mnie rozumiesz), dołożyć do tego dość prosto ciosaną kopertę w jakimś czernionym gunmetalu, tarczę celownik i zgodnie ze wcześniejszymi gdzieś tu głosami, lunetę w brązie i koronkę w kształcie stopki naboju od Ura, to mogłoby to mieć swój styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro pobiera ok 10% prowizji od zegarków dlatego tam cena zawsze będzie najwyższa. Traktuję tych zdzierców tylko jak słup ogłoszeniowy ale zdarza się, że i tak ktoś kliknie.

Jakby była opcja raty0% to chętnych było by może więcej.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby była opcja raty0% to chętnych było by może więcej.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.