Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, opolczyk napisał:

Drogie vratkowce, jak już tu wcześniej pisałem, w sobotę na aukcji ląduje VIS. #nasobola. Maciuś z Rysiem bardzo potrzebują naszych pieniędzy. Pomóżmy.
Wymyśliłem nowy sposób na obskubanie was z pieniędzy. Chciałbym się zapytać czy będzie to co wymyśliłem, będzie w miarę zrozumiale.

Chciałbym zacząć licytację od kwoty 2000 zl. Myślę, że za ten model i w takim celu kwota jak najbardziej do przelkniecia. W tym progu cenowym zwyciezca będzie mógł wybrać jeden z dwóch modeli. Uprising szary lub wydany w 20 sztukach niebieski. Jeżeli kwota przekroczy wartość 2500zl. do puli dojdzie wydany tylko w 5ciu sztukach oliwkowy uprising. Po przekroczeniu 3000 zl. do wyboru będzie już 5 modeli. Dojdą dwa modele pierwszej edycji. Ostatni próg. 3500. Wtedy można będzie wybierać spośród wszystkich moich visów. W tym jeden jedyny wydany w jednej sztuce prototyp brązowy uprisinga. Nikt nie ma takiego drugiego. Nawet Marcin.
Co sądzicie o takiej formie aukcji? Startujemy w sobotę wieczorem. Myślę,że 48 godzin aukcji wystarczy. Cala kasa pójdzie na leczenie chłopaków.

Pomysł na aukcję świetny i raczej prosty do zrozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człoeku :D ta koronka ma taki opór przy zakręceniu, że chodzbys przez 3 lata ją muskał kluczykami w kieszeni to gwarantuje, że sama sie nie odkręci. Miales chyba z zerwanym gwintem tego Sztejnharta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomysł super. Formuła licytacji również świetna
Dla kogoś, kto jest fanem marki i samego VISa próg 3,5k za jedyny na świecie egzemplarz zegarka nie jest raczej wygórowany. Pytanie na ile Tobie na nim zależy. Jeśli bardzo, to można go spokojnie podnieść. Chyba, że sam planujesz wziąć udział w licytacji
Jedyną zmianę, jaką bym zaproponować, to żeby finał aukcji przypadał na sobotni wieczór/noc. Weekend i mocniejsze trunki mogą sprawić, że licytujący będą bardziej szczodrzy
Dzięki. Wydaje mi się, że nie ma co przesadzać. Życie pokaże ile się wylicytuje. Sam raczej go jie odkupię. Chyba, ze cos mi do łba strzeli. Msulalbym wystawić dsisiaj zeby do soboty wieczór leciało. A nie mam zrobionego opisu pełnego. Chyba, ze wystawie w następnym tygodniu. Z tą sobota to świetny pomysł.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Człoeku :D ta koronka ma taki opór przy zakręceniu, że chodzbys przez 3 lata ją muskał kluczykami w kieszeni to gwarantuje, że sama sie nie odkręci. Miales chyba z zerwanym gwintem tego Sztejnharta 

 

Tak podejrzewałem że lepiej było się nie odzywać... ;)  Nic nie miałem zerwane :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Daito napisał:

Tak podejrzewałem że lepiej było się nie odzywać...

Mam kilka zegarków z zakręcaną koronką i nie pamiętam sytuacji aby sama się odkręciła, może za słabo dokręcałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
1 godzinę temu, opolczyk napisał:


Co sądzicie o takiej formie aukcji? 
 

Ja jestem za, fajny pomysł. Ale ustal to proszę z Zarządem bo cała Twoja akcja może pójść w niwecz.

Tu już mają zbiórkę na chorego chłopca i jest ku temu specjalny wątek. Nigdy nikt nie robił takiej akcji w wątku który ku temu nie służy.

 

P.S.

Ja nie wiem kim jest Maciuś i Rysiek :(

może powiesz coś więcej i nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kwiatek napisał:

 

P.S.

Ja nie wiem kim jest Maciuś i Rysiek :(

może powiesz coś więcej i nich?

Cała licytacja poleci na fb. 

Maciek Sobol jest osobą bardzo znaną od lat na czasocholikach. Forum na fb. Bardzo fajny pogodny gość. 

Ma syna w wieku 12 lat. Chłopak walczy o życie. Nie chcę teraz strzelić głupoty ale chodzi o problemy padaczką (i zaburzenia pracy mózgu), która naprawdę go wykańcza. W Polsce jest nie leczalna, nawet w jego wypadku śmiertelna. Zajmuje się nim instytut w Niemczech. Tym gorzej, że teraz ojciec sam ma ciężkie problemy z wątrobą.  Sprawa powszechnie znana. Brać zegarkowa zbiera na chłopaków od początku roku. Jest sporo fajnych, kreatywnych aukcji. Z wczoraj przykładowo tydzień moderowania na czasocholikach. 

Ogólnie, bardzo pozytywni ludzie, którzy mają mega pod górkę. Maciek miał dużą kolekcję zegarków. Musiał sprzedać wszystkie. Cały czas walczy. Dlatego warto!


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Daito napisał:

Nosisz zegarek na lewej czy prawej ręce?  A właściwie pytanie powinno brzmieć czy nosisz zegarek na tej ręce którą częściej sięgasz do kieszeni - np po kluczyki od samochodu?

Ja noszę na lewej i jestem leworęczny i nic mnie tak nie wqrwia jak odstająca, łatwo odkręcająca się, koronka - właściwie dla tego sprzedałem Steinharta O1 vintage, świetny zegarek, cholernie mi się podoba, ale kilka razy łapę w kieszeń włożyłem i WR psu w odbyt szedł bo koronka odkręcona - jak mniej szczęścia to i wyciągnięta i zegar "stoi"...

Od tej pory, poza garniturowym OS, mam zegarki z gardą czyli posiadające koronki które nie odstają ale też nie zauważyłem problemu z ich odkręceniem i zakręceniem - odkręcają się jednak tylko wtedy jak ja tego chcę... ;)

 

Miałem takie sytuacje, ale tylko w zegarkach z niezakręcaną koronką (szczególnie w DS-1). W Klingercie (przynajmniej moim) ta koronka pracuje z takim oporem, że się zastawiałem czy aby nie jest gwint uszkodzony, ale nie zauważyłem nic, więc chyba tak ma być. Natomiast najlepiej pracującą zakręcaną koronkę spotkałem w Ch. Wardzie, pracuje lekko i przyjemnie, a nigdy się sama nie odkręciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, opolczyk napisał:

Drogie vratkowce, jak już tu wcześniej pisałem, w sobotę na aukcji ląduje VIS. #nasobola. 

 

Jak zaczniesz, to wstaw tu link do aukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jak zaczniesz, to wstaw tu link do aukcji. 
W czwartek startujemy. Tak mi doradzono. Tak żeby się skończyło w sobotę wieczorem. Link wkleję.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, opolczyk napisał:

W czwartek startujemy. Tak mi doradzono. Tak żeby się skończyło w sobotę wieczorem. Link wkleję.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Będę obserwować 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczytny cel i fajny zegarek, wiec zainteresowanie będzie na pewno duże.

Pozostaje tylko pogratulować koledze opolczykowi gestu i zaangażowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał:

Szczytny cel i fajny zegarek, wiec zainteresowanie będzie na pewno duże.

Pozostaje tylko pogratulować koledze opolczykowi gestu i zaangażowania.

Zgadzam się. Brawo ten Pan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część.

 

Nie wiem czy temat był już poruszany, czy to tylko problem zegarmistrza (bateryjkowca) u którego byłem z moim Astronautą. Zegarmistrz nie mógł otworzyć/odkręcić dekla. Używał do tego stacjonarnego urządzenia gdzie finalnie próbował kręcić kołem średnicy ok. 10 cm. Także siła była raczej duża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Część.
 
Nie wiem czy temat był już poruszany, czy to tylko problem zegarmistrza (bateryjkowca) u którego byłem z moim Astronautą. Zegarmistrz nie mógł otworzyć/odkręcić dekla. Używał do tego stacjonarnego urządzenia gdzie finalnie próbował kręcić kołem średnicy ok. 10 cm. Także siła była raczej duża. 
Wiele chrono mam w posiadaniu i nigdy nie miałem problemu. Żadna vratka jie stawiała oporu.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Część.
 
Nie wiem czy temat był już poruszany, czy to tylko problem zegarmistrza (bateryjkowca) u którego byłem z moim Astronautą. Zegarmistrz nie mógł otworzyć/odkręcić dekla. Używał do tego stacjonarnego urządzenia gdzie finalnie próbował kręcić kołem średnicy ok. 10 cm. Także siła była raczej duża. 
W S3 wymieniałem sam i nie było problemu. Trochę siły trzeba użyć to wiadomo.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 19:12, opolczyk napisał:

Drogie vratkowce, jak już tu wcześniej pisałem, w sobotę na aukcji ląduje VIS. #nasobola. Maciuś z Rysiem bardzo potrzebują naszych pieniędzy. Pomóżmy.
Wymyśliłem nowy sposób na obskubanie was z pieniędzy. Chciałbym się zapytać czy będzie to co wymyśliłem, będzie w miarę zrozumiale.

Chciałbym zacząć licytację od kwoty 2000 zl. Myślę, że za ten model i w takim celu kwota jak najbardziej do przelkniecia. W tym progu cenowym zwyciezca będzie mógł wybrać jeden z dwóch modeli. Uprising szary lub wydany w 20 sztukach niebieski. Jeżeli kwota przekroczy wartość 2500zl. do puli dojdzie wydany tylko w 5ciu sztukach oliwkowy uprising. Po przekroczeniu 3000 zl. do wyboru będzie już 5 modeli. Dojdą dwa modele pierwszej edycji. Ostatni próg. 3500. Wtedy można będzie wybierać spośród wszystkich moich visów. W tym jeden jedyny wydany w jednej sztuce prototyp brązowy uprisinga. Nikt nie ma takiego drugiego. Nawet Marcin.
Co sądzicie o takiej formie aukcji? Startujemy w sobotę wieczorem. Myślę,że 48 godzin aukcji wystarczy. Cala kasa pójdzie na leczenie chłopaków.c604d9aa3c04d06bab355e05c9dd94f2.jpg

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
 

Chciałbym przypomnieć post kolegi @opolczyk sprzed kilku dni, bo piękny gest i duża okazja dla wielu fanów VISa. 

Edit - aukcja ma być chyba od jutra

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Startujemy jutro wiecsor. Do soboty do godziny 23.oo

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebaZ74 napisał:

Gdzie ta aukcja?

LINK DO AUKCJI

 

Na aukcje #nasobola trafiły najbardziej poszukiwane chyba polskie zegarki.

Pomóżcie zebrać górę pieniędzy dla dobrej duszy.

Serii VIS od Vratislavia Conceptum nie muszę przedstawiać.

Macie okazję wylicytować jeden z sześciu zegarków.

W tym Uprising niebieski, wydany w 20 sztukach lub oliwkowy - jedna z pięciu wyprodukowanych sztuk. Jest też diament - prototyp w kolorze piaskowym. Storzony w jednej sztuce. Nikt nie ma drugiego takiego !!!!

Walczymy do soboty - do godziny 23.59 !!!!

120156394_3274990402554240_7825149583664306882_o.jpg

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.