Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co mają nie będą chcieli reedycji, a ci co nie mają będą chcieli.

 

 

Od niedawna mam i... chcę mieć następnego, innego, bardzo różnego od poprzednika ale opartego na tej bazie. Zwłaszcza w kryzysie, jeśli nadejdzie, pomysł wskrzeszenia czegoś co się podobało, może być panaceum na biedę. Jasna tarcza, brąz, zmienione wskazówki i koronka, wszedłbym w ten pomysł jak w masło.

 

Jeśli chodzi o moją propozycję UR-a to pewnie melodia dalekiej przyszłości, bo to zupełnie nowy kształt czyli opracowywanie wszystkiego od nowa. Nie wiem, nie znam się ale przypuszczam, że szybko by coś takiego nie powstało, a do tego czasu stary-nowy VIS zarobiłby na zupełnie nowy projekt. Poza tym ja mam porypany gust i możliwe, że mój rysunek w formie gotowego projektu nie spodoba się innym użytkownikom. Nie wiem, czy to dobry czas na eksperymenty. To, że ja chciałbym taki zegarek i kupiłbym go, nie oznacza, że jest na świecie pięciuset takich porypańców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku i tak nie powstanie więc nie ma co strzępić klawiatury :-). Na ten rok plan jest jasny i klarowny Klingert, dwie nowe wersje Form&Function i jedna lub dwie wersje nowe Architekta po 50szt, panda WZ.4, One-Hand watch no i reedycja ( chodź tak nie do końca ) Heritage Chrono Serii 1. i to wszystko. To naprawdę dużo.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ładny wysyp pomysłów :)

 

VIS brąz koperta świetny pomysł - ja też biorę :)

 

Klawiatura wytrzyma, a archiwum pomysłów nie pójdzie w zapomnienie.

 

... One-Hand watch in gun-metal! Pięknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały misterny plan... :D

A tak na poważnie, to wiadomo, że nikt nie liczy że to będzie ten rok. Chodzi raczej o to, żeby zaszczepić Ci pomysł i żebyś zobaczył reakcję publiki. Jak będziesz miał gdzieś z tyłu głowy myśl o kolejnych zegarkach obronno-zaczepnych to może mimochodem wpadniesz na jakiś pomysł i jego realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Africa II nazywa się Royal Europe i można jeszcze kupić

 

Ale nie zielony ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku i tak nie powstanie więc nie ma co strzępić klawiatury :-). Na ten rok plan jest jasny i klarowny Klingert, dwie nowe wersje Form&Function i jedna lub dwie wersje nowe Architekta po 50szt, panda WZ.4, One-Hand watch no i reedycja ( chodź tak nie do końca ) Heritage Chrono Serii 1. i to wszystko. To naprawdę dużo.

 

 

Ambitnie. Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie w domu nie jest dobre, człowiekowi głupie rzeczy przychodzą do głowy :D

 

post-106813-0-69835100-1586899925_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie.

To jeszcze jakbyś w swoim projekcie koperty (w wersji ze stałymi uszami) skrócił uszy, żeby nie było przeciągu, to może jednak coś z tego wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może przenieście się z tymi marzeniami do innego tematu jakiegoś dedykowanego.


A pamietam jak mówiłeś że brąz to nie bo to chwilowa moda :) dobrze ze zmieniłeś zdanie.
Koperta VISa to dobry projekt, świetnie leży na ręku, szkło dobrze chronione, idealny toolwatch.
Dokonując niewielkich zmian możne powstać ciekawy model :)

 

Podtrzymuję. Ja lubię tylko gdy jest czysty bez nalotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka Pro-Militari i ma kogoś znajomego w Pradze, to tutaj info do aukcji: https://aukro.cz/mechanicke-hodinky-vratislavia-conceptum-pro-militari-6965655850. Niestety sprzedawca nie ma możliwości wysyłki, w grę wchodzi jedynie odbiór osobisty.

Byl niedawno na allegro za 999zł... Przez 5 min chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję. Ja lubię tylko gdy jest czysty bez nalotu.

To kilogram cytryn do kompletu i masz sawsze czysty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powstanie vis z brązu to będzie to superhit. Problem z brązem, że albo divery, albo piloty, albo jakieś monstra ogromniaste. A to idealny materiał na takiego tool watcha. Jak mi się stalowy diver porysował to się denerwowałem, a mój mosiężny ventus czym bardziej pokiereszowany, tym bardziej mi dię podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na taką koronkę - przypomina omawianą łuskę?

 

93511611_2780184628769286_49971665745582

 

Przyznam, że wolę dawne, klasyczne już rozwiązanie visowe.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na facebooku przeczytałem takie stwierdzenie o tarczy royal europe - '

"to nie jest szlif słoneczny, no chyba, że tak określasz stemplowaną/wyciskaną plastikową tarczę, znaną całkiem dobrze na chińskim markecie i lubianą przez inne mikrobrandy "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten co to pisał dał sobie za to uciąć rękę to już by jej nie miał :-)

Wykonanie formy do wtryskarki aby to zrobić z plastiku byłoby droższe niż zrobienie takiej tarczy w mosiądzu...ale to trzeba mieć jakieś pojęcie :-) Ciekawe w jaki sposób do plastikowej tarczy byłyby przylutowane stalowe nóźki stabilizujące ją w mechanizmie.

 

Mam odpady tych tarcz, może trzeba nagrać filmik z jej rozbiórki. Ale najpierw niech " da sobie rękę uciąć" będzie spektakl. Struktura jest robiona maszyną, natomiast miejsca montażu indeksów, logo i podziałek są faktycznie wystemplowane aby powierzchnia pod tymi elementami była równa i indeks się trzymał - miał większa powierzchnię kontaktu a malunki nie były poszarpane.

 

Podobna sytuacja jest z bransoletami i kauczukiem. Wyprodukowanie na zamówienie dobrego kauczuku z własnym wzorem to znacznie większy koszt niż produkcja bransolet od podstaw :-)

To co wydaje się czasem tańszym rozwiązaniem nie zawsze takie jest, szczególnie w Chinach.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-97650-1587209725,7323_thumb.jpg

Co tam? Plastikowa tarcza? Dobrze, że nie z amelinium, bo byś nie pomalował na taki fajny kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten co to pisał dał sobie za to uciąć rękę to już by jej nie miał :-)

Wykonanie formy do wtryskarki aby to zrobić z plastiku byłoby droższe niż zrobienie takiej tarczy w mosiądzu...ale to trzeba mieć jakieś pojęcie :-) Ciekawe w jaki sposób do plastikowej tarczy byłyby przylutowane stalowe nóźki stabilizujące ją w mechanizmie.

Do plastikowych tarcz nie trzeba nic lutować. Wystarczy, że z formy wyjdą już z nóżkami  :D . Byłoby to zdecydowanie łatwiejsze niż odtworzenie tego wzoru na tarczy. 

 

Swoją drogą ciekaw jestem o jakie plastikowe tarcze w chińskich zegarkach chodzi? Nie pierwszy raz spotykam się z takim stwierdzeniem i to od osób, które mają całkiem spore pojęcie o zegarkach. Na Aliexpress nie siedzę a na forach czy grupach jeszcze nie rzuciły mi się w oczy. 

 

Swoją drogą, takie tarcze też były w Seiko. Ciekawe czy zarzucano im plastikowe pochodzenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.