Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze raz zaatakuję pytaniem o Architekta III ;) Jest szansa jeszcze w tym roku, czy raczej bardziej dalekosiężne plany? Chodzi mi zarówno o kolor czarny, jak i biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny tak. Wskazówki juz zrobione. Tarcze sie robią ale pewnie bez poprawek sie nie obedzie bo luma na koncowkach indeksow jest tutaj wyzwaniem. Koperty stockowo mamy, trzeba je tylko wykonczyc. Mysle ze na zimę będą. Bialy na razie nie. Budzet nie z gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Tak po Jednowskazówkowcu wezme sie za eleganta. Ale juz architekt iii z czarną tarczą bedzie sie nadawał do takich celów bardziej formalnych.

Zrób coś 36-37mm z jasną tarczą i bez komplikacji, to biorę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat 39 mm że z ciekawości spytam? Eliminujesz trochę kobiety z puli swoich klientów :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał:

39mm minimum

Na szczęście moda na mniejsze wraca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał:

39mm minimum

 

Czyli elegant a nie garniturowiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że o mechanizm chodzi i o jego wymiary. Jak zegarek ma być w takiej cenie, żeby się sprzedał w opłacalnych ilościach, to małe ale drogie mechanizmy pewnie odpadają a @QuadrifoglioVerde pewnie już wie, co zamierza włożyć do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Zgaduję, że o mechanizm chodzi i o jego wymiary. Jak zegarek ma być w takiej cenie, żeby się sprzedał w opłacalnych ilościach, to małe ale drogie mechanizmy pewnie odpadają a @QuadrifoglioVerde pewnie już wie, co zamierza włożyć do środka.


Miyota 9015 ma 26 mm średnicy:


https://calibercorner.com/miyota-caliber-9015/

 

Nie wydaje mi się aby to mechanizm był czynnikiem ograniczającym a raczej ogólna wizja zegarka.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39mm lepiej się sprzeda niż 37mm. Ot i wizja. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cordi7 napisał:

Nie wydaje mi się aby to mechanizm był czynnikiem ograniczającym a raczej ogólna wizja zegarka.

 

Racja. Wyszperałem nawet taki Laco z kopertą 34 mm na Miyocie 9015.

obraz.png.671a266b72f5c6298f87036381e9a558.pngobraz.thumb.png.dcfa23702a1da7200342349549985b01.png

 

Może tym razem będzie mechanizm nakręcany koronką a nie automat. W wersji budżetowej mógłby to być na przykład mechanizm Miyota 8N33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl w VC Avantgarde, wydaje mi sie, ze skonczyli go produkowac - jak rzucisz okiem na strone Miyoty to juz nie pokazuja w ogole recznie nakrecanych mechanizmow:

 

https://miyotamovement.com/

 

image.thumb.png.4c231777b262753a8e12cc357598647c.png

 

Jak wejdziesz w watek o VC Avantgarde tam gdzies wydaje mi sie, ze QV podawal informacje o zakonczeniu produkcji tego mechanizmu.

 

Szkoda, bo coraz mniej manualnych werkow pozostaje...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6Wczoraj jak czytałem to też na początku myślałem że chodzi o mechanizm i jego rozmiary ale później doszedłem do wniosku że to nie to. 

 

Wydaje mi się że jest tak jak napisał Szuwi, mimo że mało zegarki się wciąż podobają i w tym typie mniejszy rozmiar jest bliższy klasycznej elegancji, to jednak rozmiar o którym myśli QV znajdzie szersze grono odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od ogolnej koncepcji. 36 mm z bardzo cienka luneta moze optycznie nosic sie jak wiekszy, 39 z szeroka luneta moze wydawac sie mniejszy.

Zgadzam sie natomaist, ze czesc osob po przeczytaniu w parametrach srednicy 36 moze panikowac i uznac to za damski rozmiar... natomiast VC moze stac sie dostepny dla kobiet :)

Mojej zonie bardzo sie zegarki spod znaku VC podobaja, niestety nie ma nic w rozmiarze, ktory moglaby nosic a jakby nie patrzec kobiety to jednak potencjalnie spora grupa klientow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39mm to już dużo, jak na garniturowy zegarek.

Do tego pewnie będzie miał 10-12mm grubości, żeby proporcje się zgadzały...

 

Ostatnio noszę głównie zegarki vintage i powiem Wam szczerze - taki rozmiar jest szalenie wygodny do koszuli i marynarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sławek W napisał:

39mm to już dużo, jak na garniturowy zegarek.

Do tego pewnie będzie miał 10-12mm grubości, żeby proporcje się zgadzały...

 

Ostatnio noszę głównie zegarki vintage i powiem Wam szczerze - taki rozmiar jest szalenie wygodny do koszuli i marynarki.

 

Pelna zgoda.

 

Dla mnie przy nadgarstku 18-18,5 cm rozmiarowka wyglada tak:

  • 34 - 36 mm vintage
  • 36-38 mm garniturowiec
  • 36-40 mm EDC
  • 39-42 mm diver / tool watch

I nic wiekszego niz 42 bym nie probowal przy L2L okolo 50 mm granicznym dla mojego komfortu i sensownego wygladu.

 

Zdarza mi sie podbierac zonie MV Redentore 36 mm i swietnie mi sie ten zegarek nosi, nie musze miec patelni by czuc sie mesko :D

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duzo zalezy od ogolnej koncepcji. 36 mm z bardzo cienka luneta moze optycznie nosic sie jak wiekszy, 39 z szeroka luneta moze wydawac sie mniejszy.
Zgadzam sie natomaist, ze czesc osob po przeczytaniu w parametrach srednicy 36 moze panikowac i uznac to za damski rozmiar... natomiast VC moze stac sie dostepny dla kobiet
Mojej zonie bardzo sie zegarki spod znaku VC podobaja, niestety nie ma nic w rozmiarze, ktory moglaby nosic a jakby nie patrzec kobiety to jednak potencjalnie spora grupa klientow.
 
Zgadzam się w 100% Też bym chętnie dla swojej Pani coś z VC wybrał, ale póki co Marcin nie chce naszych pieniędzy ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał:

 

Pelna zgoda.

 

Dla mnie przy nadgarstku 18-18,5 cm rozmiarowka wyglada tak:

  • 34 - 36 mm vintage
  • 36-38 mm garniturowiec
  • 36-40 mm EDC
  • 39-42 mm diver / tool watch

I nic wiekszego niz 42 bym nie probowal przy L2L okolo 50 mm granicznym dla mojego komfortu i sensownego wygladu.

 

Zdarza mi sie podbierac zonie MV Redentore 36 mm i swietnie mi sie ten zegarek nosi, nie musze miec patelni by czuc sie mesko :D

 

Mam tak samo, choć z garniturowca odjąłbym 1mm i dodałbym jeden wyjątek "wielkoluda" - pam 1392 lub 2392

 

🙂

 

A nadgarstek mam 16,8 :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od koperty zegarka.

Taki np. Junghans Max Bill ma 38mm. Piękny projekt. Na nadgarstku wygląda na spory zegarek - dla mnie jest za duży jak na garniturowca.

 

Myślę, że jak zegarek miałby rozmiar np. 36-37mm, wypukłe szkło i kopertę a'la Max Bill, to byłby trafiony w punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek prawie 20cm obwodu.
39mm średnicy to dla mnie garniturowiec.
Zatem klasyfikowanie przeznaczenia zegarków po ich średnicy jest mocnym błędem.

Mam także wielką nadzieję, iż garniak od VC będzie projektem nowoczesnym nie do końca powielającym to co na rynku jest od dziesiątek lat.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od przyzwyczajenia. Zdarza mi się przez 2 -3 dni nosić swoje mniejsze zegarki, to potem takie 39 milimetrów w automacie wydaje mi się dużym zegarem. Z kolei jak noszę parę dni DS-1 od Certiny to potem zegarek z kopertą 42 mm wydaje mi się tylko nieco większy.

 

Ale nie ma co zbyt duzo zastanawiać, zreszta od rozmiaru jest inny wątek. Najlepiej jak w kwestii swojej propozycji rąbka tajemnicy uchyli QV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sławek W napisał:

Wszystko zależy od koperty zegarka.

Taki np. Junghans Max Bill ma 38mm. Piękny projekt. Na nadgarstku wygląda na spory zegarek - dla mnie jest za duży jak na garniturowca.

 

Myślę, że jak zegarek miałby rozmiar np. 36-37mm, wypukłe szkło i kopertę a'la Max Bill, to byłby trafiony w punkt.

 

Jest Max Bill w manualu 34 mm i w automacie 34 mm, przy braku niemalze lunety beda sie nosic jak ~ 36 mm spokojnie:

 

https://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/maxbill/maxbill-maxbillhandaufzug/027-3700-04/model/detail.html

 

https://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/maxbill/maxbill-maxbillkleineautomatic/027-4004-04/model/detail.html

 

dodatkowo mozna zamowic szafir zgodnie z tym co pisza na stronie jak podejrzymy typ szkla w w/w zegarkach.

 

 

22 minuty temu, Triptical napisał:

Ja mam nadgarstek prawie 20cm obwodu.
39mm średnicy to dla mnie garniturowiec.
Zatem klasyfikowanie przeznaczenia zegarków po ich średnicy jest mocnym błędem.

Mam także wielką nadzieję, iż garniak od VC będzie projektem nowoczesnym nie do końca powielającym to co na rynku jest od dziesiątek lat.

 

Przy rece 20 cm jestes raczej mniejszoscia i z wsrod dotychczas wypuszczonych modeli masz w czym wybierac bo rozmiarowka byla 40 mm i wiecej.

Nie bylo ani jednego modelu VC, ktory nadawalby sie dla kobiet oraz facetow z nadgarstkiem po drugiej stronie spektrum wiec ... ;)

A co do podawania samego rozmiaru zegarka to zgoda - ja dlatego pisze jaki mam nadgarstek aby mozna to bylo odniesc, dodatkowo lubie mniejsze zegarki.

Swoja droga jednak jak jest 40+ mm srednicy to na bank garniturowca z tego nie bedzie w zadna strone.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem odchudzonego Formmeistera bez rezerwy chodu ( upierdliwej serwisowo ) i słowa dotrzymam.

Jest na deskach też elegant w klimatach barokowych ale stonowanych...Temat przewodni jakim miało być Opactwo w Lubiążu nie został porzucony ale z kostki przekształci się w zegarek okrągły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.